abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_213426861
quote:
Waarom het onmogelijk is om als alleenstaande starter aan een woning te komen



De woningmarkt is oververhit. Een sociale huurwoning vinden is bijna onmogelijk, maar zelfs voor alleenstaande starters met een goed salaris is een huis vinden bijna niet te doen. De inkomenseisen zijn streng en het aanbod is laag. Of de Wet betaalbare huur - eind april door de Tweede Kamer aangenomen - gaat helpen, is nog maar de vraag. Hoe zit dat in Rotterdam?


Zoë Pinto e Neto (30) zoekt een huis. De Rotterdamse journalist en presentatrice is inmiddels al vijf jaar op zoek, maar sinds een jaar of twee is de jacht intensiever geworden, want ze moet in oktober haar woning uit. Een medewerker van woningcorporatie Woonstad raadde haar aan om iedereen te laten weten dat ze op zoek is. Dat advies heeft Pinto e Neto ter harte genomen: ze maakt voor de lokale omroep OPEN Rotterdam een serie over haar zoektocht.

Net als veel andere jonge woningzoekenden valt Pinto e Neto tussen wal en schip als het gaat om huren. “Ik zou met mijn salaris van 2022 - wat nu nog het uitgangspunt is - in aanmerking komen voor een sociale huurwoning, maar dat vind ik niet eerlijk. Dan zou ik een huis wegkapen van iemand die ‘m harder nodig heeft.” Zoë doelt op de groep die qua inkomen geen schijn van kans maakt op de particuliere huurmarkt. Haar kans op een sociale huurwoning is overigens ook heel klein. In Rotterdam staan er 86.000 mensen ingeschreven, er komen weinig sociale huurwoningen vrij en mensen met urgentie krijgen voorrang.



Een huis voor jezelf
Zoë schat haar kansen op de particuliere huurmarkt beter in. Ze wil een woning voor zichzelf, dus zonder huisgenoten of partner. Hier gelden wel vrijesectorprijzen. En die starten waar de sociale huur stopt. Sinds januari 2024 ligt die grens op 880 euro kale huur per maand.

Om het huidige huuraanbod inzichtelijker te maken, heeft Rijnmond tien nieuwbouwprojecten uit 2023 en 2024 naast elkaar gezet. Van elk project kozen we het goedkoopste appartement en we berekenden het bruto maandsalaris dat je daarvoor moet verdienen.



Neem bijvoorbeeld het project Bellamy in Spangen. De kale huur van de goedkoopste woning (65 m²) is 880 euro. Om er te mogen wonen moet je maandelijks minimaal 3.972,50 euro bruto verdienen: een jaarsalaris van 47.670 euro.

Strenge inkomenseisen
Dat zijn strenge inkomenseisen. Particuliere verhuurders stellen die op verschillende manieren vast. Bij een huurwoning van Vesteda – een grote commerciële woningbelegger - moet je minstens vier keer de kale huur verdienen.

Die eis is niet uit de lucht gegrepen, legt een woordvoerder van Vesteda uit. “We baseren de vuistregel van vier keer de kale huur op de huurquote. Als huurder wil je genoeg geld overhouden voor zaken als verzekeringen, vervoer, eten en kleding. Eigenlijk wil je maximaal 30 procent aan je huur besteden, zodat je 70 procent overhoudt.” De huurquote gaat dus over het deel van het inkomen dat mensen kwijt zijn aan hun woonlasten.



Wooncorporatie Woonstad pakt het anders aan. Woonstad is een stichting, en verhuurt dus woningen zonder winst. De corporatie verhuurt sociale huurwoningen, maar is ook actief in het middensegment en de vrije sector. Woonstad houdt een simpele inkomenseis aan: iedereen onder de inkomensgrens van 47.699 euro, komt in aanmerking voor een sociale huurwoning. Met een inkomen tussen 47.699 tot 52.753 euro kan je een woning in het middensegment huren. Daarboven zit je in de vrije sector.

Wet Betaalbare Huur
Volgens woningsmarkteconoom Matthijs Korevaar aan de Erasmus Universiteit (EUR) zijn de inkomenseisen niet overdreven. “Woonlasten moeten passend zijn bij het inkomen. Dan kom je al snel uit op de adviezen van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud) en die komen redelijk overeen met de eisen.”

Korevaar benadrukt wel dat institutionele beleggers als Vesteda, die hun projecten financieren met bijvoorbeeld pensioengeld, graag extra zekerheid hebben als het gaat om huurders. “Institutionele beleggers verhuren niet graag aan mensen met een groot betaalrisico, en willen dat huurders sowieso hun woonlasten kunnen betalen. Dat betekent dat mensen met een lager inkomen minder makkelijk in aanmerking komen voor zulke woningen.”

Zelfs met de Wet Betaalbare Huur die vorige week is aangenomen in de Tweede Kamer, is de huurder niet per se geholpen, zegt Korevaar. Deze wet stelt grenzen aan huurprijzen voor woningen waar verhuurders die nu nog zelf mogen bepalen. De verwachting is dat de maandhuur van 300 duizend woningen met gemiddeld 190 euro omlaaggaat. De Eerste Kamer behandelt het wetsvoorstel binnenkort. Het voornemen is dat de Wet betaalbare huur vanaf 1 juli 2024 ingaat.

"Daardoor zal de vraag toenemen, terwijl er geen extra huurwoningen bijkomen", voorspelt Korevaar. "Verhuurders zullen een woning eerder verkopen omdat er zo meer mee te verdienen valt, of juist verbeteren zodat de woning boven de reguleringsgrens valt. In beide gevallen neemt het aanbod van huurwoningen af.” Woningzoekenden zijn dus niet geholpen met de huurregulering, vindt Korevaar.

5000 mensen voor 104 woningen
Hoewel Pinto e Neto voldoet aan alle voorwaarden, heeft ze nog steeds geen huis. Ze meldt zich aan voor alle nieuwsbrieven van de nieuwbouwprojecten, en schrijft zich in zodra de verhuur begint. “Allereerst moet je een hele batterij uploaden. Als je dat hebt gedaan, doe je mee aan de loting.” Het heeft nog niks opgeleverd. “Een tijdje geleden deed ik mee aan de loting voor het woningcomplex Huis op Zuid. Ze mailden dat ik het helaas niet was geworden: 5000 mensen hadden op de 104 appartementen gereageerd.”

Met een aantrekkelijke huur een nieuwbouwproject aanprijzen, is een bewuste strategie volgens Korevaar. “Als verhuurder krijg je dan ontzettend veel reacties en kan je de beste huurder kiezen.” Soms maakt de gemeente met een verhuurder afspraken over de hoogte van de huur.

Volgens Korevaar is de Wet betaalbare huur niet de oplossing om wonen weer betaalbaar en toegankelijk te maken. Meer (sociaal) bouwen zou dat wel zijn. “Maar daar hangt wel een prijskaartje aan.” Dat vergt grote investeringen in de volkshuisvesting. “Dat geld moet ergens vandaan komen. Dus belastingen omhoog of geld ergens anders weghalen.” Dat lijkt nog niet aan de orde, volgens de woningmarkteconoom.”

Voor Pinto e Neto blijft het voorlopig doorzoeken. Ze heeft haar zoektocht dankzij de serie voor OPEN Rotterdam aan zo’n beetje iedereen kenbaar gemaakt, dus daar zal het niet aan liggen. Heeft dat haar niks opgeleverd? “Nee, ik kreeg alleen vage privéberichten op Instagram van een paar oude mannen: of ik niet bij hen zou willen wonen. Dat sla ik even over.”

Welkom in VVD land, waar het goed is voor iedereen die het allemaal al voor elkaar heeft (= eigen huis, vast contract) maar waar je keihard anaal vernederd wordt door Mark Rutte als je nog bezig bent je plekje te vinden.

:r

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  zondag 5 mei 2024 @ 11:36:08 #2
206164 Gibson88
Ongekend.
pi_213426926
Tsja tis behoorlijk fucked up indd.
pi_213427044
Als je geen huur kan betalen, dan koop je toch gewoon?
Gr VVD'er
pi_213427052
quote:
Ze wil een woning voor zichzelf, dus zonder huisgenoten of partner.
En dit is het grootste probleem: dat willen ze allemaal.

Weet je hoe het veel makkelijker is een betaalbaar huis te vinden? Door het huis te delen met een ander.
pi_213427057
Het verschil tussen vrije sector huur en een huis kopen is ook best krom eigenlijk. Ik verdien ongeveer 4.000 bruto euro per maand. Daarmee krijg ik een MAXIMALE hypotheek van ongeveer 210k wat ongeveer 1.000 euro aan bruto maandlasten is, maar het is het MINIMALE inkomen voor dat genoemde Clubhouse-project met een huurprijs van 1.150 euro. Ik snap dat je met een koophuis nog extra kosten hebt voor onderhoud ed die je met een huurhuis niet hebt maar dit kan toch wel iets gebalanceerder?
  zondag 5 mei 2024 @ 11:58:35 #6
38559 WheeledWarrior
More than meets the eye
pi_213427085
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Glazenmaker het volgende:
Als je geen huur kan betalen, dan koop je toch gewoon?
Gr VVD'er
Of je zoekt maar gewoon een rijke partner. Groetjes Hugo.
pi_213427105
Vergeet ook niet dat bij veel nieuwbouw lotingen toevallig bekende/familie vd makelaar, notaris, gemeentelid worden uitgeloot. Daar is letterlijk 0 zicht op.
  zondag 5 mei 2024 @ 12:03:48 #8
264415 Jahr00n
Fakkelteit
pi_213427128
Misschien moet die verwaande generatie lekker in de provincie gaan wonen? Als ik iets wil moet ik er ook voor sparen.
pi_213427132
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Glazenmaker het volgende:
Als je geen huur kan betalen, dan koop je toch gewoon?
Gr VVD'er
Of je zoekt een rijke vriend.
Gr CDA'er

Was al besproken
pi_213427134
Ondertussen pak ik dit jaar zo'n 40 a 50k aan vermogensopbouw in mijn huis omdat de regering en het vastgoedkartel de prijzen blijft opblazen.

Er is een gigantische kloof ontstaan tussen huurders en kopers. Alle welvaart en vermogen wordt richting de kopers geduwd, en de huurders worden ernstig verkracht.
pi_213427153
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:04 schreef Confetti het volgende:
Ondertussen pak ik dit jaar zo'n 40 a 50k aan vermogensopbouw in mijn huis
Als de lonen 10% stijgen, de prijzen 10% stijgen, en jouw huis 10% in waarde stijgt, doe je dan aan vermogensopbouw?
En Bas Jacobs zou het liefste zien dat die knijterharde vermogenswinst dan meegenomen wordt in je belastingaanslag.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_213427168
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:03 schreef Jahr00n het volgende:
Misschien moet die verwaande generatie lekker in de provincie gaan wonen? Als ik iets wil moet ik er ook voor sparen.
Vroeger toen je nog gewoon kon sparen om je maandelijkse bruto inkomen te verhogen!!

Ok boomer.
pi_213427170
quote:
1s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Irritatie100 het volgende:
Het verschil tussen vrije sector huur en een huis kopen is ook best krom eigenlijk. Ik verdien ongeveer 4.000 bruto euro per maand. Daarmee krijg ik een MAXIMALE hypotheek van ongeveer 210k wat ongeveer 1.000 euro aan bruto maandlasten is, maar het is het MINIMALE inkomen voor dat genoemde Clubhouse-project met een huurprijs van 1.150 euro. Ik snap dat je met een koophuis nog extra kosten hebt voor onderhoud ed die je met een huurhuis niet hebt maar dit kan toch wel iets gebalanceerder?
Er wordt aan alle kanten fiscaal getrokken aan wonen, daar moet je dus gewoon mee kappen, geen huursubsidie, minder HRA.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  zondag 5 mei 2024 @ 12:08:08 #14
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_213427174
Tja, voornamelijk de inkomenseisen zijn hier een groot probleem, dit betreft ook iets typisch Nederlands. Dit zou eigenlijk eens aangepakt moeten worden. Je hebt echt geen 4000 bruto nodig om een appartement van 880 euro per maand te huren.

Het is vooral een strategie van woningcorporaties om het kaf van het koren te scheiden en zoveel mogelijk op zeker te spelen. Zelfs 4,5 keer de huur is tegenwoordig geen uitzondering meer in steden zoals Amsterdam.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_213427195
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:06 schreef ludovico het volgende:

[..]
Als de lonen 10% stijgen, de prijzen 10% stijgen, en jouw huis 10% in waarde stijgt, doe je dan aan vermogensopbouw?
En Bas Jacobs zou het liefste zien dat die knijterharde vermogenswinst dan meegenomen wordt in je belastingaanslag.
Stel wel een huis van 500k: 50k belastingvrije vermogenswinst

Stel geen huis van 500k: geen 50k belastingvrije vermogenswinst.

Die 10% loonstijging en 10% prijsstijging raakt de koper en huurder even hard.

Die 10% prijsstijging van koophuizen profiteer alleen de koper van.

Sterker nog, alle loonstijgingen en prijsstijgingen van andere producten valt in het niet bij de ontstane vermogensverschil door huur/koop.
pi_213427221
Allemaal herhalingen van zetten dit soort artikelen. Te weinig sociale huurwoningen, te dure koopwoningen, hoge inkomenseisen in de particuliere sector, wetjes en politici die dingen zouden moeten veranderen maar dat waarschijnlijk nauwelijks tot niet gaan doen, en over een jaar, twee jaar of vijf jaar kun je gewoon weer eenzelfde artikel schrijven met dezelfde strekking over het probleem dat dan nog groter is geworden, maar dan met allicht andere poppetjes aan het roer.
pi_213427223
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:08 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, voornamelijk de inkomenseisen zijn hier een groot probleem, dit betreft ook iets typisch Nederlands. Dit zou eigenlijk eens aangepakt moeten worden. Je hebt echt geen 4000 bruto nodig om een appartement van 880 euro per maand te huren.

Het is vooral een strategie van woningcorporaties om het kaf van het koren te scheiden en zoveel mogelijk op zeker te spelen. Zelfs 4,5 keer de huur is tegenwoordig geen uitzondering meer in steden zoals Amsterdam.
Groot gelijk toch, genoeg keuze.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_213427230
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:08 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, voornamelijk de inkomenseisen zijn hier een groot probleem, dit betreft ook iets typisch Nederlands. Dit zou eigenlijk eens aangepakt moeten worden. Je hebt echt geen 4000 bruto nodig om een appartement van 880 euro per maand te huren.

Het is vooral een strategie van woningcorporaties om het kaf van het koren te scheiden en zoveel mogelijk op zeker te spelen. Zelfs 4,5 keer de huur is tegenwoordig geen uitzondering meer in steden zoals Amsterdam.
Dat is echt niet typisch Nederlands. Sterker nog, als het ergens makkelijk is om een hypotheek te krijgen is het wel in Nederland, het is in Europa bijvoorbeeld zeer uitzonderlijk dat je een hypotheek kan krijgen met 100% LTV. Dat is nog los van het feit dat verruimen van financieringsmogelijkheden sowieso nergens op slaat slaat, het drijft de huizenprijzen alleen maar verder op. Het enige wat helpt is meer aanbod (en/of minder vraag), de rest is allemaal contraproductief en gerommel in de marge.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 05-05-2024 12:18:36 ]
  zondag 5 mei 2024 @ 12:14:19 #19
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_213427231
HUILEN
pi_213427248
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:10 schreef Confetti het volgende:
Stel wel een huis van 500k: 50k belastingvrije vermogenswinst

Stel geen huis van 500k: geen 50k belastingvrije vermogenswinst.
Er is geen vermogenswinst, dat is devaluatie van de munteenheid waarin transacties worden verricht.

quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:10 schreef Confetti het volgende:
Die 10% loonstijging en 10% prijsstijging raakt de koper en huurder even hard.

Die 10% prijsstijging van koophuizen profiteer alleen de koper van.
Iedereen blijft relatief even rijk. Alleen het getalletje op het briefje waarmee transacties worden gedaan is 10% hoger.

Wat is het profijt van hogere getalletjes op bankbiljetten?

quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:10 schreef Confetti het volgende:
Sterker nog, alle loonstijgingen en prijsstijgingen van andere producten valt in het niet bij de ontstane vermogensverschil door huur/koop.
Het vermogensverschil is in reële termen in het voorbeeld gewoon hetzelfde gebleven.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_213427274
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:13 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Allemaal herhalingen van zetten dit soort artikelen. Te weinig sociale huurwoningen, te dure koopwoningen, hoge inkomenseisen in de particuliere sector, wetjes en politici die dingen zouden moeten veranderen maar dat waarschijnlijk nauwelijks tot niet gaan doen, en over een jaar, twee jaar of vijf jaar kun je gewoon weer eenzelfde artikel schrijven met dezelfde strekking over het probleem dat dan nog groter is geworden, maar dan met allicht andere poppetjes aan het roer.
Gewoon AI laten doen, waarschijnlijk krijg je nog een beter artikel ook.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  Moderator / Redactie Sport zondag 5 mei 2024 @ 12:19:48 #22
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_213427280
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Mutsaers__78 het volgende:

[..]
En dit is het grootste probleem: dat willen ze allemaal.

Weet je hoe het veel makkelijker is een betaalbaar huis te vinden? Door het huis te delen met een ander.
Heb je zelf ook door hoe kansloos deze opmerking is?
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_213427284
quote:
1s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:14 schreef J.B. het volgende:

[..]
Dat is echt niet typisch Nederlands. Sterker nog, als het ergens makkelijk is om een hypotheek te krijgen is het wel in Nederland, het is in Europa bijvoorbeeld zeer uitzonderlijk dat je een hypotheek kan krijgen met 100% LTV. Dat is nog los van het feit dat verruimen van financieringsmogelijkheden sowieso nergens op slaat slaat, het drijft de huizenprijzen alleen maar verder op. Het enige wat helpt is meer aanbod (en/of minder vraag), de rest is allemaal contraproductief en gerommel in de marge.
Aanbod stokt op bouwgrond. Daar zitten gemeentes die dat mogen aanwijzen.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
pi_213427293
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:16 schreef ludovico het volgende:

[..]
Er is geen vermogenswinst, dat is devaluatie van de munteenheid waarin transacties worden verricht.
[..]
Iedereen blijft relatief even rijk. Alleen het getalletje op het briefje waarmee transacties worden gedaan is 10% hoger.

Wat is het profijt van hogere getalletjes op bankbiljetten?
[..]
Het vermogensverschil is in reële termen in het voorbeeld gewoon hetzelfde gebleven.
Hoe kan het vermogensverschil in reele termen, d.w.z. in absolute termen, gelijk zijn gebleven in het gegeven voorbeeld? Als je een actief hebt van 500k en dat stijgt 10% heb je 550k aan activa. Heb je dat actief niet is het vermogensverschil dus met 50k toegenomen.

Ik blijf me erover verbazen dat vrijwel alle huiseigenaren zich in allerlei bochten wringen om de huizen-ongelijkheid te ontkennen. Geen wonder dat het probleem niet wordt opgelost, de mensen die er toe doen hebben alle belang bij deze status-quo.
pi_213427311
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:19 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Heb je zelf ook door hoe kansloos deze opmerking is?
Nee.

Ga een huis met anderen delen tijdens woningnood. Geen behoefte aan? Dan ook niet zeuren.
  Moderator / Redactie Sport zondag 5 mei 2024 @ 12:22:41 #26
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_213427313
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:22 schreef Mutsaers__78 het volgende:

[..]
Nee.

Ga een huis met anderen delen tijdens woningnood. Geen behoefte aan? Dan ook niet zeuren.
Ga jij lekker delen
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_213427323
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:22 schreef Nattekat het volgende:

[..]
Ga jij lekker delen
Dat doe ik al. Ik raad het iedereen aan.
  zondag 5 mei 2024 @ 12:26:39 #28
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_213427366
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Glazenmaker het volgende:
Als je geen huur kan betalen, dan koop je toch gewoon?
Gr VVD'er
Of neuk een miljonair.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_213427386
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:19 schreef ludovico het volgende:

[..]
Gewoon AI laten doen, waarschijnlijk krijg je nog een beter artikel ook.
Prima, het is toch gewoon bladvulling. Ik zie het als gelijk aan de al honderden keren herkauwde artikelen met tips om zuiniger te rijden als de brandstofprijs weer eens omhoog schiet.
pi_213427403
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:19 schreef ludovico het volgende:

[..]
Aanbod stokt op bouwgrond. Daar zitten gemeentes die dat mogen aanwijzen.
Dat is een direct gevolg van politieke keuzes van de afgelopen decennia. Toen eind jaren 80 en begin jaren 90 de VINEX-locaties werden aangewezen door het ministerie van VROM moest dat formeel ook worden goedgekeurd door provincies en gemeenten, maar uiteindelijk zijn bijna al die wijken er wel gewoon gekomen. Die centrale aansturing is compleet weggevallen, en mede daardoor zitten starters nu met de gebakken peren.
pi_213427410
Het is prima mogelijk om aan een woning te komen, alleen dan had je niet in Nederland geboren moeten worden. Dan is er namelijk wel voorrang.
  zondag 5 mei 2024 @ 12:34:55 #32
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_213427466
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:01 schreef Poepz0r het volgende:
Vergeet ook niet dat bij veel nieuwbouw lotingen toevallig bekende/familie vd makelaar, notaris, gemeentelid worden uitgeloot. Daar is letterlijk 0 zicht op.
Zijn ook vaak geen lotingen maar selectie procedures let daar maar eens op.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_213427471
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Zijn ook vaak geen lotingen maar selectie procedures let daar maar eens op.
Jup. Bizar.
pi_213427496
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Zijn ook vaak geen lotingen maar selectie procedures let daar maar eens op.
Wil je dit in het kort uitleggen?
pi_213427500
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:08 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, voornamelijk de inkomenseisen zijn hier een groot probleem, dit betreft ook iets typisch Nederlands. Dit zou eigenlijk eens aangepakt moeten worden. Je hebt echt geen 4000 bruto nodig om een appartement van 880 euro per maand te huren.

Het is vooral een strategie van woningcorporaties om het kaf van het koren te scheiden en zoveel mogelijk op zeker te spelen. Zelfs 4,5 keer de huur is tegenwoordig geen uitzondering meer in steden zoals Amsterdam.
Verbaasde ik me ook altijd over toen we nog huurden. Zochten een nieuw huurhuis, maar moesten inderdaad voldoen aan een zo'n bizarre inkomenseis. Leuk dat ze rekening houden met andere uitgaven van mensen, maar die waren echt niet zo hoog als dat er geschetst wordt door die lui. Dus toen maar een hypotheek afgesloten; minder kwijt maandelijks en daar kwamen we dan wel weer voor in aanmerking.

quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:13 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Allemaal herhalingen van zetten dit soort artikelen. Te weinig sociale huurwoningen, te dure koopwoningen, hoge inkomenseisen in de particuliere sector, wetjes en politici die dingen zouden moeten veranderen maar dat waarschijnlijk nauwelijks tot niet gaan doen, en over een jaar, twee jaar of vijf jaar kun je gewoon weer eenzelfde artikel schrijven met dezelfde strekking over het probleem dat dan nog groter is geworden, maar dan met allicht andere poppetjes aan het roer.
En dit ja. Zie het niet snel veranderen.
pi_213427649
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:20 schreef Confetti het volgende:
Hoe kan het vermogensverschil in reele termen, d.w.z. in absolute termen
?
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:20 schreef Confetti het volgende:
Als je een actief hebt van 500k en dat stijgt 10% heb je 550k aan activa. Heb je dat actief niet is het vermogensverschil dus met 50k toegenomen.
Ja, in nominale termen, in het voorbeeld dus niet in reële termen, gezien er een algehele inflatie is van 10%.
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:20 schreef Confetti het volgende:
Ik blijf me erover verbazen dat vrijwel alle huiseigenaren zich in allerlei bochten wringen om de huizen-ongelijkheid te ontkennen. Geen wonder dat het probleem niet wordt opgelost, de mensen die er toe doen hebben alle belang bij deze status-quo.
Ik snap zelf niet waarom je mijn voorbeeld niet begrijpt.
"Het enkele feit dat de gewasbeschermingsmiddelen zijn toegelaten, geeft in ieder geval geen garantie op het ontbreken van met name een uitgesteld schadelijk effect op de gezondheid van mensen."
  zondag 5 mei 2024 @ 12:48:40 #37
436847 embedguy
Embedded in your genius dreams
pi_213427659
quote:
1s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:54 schreef Irritatie100 het volgende:
Het verschil tussen vrije sector huur en een huis kopen is ook best krom eigenlijk. Ik verdien ongeveer 4.000 bruto euro per maand. Daarmee krijg ik een MAXIMALE hypotheek van ongeveer 210k wat ongeveer 1.000 euro aan bruto maandlasten is, maar het is het MINIMALE inkomen voor dat genoemde Clubhouse-project met een huurprijs van 1.150 euro. Ik snap dat je met een koophuis nog extra kosten hebt voor onderhoud ed die je met een huurhuis niet hebt maar dit kan toch wel iets gebalanceerder?
Wel 'grappig', als je het zo stelt dan is het al heel erg gebalanceert. In de situatie die je schetst is de gene die de koopwoning koopt immers meer kwijt dan die gene die de huurwoning neemt (want ja; bijkomende kosten voor de koper zoals onderhoud ed).


SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Never allow waiting to become a habit.
Live your dreams and take risks.
Life is happening now.
  zondag 5 mei 2024 @ 12:49:52 #38
61421 icecreamfarmer_NL
VOC mentaliteit
pi_213427675
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:36 schreef Hatseflats22 het volgende:

[..]
Wil je dit in het kort uitleggen?
Er staat helemaal niet dat er eerlijk geloot wordt maar dat de beste kandidaat geselecteerd wordt voor de woning.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_213427920
Zo lang de ongebreidelde bevolkingsgroei door de massale immigratie doorgang blijft vinden zal het alleen maar erger worden. Vraag en aanbod groeit volledig scheef, en urgentiegroepen zoals statushouders krijgen massaal voorrang op huurwoningen. Hier in een middelgrote stad komen overal statushouders in als er wat vrijkomt.
De uil van Minerva spreidt zijn vleugels bij 't vallen van de avond.
  zondag 5 mei 2024 @ 13:19:40 #40
168739 Red_85
'echt wel'
pi_213427989
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:28 schreef J.B. het volgende:

[..]
Dat is een direct gevolg van politieke keuzes van de afgelopen decennia. Toen eind jaren 80 en begin jaren 90 de VINEX-locaties werden aangewezen door het ministerie van VROM moest dat formeel ook worden goedgekeurd door provincies en gemeenten, maar uiteindelijk zijn bijna al die wijken er wel gewoon gekomen. Die centrale aansturing is compleet weggevallen, en mede daardoor zitten starters nu met de gebakken peren.
Goed systeem ook voor grond'speculeerders'. Van te voren was alles bekend en veel kochten een reepje grond van een x honderd meter lang en 1 a 2 meter breed. Lekker neten en onderhandelen met alles en iedereen en zo de prijzen maximaal opdrijven. Zoek maar op het zebrasysteem.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  Moderator / Redactie Sport zondag 5 mei 2024 @ 13:20:36 #41
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_213428002
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 13:19 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Goed systeem ook voor grond'speculeerders'. Van te voren was alles bekend en veel kochten een reepje grond van een x honderd meter lang en 1 a 2 meter breed. Lekker neten en onderhandelen met alles en iedereen en zo de prijzen maximaal opdrijven. Zoek maar op het zebrasysteem.
Dat moet verboden worden :')

Is in Utrecht ook al iets afgeblazen omdat de grond zo duur was geworden.
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_213428012
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Of neuk een miljonair.
Gemiste kans toen om Hugo te vragen of het CDA prostitutie als oplossing voor meer problemen ziet.
  zondag 5 mei 2024 @ 14:10:16 #43
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_213428601
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 11:26 schreef Alpha0 het volgende:
Of de Wet betaalbare huur - eind april door de Tweede Kamer aangenomen - gaat helpen, is nog maar de vraag.
VVD zal deze wet vast kut vinden, maar ik ben vooral benieuwd wat PVV en BBB gaan doen.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_213428652
quote:
14s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:08 schreef HowardRoark het volgende:
Tja, voornamelijk de inkomenseisen zijn hier een groot probleem, dit betreft ook iets typisch Nederlands. Dit zou eigenlijk eens aangepakt moeten worden. Je hebt echt geen 4000 bruto nodig om een appartement van 880 euro per maand te huren.

Het is vooral een strategie van woningcorporaties om het kaf van het koren te scheiden en zoveel mogelijk op zeker te spelen. Zelfs 4,5 keer de huur is tegenwoordig geen uitzondering meer in steden zoals Amsterdam.
Het heeft ook andere nadelige effecten. Waar ik werk kan het bedrijf geen starters meer krijgen voor minder dan 4k bruto. Die wijzen direct door na de woonlasten in de regio, en terecht.
pi_213428720
quote:
1s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:48 schreef embedguy het volgende:

[..]
Wel 'grappig', als je het zo stelt dan is het al heel erg gebalanceert. In de situatie die je schetst is de gene die de koopwoning koopt immers meer kwijt dan die gene die de huurwoning neemt (want ja; bijkomende kosten voor de koper zoals onderhoud ed).


SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Zou het met je eens zijn dat het gebalanceerd was als je (om een makkelijk vergelijk te maken met de arbeidsmarkt) een sociale huurwoning als Juniorfunctie ziet, een vrije sector woning als mediorfunctie en een koopwoning als seniorfunctie waar je dus allemaal doorheen moet groeien voordat je recht hebt op het volgende. Zo zit de woningmarkt natuurlijk niet in elkaar.

Bovendien is de WOZ-waarde van mijn pauperige sociale huurappartementje waar ik woonde toen ik nog een laag salaris had tegenwoordig al 210k dus zou ik een flinke stap terug moeten doen in woongenot als ik zou willen kopen. Maar goed, dat is een andere discussie.
pi_213428974
Te veel mensen.
pi_213429198
quote:
7s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:36 schreef AlwaysHappy het volgende:

[..]
Verbaasde ik me ook altijd over toen we nog huurden. Zochten een nieuw huurhuis, maar moesten inderdaad voldoen aan een zo'n bizarre inkomenseis. Leuk dat ze rekening houden met andere uitgaven van mensen, maar die waren echt niet zo hoog als dat er geschetst wordt door die lui. Dus toen maar een hypotheek afgesloten; minder kwijt maandelijks en daar kwamen we dan wel weer voor in aanmerking.
[..]
En dit ja. Zie het niet snel veranderen.
Strenge leennormen zijn prima, het versoepelen ervan leidt namelijk alleen maar tot nóg hogere prijzen. De enige die daarvan structureel profiteren zijn bestaande huiseigenaren en banken, starters hebben hooguit een paar jaar het voordeel totdat de woningprijzen zich weer aan de ruimere financieringsruimte hebben aangepast. Het enige dat echt helpt is meer aanbod, andere maatregelen die starters helpen met financiering zijn 9 van de 10 keer contraproductief.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 05-05-2024 15:10:51 ]
  zondag 5 mei 2024 @ 15:56:18 #48
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_213429614
quote:
0s.gif Op zondag 5 mei 2024 12:06 schreef ludovico het volgende:

[..]
Als de lonen 10% stijgen, de prijzen 10% stijgen, en jouw huis 10% in waarde stijgt, doe je dan aan vermogensopbouw?
Ja, want er zijn genoeg landen/regio's waar er geen stijging of zelfs een daling is. Waardoor je dus een delta t.o.v. die plekken hebt. Ergo, gewoon vermogensopbouw
The more debt, the better
  zondag 5 mei 2024 @ 15:59:01 #49
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_213429638
Er wordt al sinds de oorlog te weinig gebouwd, ophouden met jammeren over stikstof, milieu en groene hart.
Bouwen
Bouwen
Bouwen

Leg de markerwaard maar droog en bouw er een paar steden in
pi_213429657
quote:
een huis vinden bijna niet te doen.
Het kan dus wel.

quote:
is inmiddels al vijf jaar op zoek
Maar wanneer was de inschrijving?

quote:
maar sinds een jaar of twee is de jacht intensiever geworden, want ze moet in oktober haar woning uit.
Bijzonder dat je al zo ver van te voren te horen krijgt dat je eruit moet. Maar misschien wel heel normaal in een stad als Rotterdam.

quote:
“Ik zou met mijn salaris van 2022 - wat nu nog het uitgangspunt is - in aanmerking komen voor een sociale huurwoning, maar dat vind ik niet eerlijk. Dan zou ik een huis wegkapen van iemand die ‘m harder nodig heeft.”
Ze heeft dus geen woning nodig. Ook weer opgelost.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')