CU zal ook tegen zijn en het CDA niet erg enthousiast. Een meerderheid zal wel lukken maar denk niet dat men zin heeft in het gezeik aangezien de voordelen ook marginaal zijn.quote:Op woensdag 5 juni 2024 22:43 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Dit is wel de oorsprong. Maar ik denk dat meer partijen dan de SGP steigeren als je nu besluit op zondag te gaan stemmen. Een PVV en SP gaan dat ook niet leuk vinden. Vanwege traditie en de stemmentellers.
Het was niet mijn bedoeling om af te geven.quote:Op woensdag 5 juni 2024 22:34 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nou doe je flauw, zo denkt zelfs maar een kwart van de SGP stemmers er over, nog geen eens 1 zetel.
Je klinkt zelf erg spruitjeslucht op deze manier, afgeven op christenen is vrij ouderwets.
Stond ook wel ergens in of net buiten de top 5 bij mij jah. Dat is wellicht nog een optie. Maar ik weet niet hoe zij op het gebied van milieu zijn. Dat zou ik dan nog even uit moeten zoeken.quote:
Hier ookquote:Op donderdag 6 juni 2024 08:07 schreef Koffieplanter het volgende:
Zo, ik heb mijn democratische plicht gedaan.
quote:Op donderdag 6 juni 2024 08:07 schreef Koffieplanter het volgende:
Zo, ik heb mijn democratische plicht gedaan.
De GR is in 2006 een dag naar voren gehaald ivm Dankdag van Gewas en Arbeid....quote:Op woensdag 5 juni 2024 22:35 schreef capricia het volgende:
Het staat er letterlijk
[..]
https://www.kiesraad.nl/o(...)t-europees-parlement
Zondagsrust dus.
Valt me nog mee. Ik heb nauwelijks het gevoel dat het écht leeft ofzo, maar besef me ook dat dat helemaal aan mij ligtquote:Op donderdag 6 juni 2024 16:09 schreef Pvt.Webster het volgende:
Opkomst 23%. Was 19% op hetzelfde tijdstip in 2019.
ik herken dat gevoel wel, beetje ver van je bed show en echt weinig aandacht. Met de tweede kamerverkiezingen wordt je er 2 maanden vantevoren vol mee geconfronteerd. Wel geweest vanmorgenquote:Op donderdag 6 juni 2024 17:35 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Valt me nog mee. Ik heb nauwelijks het gevoel dat het écht leeft ofzo, maar besef me ook dat dat helemaal aan mij ligt![]()
Bij de TK zat ik weken vooraf al te wikken en wegen, nu heb ik er nog geen 5 minuten aan besteed denk ik en twijfel ik daarom ook of ik überhaupt nog wel ga
Die hadden al een enorm probleem door het einde van de lijstcombinatie met CU. Die op zijn beurt ook een probleem heeft.quote:Op donderdag 6 juni 2024 17:39 schreef VoMy het volgende:
Als de opkomst daadwerkelijk nog enkele procenten hoger is dan vorige keer dan gaat de kiesdeler richting de 200.000. Probleem voor iig de SGP.
Nou ja, dat ja. Aan de ene kant wil ik graag gaan stemmen, je hebt immers het recht om dat te doen, maar ik wil ook heel graag niet ongeinformeerd stemmen, want ongeinformeerde stemmen zijn ook maar kut. Dilemmaquote:Op donderdag 6 juni 2024 17:37 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
ik herken dat gevoel wel, beetje ver van je bed show en echt weinig aandacht. Met de tweede kamerverkiezingen wordt je er 2 maanden vantevoren vol mee geconfronteerd. Wel geweest vanmorgen
Ach met dat standpunt ben je waarschijnlijk toch al meer geinformeerd dan de meeste stemmers. Zou gewoon gaan, in mijn omgeving hoor ik ongeveer iedereen zeggen dat ze zich er maar weinig in verdiept hebben.quote:Op donderdag 6 juni 2024 18:08 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nou ja, dat ja. Aan de ene kant wil ik graag gaan stemmen, je hebt immers het recht om dat te doen, maar ik wil ook heel graag niet ongeinformeerd stemmen, want ongeinformeerde stemmen zijn ook maar kut. Dilemma
Als de Hond het zegt kun je het negerenquote:Op donderdag 6 juni 2024 18:25 schreef Pvt.Webster het volgende:
Vraag me af wat een hogere opkomst doet.
Maurice de Hond zei gisteren wel heel stellig dat dat in het voordeel van de PVV is, maar kan het niet gewoon zo zijn dat links (gezien de uitslag van de TK-verkiezingen) wat fanatieker reageert? En rechts het wel best vindt, nu de winst in de TK al binnen is? Kan nog een verrassende uitslag worden dan.
Kgeloof ook niet dat veel mensen debatten volgen en moties doorbladeren om info te verzamelen ofzoquote:Op donderdag 6 juni 2024 18:19 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ach met dat standpunt ben je waarschijnlijk toch al meer geinformeerd dan de meeste stemmers. Zou gewoon gaan, in mijn omgeving hoor ik ongeveer iedereen zeggen dat ze zich er maar weinig in verdiept hebben.
Gedaanquote:Op donderdag 6 juni 2024 18:19 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ach met dat standpunt ben je waarschijnlijk toch al meer geinformeerd dan de meeste stemmers. Zou gewoon gaan, in mijn omgeving hoor ik ongeveer iedereen zeggen dat ze zich er maar weinig in verdiept hebben.
Ah, van dat moment kan ik me dus herinneren dat ze het hadden over de onmogelijkheid om te stemmen zonder kerken als stembureaus. Op Dankdag hebben bijna alle kerken om 19u of 19.30u kerk, dan was dus een fors deel van de stembureaus uiterlijk om 18u dicht gegaan oid.quote:Op donderdag 6 juni 2024 15:11 schreef borisz het volgende:
[..]
De GR is in 2006 een dag naar voren gehaald ivm Dankdag van Gewas en Arbeid....
Daarom stemmen we nu ook in het tweede deel van de maand omdat daar dan weinig last hebben van christelijke dagen. Een aanpassing van de kieswet tien jaar geleden oid.
Dat is ook niet geheel logisch, als een grote lokale partij veel stemmen trekt en die partijen doen niet mee met andere verkiezingen dan zal de opkomst daardoor laag zijn.quote:Op donderdag 6 juni 2024 20:07 schreef VoMy het volgende:
Opkomst in Den Haag en Rotterdam weer extreem laag. Niet geheel toevallig twee steden waar al jaren partijen van het volk (Leefbaar, Hart voor) een grote ondermijnende rol spelen. Dergelijke clubs hebben helemaal geen baat bij het trekken van stemmers, enkel bij het zaaien van wantrouwen tegen alle politici en partijen; met blijvend lage opkomst tot gevolg, want door de ontevreden niet-stemmer centraal te stellen als het volk creeer je vooral veel ontevreden niet-stemmers die zich nergens nog gehoord voelen.
Exitpoll is meestal best betrouwbaarquote:Op donderdag 6 juni 2024 20:41 schreef StephanL het volgende:
Oh alleen Exitpoll en geen uitslag. Nouja exitpoll komt redelijk in de buurt van de uitslag.
En hun partij wenst ze alle ziektes toe die mogelijk te maken hebben met bestrijdingsmiddelen zo bleek vandaag. Met dat soort vrienden heb je geen vijanden nodig.quote:Op maandag 3 juni 2024 15:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ongeveer 80% van de boeren stemt op Fascisten. Wat een kutvolk, hopelijk naait BBB ze allemaal failliet. Maakt wel duidelijk waarom ze constant aan het janken zijn en alleen maar domme beslissingen maken.
En dan lullen ze over de vluchtelingencrisis.
Klopt, soms een zetel er naast, maar klopt aardig.quote:Op donderdag 6 juni 2024 20:42 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
[..]
Exitpoll is meestal best betrouwbaar
En hun partij wenst ze alle ziektes toe die mogelijk te maken hebben met bestrijdingsmiddelen zo bleek vandaag. Met dat soort vrienden heb je geen vijanden nodig.quote:Op maandag 3 juni 2024 15:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ongeveer 80% van de boeren stemt op Fascisten. Wat een kutvolk, hopelijk naait BBB ze allemaal failliet. Maakt wel duidelijk waarom ze constant aan het janken zijn en alleen maar domme beslissingen maken.
En dan lullen ze over de vluchtelingencrisis.
Dit is wel een hele mooie.quote:Op dinsdag 4 juni 2024 09:01 schreef Bondsrepubliek het volgende:
Want elke poging die vraag ter sprake te brengen, zou een eind kunnen maken aan het catastrofale zelfbedrog van de EU-Europeanen: namelijk dat iedereen zich bij de EU hetzelfde zou voorstellen en wel precies datgene wat men zich zélf voorstelt...
Maar bij gemeenteraadsverkiezingen is de opkomst er eveneens dramatisch. Het is juist bij elke verkiezing zo, en ik denk dat dat komt omdat de partijen die veel aandacht opeisen een permanente anti-campagne tegen de politiek voeren. Ik heb het niet cijfermatig uitgezocht, maar als ik het in een atlas-vorm giet dan mag ik de komende 10 jaar mijn conclusies als waarheid op tv en in interviews laten optekenen. Denk ik.quote:Op donderdag 6 juni 2024 20:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is ook niet geheel logisch, als een grote lokale partij veel stemmen trekt en die partijen doen niet mee met andere verkiezingen dan zal de opkomst daardoor laag zijn.
Lokale partijen gaan geen campagne voeren voor verkiezingen waar ze niet aan mee doen, je legt de schuld hier bij partijen terwijl het probleem de kiezer is, die partijen ondermijnen helemaal niets, ze doen alleen niet mee aan andere verkiezingen en terecht als je een lokale partij bent.
Dat lijkt mij gewoon onwaar, juist de lokale partijen zijn heel actief in het werven van stemmen maar die doen dat alleen bij lokale verkiezingen, ik zie geen enkele anti-campagne van lokale partijen.quote:Op donderdag 6 juni 2024 20:52 schreef VoMy het volgende:
[..]
Maar bij gemeenteraadsverkiezingen is de opkomst er eveneens dramatisch. Het is juist bij elke verkiezing zo, en ik denk dat dat komt omdat de partijen die veel aandacht opeisen een permanente anti-campagne tegen de politiek voeren. Ik heb het niet cijfermatig uitgezocht, maar als ik het in een atlas-vorm giet dan mag ik de komende 10 jaar mijn conclusies als waarheid op tv en in interviews laten optekenen. Denk ik.
Ik gok dat een hoge opkomst deze keer gunstig is voor de PVV. De gemiddelde D66/VVD-stemmer gaat toch al stemmen voor de Europese verkiezingen, gemiddelde PVV/FvD stemmer is door de band genomen wellicht qua Europa minder politiek geïnteresseerd.quote:Op donderdag 6 juni 2024 18:42 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Precies, hoge opkomst was doorgaans juist slecht voor PVV. Die hele ontevreden kiezers bleven vaker thuis.
Kan natuurlijk dat nu ze genormaliseerd worden door de andere rechtse partijen ze weer goed scoren. Van de andere kant is hun Europa verhaal misschien ook voor veel van hun stemmers ook niet echt aantrekkelijk geloof dat NL wel positiever is over de EU dan PVV.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |