Je vraagt je soms toch af wat voor een soort figuren er voor zo'n blad werken.quote:‘Humo’ haalt ophefmakende column van Herman Brusselmans offline, en dat wordt zelfs door internationale media opgepikt
Humo heeft de ophefmakende column van Herman Brusselmans van zijn website gehaald. Het blad zegt dat het ‘nooit de bedoeling is geweest om de Joodse gemeenschap te kwetsen’. Het nieuws werd intussen internationaal opgepikt: het Amerikaanse CNN bericht over de zaak.
Humo communiceerde eerder dat de tekst van Brusselmans, die dinsdag in het weekblad verscheen, deel uitmaakt van een satirische column, en niet van een journalistiek artikel of een interview. In de column schrijft Brusselmans dat “het beeld van een schreeuwend Palestijns jongetje om zijn onder het puin liggende moeder - zijn eigen vriendin en zoon in gedachten houdend - hem zo woedend maakt dat hij iedere Jood die hij tegenkomt een puntig mes door de keel wil rammen”.
Vooral die passage zette kwaad bloed bij de Joodse gemeenschap. Volgens de European Jewish Association (EJA) zou de auteur hiermee “aanzetten tot moord” en de organisatie spande daarom een rechtszaak aan. Ook gelijkekansencentrum Unia wilt een klacht indienen tegen Humo en Brusselmans.
Intussen heeft het blad de column offline gehaald. “Ik begrijp dat mensen die Humo of de stijl van Herman Brusselmans onvoldoende kennen en zonder context met dit citaat geconfronteerd worden, schrikken. Het is vanzelfsprekend nooit de bedoeling geweest om de Joodse gemeenschap te kwetsen”, zegt adjunct-hoofdredacteur Matthias Vanderaspoilden in een artikel op de Humo-website. “Daarom hebben we uiteindelijk ook beslist om de column offline te halen.”
Intussen werd het nieuws over de ophefmakende column ook internationaal opgepikt. Op de website van Politico werd donderdag bericht over de zaak. Ook de Amerikaanse nieuwszender CNN wijdde een uitgebreid artikel aan de heisa. “Belgische uitgever verwijdert opiniestuk waarin werd gesproken over een drang om ‘elke Jood’ neer te steken vanwege Gaza”, kopte de nieuwszender.
https://www.demorgen.be/s(...)a-opgepikt~b94baf8c/
Je bent niet bekend met hem? Hij schrijft alleen maar grof en schoppend, al jaaaaren lang. En geen enkele Vlaming neemt dat serieus want Brusselmans en zijn gitzwarte soort humor. De Humo is ook een erg leuk magazine, beetje op de grens van wat mag/kan. Wokies zullen het niet lezenquote:Op vrijdag 9 augustus 2024 12:44 schreef Bofjijff het volgende:
Rare kronkels heb je dan als je dit schrijft.
quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 12:40 schreef thedeedster het volgende:
Ik heb vrijwel al zijn boeken gelezen. Als je hem niet kent dan kun je je de pleuris schrikken soms.
Ik neem de man totaal niet serieus en lees alles met een lach.
En zeker als je ziet hoeveel de man schrijft en geschreven heeft; naast een een zestigtal boeken veel wekelijkse columns, dan valt het eigenlijk nóg mee hoe weinig controverse hij heeft opgeroepen.
Is het goed wat hij hier geschreven heeft? Nee.
Maar is het alle ophef waard? Dat valt nog te bezien.
Wat is hier grappig of satire aan, of wat is het doel van deze column? Serieuze vraag, want ik snap het niet, maar ik zou het graag willen begrijpen.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 12:55 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Je bent niet bekend met hem? Hij schrijft alleen maar grof en schoppend, al jaaaaren lang. En geen enkele Vlaming neemt dat serieus want Brusselmans en zijn gitzwarte soort humor. De Humo is ook een erg leuk magazine, beetje op de grens van wat mag/kan. Wokies zullen het niet lezen![]()
Ongeveer elke soort mens/dier is door hem reeds tot op het bot beledigd, ter dood gewenst, zeer vrouwonvriendelijk,... Neemt geen blad voor de mond.
Of iets grappig is, is arbitrair. Ik vind er ook weinig grappig aan. Maar als het doel provocatie was, dan is dat geslaagd. Toch wel ironisch, gezien het richting een groep was die bekend staat om hun intelligentie.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:04 schreef oblo het volgende:
[..]
[..]
Wat is hier grappig of satire aan, of wat is het doel van deze column? Serieuze vraag, want ik snap het niet, maar ik zou het graag willen begrijpen.
ik ben allesbehalve woke.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 12:55 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Je bent niet bekend met hem? Hij schrijft alleen maar grof en schoppend, al jaaaaren lang. En geen enkele Vlaming neemt dat serieus want Brusselmans en zijn gitzwarte soort humor. De Humo is ook een erg leuk magazine, beetje op de grens van wat mag/kan. Wokies zullen het niet lezen![]()
Ongeveer elke soort mens/dier is door hem reeds tot op het bot beledigd, ter dood gewenst, zeer vrouwonvriendelijk,... Neemt geen blad voor de mond.
Zucht.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:04 schreef oblo het volgende:
[..]
[..]
Wat is hier grappig of satire aan, of wat is het doel van deze column? Serieuze vraag, want ik snap het niet, maar ik zou het graag willen begrijpen.
Onduidelijk aan?quote:Is het goed wat hij hier geschreven heeft? Nee.
Daar is niets mis mee maar geweldsvergelijking gaat wel wat verder dan beledigen.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 12:55 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Je bent niet bekend met hem? Hij schrijft alleen maar grof en schoppend, al jaaaaren lang. En geen enkele Vlaming neemt dat serieus want Brusselmans en zijn gitzwarte soort humor. De Humo is ook een erg leuk magazine, beetje op de grens van wat mag/kan. Wokies zullen het niet lezen![]()
Ongeveer elke soort mens/dier is door hem reeds tot op het bot beledigd, ter dood gewenst, zeer vrouwonvriendelijk,... Neemt geen blad voor de mond.
Als dat het doel van zijn column was dan snap ik het wel. Ik zou graag van mensen willen horen die de column hebben gelezen en kennis hebben van deze columnist. Misschien verandert dat mijn perspectief wel.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:06 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Of iets grappig is, is arbitrair. Ik vind er ook weinig grappig aan. Maar als het doel provocatie was, dan is dat geslaagd. Toch wel ironisch, gezien het richting een groep was die bekend staat om hun intelligentie.
Waarom zucht je? Ik beschuldig je van niks, vraag je gewoon of je deze column in context wil plaatsen. Wat is het doel? Alleen provoceren? Misschien is dit zwarte humor voor bepaalde mensen? Ik heb geen idee.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:09 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Zucht.
Waar schrijf ik dat dit grappig was? Kun je dat even aangeven?
Wat is hier;
[..]
Onduidelijk aan?
Punt is; dit is een schrijver met een nogal provocerende stijl, het is geen politicus, het is geen Sander Schimmelpenninck en geen gevaarlijke extremist.
Laat het maar gewoon voor de rechter komen, ofschoon ik denk dat er veel serieuzere zaken zijn die absoluut voorrang verdienen.
Er is geen doel, dat is het m net.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:04 schreef oblo het volgende:
[..]
[..]
Wat is hier grappig of satire aan, of wat is het doel van deze column? Serieuze vraag, want ik snap het niet, maar ik zou het graag willen begrijpen.
Nuja en dat doet hij dus altijd..quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:10 schreef takura het volgende:
[..]
Daar is niets mis mee maar geweldsvergelijking gaat wel wat verder dan beledigen.
Oke, bedankt voor je antwoord. Nu snap ik in ieder geval de context.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:13 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Er is geen doel, dat is het m net.
Hij schrijft over letterlijk alles wat hij maar ziet/hoort.
Volgende week kan het over bloemkoolkopende domme vrouwen gaan die dringend door 28 mannen gepakt moeten worden.
Er IS geen doel, er is zelfs geen doelbewuste provocatie. Het is gewoon non stop schoppen tegen letterlijk alles. Het is een zeer zwart depri typetje neerzetten.
Nu begrijp ik dat dit wel even over het randje is omdat er genoeg volk rondloopt wat het echt wil doen maar dat geldt voor al zijn boeken en artikels.. die zijn allemaal over de rand.
Mensen die er niet tegen kunnen lezen het niet.
Niet bij de islam of moslims. Zo hypocriet is hij dan ook wel weer.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:14 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Nuja en dat doet hij dus altijd..
Met alles.
En iedereen.
Nu is gewoon weer een groep boos
Vergelijk hem een beetje met Hans Teeuwen (die schreeuwt ook in het rond en niemand neemt hem serieus) maar dan veel intelligenter en veel zwartgalligerquote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:14 schreef oblo het volgende:
[..]
Oke, bedankt voor je antwoord. Nu snap ik in ieder geval de context.
Denk je dat hij moslims nooit afzeikt? Nou, lees eens wat beter dan.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:15 schreef takura het volgende:
[..]
Niet bij de islam of moslims. Zo hypocriet is hij dan ook wel weer.
Ik weet wel zeker dat hij nog nooit iets heeft geschreven over geweld jegens moslims.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:20 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Denk je dat hij moslims nooit afzeikt? Nou, lees eens wat beter dan.
Heb Hans Teeuwen nog nooit horen roepen dat hij een puntig mes in de keel van moslims wil steken, is maar goed ook, want anders had Hans nu nog vastgezeten.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:16 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Vergelijk hem een beetje met Hans Teeuwen (die schreeuwt ook in het rond en niemand neemt hem series) maar dan veel intelligenter en veel zwartgalliger
Hans Teeuwen wilde de koningin anaal nemen. Kwam hij gewoon mee weg.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:25 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Heb Hans Teeuwen nog nooit horen roepen dat hij een puntig mes in de keel van moslims wil steken, is maar goed ook, want anders had Hans nu nog vastgezeten.
Dit is gewoon een mafklapper eerste klas. Shockeren oke, wat grovere taal oke, maar zo'n opmerkingen in deze tijd van toenemend antisemitisme zijn gewoon niet goed te praten. Blijkbaar niet intelligent genoeg om dit te snappen.
Toch wat anders dan zeggen dat je Joden een mes in de keel wil steken, dat is toch niet zo moeilijk te snappen?quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:26 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Hans Teeuwen wilde de koningin anaal nemen. Kwam hij gewoon mee weg.
Nogmaals; laat maar voor de rechter komen. laat die maar beslissen of dit te ver gaat of niet.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:28 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Toch wat anders dan zeggen dat je Joden een mes in de keel wil steken, dat is toch niet zo moeilijk te snappen?
Dat hij zich kritisch uitlaat over Israël, dat hij kenbaar wilt maken dat hij woede voelt als hij een Jood ziet lopen, allemaal geen probleem. Maar in deze huidige samenleving, waar mensen de laatste jaren steeds vaker een mes in de keel krijgen moet je zo'n uitspraken niet doen.
Maar dat is mijn mening, ben geen columnist, had het zelf wat anders proberen te brengen, want schrijven kan hij wel degelijk.
Schrijft ie ook over negers of is dat kwetsend?quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:30 schreef Lenny77 het volgende:
De Humo is voor een apart type publiek en Brusselmans nog meer.
Genoeg mensen die hem echt niet te pruimen vinden (denk meer dan 80%)
Ja nou, die lezen de Humo dan niet en ook zijn boeken niet. Die lezen luchtige lectuur.
Probeer onderstaande boek eens;quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:35 schreef takura het volgende:
[..]
Schrijft ie ook over negers of is dat kwetsend?
Zoals Lenny al zei, die man schrijft non stop over alles waar tegen aan te schoppen valt, of dat nou mensen met verschillende kleuren en klederdrachten zijn, verkeerd geplaatste bloembakken of een verkeerslicht dat maar niet op groen wil springen. De ene keer schopt ie raak, de andere keer finaal mis.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:35 schreef takura het volgende:
[..]
Schrijft ie ook over negers of is dat kwetsend?
quote:Herman Brusselmans in 2018: "Met de moslims pas ik toch op. Theo Van Gogh is dan ook doodgeschoten, hé. Maar ik wil wel nog op een onnozele manier kunnen schrijven over mijn lief en mijn tante Sonja."
Met andere woorden: "Over de moslims ga ik niet meer schrijven wat ik denk, over de Joden daarentegen!" Quod erat demonstrandum.
Dat was een absoluut absurdistische opmerking, vanuit je verhaal van palestijnse slachtoffers de schakeling maken naar joden neer willen steken is dit niet.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:26 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Hans Teeuwen wilde de koningin anaal nemen. Kwam hij gewoon mee weg.
Behalve over moslims kennelijk.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 13:42 schreef KinKiJan het volgende:
[..]
Zoals Lenny al zei, die man schrijft non stop over alles waar tegen aan te schoppen valt, of dat nou mensen met verschillende kleuren en klederdrachten zijn, verkeerd geplaatste bloembakken of een verkeerslicht dat maar niet op groen wil springen. De ene keer schopt ie raak, de andere keer finaal mis.
quote:Op woensdag 14 augustus 2024 15:53 schreef Za het volgende:
Ik vind het totaal niet OK wat deze man heeft geschreven, maar het valt nog altijd onder de vrijheid van meningsuiting, die we sowieso al niet meer hebben.
Dat iemand in woede bij het zien van een kind met zijn onder het puin liggende moeder dergelijke dingen denkt, is iets anders dan het in een column gooien.
Uit woede en onmacht denken heel veel mensen vreselijke dingen, welke ze uiteraard nooit zouden doen, en zelfs niet menen.
Het erge aan dit alles vind ik de gedachten politie, die accounts opheft, Elon Musk waarschuwt, de DSA, zaken van YouTube verwijdert, Google searches aanpast, en in principe valt de column van Brusselmans hier ook onder.
Hoe vaak heb ik hier op Fok niet gelezen wat men bv met een pedofiel zou willen doen, of zelfs met een ongevaccineerde.
Het zijn emoties, die toch wel in de hoofden van mensen omgaan, beter past men geen censuur toe, want dan is op gegeven moment totaal uit beeld wat mensen werkelijk denken, en dat is pas eng.
Net of jij ooit literatuur leest.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 15:53 schreef Za het volgende:
Ik vind het totaal niet OK wat deze man heeft geschreven, maar het valt nog altijd onder de vrijheid van meningsuiting, die we sowieso al niet meer hebben.
Dat iemand in woede bij het zien van een kind met zijn onder het puin liggende moeder dergelijke dingen denkt, is iets anders dan het in een column gooien.
Uit woede en onmacht denken heel veel mensen vreselijke dingen, welke ze uiteraard nooit zouden doen, en zelfs niet menen.
Het erge aan dit alles vind ik de gedachten politie, die accounts opheft, Elon Musk waarschuwt, de DSA, zaken van YouTube verwijdert, Google searches aanpast, en in principe valt de column van Brusselmans hier ook onder.
Hoe vaak heb ik hier op Fok niet gelezen wat men bv met een pedofiel zou willen doen, of zelfs met een ongevaccineerde.
Het zijn emoties, die toch wel in de hoofden van mensen omgaan, beter past men geen censuur toe, want dan is op gegeven moment totaal uit beeld wat mensen werkelijk denken, en dat is pas eng.
Ik zie het als het overnemen van een gedachtegang die populair is bij een bepaalde bevolkingsgroep.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 15:53 schreef Za het volgende:
Ik vind het totaal niet OK wat deze man heeft geschreven, maar het valt nog altijd onder de vrijheid van meningsuiting, die we sowieso al niet meer hebben.
Dat iemand in woede bij het zien van een kind met zijn onder het puin liggende moeder dergelijke dingen denkt, is iets anders dan het in een column gooien.
Uit woede en onmacht denken heel veel mensen vreselijke dingen, welke ze uiteraard nooit zouden doen, en zelfs niet menen.
Het erge aan dit alles vind ik de gedachten politie, die accounts opheft, Elon Musk waarschuwt, de DSA, zaken van YouTube verwijdert, Google searches aanpast, en in principe valt de column van Brusselmans hier ook onder.
Hoe vaak heb ik hier op Fok niet gelezen wat men bv met een pedofiel zou willen doen, of zelfs met een ongevaccineerde.
Het zijn emoties, die toch wel in de hoofden van mensen omgaan, beter past men geen censuur toe, want dan is op gegeven moment totaal uit beeld wat mensen werkelijk denken, en dat is pas eng.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |