Vorig jaarquote:Zondag 31 maart staat de 108e Ronde van Vlaanderen op het programma. De Wielerhoogmis door het Vlaamse land start dit jaar in Antwerpen en biedt als vanouds een keur aan steile (kassei)klimmetjes. De afstand is 270,8 kilometer (163 kilometer bij de vrouwen) en zoals vertrouwd tekenen de Oude Kwaremont en de Paterberg de finale.
Hier moeten we eigenlijk een gifje van maken.quote:
Longo heeft op zich ook een overwinning of 1000.quote:Op donderdag 28 maart 2024 23:00 schreef Szura het volgende:
Waarom vindt Karl het gewaagd om Vos de GOAT te noemen
Ja maar Karrel stelde de vraag of Maarten wel mocht zeggen dat Vos de grootste was terwijl hij naast Van Vleuten stond. Dat is geen wedstrijd.quote:Op donderdag 28 maart 2024 23:09 schreef wimderon het volgende:
[..]
Longo heeft op zich ook een overwinning of 1000.
Die zegt niets, dat scheelt.quote:
Maar is ie ook fan van WOUT?quote:Op donderdag 28 maart 2024 23:13 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Paul Weller is fan van ONZE Roger en ONZE Eddy.
Wat denkt Mathieu over WOUT?quote:Op donderdag 28 maart 2024 23:12 schreef Frozen-assassin het volgende:
Met David praten over Wout
Dat moet ik zien
Dat weten we pas als hij bij zijn volgende concert een petje van Red Bull draagt.quote:
quote:“Ik heb de bus afgebeld, we kunnen daar toch maar weinig gaan doen”: rouwstemming nu Wout van Aert niet meerijdt in Ronde
Het had zijn jaar moeten worden. Wout van Aert zette alles in het teken van de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix, maar na een dramatische valpartij moet hij over beide wedstrijden een kruis maken. Zullen er daardoor ook minder fans langs de weg staan?
“Een beeld dat voor de rest van mijn loopbaan op mijn netvlies gegrift zal staan.” Wielercommentator Renaat Schotte (Sporza) is nog altijd aan het bekomen van wat hij woensdag van dichtbij heeft moeten aanschouwen. “Ik zag van in de verte allerlei dingen de lucht in schieten en wist meteen dat er gevallen was”, aldus Schotte. “Toen we dichterbij kwamen, herkende ik Wout: het zag er ernstig uit. Zijn gekerm ging door merg en been. Het was één groot slagveld.”
De balans was dan ook niet min: Van Aert brak zijn sleutelbeen, zeven ribben en heeft ook een barstje in zijn borstbeen. Weg Ronde van Vlaanderen, weg Parijs-Roubaix en vermoedelijk ook weg Giro. Een nieuwe fysieke en mentale dreun voor de Kempenaar, maar ook de rest van Vlaanderen treurt mee.
“Kunnen we de Ronde niet uitstellen?”, klonk het al met enig cynisme in de live-uitzending van Dwars door Vlaanderen. Vlaanderens Mooiste, die zondag op het menu staat, lijkt door de afwezigheid van Van Aert inderdaad onthoofd. “De koers is hier de grootste verliezer”, vat Schotte samen.
Ook bij de Lilse supportersclub van Van Aert zitten ze in zak en as. “Hij heeft verschillende crossen niet gereden, is tijdens het voorjaar nog drie weken op hoogtestage geweest, heeft Gent-Wevelgem laten schieten… Allemaal om goed te zijn in de Ronde en Roubaix. Dit is echt bikkelhard”, zegt voorzitter Peter Van Echelpoel.
Bus geannuleerd
Zoals elk jaar zou de supportersclub komende zondag met een bus naar de Oude Kwaremont trekken om hun held naar boven te schreeuwen, maar dat plan wordt afgeblazen. Van Echelpoel: “Ik heb de bus afgezegd. We kunnen daar nu toch maar weinig gaan doen.” Of hij de wedstrijd dan op televisie gaat volgen, vragen we hem. “Goh, waarschijnlijk wel. Maar het zal niet van ’s morgens vroeg zijn. Ik denk dat ik de tv pas tegen het laatste uur ga opzetten.”
Van Echelpoel staat niet alleen met zijn gevoel. Op sociale media regent het berichten van mensen die meeleven met Van Aert. Plannen om zondag na de paasbrunch gezellig met een pintje voor de buis te gaan zitten, worden massaal gecanceld. “Er is toch niets meer aan”, is een veelgehoorde teneur.
“Het valt inderdaad op dat er een zekere verslagenheid heerst”, bevestigt socioloog Walter Weyns (UAntwerpen). “Hoe dat te verklaren valt? Waarschijnlijk heeft dat te maken met een zekere vorm van identificatie. Bij supporterschap zien we vaak dat mensen de ploeg of het individu dat ze ondersteunen, gaan beschouwen als een deel van zichzelf. Zoals we een irrationele euforie kunnen voelen wanneer een Belg een belangrijke wedstrijd wint, voelen we daardoor nu exact het omgekeerde. Je voelt het verdriet waarmee Van Aert wordt geconfronteerd.”
Dat juist Wout van Aert het slachtoffer is, maakt het eens zo pijnlijk, zegt Weyns. “Hij is iemand met wie je gemakkelijk sympathiseert, omdat hij erg open communiceert en vaak ook een ontwapenende eerlijkheid aan de dag legt. Dat is toch anders dan wanneer iemand zich hautain van andere mensen afsluit.”
“Van Aerts afwezigheid zal dan ook zeker een impact hebben op de supportersbeleving zondag. Veel mensen keken enorm uit naar de confrontatie met zijn eeuwige rivaal Mathieu van der Poel. Het scenario van een heroïsche wedstrijd was eigenlijk al geschreven, alleen de afloop was nog een raadsel. Maar dat scenario zal nu volledig anders zijn. Natuurlijk zal er nog opwinding zijn, maar er zal toch een rouwbandje rond hangen.”
Dip in kijkcijfers
Ook organisator Flanders Classics zal wellicht goed gevloekt hebben bij de val van Van Aert, vermoedt sporteconoom Wim Lagae (KU Leuven). “Economisch zal dit niet heel veel impact hebben, want de vip-pakketten en subsidies van start- en aankomststeden liggen al lang vast. Maar de spankracht zal toch anders bekeken worden, want het legendarische duel zal er niet komen. De schaduw van Wouts afwezigheid zal zo boven de wielerhoogdag blijven hangen. Of er daardoor ook minder fans langs de kant van de weg zullen staan, valt moeilijk in te schatten.”
Twee jaar geleden, toen Van Aert ooklast minute verstek moest geven voor de Ronde wegens een coronabesmetting, zag de VRT al een kleine daling in de kijkcijfers. Vrezen ze daar opnieuw voor? “Het wegvallen van Van Aert maar ook van Stuyven kan inderdaad een impact hebben”, zegt VRT-woordvoerster Anne Stroobants. “Maar we verwachten toch weer straffe cijfers. Als er twee wedstrijden zijn waar de heroïek het haalt van de spankracht en het deelnemersveld, dan wel de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix.”
quote:Hun pa won de Ronde, vandaag koersen ze zelf: “Roubaix heb jij niet gewonnen, hé papa? Dat zullen wij dan doen”
Toen Nick Nuyens in 2011 de Ronde van Vlaanderen won zat de jongste, aldus zijn papa, “nog in de buik van zijn mama”. Vandaag zijn Sting, Storm en Sterre Nuyens zelf wielrenners. Met een eigen ploegje – de Bevelse Binnenbanden. Met hun eigen idolen – “Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar”. En vooral met een groot voorbeeld: “Soms zet ik in de studie het filmpje op van papa die de Ronde wint. Gewoon, om te stoefen.”
Of ze een beetje het palmares van hun papa kennen? De 12-jarige Sting – “in juli word ik 13” - moet diep nadenken: “De Ronde van Vlaanderen, dat weet ik. En Dwars door Vlaanderen ook. Juist, papa?” Storm raakt al wat verder: “De Omloop Het Nieuwsblad. En ergens won hij ook een gele trui. In Zwitserland? Op mijn kamer staat vandaag een grote beer met die trui aan.” Maar de winst is voor Sterre: “Won hij ook geen rondje? In Engeland of zo?”
Sting, Storm en Sterre Nuyens zijn te jong om de carrière van hun papa bewust te hebben meegemaakt. Maar één ding weten ze wel: hun papa, Nick Nuyens, won ooit de Ronde van Vlaanderen. “Ik denk dat we dat al weten van in de kleuterklas”, zegt Sterre ferm. “De leraren spraken daar soms over. Dan was ik altijd trots. En van de DVD’s bij oma natuurlijk. Heel soms zetten we die op. Ik vind het heel spijtig dat wij nog toen zo klein waren. Zeker nu we zelf koersen. Hoe tof zou het geweest zijn als we onze papa hadden zien winnen en zo.”
Vandaag doen ze inderdaad wat hun papa ooit beroemd maakten. Sting en Storm voorlopig nog bij de aspiranten, Sterre maakt dit voorjaar zijn debuut bij de nieuwelingen - “Ik ben al zenuwachtig”, zegt hij erover. Drie piepjonge renners, dat lijkt een evidentie met een vader die ruim tien jaar lang tot de beste Belgisch renners behoorden en een moeder – Evy Van Damme – die ooit twee keer Belgisch kampioene werd bij de profs. Toch lag en ligt hun hart niet alleen bij de koers. Alle drie voetballen ze bij eerstenationaler KSK Heist. Bij de interprovinciale jeugd. Dan heb je talent. “Of we goed zijn?”, aarzelt Sterre, een ‘10’ als voetballer en de enige van de drie die niet onmiddellijk ‘coureur’ antwoordt op de vraag of hij liefst wielrenner of voetballer wil worden. “Ze zeggen dat soms toch.” Op de achtergrond knipoogt papa Nick: “Ze hebben allemaal drie longen. Dat helpt.”
