quote:In Nederland en internationaal problemen door computerstoring
Over de hele wereld komen meldingen binnen van computerstoringen. Het lijkt te maken te hebben met problemen bij cyberbeveiligingsbedrijf CrowdStrike. Door de storing moeten meerdere internationale vluchten aan de grond blijven.
De problemen spelen vooral bij Windows-computers. Die tonen na een update een blauw scherm waardoor ze niet kunnen opstarten.
Onder meer de luchthaven van Sydney zegt dat door de storing vertrekkende en aankomende vluchten vertraging kunnen oplopen. Ook de luchthaven van Berlijn zegt dat er vertragingen zullen ontstaan bij het inchecken.
https://nos.nl/artikel/25(...)door-computerstoring
Maar banken zijn wel veel terughoudender met het zomaar deployen van software updates.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:13 schreef ExTec het volgende:
[..]
Banken gaan hier dagen werk aan hebben, dat van de buitenkant alles lijkt te werken betekent niet dat alles opgelost is.
En ik zeg banken omdat ik er zelf bij 1 gewerkt heb, en weet hoeveel realestate (Windows servers, concreet) die hebben.
Dit valt reuze mee. Genoeg vliegvelden die weer operationeel zijn.quote:
Zal ook wel een beetje liggen aan de omgeving, heb je een virtuele omgeving met thinclients dan heb je het probleem vele malen sneller opgelost. Weet niet wat Schiphol heeft.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:38 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Dit valt reuze mee. Genoeg vliegvelden die weer operationeel zijn.
Dat Schiphol zo traag gaat komt meer door beleid dan daadwerkelijk het probleem oplossen.
Lekker met z'n allen snel opstijgen is een recept voor nog grotere problemen. Je hebt met levens te maken; wat verwacht men?>quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:38 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Dit valt reuze mee. Genoeg vliegvelden die weer operationeel zijn.
Dat Schiphol zo traag gaat komt meer door beleid dan daadwerkelijk het probleem oplossen.
Van servers naar surfersquote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:38 schreef Tijn het volgende:
Nou, de balie van het zwembad had geen computerproblemen, maar de website ligt er wel uit, dus het komt toch wel een beetje dichtbij
quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:38 schreef Tijn het volgende:
Nou, de balie van het zwembad had geen computerproblemen, maar de website ligt er wel uit, dus het komt toch wel een beetje dichtbij
Tjah als je digitale leven niet verder gaat dan dat.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:38 schreef Tijn het volgende:
Nou, de balie van het zwembad had geen computerproblemen, maar de website ligt er wel uit, dus het komt toch wel een beetje dichtbij
Dat de incheckbalies weer open gaan.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:40 schreef xzaz het volgende:
[..]
Lekker met z'n allen snel opstijgen is een recept voor nog grotere problemen. Je hebt met levens te maken; wat verwacht men?>
Om even op je voorbeeld in te gaan: Centric heeft nooit droomsalarissen geboden, dat er in sommige onderdelen wel goede salarissen waren kwam vooral omdat die overgenomen waren en dat personeel al een goed salaris had.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 12:48 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Valt reuze mee. De bedrijfjes ala Centric bieden geen droomsalaris meer.
De beste stuurlui vluchtleiders staan aan wal zitten op een zolderkamertjequote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:40 schreef xzaz het volgende:
[..]
Lekker met z'n allen snel opstijgen is een recept voor nog grotere problemen. Je hebt met levens te maken; wat verwacht men?>
Dat neuspeuteren, gamen en masturberen onder werktijd komt wel weer als alles is opgelost.quote:
Mijn leven is hartstikke digitaal, maar ik heb gelukkig niks met Microsoft te maken over het algemeenquote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:44 schreef Dr88 het volgende:
[..]
[..]
Tjah als je digitale leven niet verder gaat dan dat.
Gelukkig dat ik nog vakantie heb en de batterij van mijn werktelefoon nog leeg isquote:
Oke nou mooi voor je.. Wat het toevoegt geen idee...quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:49 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mijn leven is hartstikke digitaal, maar ik heb gelukkig niks met Microsoft te maken over het algemeen
* ExTec klopt af dat we geen crowdstrike hebben. Was een kandidaat.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:49 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Gelukkig dat ik nog vakantie heb en de batterij van mijn werktelefoon nog leeg is
Heb ook vakantie, maar als wij Crowdstrike hadden had ik wel op kunnen draven denk ik.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:49 schreef ESF1Gamer het volgende:
[..]
Gelukkig dat ik nog vakantie heb en de batterij van mijn werktelefoon nog leeg is
Ik zie maandag wel of daar last van hadden of niet.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:52 schreef ExTec het volgende:
[..]
* ExTec klopt af dat we geen crowdstrike hebben. Was een kandidaat.
En alhoewel ik me niet bezig hou met domme end-lusers, en client endpoints, is in een scenario als dit prima te verwachten dat iedereen mag gaan helpen.
Zeg je dat je in het buitenland zitquote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:53 schreef Zoddie het volgende:
Heb ook vakantie, maar als wij Crowdstrike hadden had ik wel op kunnen draven denk ik.
Nou ja, Steam werkt, mijn email werkt, FOK! werkt. Ik heb nergens last vanquote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:44 schreef Dr88 het volgende:
[..]
[..]
Tjah als je digitale leven niet verder gaat dan dat.
De 3 belangrijkste dingen werkenquote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nou ja, Steam werkt, mijn email werkt, FOK! werkt. Ik heb nergens last van
I'll raise you: de oprichter is een rus.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:59 schreef koffiekoekjes het volgende:
14 uur geleden gepost: https://old.reddit.com/r/(...)_83_billion_dollars/
Inside job
Ho ho, dat heb ik allemaal niet gezegd hequote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:10 schreef ExTec het volgende:
[..]
Moet het wel zo zijn, dat niet elke clusternode die update (tegelijkertijd) krijgt.
En het probleem aan dit soort producten (meer de delivery pipeline/method) is dat er iemand op hoofdkantoor van crowdstrike op de GO knop klikt, en die update blijkbaar werkelijk in 1 keer naar alle realestate gaat.
Dan kun je daar zelf tussen gaan zitten, die agent zo deployen dat die zichzelf niet update, en dat zelf gaan doen. Dat is een PITA in it's own right. Meeste bedrijven zullen het liever aan de vendor overlaten.
En ondanks dat menig linux-nerd nu weer victorie aan het kraaien is, kan dit net goed op linux gebeuren. Alleen ligt het tempo van updates (zeker van device drivers) daar veeeeeeel lager.
Maar ondertussen worden er in rpm packages ook gewoon malware gevonden. Sta je dan met je mooie verhaaltje dat linux 'daar geen last van heeft'.
4 uur geleden gepost:quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:59 schreef koffiekoekjes het volgende:
14 uur geleden gepost: https://old.reddit.com/r/(...)_83_billion_dollars/
Inside job
Oud nieuws.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 09:55 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)on_dollars/?sort=new
10 u geleden. Prachtige timing. Zo te zien heeft ie ook nog puts gekocht ook
Damn dit is een legendarische post. Perfecte timing.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 13:59 schreef koffiekoekjes het volgende:
14 uur geleden gepost: https://old.reddit.com/r/(...)_83_billion_dollars/
Inside job
Er zijn theoretisch altijd scenario's te bedenken waarmee je dit kan voorkomen. Die komen dan vaak wel neer op dat je zelf devops doet en het allemaal in eigen hand hebt. Maar ik heb zelfs trading systems gezien die gewoon doodleuk op off the shelve software op een windows server draaien en eigen clustering mechanisme erop na hielden. En dat soort systemen hadden allemaal nat gegaan, als die agent erop draaide. En dan had ja maar cluster! geen bal uitgemaakt.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 14:03 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Ho ho, dat heb ik allemaal niet gezegd hemaar feit is wel dat je de boel een stuk makkelijker virtueel kunt draaien, werken met losse containers die je zo ergens anders aan de gang kunt hebben, en dus ook heel makkelijk kunt snapshotten.
Je bent onder de streep een stuk flexibeler en dus minder kwetsbaar. Goed. Maar ja, als ze je cluster orchester pakken ga je inderdaad ook gewoon nat.
Je bent in de verkeerde war met Kaspersky. Dat is Russisch.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 14:00 schreef ExTec het volgende:
[..]
I'll raise you: de oprichter is een rus.
Dmitri Alperovitch is wel co-founder, geboren in Moskou.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 14:13 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Crowdstrike is opgericht door een Amerikaan, geboren in New Jersey.
Kijk, ik zeg maar.quote:Op vrijdag 19 juli 2024 14:16 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dmitri Alperovitch is wel co-founder, geboren in Moskou.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |