Akwasi is daar aanwezig vanuit zijn functie bij de stichting slavernijverleden en niet als Akwasi. Wat hij in het verleden heeft gezegd doet er niet toe. Daarom is het ook prima dat kamervoorzitter Bosma ondanks zijn geschiedenis er namens de regering gaat staanquote:Op dinsdag 18 juni 2024 10:21 schreef Montagui het volgende:
Eigenlijk zouden ze beter deze kwast, voorstander van het racistische 'black privilege' en trots op zijn afstamming van de slavenhandelaren, moeten verbieden te komen.
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Akwasi_(artiest)#:~:text=Akwasi%20stamt%20af%20van%20de,toegelaten%20tot%20de%20Toneelacademie%20Maastricht.
[ afbeelding ]
Nota bene 1 van de ondertekenaars, samen met de andere racistische usual suspects, van de oproep aan Bosma om niet te komen:
[..]
De pak boter op de kop is immens.
Dit dus.quote:Op maandag 17 juni 2024 18:42 schreef VEM2012 het volgende:
Racisten als Akwasi en Simons die zeiken over de racistische ideologie van de PVV. Het moet niet gekker worden.
Dat is zoiets als dat Asha ten Broeke gaat zeiken dat iemand een antisemiet is.
En een kransje leggen nog wel.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 08:23 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja, want ik ben namelijk niet schizofreen of bipolair. Je kunt de twee niet los van elkaar zien. Bosma is een man met hele sterke opvattingen over het slavernijverleden, waarom zou die daar dan heel hypocriet dat verleden moeten gaan berouwen. Wees dan ook gewoon een vent, bedank vriendelijk en ga in Zuid-Afrika rouwen om de afschaffing van de apartheid ofzo.
Hahahaquote:Op dinsdag 18 juni 2024 10:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Akwasi is daar aanwezig vanuit zijn functie bij de stichting slavernijverleden en niet als Akwasi. Wat hij in het verleden heeft gezegd doet er niet toe. Daarom is het ook prima dat kamervoorzitter Bosma ondanks zijn geschiedenis er namens de regering gaat staan
Nee hoor, een vertegenwoordiger namens de Tweede Kamer hoort erbij , maar dat hoeft niet persé de kamervoorzitter te zijn .quote:Op dinsdag 18 juni 2024 11:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Heb niets met Bosma maar hij is voorzitter van de tweede kamer dus hoort erbij.
Kan iemand mij een filmpje of tekst van Bosma linken waarin hij al die controversiële dingen stelt? Ik volg de politiek niet echt en ken Bosma verder niet dus excuses voor mijn onwetendheid.quote:In een brief aan onder meer de Tweede Kamer stellen rapper en acteur Akwasi, presentator Andrew Makkinga, voormalig Tweede Kamerlid Sylvana Simons en anderen dat Bosma al twintig jaar een "expliciete racistische ideologie" verspreidt "met witte suprematie als uitgangspunt". Ze zeggen dat hij racistische omvolkingstheorieën heeft verkondigd en zich herhaaldelijk negatief heeft uitgelaten over het herdenken van het slavernijverleden.
Als je de discussie niet begrijpt, reageer dan gewoon niet.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 11:53 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
En een kransje leggen nog wel.![]()
Nee, dat is niet echt de goede persoon.
Ik denk zelfs dat wanneer hij had gezegd niet te willen gaan, men daarover juist gevallen was. "Oh, mijnheer voelt zich te goed voor ons."quote:Op dinsdag 18 juni 2024 11:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dit dus.
Heb niets met Bosma maar hij is voorzitter van de tweede kamer dus hoort erbij.
Hij had ook kunnen zeggen naar die negers ga ik niet maar zet zich ook over zijn eigen ideologie als voorzitter.
Het blijft bijzonder hoe de ene na de andere rechtse politicus aangeduid wordt als extreem rechts, terwijl ik dat eigenlijk nooit zie bij linkse politici. Dat terwijl daar nota bene figuren tussen zitten met een zeer extremistisch verleden (RaRa, wie zou ik kunnen bedoelen...).quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:06 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nee hoor, een vertegenwoordiger namens de Tweede Kamer hoort erbij , maar dat hoeft niet persé de kamervoorzitter te zijn .
En zeer zeker moet de Kamer niet een discriminerend extreemrechts figuur sturen met de schijn van racisme meenemend. Dat is de herdenkers mn de slavennazaten schofferen.
Als de Tweede Kamer dat toch wil doen, dan vernietigt die een stukje vertrouwen in haar en in de democratie.
Maar het zal er wel op neerkomen dat de organisator Ninsee deze extremist de toegang ontzegt en hij niet komt.
Al dan niet met geklaag over slachtoffer zijn of hoe nobel hij is de lieve vrede te bewaren
Niet overdrijven..... er zijn vele gematigde rechtse politici die ik en velen met mij niet extreemrechts noemen.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:35 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het blijft bijzonder hoe de ene na de andere rechtse politicus aangeduid wordt als extreem rechts,
Ik begrijp het prima, jij bepaald niet wie hier wel en niet reageert.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:31 schreef Monolith het volgende:
[..]
Als je de discussie niet begrijpt, reageer dan gewoon niet.
Wie is "men"? Niet de organisatie Ninsee. Niet de 150 die een brief ondertekenden.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:34 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik denk zelfs dat wanneer hij had gezegd niet te willen gaan, men daarover juist gevallen was. "Oh, mijnheer voelt zich te goed voor ons."
quote:'Bosma en Baudet shoppen in geschiedenis Zuid-Afrika'
(...)
Merkwaardig boek
Martin Bosma publiceerde in 2015 een merkwaardig boek met de titel Minderheid in eigen land. Hoe progressieve strijd ontaardt in genocide en ANC-apartheid. In dit boek hekelt Bosma de Nederlandse politici die zich zeer betrokken voelden met de strijd tegen de apartheid. Bosma acht deze steun naïef, omdat het ANC zich op het regeringspluche heeft ontpopt als een partij die een omgekeerde apartheid nastreeft, waarin de witte bevolking dus gediscrimineerd wordt door de zwarte.
De gelijkstelling van de oude apartheid met de vermeende nieuwe doet wel even naar adem happen. Er is veel aan te merken op het corrupte ANC-regime, maar de stelling dat de positieve discriminatie vandaag de dag gelijk kan worden gesteld met de apartheid vroeger is wel heel kras. ANC biedt bij landonteigeningen van witte boeren financiële compensatie aan terwijl de zwarte bevolking onder apartheid überhaupt nauwelijks bezittingen bezaten, laat staan dat er sprake was van compensatie.
Het valt ook op dat Bosma de lange en wrede voorgeschiedenis van het oude apartheidsregime niet in verband brengt met de wens van het ANC om op te komen voor de zwarte meerderheid.
Zwart afschilderen
Bosma doet er alles aan om het ANC zo zwart mogelijk af te schilderen. Het zijn communisten die geweld niet schuwen. Nergens probeert hij zich te verplaatsen in de lastige situatie waarin het ANC zich bevond in Zuid-Afrika. Hij is ook opvallend stil over de wrede wijze waarop het apartheidsregime de zwarte bevolking en het ANC heeft behandeld alsmede de indrukwekkende verzoeningspogingen van Mandela toen hij regeringsverantwoordelijkheid verwierf.
In een eerdere versie probeerde hij ook nog Nelson Mandela zwart te maken maar die passage mocht hij van Geert Wilders niet publiceren. Bosma heeft een grote mond, maar als de grote blonde leider onraad ruikt moet hij kennelijk inbinden.
Tegenover het wrede en bloeddorstige ANC plaatst hij een idyllisch beeld van de Afrikaners. Het waren lieve mensen die een taal ontwikkelden die nauw is gelieerd aan het Nederlands. Zij werden aan het einde van de 19e eeuw hartstochtelijk gesteund door Nederlanders toen de Engelsen amok maakten. Hij beschrijft ook hoe zij leden onder de wreedheid van de zwarte bevolking.
Over de uitbuiting van de Khoi aan de Kaap of de afslachting van de San is hij minder mededeelzaam. Alleen terloops licht hij de lezer in 'dat er ook slachtoffers vielen bij botsingen met de blanken'.
Politiek traktaat
Zelfs voor Bosma is de apartheid van de Nasionale Partij immoreel en verwerpelijk, maar hij relativeert die kwalificatie tegelijkertijd. De Britten dragen immers deel van de schuld. Mahatma Gandhi kon volgens hem goed met apartheid leven, zolang het maar niet om Indiërs ging. Bovendien was tijdens apartheid het onderwijs excellent, de gezondheidszorg top en de criminaliteit laag. Bij Mussolini krijgen we ook altijd te horen dat de treinen op tijd reden, zullen we maar zeggen.
Op basis van deze eenzijdige gedachtekronkels komt Bosma tot de stelling dat in Zuid-Afrika de witte minderheid weinig te verwachten heeft van het regime van de zwarte meerderheid. Met deze donkere voorspelling probeert hij de witte Nederlander te waarschuwen dat hen hetzelfde lot wacht als de Nederlandse regering weigert de grenzen te sluiten.
De argumentatie in zijn boek staat geheel ten dienste van het PVV-programma. Het handelt hier niet om geschiedschrijving maar om een politiek traktaat.
Witwassen
Ik heb geen enkele behoefte om het huidige beleid van het ANC te verdedigen. De moorden op boeren in Zuid-Afrika zijn verschrikkelijk. De ontstellende corruptie van het ANC, de misdaad en verkrachtingen zijn allang niet meer goed te praten met een verwijzing naar de apartheid. Wat Bosma hier echter doet is het witwassen van de Afrikaners. Hij doet net alsof de Afrikaners aankwamen in een leeg land waar zij nauwelijks mensen aantroffen.
Toen die ontmoetingen wel tot stand kwamen hebben de Afrikaners volgens Bosma de Afrikaanse stammen scholen, winkels en ziekenhuizen geschonken en rechtstatelijke beginselen bijgebracht. In werkelijkheid werden die stammen van hun land verdreven, moesten zij werken op een plantage, of later in de mijnen, onder de meest vreselijke omstandigheden.
Martin Bosma is een gemankeerde sociaal democraat die meent dat na Drees de rechten van de arbeiders zijn uitverkocht aan de allochtonen. Het is een opmerkelijke positie voor een politicoloog die een tijdje mocht studeren aan de beroemde School of Social Research in New York, waar zo veel wetenschappers die voor Hitler moesten vluchten een veilig heenkomen vonden.
Hannah Arendt, zelf gevlucht uit Duitsland, zou met ontzetting hebben vastgesteld dat Bosma’s kritiek op het ANC ten dienste staat van een aanval op de multiculturele samenleving en een poging om godsdienstvrijheid te beperken tot niet-moslims.
(...)
https://www.nporadio1.nl/(...)hiedenis-zuid-afrika
Excuus voor de bron dr Marina, maar wel bewegend beeldquote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:20 schreef oblo het volgende:
[..]
Kan iemand mij een filmpje of tekst van Bosma linken waarin hij al die controversiële dingen stelt? Ik volg de politiek niet echt en ken Bosma verder niet dus excuses voor mijn onwetendheid.
Ninsee heeft hem uitgenodigd en hij wil gewoon gaan.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:41 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Wie is "men"? Niet de organisatie Ninsee. Niet de 150 die een brief ondertekenden.
Bosma voelt zich ook "te goed" natuurlijk, gezien zijn discriminerend geleuter.
Haha, zo lekker bezig altijd die Martin Bosma.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:43 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Excuus voor de bron dr Marina, maar wel bewegend beeld
Het gebruik van het woord omvolking in de tweede kamer door Bosma. Een compilatie
[ x ]
Bosma en slavernij.
[ x ]
En nog een bonus. Bosma en Afrikaner
[ x ]
Bedankt. Rare uitspraken. Ik snap wel waarom ze hem niet bij een slavernij herdenking willen.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:43 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Excuus voor de bron dr Marina, maar wel bewegend beeld
Het gebruik van het woord omvolking in de tweede kamer door Bosma. Een compilatie
[ x ]
Bosma en slavernij.
[ x ]
En nog een bonus. Bosma en Afrikaner
[ x ]
Het is gewoon een feit dat je tegenwoordig als blanke in een compound moet wonen, omdat je anders je leven niet zeker bent. En nee, wat daar in het verleden gebeurd is met de zwarte bevolking was niet netjes, maar geeft ze dat het recht om nu hetzelfde of erger te doen?quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:42 schreef Gimmick het volgende:
Hier een analyse van de altijd linkse Arend-Jan Boekestijn over het boek van Bosma waar dus veel mensen over stuikelen:
[..]
Weet nou niet of ik dat moet lezen, die man is zo tergend wereldvreemd.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:42 schreef Gimmick het volgende:
Hier een analyse van de altijd linkse Arend-Jan Boekestijn over het boek van Bosma waar dus veel mensen over stuikelen:
[..]
Ik heb het hele vak gehad in de middelbare school maar er is echt helemaal geen reet blijven hangen, dus of er veel aandacht aan is geschonken durf ik niet te zeggen, dat kan ook aan mij liggen.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:56 schreef MissButterflyy het volgende:
Laten we nu niet doen of er zoveel aandacht was 50 jaar geleden in de geschiedenisboeken voor de slavernij. Dat was toch allemaal vrij algemeen en kort beschreven. Dat is wat ik me ervan herinner in mijn geschiedenisboeken, en is veel korter geleden.
Ik heb er uitgebreid les over gehad. Ook later op de middelbare school, bij de Amerikaanse burgeroorlog. In die tijd was er ook de serie Centennial, waar ook het racisme tegen Indianen en allerlei misstanden belicht werden en niet te vergeten: "Roots, wij zwarten", met de slaaf Kunta Kinte, die vooral ging over de slavernij.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:56 schreef MissButterflyy het volgende:
Laten we nu niet doen of er zoveel aandacht was 50 jaar geleden in de geschiedenisboeken voor de slavernij. Dat was toch allemaal vrij algemeen en kort beschreven. Dat is wat ik me ervan herinner in mijn geschiedenisboeken, en is veel korter geleden.
De lat om extreemrechts genoemd te worden ligt onder de grond begraven en de lat om extreem links genoemd te worden is kennelijk aan SpaceX meegegeven.quote:Op dinsdag 18 juni 2024 13:39 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Niet overdrijven..... er zijn vele gematigde rechtse politici die ik en velen met mij niet extreemrechts noemen.
PVV-ers zijn extreemrechts. Rutte niet, Baudet wel, Eerdmans niet zo, Wilders wel, Yesilgoz niet... Bosma wel.
Kan echt niet volgens mij vriendin, die vertaling.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |