Dat herken ik wel, die ervaring met groep 5, maar mijne schept er bijzonder veel genoegen in om, als hij zich verveelt, lekker door de klas te wandelen en te muitenquote:Op vrijdag 10 mei 2024 09:21 schreef Phaidra het volgende:
Mijn oudste zat in groep 5 juist erg in de knoop. Dat was deels nog een lockdown-jaar, hij miste de sociale contacten enorm en de stof van groep 5 kende hij al (dat is een nadeel van montessori als je een slim kind hebt, hij pikte alles al wel eerder op en dan is het laatste jaar in die bouw gewoon erg saai). In groep 6 kreeg hij ineens toegang tot allemaal nieuwe leerstof en leefde hij weer op. Het was wel een mini, klein voor zijn leeftijd en dan naast zo'n grote groep 8'er, maar volgens mij kon hij dat wel hebben. Bij de overgang van middenbouw naar bovenbouw was hij wel zonder zijn bestie geplaatst in de nieuwe klas, daar had hij het wel een tijdje moeilijk mee.
Ik vergelijk het gedrag van mijn halve puber met het gedrag van een bijna-kleuter. Zo enorm toe aan school en zich zo stierlijk vervelen dat ze baldadig wordenquote:Op vrijdag 10 mei 2024 09:31 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Dat herken ik wel, die ervaring met groep 5, maar mijne schept er bijzonder veel genoegen in om, als hij zich verveelt, lekker door de klas te wandelen en te muitendat is voor hem niet echt vervelend, wel voor de leerkrachten
nu in groep 8 is hetzelfde weer een beetje aan de gang. Ergens gun ik hem dat ook wel, nog even genieten van hoe lekker het sociaal gaat voordat de uitdaging van de middelbare school begint.
Ik vond sowieso als leiding bij scouting de explorers (14-18) veel meer op de welpen (7-11 jaar) lijken dan op se scouts (11-14 jaar). Qua gedrag dan he.. qua activiteiten is het wel anders omdat ze natuurlijk zelf hun programma maken (met hulp).quote:Op vrijdag 10 mei 2024 11:04 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Ik vergelijk het gedrag van mijn halve puber met het gedrag van een bijna-kleuter. Zo enorm toe aan school en zich zo stierlijk vervelen dat ze baldadig worden. Het is een heel verklaarbare fase maar gezellig is anders.
Zo heb ik nooit bekeken, zou wel verklaren waarom ik welpen en explorers beide tof vond om te doen als leiding (beide 6 jaar gedaan), maar met scouts niet zo veel kon (was ik na 2 jaar echt helemaal klaar mee). Oudste zit nu bij de scouts, stelletje (pre) pubers bij elkaar. Hij heeft het enorm naar zijn zin, maar na een avondje helpen af en toe ben ik helemaal afgedraaid...quote:Op vrijdag 10 mei 2024 11:39 schreef watmoetikkiezen het volgende:
I
[..]
Ik vond sowieso als leiding bij scouting de explorers (14-18) veel meer op de welpen (7-11 jaar) lijken dan op se scouts (11-14 jaar). Qua gedrag dan he.. qua activiteiten is het wel anders omdat ze natuurlijk zelf hun programma maken (met hulp).
Klopt.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:53 schreef Kyara het volgende:
Ik vind juist in groep 7 nu de verschillen tussen meiden zo groot. Sommige meisjes zijn echt al veel verder en dat zorgt voor een kloof met meisjes doe dat niet zijn en dat wakkert het meidenvenijn weer aan.
De jongens vinden die (verder ontwikkelde) meisjes weer interessant en troeven elkaar af met wie het leukste/stoerste/grappigste/snelste etc is. En daar zijn de meiden die gewoon nog kind zijn,cwel een beetje het dupe van momenteel.
In groep 6 speelden bij ons dat soort dingen veel minder en waa het een hechte groep.
Nou dit ja. Scoutsquote:Op vrijdag 10 mei 2024 11:39 schreef watmoetikkiezen het volgende:
I
[..]
Ik vond sowieso als leiding bij scouting de explorers (14-18) veel meer op de welpen (7-11 jaar) lijken dan op se scouts (11-14 jaar). Qua gedrag dan he.. qua activiteiten is het wel anders omdat ze natuurlijk zelf hun programma maken (met hulp).
Dat ook ja. Maar al die hormonen zorgen er ook voor dat ze met hele andere dingen bezig zijn.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Klopt.
Genoeg meiden die ongesteld worden op hun 10e/11e.
Terwijl de basisschool daar helemaal niet op berekend is, geen goede afvalbakken bij de toiletten. Van die kinder wc's ook, met van die kleine deurtjes. En geen menstruatie materiaal te verkrijgen.
Inderdaad. En toen werd er wel een avond georganiseerd over seksuele ontwikkeling en voorlichting. Samen met wat andere moeders heb ik toen het onderwerp menstruatie en toiletgebruik onder de aandacht gebracht en toen hebben ze wat aanpassingen gemaakt.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Klopt.
Genoeg meiden die ongesteld worden op hun 10e/11e.
Terwijl de basisschool daar helemaal niet op berekend is, geen goede afvalbakken bij de toiletten. Van die kinder wc's ook, met van die kleine deurtjes. En geen menstruatie materiaal te verkrijgen.
Dus bij jullie op de basisschool was het ook niet goed geregeld. Ik begrijp dat niet.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 14:58 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Inderdaad. En toen werd er wel een avond georganiseerd over seksuele ontwikkeling en voorlichting. Samen met wat andere moeders heb ik toen het onderwerp menstruatie en toiletgebruik onder de aandacht gebracht en toen hebben ze wat aanpassingen gemaakt.
Toch wel opvallend dat in Nederland we vroeger vaccineren, hierin staat ook weer 12 a 13 jaar wat je vaak leest.quote:Op donderdag 16 mei 2024 16:52 schreef SaskiaR het volgende:
Dit vind ik echt geweldig nieuws:
Hpv-vaccin voorkomt 90% van de gevallen van baarmoederhalskanker. Mocht iemand nog twijfelen![]()
https://www.bbc.com/news/(...)c3OtVJQr7TXGcWmjraxw
School kon dus echt nog niets zeggen wat en hoe, dus het kan nog van: alles moet over want onrechtmatigheden want benadeeld vanwege te weinig tijd tot aan alleen dit examen over of misschien wel niets over omdat hij denkt dat hij het toch wel redelijk goed gemaakt heeft. Maar hij wil het echt echt echt niet over maken, want zo goed denkt ie het nooit meer te kunnen maken.quote:
Ah neeeequote:Op vrijdag 17 mei 2024 20:27 schreef Troel het volgende:
Even een ordinaire kopie van een andere post elders op het forum in een slowchat.
Mijn oudste had vandaag zijn examen Nederlands. Hij zou extra tijd krijgen voor zijn examens en toetsen, maar daar is dus iets in misgegaan. Gevolg: examen dus niet helemaal af. We horen hopelijk dinsdag wat en hoe, want uiteraard is de inspectie niet meer bereikbaar na 17 uur op vrijdag.
Ik ben dus compleet op van emoties, ongeloof, spanning, stress, noem maar op.
TIP: controleer dus altijd vooraf bij school of het ook daadwerkelijk aangevraagd wordt. Alleen de informatie en dergelijke 'ter informatie' is niet genoeg, ze moeten echt actie ondernemen.
Ja en er is dus wel een deskundigenrapportage opgesteld door de orthopedagoog, maar blijkbaar is het daarna ergens fout gegaanquote:Op vrijdag 17 mei 2024 20:49 schreef Nijna het volgende:
[..]
Ah neeee![]()
School had dit moeten aanvragen? Dan is het wel heel slordig.
Ik snap dat je op bent en dan ook nog een dag langer weekend. Ik hoop dat je het voor nu even kan parkeren zeg maar...
Ach nee, wat kak!quote:Op vrijdag 17 mei 2024 20:48 schreef Troel het volgende:
[..]
School kon dus echt nog niets zeggen wat en hoe, dus het kan nog van: alles moet over want onrechtmatigheden want benadeeld vanwege te weinig tijd tot aan alleen dit examen over of misschien wel niets over omdat hij denkt dat hij het toch wel redelijk goed gemaakt heeft. Maar hij wil SER het echt echt echt niet over maken, want zo goed denkt ie het nooit meer te kunnen maken.
Ach, wat ontzettend vervelend en naar voor je zoon en voor jou, Troel! Had hij niet ook al extra tijd gekregen voor andere toetsen en tentamens? Want dan is het helemaal raar dat dit nu fout ging.quote:Op vrijdag 17 mei 2024 21:06 schreef Troel het volgende:
[..]
Ja en er is dus wel een deskundigenrapportage opgesteld door de orthopedagoog, maar blijkbaar is het daarna ergens fout gegaan
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |