Ik denk zelf dat de hoofdreden dat de media en al die NGO's als Amnesty dit doodzwijgen is omdat ze absoluut niet willen dat het Islamitische regime in Iran valt.....want is in het voordeel van Israël, en dat moeten we niet willen!quote:Op donderdag 1 januari 2026 11:37 schreef Aether het volgende:
Dag vier massademonstraties Iran. Burgers nemen legerbasis Iraanse Revolutionaire Garde in, eerste militair regime legt het loodje, internationale gemeenschap muisstil
https://www.geenstijl.nl/5187562/nieuwjaarsupdate-iran
Maak me vooral zorgen om eventuele stuiptrekkingen van het regime. Keyvan Shahbazi noemde in een podcast gisteren de optie dat het regime raketten tegen de eigen bevolking zou kunnen inzitten.quote:Op donderdag 1 januari 2026 12:06 schreef Homey het volgende:
[..]
Ik denk zelf dat de hoofdreden dat de media en al die NGO's als Amnesty dit doodzwijgen is omdat ze absoluut niet willen dat het Islamitische regime in Iran valt.....want is in het voordeel van Israël, en dat moeten we niet willen!
Dat al die mensen in iran, met name de vrouwen en LHBTI gemeenschap, zwaar onderdrukt worden en ook een keer vrijheid willen interesseert ze geen mallemoer.
Reken maar dat wanneer die Ayatollah valt en de revolutie een feit is, ze dit gaan spinnen als "de zionisten zitten hierachter".
quote:A member of Iran’s Basij volunteer force was killed and 13 others were injured during unrest in the city of Kouhdasht, in Lorestan province, according to a statement released by the Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) in the province.
Het regime zal zeker keihard optreden. Met backing van de westerse media en NGO’s want de relschoppers zijn “zionistische handlangers”.quote:Op donderdag 1 januari 2026 12:28 schreef Aether het volgende:
[..]
Maak me vooral zorgen om eventuele stuiptrekkingen van het regime. Keyvan Shahbazi noemde in een podcast gisteren de optie dat het regime raketten tegen de eigen bevolking zou kunnen inzitten.
ditzou mooi zijn, weer een poetin vriendje die in elkaar stort.quote:Op donderdag 1 januari 2026 11:37 schreef Aether het volgende:
Dag vier massademonstraties Iran. Burgers nemen legerbasis Iraanse Revolutionaire Garde in, eerste militair regime legt het loodje, internationale gemeenschap muisstil
https://www.geenstijl.nl/5187562/nieuwjaarsupdate-iran
je wil er wel heel graag een complot van maken of niet.quote:Op donderdag 1 januari 2026 12:47 schreef Homey het volgende:
[..]
Het regime zal zeker keihard optreden. Met backing van de westerse media en NGO’s want de relschoppers zijn “zionistische handlangers”.
Het Iraanse volk zal het dus helemaal zelf moeten doen. Of het lukt? Ik geef het geen grote kans. De laatste opstanden mislukten ook.
Het was wel bijzonder. Toen Israël deze zomer Iran aanviel zag je ook ineens allemaal berichten in de Westerse media die nogal liefelijk waren over de toestand daar. Zo diep zit de haat jegens Israël.quote:Op donderdag 1 januari 2026 12:47 schreef Homey het volgende:
[..]
Het regime zal zeker keihard optreden. Met backing van de westerse media en NGO’s want de relschoppers zijn “zionistische handlangers”.
Het Iraanse volk zal het dus helemaal zelf moeten doen. Of het lukt? Ik geef het geen grote kans. De laatste opstanden mislukten ook.
quote:Protesters march through London supporting Iran’s supreme leader
Among thousands of demonstrators waving Palestinian and Iranian flags, people carried signs featuring Ayatollah Ali Khamenei.
Protesters marched through central London with placards in support of Iran’s supreme leader during a heated pro-Palestinian demonstration on Saturday.
Among thousands of demonstrators waving Palestinian and Iranian flags, men and women were photographed carrying signs featuring Ayatollah Ali Khamenei alongside the message: “Choose the right side of history.”
Ik moet het ook nog zien, maar de problemen raken wel steeds een grotere groep. Dagelijkse uitval van stroom, watertekort, inflatie, benzinelevering, medicijntekorten en tegelijkertijd exporteert Iran olie en elektriciteit naar het buitenland.quote:Op donderdag 1 januari 2026 12:47 schreef Homey het volgende:
[..]
Het regime zal zeker keihard optreden. Met backing van de westerse media en NGO’s want de relschoppers zijn “zionistische handlangers”.
Het Iraanse volk zal het dus helemaal zelf moeten doen. Of het lukt? Ik geef het geen grote kans. De laatste opstanden mislukten ook.
Je praat over een complot maken en je tweede zinquote:Op donderdag 1 januari 2026 12:52 schreef Korenfok het volgende:
[..]
je wil er wel heel graag een complot van maken of niet.
opvallend is dat er weer een poetin gesteund regime opwankelen staat....
plus toen achad regime viel, keek iedereen ook even de andere kant op (lees rusland kon het niet volhouden dit te steunen).
Het is pasgeleden nog gelukt in Nepal hoor.quote:Op donderdag 1 januari 2026 13:09 schreef Kwntm het volgende:
Als er daadwerkelijk een dode is gevallen aan de kant van het regime, geeft dat het regime alleen maar extra rechtvaardiging om hard op te treden. Het feit dat protesten ontaarden in rellen en geweld, bevestigt verder voor mij dat ze niet breed gedragen worden door de bevolking. Geweld en vernielingen leiden zelden tot echte verandering, meestal zorgen ze er juist voor dat ordediensten nog harder ingrijpen. Het is dan ook jammer dat een minderheid telkens weer legitieme protesten kaapt en laat ontsporen in geweld (zoals vaak overal in de wereld te zien is). Op die manier wordt voorkomen dat deze protesten zich op een vreedzame manier kunnen uitgroeien tot een breed gedragen beweging.
Feitelijk zijn bijna alle staatsvormen die we kennen met geweld tot stand gekomen.quote:Op donderdag 1 januari 2026 13:31 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Het is pasgeleden nog gelukt in Nepal hoor.
Of wat dacht je van de Franse revolutie.
En zo zijn er vast nog heel veel voorbeelden waarbij het volk wel met geweld in opstand kwam, en met succes.
Roemenië toch ook?
Zoals ik al aangaf: gewelddadige protesten leiden 'zelden' tot grote veranderingen, zeker niet wanneer ze geen brede steun in de samenleving hebben of wanneer een regering stevig in het zadel zit. Iran is daar zelf een duidelijk voorbeeld van: het land kent al decennia protesten, soms groter dan die van de afgelopen jaren, maar die hebben niet tot grote veranderingen geleid. Hetzelfde zie je in landen als Venezuela, Turkije, Hongkong, Frankrijk, enz. Als je het geheel overziet en alle gewelddadige protesten en rellen afzet tegen de gevallen waarin ze daadwerkelijk succesvol waren, dan blijft het aantal geslaagde gevallen beperkt. Een van de redenen hiervan is dat rellen de regering legitimiteit verschaffen om harder op te treden, waardoor het protest vroegtijdig uitdooft.quote:Op donderdag 1 januari 2026 13:31 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Het is pasgeleden nog gelukt in Nepal hoor.
Of wat dacht je van de Franse revolutie.
En zo zijn er vast nog heel veel voorbeelden waarbij het volk wel met geweld in opstand kwam, en met succes.
Roemenië toch ook?
Spanje idem dito. Juan Carlos ligt nu onder vuur, maar hij zou eeuwige dankbaarheid moeten krijgen, hoe hij afstand nam na de dood van Franco.quote:Op donderdag 1 januari 2026 13:38 schreef Homey het volgende:
[..]
Feitelijk zijn bijna alle staatsvormen die we kennen met geweld tot stand gekomen.
Er zijn uitzonderingen, maar die zijn zeldzaam. Denk aan de politieke omwenteling in Portugal in de jaren ‘70. Van dictatuur naar een democratie zonder een schot te lossen. Fascinerend verhaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |