Hier kun je alles kwijt over sollicitaties, werksituaties, belastingen, (handelen op) de beurs, hypotheken, beleggingen en salarissen, arbeidscontracten of geschillen met je (huis)baas. Alles over werk, geldzaken en recht dus.
Crowdfunding is hot! In 2022 is in Nederland 1,08 miljard euro via crowdfunding opgehaald. Dat is een groei van 48% ten opzichte van een jaar eerder. Niet eerder werd in een jaar tijd zoveel met crowdfunding gefinancierd.(bron).
Vormen van crowdfunding Er zijn 4 vormen van crowdfunding: • Lening crowdfunding • Aandelen crowdfunding • Schenking / Donatie crowdfunding • Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding
Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:
Crowdfundingplatformen vooralsnog zonder ECSP • Crowd Real Estate (CRE), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid.
Risico
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinars zekerheden
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Exitstrategieën platformen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Informatie Kifid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Statistieken
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nominale en effectieve rente
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Punt van orde: We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.
Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
In this present crisis, government is not the solution to our problem; government is the problem. From time to time we've been tempted to believe that society has become too complex to be managed by self-rule, that government by an elite group is superior to government for, by, and of the people. To regret is to compromise
[..] Ja, de rente is wel weer vrij krap maar de totale zekerheden zien er, door de toevoeging van de flat prima uit. Ook een prima en aannemelijk verhaal.
Deze wil ik wel meenemen.
Hun grootste risico is leegstand van dat BBK pand, maar mocht de franchisenemer het niet redden dan zit daar waarschijnlijk vlot weer een ander in. En de grote baas kijkt natuurlijk mee.
[..] Hun grootste risico is leegstand van dat BBK pand, maar mocht de franchisenemer het niet redden dan zit daar waarschijnlijk vlot weer een ander in. En de grote baas kijkt natuurlijk mee.
Het is zeker waar dat dergelijke constructies niet risicoloos zijn. Mocht de huurder/franchisenemer het niet reden kan de lening nemer altijd nog door middels van tips proberen de boel bij te sturen en/of zelf af en toe een dagje mee te draaien. Ze zitten ongeveer 45 minuten van elkaar dus naast een eventuele nieuwe huurder zijn daar nog opties denkbaar.
[..] Het is zeker waar dat dergelijke constructies niet risicoloos zijn. Mocht de huurder/franchisenemer het niet reden kan de lening nemer altijd nog door middels van tips proberen de boel bij te sturen en/of zelf af en toe een dagje mee te draaien. Ze zitten ongeveer 45 minuten van elkaar dus naast een eventuele nieuwe huurder zijn daar nog opties denkbaar.
Linkje:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Het is zeker waar dat dergelijke constructies niet risicoloos zijn. Mocht de huurder/franchisenemer het niet reden kan de lening nemer altijd nog door middels van tips proberen de boel bij te sturen en/of zelf af en toe een dagje mee te draaien. Ze zitten ongeveer 45 minuten van elkaar dus naast een eventuele nieuwe huurder zijn daar nog opties denkbaar.
Het kan verkeren natuurlijk maar d'r zit blijkbaar al 27 jaar dezelfde ondernemer op. Dat geeft mij wel enigszins vertrouwen in die zaak.
+ mooie horecalocatie, aardig terras erbij ook, daar moet normaal gesproken wel een huurder voor te vinden zijn + ruime eigen inbreng + prima en courante aanvullende zekerheid + Chinese ondernemers, heb ze wel in de problemen zien komen in mijn portfolio maar ze zijn er altijd weer uitgekomen
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Thanks, "ruim" (twee keer) meegenomen.
In this present crisis, government is not the solution to our problem; government is the problem. From time to time we've been tempted to believe that society has become too complex to be managed by self-rule, that government by an elite group is superior to government for, by, and of the people. To regret is to compromise
[..] Ik weet niet zeker of deze ondernemer er nog in zit. In ieder geval is de winkelformule inmiddels helemaal omgegooid.
Je hebt helemaal gelijk, het is inderdaad een overname. Ik had ff bij KVK gekeken en zag dat het nog steeds dezelfde eenmanszaak is, maar als je op kwalitaria.nl probeert te bestellen krijg je deze melding:
quote:
Bericht van Kwalitaria Délifrance De Beuk Beste gasten, Kwalitaria de Beuk is overgenomen door een nieuwe eigenaar en gaat verder als Big Bread Kitchen. Vanaf 29 april zijn wij tijdelijk gesloten wegens de verbouwing. Vanaf donderdag 2 mei kunt u terecht bij Big Bread Kitchen. Wij hopen u allen terug te zien. Bestellen kan via bigbreadputtershoek.nl en voor meer info houd onze socials in de gaten en via bigbreadkitchen.nl.
Wat dan minder handig is is
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
CCF 44507 Wollukse Koffie / deelaflos 10%, dit in 1e jr vd looptijd / deze aflos is geen schokkend bedrag gezien de omvang vd lening
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. , maar geeft wel een mate van in control aan door de heren, prima zo
Ik vrees voor een groot probleem bij dit Collin project:
quote:
Beste investeerder, Wij hebben de volledige termijn van de maand maart van Bouwbedrijf H@its*a met leningnummer 40921 nog niet ontvangen. De termijn van maart hebben wij wel op uw rekening courant bijgeschreven. De betaling van maart wordt gecorrigeerd omdat deze door de ondernemer niet voldaan is. Hierdoor komt de feitelijke situatie weer overeen met uw administratie. Voor een overzicht van de verstrekte zekerheden en voorwaarden verwijzen wij u naar de pitch. Het dossier is overgedragen aan onze intensief beheer adviseur. Wij informeren u zodra er nieuwe relevante informatie beschikbaar is. Via de onderstaande link kunt u meer informatie vinden over het corrigeren van betalingstermijnen, het intensief beheertraject, de leningportefeuille en het rendement. https://www.collincrowdfund.nl/beheer/.
Dit zou wel eens mijn eerste misser sinds twee jaar kunnen gaan worden. Gelukkig niet al te ruim ingestapt. Hopelijk is de eerste hypotheek nog wat waard, maar vrees het ergste. Er is geen WOZ waarde beschikbaar omdat het pand niet meer in gebruik is als woning. Dus blijft er een bouwkavel over...
[..] Dit zou wel eens mijn eerste misser sinds twee jaar kunnen gaan worden. Gelukkig niet al te ruim ingestapt. Hopelijk is de eerste hypotheek nog wat waard, maar vrees het ergste. Er is geen WOZ waarde beschikbaar omdat het pand niet meer in gebruik is als woning. Dus blijft er een bouwkavel over...
Idem, zeer bescheiden inleg, zijn KvK nr uit de ovek
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. popt ook niet meer op bij de KvK. In de pitch stond dat hij bezig was aan een villa op de Klamp 8-10 in Langezwaag, daar staat (aug23) streetview (beetje in de straat heen / weer moven) inderdaad zo goed als afgebouwd woonhuis. Zal dus geen winstpakker geweest zijn.
Worst case zal het (bouw)perceel in de Knipe allicht wat opbrengen maar daar kan wel tijdje over heen gaan. Wacht berichtgeving CCF af, maar sinds lange tijd met crowdfunding mogelijk weer een (klein) bleedertje.
[ Bericht 1% gewijzigd door peterc op 16-04-2024 19:41:03 ]
Toch nog een paar Magnums ontvangen van de Weesper Boekhandel, mijn eerste default ooit bij Collin (2017).
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Veel van geleerd
[..] Idem, zeer bescheiden inleg, zijn KvK nr uit de ovek
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. popt ook niet meer op bij de KvK. In de pitch stond dat hij bezig was aan een villa op de Klamp 8-10 in Langezwaag, daar staat (aug23) streetview (beetje in de straat heen / weer moven) inderdaad zo goed als afgebouwd woonhuis. Zal dus geen winstpakker geweest zijn.
Worst case zal het (bouw)perceel in de Knipe allicht wat opbrengen maar daar kan wel tijdje over heen gaan. Wacht berichtgeving CCF af, maar sinds lange tijd met crowdfunding mogelijk weer een (klein) bleedertje.
Het bouwbedrijf is inderdaad uitgeschreven
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik had gelukkig maar een bescheiden inleg gedaan. Dit zou zo maar eens mijn eerste (gedeeltelijke) afboeking kunnen worden bij Collin (300+ projecten)
[..] Dank voor de link. Voor mijn basisbedrag meegenomen op basis van de vrije goede zekerheden.
Dat is wat zuinigjes geformuleerd. Volgens Collin zijn de zekerheden 'zeer goed' en ik heb zelf ook wel de indruk dat ze niet gauw beter zullen worden dan dit Ik heb zelf een meervoud ingelegd van mijn basisbedrag.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Edit: na 52 van de 60 maanden op een project dat volledig naar 0 aan het aflossen was.
Random vraagje over opstalverzekering en hypotheekhouders. Google beweert dat dit vaak verplicht wordt door hypotheekhouders, maar ik kan me niet herinneren dat een bank mij ooit gevraagd heeft hier een bewijs van te leveren in mijn carrière als huizenbezitter. Ook kan ik elk jaar opnieuw mijn premie vergeten te betalen natuurlijk. Ook kan ik mijn eigen huis in de fik zetten en dan heeft de verzekering geen zin in uitkeren.
Dekken gemiddelde grootbank hypotheekverstrekkers dit risico af? En wij als crowdfunders? Zou het deel van het proces (moeten) zijn om hiernaar te vragen bij het vestigen van hypotheek?