Kom je er al een beetje uit met YouTubefilmpjes?quote:Op zaterdag 11 januari 2025 21:50 schreef pedaalemmerzak het volgende:
Mijn breiwerkje vordert maar langzaam want soms zijn mijn lussen te strak en dan krijg ik de naald er moeilijk door zeg maar. Dan gaat het dus langzamer.
Ik zag in een filmpje ook dat ze bij het aan de rechterkant erin steken van de naald (volgens mij is dat averecht) ze de rechternaald vóór de linkernaald houden maar ik steek hem er dus achter anders lukt het me niet?
[ afbeelding ]
Ja maar voor nu brei ik gewoon een lap dus de moeilijkere dingen hoef ik nog niet te doen. Gewoon een toer recht dan averecht etc. om en omquote:Op zondag 12 januari 2025 12:04 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Kom je er al een beetje uit met YouTubefilmpjes?
Ja, dat vond ik ook toen, maar het went welquote:Op zondag 12 januari 2025 13:49 schreef ESF1Gamer het volgende:
Gisteren een workshop sokken breien gedaan.
Het is wel wennen om met meer dan 2 naalden te breien.
Mooi! Het doet me denken aan drops-patronenquote:Op donderdag 23 januari 2025 18:22 schreef Shigyn het volgende:
Klaar en vandaag op kantoor genoeg complimenten gekregen😉
[ afbeelding ]
Met een teen zou dat ook heel goed lukkenquote:Op maandag 30 juni 2025 16:59 schreef Lienekien het volgende:
Ik heb nu een paar keer sokken hersteld die ik van teen naar boord had gebreid en die aan de boord kapot waren gegaan. Even een klusje, maar lukte prima. Stukje wegknippen, stukje uithalen en dan op de pennen en opnieuw afhechten.


Zou je het patroon van de sok kunnen delen? Misschien is het een bekende hiel en kunnen we helpen.quote:Op zaterdag 25 oktober 2025 15:57 schreef Mrs.Peel het volgende:
Schop!
Deze gisteren afgemaakt, het is de Sophie scarf, kennelijk al 1,5 jaar geleden viral gegaan, maar dat is helemaal langs mij heen gegaan. Ik ben geen breier, ik moet het allemaal nog leren. Gelukkig kan ik veel via YouTube leren/bekijken.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
En deze ook al een hele tijd op de pennen staan. Maar: ik weet niet hoe verder na het beenstuk. Ik moet zometeen starten aan de hiel, maar het patroon is toch een beetje abracadabra voor me
[ afbeelding ]
Ja, het is het basis sokpatroon met hollandse hiel en bandteen uit het boek Sokken om zelf te breien, van boord tot teen.quote:Op zondag 26 oktober 2025 22:38 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Zou je het patroon van de sok kunnen delen? Misschien is het een bekende hiel en kunnen we helpen.
Draad voor of achter?quote:Op maandag 27 oktober 2025 19:46 schreef Lienekien het volgende:
@:Mrs.Peel Bij twijfel averecht afhalen.
Ehm, is dat een ding? Je wilt geen extra lus op je pen.quote:
Beide methodes geven geen extra lus, want ik doe geen omslag, het gaat om de positie van de draad op moment van afhalen. Maar ik heb dus geen idee of het iets uitmaakt, ik hoopte dat jij mij dat kon vertellen... Misschien maak ik het ook wel te moeilijk hoor!quote:Op maandag 27 oktober 2025 21:35 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ehm, is dat een ding? Je wilt geen extra lus op je pen.
Bij afhalen van de eerste steek maakt het volgens mij niks uit.quote:Op maandag 27 oktober 2025 21:52 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Beide methodes geven geen extra lus, want ik doe geen omslag, het gaat om de positie van de draad op moment van afhalen. Maar ik heb dus geen idee of het iets uitmaakt, ik hoopte dat jij mij dat kon vertellen... Misschien maak ik het ook wel te moeilijk hoor!
‘Beste’ is heel subjectief.quote:Op maandag 27 oktober 2025 22:14 schreef Mrs.Peel het volgende:
@:Lienekien Welke methode lijkt jou de beste, de 3 steken ribbelsteek bdz of het averecht afhalen/breien van de eerste/laatste steek?
En dan krijg je dus ook die v-tjes? Want dan ga ik dus niet zoals het patroon voorstelt de laatste steek averechts breien, als dat niet nodig is.quote:Op maandag 27 oktober 2025 22:26 schreef Lienekien het volgende:
[..]
‘Beste’ is heel subjectief.
Ik doe zelf met de eerste (alleen de eerste, niet de laatste!) steek averechts afhalen.
Ik lees dat niet in jouw eerder gequote tekst, dat je de laatste steek ook zou moeten afhalen.quote:Op maandag 27 oktober 2025 23:05 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
En dan krijg je dus ook die v-tjes? Want dan ga ik dus niet zoals het patroon voorstelt de laatste steek averechts breien, als dat niet nodig is.
Nee, dat klopt, er staat: alle eerste steken afhalen en alle laatste steken averecht breien. Maar als jij dat nooit doet en dat gaat goed, zou ik niet weten waarom ik die moeite zou doen.quote:Op maandag 27 oktober 2025 23:09 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ik lees dat niet in jouw eerder gequote tekst, dat je de laatste steek ook zou moeten afhalen.
Ik vind vijf jaar voor sokken best oké. Heb je die hiel gebreid met versterking? Of is dit met gewoon tricotsteek? Je maakte altijd van die prachtige dingen, het zou leuk zijn inderdaad als je die inspiratie weer kunt terugvinden.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 10:22 schreef Ceviche het volgende:
Goed idee![]()
Ik ben nog altijd heel bij met m'n zelfgebreide wanten.
Ook heel blij nog steeds met mijn handgebreide sjaal, maar uiteraard ben ik dat ding weer kwijt nu het echt koud iswaarschijnlijk kom ik hem in mei weer tegen en dan kan ik hem volgende winter weer niet vinden want dit is echt elk jaar hetzelfde liedje.
En mijn sokken leggen een voor een het loodje na +/- 5 jaar dragen. Wat prima is voor sokken, daar niet van. Ze slijten op bepaalde plekken onder de voet. Ik vraag me alleen af of het komt doordat ze allemaal ongeveer even oud zijn en dus allemaal nu ongeveer even ver versleten zijn, of dat het komt door m'n schoenen. Misschien heb ik nu weer wat motivatie om nieuwe sokken te breien... Al denk ik het niet, m'n mojo is overleden lijkt het wel. Volgende maand schrijf ik me wel weer in voor de sock-madness
Wat goed! Als je eenmaal een sok hebt gebreid dan heb je in ieder geval de wetenschap dat de tweede ook kanquote:Op zondag 25 januari 2026 10:31 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Ik vind vijf jaar voor sokken best oké. Heb je die hiel gebreid met versterking? Of is dit met gewoon tricotsteek? Je maakte altijd van die prachtige dingen, het zou leuk zijn inderdaad als je die inspiratie weer kunt terugvinden.
Even geen foto als bewijs, maar het is me gelukt om de grote en de kleine hiel te breien, de steken weer op te nemen en ik ben nu begonnen aan de spie!!! Het is gewoon een simpel basispatroon maar het is wel mijn eerste keer. Nu hopen dat het zonder problemen verder gaat, én dat ik geen last krijg van het second sock syndrome.

Die sokken ga ik zeker afmaken en dan zijn de kapotte al weer vervangenquote:Op dinsdag 27 januari 2026 10:35 schreef Mrs.Peel het volgende:
@:Ceviche Maar die laatste sokken kun je nog wel afmaken en gaan dragen, toch?
[ afbeelding ]
Nu even met een plaatje. Schrik niet van mijn worstentenenIn het patroon staat een bandteen, waarin ik over 23 rondes minder van 64 naar 8 steken. Het schema beweert dat dat dan 5 cm lengte is, maar dat betwijfel ik. Mijn vragen aan de ervaren sokkenbreiers: vanaf waar begin je dan met de teenminderingen, als je kijkt naar mijn foto is het dan te vroeg of kan ik nu starten? Is het verstandig om er nu een lifeline in te doen voordat ik ga minderen zodat ik het altijd weer kan uithalen? En ook graag tips of adviezen waar ik niet om heb gevraagd omdat ik niet weet dat ik er naar moet vragen.
Oh God, dat is net zo erg als 'brei de steken zoals ze zich voordoen', met veel ervaring dan weet je het allemaal wel maar anders is het gewoon 'hier, je weet wel wat je moet doen'quote:Op donderdag 29 januari 2026 21:17 schreef Mrs.Peel het volgende:
Help!! Ik heb de eerste sok klaar tot en met de teen en heb nog 8 steken op de naalden staan, dus twee steken per naald. Nu is het patroon erg vaag: "Als er nog 8 steken over zijn kun je een dubbele draad door de steken halen of de steken aan elkaar mazen. Je kunt ook de sok met naalden en al binnenste buiten keren en de steken paarsgewijs afkanten. Het is even lastig om de sok om te keren en de pennen erdoor te halen maar het geeft wel het mooiste resultaat. Gelukt!"
En nu heb ik dus geen idee wat ik moet doen...
Wie kan het mij duidelijker uitleggen of heeft een tip voor een tutorial op YouTube? Ik heb al gezocht, maar het nog niet kunnen vinden.
Bedankt! Ik had het uiteindelijk toch gevonden, en de methode die jij net noemt, leek mij ook de beste. Dit is het resultaat:quote:Op donderdag 29 januari 2026 22:10 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Oh God, dat is net zo erg als 'brei de steken zoals ze zich voordoen', met veel ervaring dan weet je het allemaal wel maar anders is het gewoon 'hier, je weet wel wat je moet doen'![]()
Ik gebruik standaard dit filmpje:
Bekijk deze YouTube-video
Ik denk dat van de 40-ish paar sokken die ik heb gebreid er 38 zijn dicht gekitchenerd met behulp van dit filmpje![]()
En nog steeds pak ik het erbij.

Ik brei meestal tot tien steken (behalve voor sock madness want dan brei ik volgens hun regels), acht vind ik dan weer fiddly ofzo en bij twaalf eindigt de sok in zo'n rechte horizontale lijn in plaats van mooi rond. Sokkenspanner heb je naar mijn idee niet echt nodig, ik heb ze nog nooit geblokt, alleen voor de foto's gebruik ik sokspanners. Die heb ik ooit via ali express gekocht, die waren toen twee euro ofzo.quote:Op donderdag 29 januari 2026 22:42 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Bedankt! Ik had het uiteindelijk toch gevonden, en de methode die jij net noemt, leek mij ook de beste. Dit is het resultaat:
[ afbeelding ]
Bloed, zweet en tranen, maar het is gelukt
Ik zou een volgende keer niet doorbreien tot 8 steken over in totaal, maar 12 of 16. Hoe doe jij dat? En ik heb nog geen sokspanner, is dat per se nodig? Ik zie die blauwe van Knitpro, maar die vind ik echt heel erg duur.
Bedankt voor de info. Ik heb veel geleerd al, en ik weet nu welke dingen ik anders ga doen bij een volgend paar!quote:Op donderdag 29 januari 2026 23:07 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Ik brei meestal tot tien steken (behalve voor sock madness want dan brei ik volgens hun regels), acht vind ik dan weer fiddly ofzo en bij twaalf eindigt de sok in zo'n rechte horizontale lijn in plaats van mooi rond. Sokkenspanner heb je naar mijn idee niet echt nodig, ik heb ze nog nooit geblokt, alleen voor de foto's gebruik ik sokspanners. Die heb ik ooit via ali express gekocht, die waren toen twee euro ofzo.
Maar wat een leuke sok is het geworden!hoe past het?
Leuk dat je weer wilt beginnen! Geen sokken die je graag wilt maken? Over het zeemantruitje: als je het niet zelf gaat gebruiken en niet gaat weggeven, dan zou ik het niet afmaken.quote:Op maandag 6 juli 2026 14:52 schreef Ceviche het volgende:
Ik heb weer zin in breien![]()
Maar ja, dan begint de zoektocht naar naalden, en maak ik dan eindelijk een van de duizend wips af of begin ik iets nieuws, en gebruik ik de wol die ergens op zolder is gepleurd of koop ik gewoon nieuw... Gedoe![]()
En wat te doen met een baby truitje dat bijna af was maar met goedkoop zeemangaren, zal ik de moeite nog doen of niet. Geen baby's in de omgeving, en sowieso vind ik dat soort dingen geven een slecht idee. Smaken verschillen te veel. Ondertussen ligt het al meer dan zes jaar in een la
Ik deed het altijd met imgur maar dat was echt een enorme struggle geworden. Alleen als ik het uploaden voor elkaar kreeg en dan opende in een nieuw tabblad, en de goden goedgezind waren, kreeg ik het voor elkaar.quote:Op maandag 6 juli 2026 21:22 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Leuk dat je weer wilt beginnen! Geen sokken die je graag wilt maken? Over het zeemantruitje: als je het niet zelf gaat gebruiken en niet gaat weggeven, dan zou ik het niet afmaken.
Ik heb recent een babytruitje gebreid met Drops babymerino, en ik wilde het laten zien, maar ik vind het zo'n gedoe met al die plaatjes-hosters. Kunnen jullie 1 aanraden die ook je privacy en eigendom respecteert?
Ja, imgur is echt niet leuk meer nu.quote:Op maandag 6 juli 2026 22:18 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Ik deed het altijd met imgur maar dat was echt een enorme struggle geworden. Alleen als ik het uploaden voor elkaar kreeg en dan opende in een nieuw tabblad, en de goden goedgezind waren, kreeg ik het voor elkaar.
Ik heb echt sokkenchaosveel losse sokken, eenlingen. En dan natuurlijk moeilijke patronen en daardoor ook niet snel op te pakken om er een paar van te maken.
En ik durf ook geen grote projecten op te pakken want het blijft binnen no time in de la liggen allemaal. Wat een onzinproblemen eigenlijk
Ik ben wel erg benieuwd naar je baby truitje! Misschien anders een link naar je Ravelry (als je dat hebt uiteraard)?
Je kunt je projecten daar uploaden, foto's erbij, en je kunt ook het patroon eraan linken. De meeste drops patronen hebben wel een Ravelry pagina. Echt ideaal.quote:Op maandag 6 juli 2026 22:48 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Ja, imgur is echt niet leuk meer nu.
Jouw sokken zijn altijd prachtig! Waarom is dat nu chaos? Last van het second sock syndrome?
Ik heb een ravelry account! Daar kan ik ook foto's op zetten dus? Ik kijk daar altijd alleen maar naar patronen. Het is niet een Ravelry patroon, trouwens...
Ik moet het truitje nog wel afmaken: draadeindes wegwerken, wassen en blokken.
Heel erg begrijpelijk, natuurlijk!! Alles heeft zo z'n tijd. Straks is ze oud genoeg om samen te breien! Wat fijn dat je de moet hebt gevonden om toch weer te starten. Ik ben erg benieuwd wat je aan het maken bent.quote:Op maandag 6 juli 2026 22:59 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Je kunt je projecten daar uploaden, foto's erbij, en je kunt ook het patroon eraan linken. De meeste drops patronen hebben wel een Ravelry pagina. Echt ideaal.
Achteraf denk ik vooral dat de geboorte van m'n dochter ermee te maken heeft, want ik heb gewoon geen zin en energie in breipatronen met meerdere telefoons open enzoen mn dochter pakt ook gewoon de wol en naalden als ze de kans krijgt. Nu slaapt ze 's avonds dus nu is er weer ruimte.
Maar al die half afgemaakte dingen, het kost gewoon tijd en energie om het patroon weer te lezen en te begrijpen en weer te starten. En ik heb alles routinematig in een kast gepleurd dus als ik nu kijk komen er een hoop vergeten wips uit vallen.
Dit babytruitje ligt er al zeven jaar, het kan in 2-3 avonden af zijnik ben er toch maar weer terug aan begonnen, ik heb de naalden nodig en het patroontje was zo leuk.
Ja, gelukt! Leuk geworden hoor! Babytruitjesquote:Op maandag 6 juli 2026 23:07 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Heel erg begrijpelijk, natuurlijk!! Alles heeft zo z'n tijd. Straks is ze oud genoeg om samen te breien! Wat fijn dat je de moet hebt gevonden om toch weer te starten. Ik ben erg benieuwd wat je aan het maken bent.
Ik heb een beetje zitten prutsen op Ravelry en volgens mij is het gelukt!
[ afbeelding ]
Nee, dit is allemaal al wat ouder (meer dan een jaar geleden afgemaakt), maar later de draadjes afgehecht en ze liggen nog ergens in een la. Ik had me in februari wel ingeschreven maar ik ben niet eens begonnen. Gewoon te druk met m'n kinderen en het leven en zeker geen zin in het patroon wat me niet aanstond.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 21:19 schreef Mrs.Peel het volgende:
@:Ceviche Wat leuk dat je weer wat breisels laat zien! Heb je dit allemaal dit jaar (af)gemaakt? En is dit van de sock madness van dit jaar of van eerdere jaren? Ik ben wel erg benieuwd naar de plat gebreide sok die je daarna in elkaar moet zetten, is dat een vrij beschikbaar patroon? En hoe lekker zitten zulke sokken?
Ik vind het erg tof dat je je niet helemaal top gelukte exemplaren laat zien, het geeft moed wanneer een ervaren breister ook wel eens niet perfecte dingen maakt
Mooi weer, knap gedaan!
Hopelijk smaakt het naar meer
Ben jij momenteel eigenlijk nog aan het breien?quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 21:19 schreef Mrs.Peel het volgende:
@:Ceviche Wat leuk dat je weer wat breisels laat zien! Heb je dit allemaal dit jaar (af)gemaakt? En is dit van de sock madness van dit jaar of van eerdere jaren? Ik ben wel erg benieuwd naar de plat gebreide sok die je daarna in elkaar moet zetten, is dat een vrij beschikbaar patroon? En hoe lekker zitten zulke sokken?
Ik vind het erg tof dat je je niet helemaal top gelukte exemplaren laat zien, het geeft moed wanneer een ervaren breister ook wel eens niet perfecte dingen maakt
Mooi weer, knap gedaan!
Hopelijk smaakt het naar meer
Ik wil beginnen aan een nieuw paar sokken, gewoon hetzelfde als ik eerder al heb gedaan met een paar kleine veranderingen. Ik ga niet een moeilijker patroon nu doen, daar heb ik geen zin in. Ik heb een ding op de pennen staan, en dat is een hele simpele kussenhoes.quote:Op dinsdag 4 augustus 2026 22:32 schreef Ceviche het volgende:
[..]
Ben jij momenteel eigenlijk nog aan het breien?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |