In Leipzig zeggen ze het niet hardop, maar toch is er sprake van een crisis bij Rasenball. Veel geblesseerden, geen zelfvertrouwen en in de hele maand november is er niet gewonnen. Het was zelfs zo erg dat Marco Rose even met de gedachte speelde de uitgerangeerde Andre Silva, ooit voor miljoenen van Frankfurt naar Leipzig gekomen en na het niet scoren van vele doelpunten eeuwige bankzitter, in de basis op te stellen tegen Wolfsburg. Uiteindelijk deed hij het niet. Daar stelde Ralf Hasenhuttl bij Die Wölfe juist een koopje van de week op: Mo Amoura, goalgetter bij Union St Gilles, was eigenlijk voor de breedte en weinig geld aangetrokken, maar speelt inmiddels Jonas Wind herhaaldelijk uit de basis.
En er is op 1 december een gezegde in het Duitse voetbal: "Advent, Advent, die Abwehr pennt". En Rasenball lag inderdaad nog te tukken toen Baku met een pass Amoura lanceerde. Jammer genoeg miste de Belg, maar hij zette het recht door een pass van Baku binnen te schieten 60 seconden later. En na de aftrap duurde het 17 seconden voor de volgende goal. Geertruida verprutste zijn aanname en in de paniek de bal weg te krijgen zit de pijlsnelle Patrick Wimmer ertussen.Zijn schot raakte vervolgens Kampl en ketst voor Tiago Tomas die het wél afmaakt. 0-2 na 5 minuten. Het stadion viel stil op een klein hoekje Wolfsburger uitfans. Na dertig minuten is Wimmer opnieuw succesvol als aangever, lanceert opnieuw Amoura en de 0-3 ligt erin. De stilte verandert daarna in een oorverdovend fluitconcert waar zelfs de Wolfsburg fans niet boven uit komen.
In de tweede helft leek Rasenball het wel te proberen, maar of de verdeding, of Grabara in het doel of hun eigen slordigheid zat de gastheren dwars. En elk klein foutje leidde ook meteen tot een gevaarlijke counter. Riedle Baku mistte nog wel zijn schot, maar de volgende corner van Koulirakis wordt ook Joachim Maehle bijna per ongeluk binnen gekopt, schitterend gemikt van de Griek om hem zo op Maehle's hoofd te leggen

Tussendoor doet Willy Orban nog iets terug na een mislukt schot van Openda, maar het laatste woord is aan Kevin Behrens. Hij was tegelijk met de reeds genoemde Silva ingevallen, maar terwijl de Portugees zich zoals gewoonlijk vastloopt, is Behrens iets gelukkiger en promoveert een voorzet van Svanberg tot de 1-5, tweede goal van Behrens in twee jaar. Onder luid gejoel en gefluit verlaat Rasenball het veld, niets gewonnen deze maand, niets gewonnen in de CL. Wolfsburg klimt daarmee naar zeven en krijgt inmiddels Europees voetbal in zicht