Vandaar dat ze niet lang twijfelden toen papa Nick enkele jaren geleden met zijn voorstel kwam. “We stonden in de keuken bij oma”, zegt Storm. “Papa vroeg of we goesting hadden om ook te gaan koersen. Ik was direct heel blij. We wilden al langer doen wat papa altijd gedaan had. Alleen zag hij dat eerst precies niet zo goed zitten. Maar na onze eerste training was ik helemaal verkocht.” Hij kijkt naar Nick Nuyens: “En papa ook, denk ik.”
Het leidt ten huize Nuyens tot drukke weken. Doordeweeks driemaal voetbaltraining, op woensdag trainen op de fiets, af en toe nog eens een extra fietstraining, op zaterdag opnieuw voetbal, en op zondag allemaal naar de koers. Of ze daar weten dat zij de zonen van een Ronde van Vlaanderen-winnaar zijn? Storm denkt van niet: “Maar ik praat niet zoveel tegen de andere renners. Ik doe mijn eigen ding.” En als ze het wel zouden weten? “Dat zou ik juist tof vinden”, lacht Storm. “Hoeveel kinderen hebben een papa die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen? Als we studie hebben op school zet ik soms een filmpje van Youtube op, van die overwinning in de Ronde. Gewoon, om te stoefen.” Dat herkent Sterre dan weer wel. “Ik heb op school ook nog een presentatie gemaakt”, kijkt hij naar vader Nick. “’Mijn idool’. Toen heb ik ook jou gepakt.” Laconiek: “Wikipedia overgeschreven.”
Of ze zelf profwielrenner willen worden? Sting en Storm twijfelen niet. “Natuurlijk”, klinkt het in koor. Voor Sterre wenkt mogelijk een Evenepoel-scenario. “Eerst voetballer, misschien nadien coureur.” Zelfs hun grote doel is al aangestipt. Opnieuw een Nuyens op de erelijst van de Ronde van Vlaanderen. En als dat niet lukt? “Parijs-Roubaix heb jij niet gewonnen, hé papa? Dat zullen wij dan doen.”
De nieuwe Nuyens' zijn helaas ook uit.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En Sterre is geen meisje? Ok.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 05:44 schreef de_boswachter het volgende:
Sting, Storm en Sterre…….
Goddegoddegod
Zou luisteren.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 09:09 schreef Zwansen het volgende:
Het wordt echt tijd voor een WLR-podcast in dit soort weken. Of anders de radiouitzendingen van Radio Bendeleider opnieuw leven inblazen.
De gemiddelde wielerpodcast is verschrikkelijk. Ik heb gisteren WielerWattage Wielerclub Wattage geprobeerd, maar dat doe ik nooit weer.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 09:09 schreef Zwansen het volgende:
Het wordt echt tijd voor een WLR-podcast in dit soort weken. Of anders de radiouitzendingen van Radio Bendeleider opnieuw leven inblazen.
Ik wissel een beetje af tussen In Het Wiel en De Rode Lantaarn, en dan nog af en toe Wielerclub Wattage voor het Vlaamse geluid. De eerste 2 vind ik eigenlijk allebei gewoon prima, al duurt De Rode Lantaarn vaak wat te lang voor mij.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 09:40 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De gemiddelde wielerpodcast is verschrikkelijk. Ik heb gisteren WielerWattage geprobeerd, maar dat doe ik nooit weer.
Als @Alaphilippe eenmaal zijn grote doorbraak in de mediawereld heeft afgerond dan kan hij vast wel een uurtje per week een paar microfoons regelen voor deze potentiële goudmijn.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 09:09 schreef Zwansen het volgende:
Het wordt echt tijd voor een WLR-podcast in dit soort weken. Of anders de radiouitzendingen van Radio Bendeleider opnieuw leven inblazen.
Uiteraard zonder enige bronvermelding, ik verdenk wimdebron ervan dat hij deze epistels gewoon zelf tikt.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 07:08 schreef Immerdebestebob het volgende:
Peak WLR. Eerst een ontzettend cynisch verslag van wat er op tv is gevolgd, gevolgd door Wim die weer iets opmerkelijks heeft opgeduikeld midden in de nacht
Uiteraard van een andere madam dan Nick's huidige levenspartner.quote:Op vrijdag 29 maart 2024 05:44 schreef de_boswachter het volgende:
Sting, Storm en Sterre…….
Goddegoddegod
quote:Op vrijdag 29 maart 2024 10:14 schreef AllesKaputt het volgende:
[..]
Uiteraard van een andere madam dan Nick's huidige levenspartner.
quote:
Alleen al die naamquote:voorzitter Peter Van Echelpoel.
quote:Op vrijdag 29 maart 2024 11:26 schreef Sjoerd102 het volgende:
[..]
[..]
Alleen al die naam![]()
Een combinatie van Peter Sagan, Remco Evenepoel, en Mathieu Van der Poel?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |