Weet niet of het steekhoudend is, maar de meeste grotere financials en corporates betalen de "werklaag" echt niet zo heel goed... je mag in je handen knijpen met tussen de 60/85k per jaar.quote:Op woensdag 24 juli 2024 00:12 schreef baskick het volgende:
[..]
Toevallig werk ik bij een verzekeraar op een hbo-baan (met hbo-diploma). Niet in het primaire proces. Salaris met VT en EJU grofweg een ton bij 40 uur en inclusief pensioen bijdrage ruim erover. Ik heb niet 'paar jaar' gezegd, maar grofweg 10 jaar. Ik zie mezelf als een gemiddelde hbo'er (maar wellicht uitschieter qua onderhandelingen i.c. geprofiteerd van marktomstandigheden bij indiensttreding).
Ik ga niet concreter zijn over werkgever of mijn persoon. Mijn volgens mij laatste lijstjes-bijdrage aan het salaris topic: baskick in WGR / [FOK! Salaris-topic] Van onder tot boven -modaal. geeft een (enigszins verouderd) beeld.
Dat klinkt als nadenkenquote:Op woensdag 24 juli 2024 21:35 schreef HSG het volgende:
[..]
Ik verdien minder per maand maar hoef ook niet over elk uitgave na te denken. Het is maar net wat je koopt.
Nadenken over of je het wel nodig hebt.quote:
Wat zijn voor jou dagelijkse lasten? Kinderen kies je zelf voor en met vakanties is het maar net waar je naartoe gaat en hoeveel je er graag voor uitgeeft.quote:Maar serieus, ik wilde er eerst tegenin gaan, maar ik merk zelf dat ik recent inderdaad minder hoef na te denken over mijn uitgaven (natuurlijk moet je dat altijd blijven doen, maar echt op letten hoeft niet meer) en beseft dat die 10k per maand wel ongeveer klop; dat is dan incllusief alle bonussen, vakantiegeld en belasntingteruggave etc.
Maar met hypotheek, dagelijks lasten, gezin met kinderen, en twee (redelijk luxe moet ik toegeven) vakanties per jaar zit je daar wel aan.
Confronterend ook wel...
Dat hangt er vanaf. Je moet niet veel verwachten als administratief medewerker. Maar een senior consultant die bij een internationaal software bedrijf werkt verdient toch wel een hoop meer. De consultant die voor zoveel uur per week voor ons werkt zit al qua basis op een ton per jaar te zitten met andere voorwaarden zoals telefoon, laptop en auto (bmw).quote:Op donderdag 25 juli 2024 07:58 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
neem van mij aan het meest wordt er gelogen over $$$, de gouden tijden van forse betalingen zijn een beetje voorbij.
Zeker geen nieuwe, dat haal je niet voor 10k hehequote:Op donderdag 25 juli 2024 11:54 schreef Irritatie100 het volgende:
Wat lees ik hier allemaal, 10k netto moeten verdienen om niet na te hoeven denken over uitgaves?
Dat doe ik met 3.2k netto al niet, en ja ik heb een kind en ga ook meerdere keren per jaar op vakantie. Het enige waar ik wel voor moet plannen zijn de hele grote aankopen als een nieuwe auto, maar ik neem aan dat je ook met 10k netto niet iedere maand impulsief een nieuwe auto aanschaft.
Maar wel een gegarandeerde 13e maand en 36 uur of minder voor een FTE. Dus met die 85 zit je dan rap op een ton voor 40 uur. En pensioen en de secundaire voorwaarden zijn vaak wel prima. Keuzes.quote:Op donderdag 25 juli 2024 10:45 schreef okzbow het volgende:
[..]
Weet niet of het steekhoudend is, maar de meeste grotere financials en corporates betalen de "werklaag" echt niet zo heel goed... je mag in je handen knijpen met tussen de 60/85k per jaar.
Dit is wel de winnaar.quote:Op woensdag 24 juli 2024 19:04 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Ik zag gister een vacature voor een servicemonteur voorbij komen waar als arbeidsvoorwaarde vermeld stond dat je een werkbus met gereedschap er bij kreeg! Dan kun je wel een tijdje blijven zoeken ja..
Als het vergoed word, koop je het dan wel zelf?quote:Op donderdag 25 juli 2024 12:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dit is wel de winnaar.
Overigens moet je als bouwvakker vaak wel je klein gereedschap zelf kopen. Daar kreeg je dan wel een vergoeding voor.
Vaste maand vergoeding😉quote:Op donderdag 25 juli 2024 12:39 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Als het vergoed word, koop je het dan wel zelf?
Op papier laten zetten dat je deze dus mag gebruiken voor zwart werk, privé ritten en vakantie.quote:Op woensdag 24 juli 2024 19:04 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Ik zag gister een vacature voor een servicemonteur voorbij komen waar als arbeidsvoorwaarde vermeld stond dat je een werkbus met gereedschap er bij kreeg! Dan kun je wel een tijdje blijven zoeken ja..
Dat is dan neem ik aan zodat je het merk kunt kopen die jij het fijnst vindt werken? Had er nog niet eerder van gehoord, maar als je de vergoeding toereikend is prima natuurlijk.quote:Op donderdag 25 juli 2024 12:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dit is wel de winnaar.
Overigens moet je als bouwvakker vaak wel je klein gereedschap zelf kopen. Daar kreeg je dan wel een vergoeding voor.
En zodat je je hamer ook weer mee terug neemt, want als je hem random laat slingeren kost t je geldquote:Op donderdag 25 juli 2024 14:56 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Dat is dan neem ik aan zodat je het merk kunt kopen die jij het fijnst vindt werken? Had er nog niet eerder van gehoord, maar als je de vergoeding toereikend is prima natuurlijk.
Verstandig.quote:Op donderdag 25 juli 2024 13:47 schreef Lospedrosa het volgende:
Op papier laten zetten dat je deze dus mag gebruiken voor zwart werk
Ja het is een vaste vergoeding gereedschapsgeld. Mijn vader was/is timmerman en had altijd eigen hamer, accuboor, zaag, etc.quote:Op donderdag 25 juli 2024 12:39 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Als het vergoed word, koop je het dan wel zelf?
Ja. Voor een metselaar makkelijk voor een timmerman niet. Fatsoenlijke hamer liep al over de 100 euro. Sommige zaagbladen en boortjes zitten er ook tegenaan. Niettemin heb ik niet het idee dat hij er vaak bij ingeschoten is.quote:Op donderdag 25 juli 2024 14:56 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Dat is dan neem ik aan zodat je het merk kunt kopen die jij het fijnst vindt werken? Had er nog niet eerder van gehoord, maar als je de vergoeding toereikend is prima natuurlijk.
De werkgever kan ook volgens diezelfde cao gewoon het gereedschap uitleveren. Als die dat niet doet snap ik wel dat al dat volk is gaan zzp'enquote:Op donderdag 25 juli 2024 17:06 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja het is een vaste vergoeding gereedschapsgeld. Mijn vader was/is timmerman en had altijd eigen hamer, accuboor, zaag, etc.
Vergoeding voor gereedschap
Als een timmerman, straatmaker, metselaar of tegelzetter zijn eigen gereedschap moet gebruiken, heeft hij recht op de handgereedschapsvergoeding (artikel 5.5.2 van de cao Bouw & Infra). De bedragen in de cao van 2024 zijn hieronder te vinden.
Overigens onderhandelde mijn vader wel altijd een hogere vergoeding. Van die 321 euro per jaar koop je niet veel fatsoenlijk gereedschap.
vacature pb is niet meer,je kan voor pbz tegen minimale vergoeding,max 10euro fietsvergoeding pm,geen wc,geen pauze,4 weken vrijaf dat was het wel weer.quote:Op donderdag 25 juli 2024 13:47 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Op papier laten zetten dat je deze dus mag gebruiken voor zwart werk, privé ritten en vakantie.
Of vacature postbode: je krijgt een krantentas en dagelijks 25 postelastieken!!
Voor de speciale dingen deed hij het altijd declareren (bv projectspecifieke speciale zaagbladen of gereedschappen). Als de baas het voor je aanschaft kun je ook ontzettende troep krijgen want een hamer is immers een hamer. Maar tussen bv een Amerikaanse of een Europese Stanley zit al een enorm kwaliteitsverschil.quote:Op donderdag 25 juli 2024 18:15 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
De werkgever kan ook volgens diezelfde cao gewoon het gereedschap uitleveren. Als die dat niet doet snap ik wel dat al dat volk is gaan zzp'en
En als je als ZZPer bijvoorbeeld bij het gordijnen ophangen van het keukentrapje lazert, en vijf weken niet kan werken, dan verdien je ook helemaal niks. Want een inkomensverzekering die meteen uitkeert is onbetaalbaar voor een ZZP-er. De meeste keren pas na een half jaar ziekte uit.quote:Op dinsdag 23 juli 2024 15:48 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
8k is nogal hoog als basissalaris. Maar vaak zit er nog een 13de maand aan vast, of andere bonusregelingen, aandelenpakket etc. En dan komt je jaartotaal een stuk hoger uit, ook al verdien je 'maar' 6k/maand.
Laat staan als je een beetje goed bent en als ZZP'er aan de slag gaat. Uurtarief van 120 euro is niet heel gek meer. Vang je 200k bruto/jaar. Ja daar moet dan nog pensioen vanaf, maar dat pensioen kun je gewoon zelf wegzetten op een beleggingsrekening.
Klopt wel hè, en dan doe je niet (heel) gek.quote:Op donderdag 25 juli 2024 10:53 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Dat klinkt als nadenken
Maar serieus, ik wilde er eerst tegenin gaan, maar ik merk zelf dat ik recent inderdaad minder hoef na te denken over mijn uitgaven (natuurlijk moet je dat altijd blijven doen, maar echt op letten hoeft niet meer) en beseft dat die 10k per maand wel ongeveer klop; dat is dan incllusief alle bonussen, vakantiegeld en belasntingteruggave etc.
Maar met hypotheek, dagelijks lasten, gezin met kinderen, en twee (redelijk luxe moet ik toegeven) vakanties per jaar zit je daar wel aan.
Confronterend ook wel...
Ja met zoiets word je dan altijd bang gemaakt. Maar als je het dubbele overhoudt van een normale werknemer dan kun je een prima buffer opbouwen natuurlijk om dat soort tegenslagen op te vangen. En als ik naar mezelf kijk heb ik in de afgelopen 15 jaar nog nooit 2 weken niet kunnen werken, maximaal 2 dagen wegens ziekte. En ook nog nooit zonder werk gezeten. Wel in loondienst, ben geen zzperquote:Op donderdag 25 juli 2024 20:42 schreef knoopie het volgende:
[..]
En als je als ZZPer bijvoorbeeld bij het gordijnen ophangen van het keukentrapje lazert, en vijf weken niet kan werken, dan verdien je ook helemaal niks. Want een inkomensverzekering die meteen uitkeert is onbetaalbaar voor een ZZP-er. De meeste keren pas na een half jaar ziekte uit.
Dus je, je verdient lekker, maar daar hangt wel een risico aan wat je ook moet incalculeren. Nog afgezien van alle bekende risico’s zoals werkgevers die niet willen/kunnen betalen, of even geen opdrachten kunnen vinden.
Wat doe jij voor werk?quote:Op donderdag 25 juli 2024 21:04 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Ja met zoiets word je dan altijd bang gemaakt. Maar als je het dubbele overhoud van een normale werknemer dan kun je een prima buffer opbouwen natuurlijk om dat soort tegenslagen op te vangen. En als ik naar mezelf kijk heb ik in de afgelopen 15 jaar nog nooit 2 weken niet kunnen werken, maximaal 2 dagen wegens ziekte. En ook nog nooit zonder werk gezeten.
Het is enerzijds dat ik gezien heb dat sommige mensen die extra onzekerheid echt als stress ervaren. Voor die mensen is zzp’er worden gewoon niets.quote:Op donderdag 25 juli 2024 21:04 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Ja met zoiets word je dan altijd bang gemaakt. Maar als je het dubbele overhoudt van een normale werknemer dan kun je een prima buffer opbouwen natuurlijk om dat soort tegenslagen op te vangen. En als ik naar mezelf kijk heb ik in de afgelopen 15 jaar nog nooit 2 weken niet kunnen werken, maximaal 2 dagen wegens ziekte. En ook nog nooit zonder werk gezeten. Wel in loondienst, ben geen zzper
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |