Het grootste probleem zie ik meer komen uit de hoek van radicalen. Als je mensen gelijke rechten geeft onder welke vlag dan ook, heb je het probleem redelijk snel opgelost.quote:Op zondag 1 september 2024 10:09 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik vind dat de grenzen van '67 een goede basis zijn voor een staat, dat de nederzettingen op de westoever niet te verenigen zijn met een oplossing en dus of helemaal weg moeten of moeten vallen onder een zelfstandige Palestijnse autoriteit (wat denk ik in de praktijk niet haalbaar is, dat draait uit op ongecontroleerd geweld).
Op die manier is de stelselmatige ongelijkheid op de westoever ook opgelost.
En ik denk dat er dan heel veel werk te verrichten is qua verzoening omdat gezien jouw uitspraak vanuit Nederland dat de hele boel maar opgeëist moet worden, er dan nog een hele gevaarlijke puinzooi overblijft omdat de mensen die er echt wonen er nog dieper in zitten met hun emoties en ervaringen, waarbij Israël het volste recht heeft zichzelf te verdedigen tegen eventueel/waarschijnlijk nieuw geweld.
Bedankt! Eindelijk weet ik het na 25 jaar. Dit is niet best voor mij als man zijnde (am I right?).quote:Op zondag 1 september 2024 09:57 schreef Chadi het volgende:
[..]
Als je het woordje "baan" eerst even opzoekt en leert begrijpen, hoef je me daarna waarschijnlijk niets meer uit te leggen.
Kuch....
Het is geen complex conflict. De enigen die dit zo noemen zijn mensen die de feiten niet kennen of proberen te verdoezelen in de marge.quote:Op zondag 1 september 2024 10:15 schreef Molo het volgende:
[..]
Elke vorm van nuance in dit complexe conflict, kom ik dus totaal niet tegen bij de pro Palestijnse aanhangers. Juist die nuance zie je vrijwel alleen bij de andere zijde.
Blijf vooral je beperkte beeld houden, zal de ondergang worden.
Vraag je moeder of vader voor advies. Waarom vraag je mij?quote:Op zondag 1 september 2024 10:20 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Bedankt! Eindelijk weet ik het na 25 jaar. Dit is niet best voor mij als man zijnde (am I right?).
Je bedoelt als alle Joden vertrokken of dood zijn dan is het pais en vree daar in die regio?quote:Op zondag 1 september 2024 10:22 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het is geen complex conflict. De enigen die dit zo noemen zijn mensen die de feiten niet kennen of proberen te verdoezelen in de marge.
Het grootste probleem wat hier inderdaad speelt is dat Israël zichzelf altijd als slachtoffer ziet. Ze worden gedwongen om half Gaza plaat te bombarderen inclusief genocide. Daar toe worden ze gedwongen.quote:Op zondag 1 september 2024 10:17 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Als er iets is gebeurd, is dat de kampen in deze kwestie verhard zijn, en dat er heel veel voorheen redelijke mensen over zijn gestapt naar het niet eens zozeer pro-Israëlkamp maar zeker het anti-pro-Palestina-protestantenkamp.
Beide bubbels zijn juist verhard in plaats van doorgeprikt, en dat is jammer want het enige dat op de lange termijn perspectief biedt is dialoog en vooral acceptatie dat de andere kant werkelijk slachtoffer kan zijn en niet alleen dader.
Kijk, je bevestigt meteen wat ik gepost had.quote:Op zondag 1 september 2024 10:27 schreef Molo het volgende:
[..]
Je bedoelt als alle Joden vertrokken of dood zijn dan is het pais en vree daar in die regio?![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
quote:Op zondag 1 september 2024 10:29 schreef Chadi het volgende:
[..]
Kijk, je bevestigt meteen wat ik gepost had.
Hoeveel niet moslims wonen er precies comfortabel in de Palestijnse gebieden? Lijkt me een top vooruitzichtquote:Wie er mogen wonen is toch duidelijk. Iedereen zonder Israëlische paspoort, ongeacht geloof
Eens. Het lijkt erop dat vrede verder weg is dan ooit…quote:Op zondag 1 september 2024 10:17 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Als er iets is gebeurd, is dat de kampen in deze kwestie verhard zijn, en dat er heel veel voorheen redelijke mensen over zijn gestapt naar het niet eens zozeer pro-Israëlkamp maar zeker het anti-pro-Palestina-protestantenkamp.
Beide bubbels zijn juist verhard in plaats van doorgeprikt, en dat is jammer want het enige dat op de lange termijn perspectief biedt is dialoog en vooral acceptatie dat de andere kant werkelijk slachtoffer kan zijn en niet alleen dader.
Tja, aan Engels zal ik dan niet beginnenquote:Op zondag 1 september 2024 10:23 schreef Chadi het volgende:
[..]
Vraag je moeder of vader voor advies. Waarom vraag je mij?
De Amerikanen sputteren af en toe tegen, maar verkopen daarna wel de gevraagde wapens. Zoveel kan er toch niet veranderen lijkt mequote:Op zondag 1 september 2024 10:07 schreef Cuendillar het volgende:
Maar even serieus: Hamas/de Palestijnen hebben een grote fout begaan met die Amerikaanse dode gijzelaar. Dit zal (hopelijk) wat veranderen aan het weifelende Amerikaanse sentiment.
Er gaat inderdaad helemaal niks veranderen voorlopig denk ik.quote:Op zondag 1 september 2024 10:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De Amerikanen sputteren af en toe tegen, maar verkopen daarna wel de gevraagde wapens. Zoveel kan er toch niet veranderen lijkt me
Lucas 6:41-42quote:Op zondag 1 september 2024 09:19 schreef Chadi het volgende:
[..]
Zoek een psychiater en praat erover. Het is jouw probleem.
Blijf jezelf dat vertellen, want blijkbaar heb je dat nodig.quote:Op zondag 1 september 2024 10:11 schreef Chadi het volgende:
[..]
Die kaart wordt volop gespeeld maar zal weinig veranderen bij de mensen die aan de goede kant staan. De geest is uit de fles. De zionistische bubbel is doorgeprikt.
Bijzonder staaltje gaslighting, je draait de situatie hier namelijk doelbewust om.quote:Op zondag 1 september 2024 10:28 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het grootste probleem wat hier inderdaad speelt is dat Israël zichzelf altijd als slachtoffer ziet. Ze worden gedwongen om half Gaza plaat te bombarderen inclusief genocide. Daar toe worden ze gedwongen.
De publieke opinie is zelfs in de VS flink aan het verschuiven. Onder de jong volwassenen is dat het ergst merkbaar. Dat zint de pro lobby niet.
Die weten heel erg goed dat zonder de steun van de bevolking in dat soort landen het einde oefening is.
'De leiders van Hamas', nee, het waren niet alleen de leiders van Hamas, het betreft de Palestijnen.quote:Israël vindt lichamen van zes gegijzelden in Gazastrook onder wie Amerikaan
Het Israëlische leger heeft in de Gazastrook de lichamen van zes gegijzelden gevonden. Ze zijn gevonden in een tunnel onder Rafah. Onder de doden is ook de Israëlisch-Amerikaanse Hersh Goldberg-Polin. De zes waren allen gegijzeld op 7 oktober, de dag van de terreuraanslag door Hamas.
De Amerikaanse president Biden heeft de familie van de 23-jarige Goldberg-Polin gecondoleerd. "Ik ben er kapot van en ben woedend", zegt de president. "Vergis je niet, Hamas-leiders zullen voor deze misdaden betalen. En wij zullen dag en nacht blijven werken aan een deal om de vrijlating van de resterende gijzelaars veilig te stellen."
Muziekfestival
Goldberg-Polin werd ontvoerd door Hamas op 7 oktober. Hij woonde met vrienden het muziekfestival bij waar Hamas binnenviel. Hij had zich met een vriend in een schuilkelder verborgen waarin terroristen handgranaten gooiden. Zijn vriend gooide die meerdere keren terug, maar kwam uiteindelijk om het leven bij een explosie. Goldberg-Polin raakte zwaargewond aan zijn arm en werd ontvoerd naar de Gazastrook.
Eind april bracht Hamas een propagandavideo naar buiten waarin Goldberg-Polin de Israëlische regering toesprak. In die video was te zien dat de gewonde arm van Goldberg-Polin geamputeerd is.
Anderhalve week spraken de ouders van Goldberg-Polin tijdens de Democratische conventie in Chicago. Daar pleitten ze voor de vrijlating van alle gijzelaars.
Ook vier andere gijzelaars, Eden Yerushalmi, Ori Danino, Alex Lubnov en Almog Sarusi, werden ontvoerd door Hamas tijdens het muziekfestival. Het laatste slachtoffer, Carmel Gat, werd meegenomen vanuit de kibboets Be'eri.
Volgens het Israëlische leger werd het zestal omgebracht kort voordat ze werden gevonden.
Familie eist actie van Netanyahu
De groep die de families vertegenwoordigt van de mensen die in de Gazastrook worden gegijzeld, het Hostages Families Forum, eist een verklaring van premier Netanyahu naar aanleiding van de dood van de zes gijzelaars.
Ze eisen dat hij het land toespreekt en dat hij zijn verantwoordelijkheid neemt voor het niet levend terugbrengen van de gijzelaars. Volgens hen heeft het uitblijven van een deal met Hamas geleid tot de dood van hun familieleden. De organisatie heeft voor vandaag plannen aangekondigd om in verschillende steden in het land de straat op te gaan.
Netanyahu zegt in een verklaring dat Israël niet zal rusten voordat het de Hamasstrijders heeft gevonden die de gijzelaars hebben gedood.
Honderd gegijzelden nog vast
Aangenomen wordt dat Hamas en samenwerkende andere terreurgroepen nog iets meer dan honderd gijzelaars vasthouden in de Gazastrook. Van zeker 36 gijzelaars is bekend dat ze niet meer in leven zijn. Twee weken geleden haalde het leger zes andere omgekomen gijzelaars terug uit Gaza. Dinsdag werd de 52-jarige Qaid Farhan al-Qadi levend bevrijd. Hij is inmiddels herenigd met zijn familie.
quote:Probe reveals 6,000 Gazans infiltrated Israel during October 7 massacre - report
This revelation dramatically increases the scope of what was already considered to be one of the most severe breaches of the State of Israel’s security ever recorded.
A staggering 6,000 Gazans infiltrated Israel during the October 7 massacre, nearly double the previously estimated amount, according to a new probe by the Gaza Division that was submitted to IDF Chief of Staff Lt.-Gen. Herzi Halevi and published on Saturday on the N12 News site.
This revelation dramatically increases the scope of what was already considered to be one of the most severe breaches of the State of Israel’s security ever recorded.
Of the 6,000 Gazans who crossed into Israel, some 3,800 were identified as Nukhba terrorists – members of Hamas’s elite forces. Additionally, N12 disclosed that according to the findings, 4,300 rockets were fired by some 1,000 terrorists in Gaza, a significantly higher amount than earlier believed.
Both terrorists and looters participated in the attack
The probe also revealed that 2,200 Gazans, including both terrorists and looters, participated in the attack, further escalating the chaos and violence that marked the day. In another significant detail, 119 breaches were discovered in the border fence, almost twice the previously estimated number of 60.
“These numbers are simply inconceivable. They are double what we knew, and they further reveal the depth of the failure and the strength of Hamas’s raid,” N12 journalist Omri Maniv wrote in a post on X, reflecting on the new data. “The numbers are based on a thorough investigation by the Gaza Division submitted to the chief of staff.”
The IDF responded to the report, stating that “the operational investigation has not yet been concluded and continues in accordance with the situation assessment and operational constraints. Once it is completed, it will be presented to the public in full transparently.”
Dat laatstequote:Op zondag 1 september 2024 10:34 schreef Molo het volgende:
[..]
[..]
Hoeveel niet moslims wonen er precies comfortabel in de Palestijnse gebieden? Lijkt me een top vooruitzicht
Je mag alle geloven hebben die je wilt, als het maar de Islam is
Of zie ik het weer eens verkeerd
Wie pleegt er nu genocide? Juist ja.quote:Op zondag 1 september 2024 10:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Bijzonder staaltje gaslighting, je draait de situatie hier namelijk doelbewust om.
De Palestijnen, een verzameling van terreurzuchtige Arabieren uit de regio, terroriseren al meer dan een eeuw de Joodse gemeenschappen en sinds Israël is opgericht moet dat land en diens inwoners het ontgelden. Dit ondanks het feit dat Israël de Palestijnen meermaals een eigen staat heeft aangeboden.
En tegelijkertijd dat men Israëlische burgers opblaast, afslacht, verkracht, levend in de brand steekt of op andere manieren om het leven brengt om zichzelf zo op te offeren voor het hiernamaals van hun vermeende "god" Allah, wil men ook nog de wereld voorhouden dat zij de eigenlijke slachtoffers te zijn.
De realiteit is niet dat men in Israël zichzelf als slachtoffers ziet, zij zijn het slachtoffer. En van een genocide is geen sprake, dit is het zoveelste verkapte bloedsprookje uit Arabisch en Islamtische kringen waar men het eigen streven mbt Joden, dan wel Israëliërs, aan het projecteren is op deze mensen.
Kortom, de Palestijnse leiders hebben meermaals aangegeven Israël te willen vernietigen en waar het kan Joden om het leven te willen brengen. En vervolgens zegt men: de Israëliërs en de Joden plegen genocide en ze willen ons afslachten. Clownesk.
De Palestijnen deden de zoveelste poging op 7 oktober vorig jaar. Uitstekend dat je dit nu ook in begint te zien. Hun leiders verkondigen ook meermaals openlijk dit streven te hebben.quote:Op zondag 1 september 2024 11:04 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wie pleegt er nu genocide? Juist ja.
Weer probeer je van de dader een slachtoffer te maken.quote:Op zondag 1 september 2024 11:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De Palestijnen deden de zoveelste poging op 7 oktober vorig jaar. Uitstekend dat je dit nu ook in begint te zien. Hun leiders verkondigen ook meermaals openlijk dit streven te hebben.
Het zou fijn zijn als je op zou houden met deze bespottelijke projectie en gaslighting.quote:Op zondag 1 september 2024 11:09 schreef Chadi het volgende:
[..]
Weer probeer je van de dader een slachtoffer te maken.
Alleen jij hebt ons geleerd dat we een verschil moeten maken tussen leiders die iets zeggen en wat daadwerkelijk mogelijk isquote:Op zondag 1 september 2024 11:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
De Palestijnen deden de zoveelste poging op 7 oktober vorig jaar. Uitstekend dat je dit nu ook in begint te zien. Hun leiders verkondigen ook meermaals openlijk dit streven te hebben.
Correct.quote:Op zondag 1 september 2024 11:12 schreef Cuendillar het volgende:
Yep, moslims... ze zitten nu middenin de fase "volop wentelen in het slachtofferschap" en beginnen zo langzamerhand weer aan de fase "elkaar opjutten voor het rechtvaardige en door Allah-k-brrbrbrbrrr ingegeven streven om de gehele Israëlische bevolking te vernietigen".
En we weten inmiddels wat er gebeurt als die fase weer heeft geleid tot de voor de Palestijnen rampzalige uitkomst die dat altijd heeft...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |