Livestreams:quote:Bekijk hier de zonsverduistering van 8 april 2024!
De eerstvolgende totale zonsverduistering die we op aarde kunnen zien, is op 8 april 2024. Helaas zal deze niet te zien zijn vanuit België of Nederland maar deze totale zonsverduistering zal zich in een lange strook op het vasteland voortbewegen over Mexico, de Verenigde Staten en Canada. Het punt met de maximale totaliteit bevindt zich in het noorden van Mexico en duurt 4 minuten en 28 seconden. Dankzij tal van livestreams kan je deze totale zonsverduistering via dit artikel vanop je computer, tablet of smartphone bekijken zodat je niets hoeft te missen van dit uniek schouwspel!
Wat is een zonsverduistering?
Een zonsverduistering, ook wel 'eclips' genoemd, is een astronomische fenomeen dat zich voordoet wanneer de aarde, de maan en de zon precies op een lijn staan. Deze samenstelling kan zich enkel voordoen bij nieuwe maan, wanneer de zon en maan in conjunctie zijn gezien vanaf de aarde. Voor velen is dit een bijzonder schouwspel wanneer de maan zich langzaam voor de zon beweegt en het overdag steeds donkerder wordt tot de maan uiteindelijk de zonneschijf volledig bedekt. Op dergelijk moment spreken we van de 'totaliteit'. De afstand van de aarde naar de zon is ongeveer 400 maal de afstand van de maan tot de aarde. De diameter van de zon is ongeveer 400 maal de diameter van de maan. Aangezien het verschil bijna gelijk is, lijken beide hemellichamen tijdens een totale zonsverduistering dus bijna even groot. Een gedeeltelijke eclips doet zich voor wanneer de zon en maan niet op één lijn staan en de maan de zon slechts gedeeltelijk bedekt. Dit fenomeen kan over een veel groter gebied gezien worden buiten de zone van de totale zonsverduistering of ringvormige verduistering. Een totale zonsverduistering biedt ons vanop de aarde de unieke kans om de hete atmosfeer rondom de zon, de 'corona', te observeren.
De totale zonsverduistering van 8 april 2024
Eerste contact bijschaduw: 15u42 (Belgische tijd)
Eerste contact kernschaduw: 17u38 (Belgische tijd)
Maximum eclips: 19u17 (Belgische tijd)
Laatste contact kernschaduw: 20u55 (Belgische tijd)
Laatste contact bijschaduw: 21u52 (Belgische tijd)
https://www.spacepage.be/(...)ing-van-8-april-2024
`quote:Op zaterdag 6 april 2024 16:54 schreef OMG het volgende:
Heb m'n eclips bril al een paar weken klaar liggen;
[ afbeelding ]
Hopelijk niet al te veel wolken, maar we zitten in ieder geval midden in het pad;
[ afbeelding ]
https://www.accuweather.c(...)ther-be-like/1636042
Yep, Indianapolis, dus net na 3 uur 's middags kan ik het hopelijk zien. Volgens die weerkaart zitten we net in het groen, dus hopelijk dat het zo blijft rond die tijd.quote:Op zaterdag 6 april 2024 19:41 schreef Starhopper het volgende:
[..]
`
Wow super cool!!! Woon je in het pad van de totaliteit?Geluksvogel!!!!! Wat wolken betreft zit je volgens de huidige verwachtingen in Indiana het beste volgens mij
Ik ben niet Jaloersquote:Op zaterdag 6 april 2024 19:51 schreef OMG het volgende:
[..]
Yep, Indianapolis, dus net na 3 uur 's middags kan ik het hopelijk zien. Volgens die weerkaart zitten we net in het groen, dus hopelijk dat het zo blijft rond die tijd.
Tijdens zonsondergang, wat eigelijk een heel groot deel van de ervaring wegneemt. Tegelijkertijd kan je wel naar de zon kijken zonder je ogen te verbranden.quote:Op zondag 7 april 2024 13:25 schreef BeriBeri het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)oeschouwers-verwacht
In 2026 maar ff naar Spanje gaan
In 2026 is er weer een totale zonsverduistering, waarneembaar vanuit Noord-Spanje.
Mijn (Amerikaanse) lijfblad pakt groot uit met het openingsartikel "Great American eclipse". Typisch Amerikaans. Nederland zal nooit koppen met "Grote Nederlandse zonsverduistering".quote:Op zaterdag 6 april 2024 19:51 schreef OMG het volgende:
[..]
Yep, Indianapolis, dus net na 3 uur 's middags kan ik het hopelijk zien. Volgens die weerkaart zitten we net in het groen, dus hopelijk dat het zo blijft rond die tijd.
Nee helaas nietquote:
Bij jou is hij 85% bedekt dus dat ga je zeker wel merken/zienquote:Op maandag 8 april 2024 18:38 schreef Smart_ass het volgende:
Dit was dus helemaal langs me heengegaan totdat mijn vriend vertelde dat ‘ie het graag wilde zien. Ik ben benieuwd of we er hier in GA veel van mee zullen krijgen.
Vergaat de wereld nu deze mensen de zonsverduistering zelf eens zien?quote:Op maandag 8 april 2024 19:26 schreef DemonRage het volgende:
Al die religieuzen die los gaan op die youtube chats.
Dat is inderdaad erg lullig.quote:
In Amerika wordt alles in het kwadraat en dat nog eens in het kwadraat gedaan. In de VS is alles big. Dus ook zo'n zonsverduistering, daar wordt iets gigantisch van gemaakt.quote:Op maandag 8 april 2024 19:29 schreef Momo het volgende:
[..]
Vergaat de wereld nu deze mensen de zonsverduistering zelf eens zien?
Vroeger kocht je daar voor een klein bedrag een eclipsbril voor.quote:Op maandag 8 april 2024 18:47 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Bij jou is hij 85% bedekt dus dat ga je zeker wel merken/zienHeb je wel een eclipsbrilletje? Zo nee:
[ x ]
Of gebruik een vergiet:
[ x ]
Of kijk naar de schaduwen:
[ x ]
Ja maar daar heb je niets aan als je een paar uur voor de eclipse bedenkt om te gaan kijkenquote:Op maandag 8 april 2024 20:17 schreef Coppi het volgende:
[..]
Vroeger kocht je daar voor een klein bedrag een eclipsbril voor.
Goed punt.quote:Op maandag 8 april 2024 20:19 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ja maar daar heb je niets aan als je een paar uur voor de eclipse bedenkt om te gaan kijken
Ik denk dat ik voor die 2135 in Nederland ga kiezenquote:Op maandag 8 april 2024 20:36 schreef Frutsel het volgende:
2026 beste optie dus voor als je hem in 1999 gemist hebt.
Anders wachten tot 2135.
Me2! Zullen we er een FOK! watchparty van maken?quote:Op maandag 8 april 2024 20:39 schreef Houtenbeen het volgende:
[..]
Ik denk dat ik voor die 2135 in Nederland ga kiezen
Dallas, TXquote:Op maandag 8 april 2024 20:42 schreef chufi het volgende:
Wow dat was een mooie ... geen idee waar het is
Ik ben alleen bang dat ik er dan niet meer benquote:Op maandag 8 april 2024 20:40 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Me2! Zullen we er een FOK! watchparty van maken?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |