quote:Nu Wesselink en Franjic hebben voldaan aan de aanvullende eis, moeten ze nog wel voldoen aan de internationale eis. Dat is een plek in de top 20 van de wereldranking van de IBSF, de internationale bobslee- en skeletonbond.
Op die lijst staat het Nederlandse duo nu 32ste, maar er wordt gewerkt met een geschoonde lijst, waarop maximaal twee teams per land voorkomen. Geschoond hebben ze een 25ste plek. Met hun achtste plek in Sankt Moritz zullen ze een flink stuk stijgen op die lijst. De Nederlandse bobsleebond laat aan de NOS weten dat dat ook het geval is.
16e in de WC stand: https://www.ibsf.org/en/r(...)/2-man-bobsleigh/wc/quote:Op zaterdag 10 januari 2026 15:34 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Dat komt ook uit het niets dat de tweemansbob zichzelf kwalificeert.
Ze moeten misschien wel nog voldoen aan de IBSF eis (dat zou ook wel uniek zijn, de NOC eis halen maar de IBSF eis misschien niet)
[..]
quote:Op zaterdag 10 januari 2026 15:54 schreef TheVulture het volgende:
Is dit ook de slee waarmee ze in Milaan gaan meedoen?
NOC moet gewoon al het geld bij de judobond weghalen en dat investeren in goede sleesquote:Opvallend genoeg plaatste Wesselink zich met een geleende slee voor de Spelen. De Australische bobsleeër Sarah Blizzard stelde haar slee ter beschikking en dat pakte goed uit voor het Nederlandse duo. "We hebben deze week de slee van Sarah geleend omdat we met de andere slee niet tevreden waren. Dat is een hele goede keuze geweest", aldus Wesselink.
"Ik heb niet genoeg technische expertise om te zeggen wat het verschil is, maar deze is heel snel. Als het kan zullen we deze blijven gebruiken."
Je kan met wat geld en de technische capaciteiten in dit land best een leuke slee bouwen lijkt me idd.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:05 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
[..]
NOC moet gewoon al het geld bij de judobond weghalen en dat investeren in goede slees
Er is toch flink geinvesteerd in de slee van Kimberley Bos en dat ging tot vorig seizoen heel erg goed maar dit jaar wil het nog niet echt lukken. Misschien hebben de toplanden - zoals wel vaker - het goede nieuwe materiaal achter gehouden voor het jaar van de spelenquote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:05 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
[..]
NOC moet gewoon al het geld bij de judobond weghalen en dat investeren in goede slees
Nou ik zie dat ze ook monobob doet en dat is tegelijk met de mannentwee en pas 3 dagen daarna de vrouwentwee.quote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:07 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Je kan met wat geld en de technische capaciteiten in dit land best een leuke slee bouwen lijkt me idd.
Maar die Australische zal haar slee zelf wel nodig hebben in Milaan
https://nos.nl/artikel/25(...)ef-crash-in-trainingquote:Op zaterdag 10 januari 2026 16:07 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Je kan met wat geld en de technische capaciteiten in dit land best een leuke slee bouwen lijkt me idd.
Maar die Australische zal haar slee zelf wel nodig hebben in Milaan
Die derde man maakt wel een flinke smakquote:Op maandag 12 januari 2026 13:52 schreef golfer het volgende:
Met de Amerikaanse 4-mans bob ging het gisteren ook niet helemaal naar wens.
https://cdn.jwplayer.com/previews/US3V148D
Dit heb ik nog nooit gezien @maxi-musquote:Op maandag 12 januari 2026 13:52 schreef golfer het volgende:
Met de Amerikaanse 4-mans bob ging het gisteren ook niet helemaal naar wens.
https://cdn.jwplayer.com/previews/US3V148D
Is die kwalificatie sowieso niet aan elkaar gelinkt omdat de gecombineerde ranking wordt genomen voor kwalificatie?quote:Op zondag 11 januari 2026 19:18 schreef Pino112 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)ef-crash-in-training
Ze mogen hem gebruiken
En de viermans gaat ook zo goed als heen.
Dat is hoe ik het ook snapte, de verwachting was dan ook dat die 2-mansbob zich via de 4-mansbob zou plaatsen voor de spelen.quote:Op maandag 12 januari 2026 18:52 schreef Felagund het volgende:
[..]
Is die kwalificatie sowieso niet aan elkaar gelinkt omdat de gecombineerde ranking wordt genomen voor kwalificatie?
https://stillmed.olympics(...)em-for-Bobsleigh.pdf
(Buiten de regels van het NOC-NSF natuurlijk, maar omdat de 2-man bob al aan de voorwaarde van een top 8 heeft voldaan, denk ik niet dat ze moeilijk gaan doen).
Snap ook niet hoe de NOS bij de top 30 (eerst stond er volgens mij top 20 zelfs) komt. In principe moet je een top 28 plaats halen (omdat er 2x3 + 7x2 + 8x 1 plaatsen zijn voor de verschillende landen).quote:Op maandag 12 januari 2026 19:06 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Dat is hoe ik het ook snapte, de verwachting was dan ook dat die 2-mansbob zich via de 4-mansbob zou plaatsen voor de spelen.
Bij de NOS kunnen ze niet rekenen en inlezen is hun ook vreemdquote:Op maandag 12 januari 2026 19:32 schreef Felagund het volgende:
[..]
Snap ook niet hoe de NOS bij de top 30 (eerst stond er volgens mij top 20 zelfs) komt. In principe moet je een top 28 plaats halen (omdat er 2x3 + 7x2 + 8x 1 plaatsen zijn voor de verschillende landen).
quote:Tactisch slim of vuil spel? Canada trekt atleten terug uit skeletonrace om Amerikaanse te dwarsbomen
Plekjes op de Winterspelen zijn duur en het spel wordt soms vuil gespeeld. Vraag dat maar aan Katie Uhlaender. De Amerikaanse skeletonatlete ziet op haar 41e haar olympische droom wellicht uiteenspatten door een bedenkelijke actie van de Canadese bond.
Katie Uhlaender had weinig kans om zich nog voor de Winterspelen te kwalificeren, maar had de hoop niet opgegeven.
De 41-jarige Uhlaender, wereldkampioene skeleton in 2012 en vierde op de Winterspelen van 2014 in Sotsji, hoopte voor de deadline van 18 januari genoeg rankingpunten te verzamelen om zich voor de zesde keer voor de Spelen te kwalificeren.
Dat wou ze doen op de North American Cup in Lake Placid, een wedstrijdniveau onder de Wereldbeker. Ze won de ontwikkelingsrace in Lake Placid – haar laatste kans voor de deadline van 18 januari – maar dat leverde toch niet genoeg punten op.
De Canadese bond besliste net voor die race om een aantal Canadese skeletoni terug te trekken voor de wedstrijd. Daardoor waren er minder dan 21 deelnemers, waren er minder rankingpunten te verdienen en waren Uhlaenders kwalificatiekansen verkeken.
Nagel aan doodskist
Uhlaender vertelde dat de Canadese bondscoach Joe Cecchini haar vrijdag op de hoogte had gebracht van het plan om meerdere Canadezen terug te trekken. "Ik heb gehuild toen ik hoorde dat hij dit plan had doorgezet", zei ze.
"Ik weet niet wat er meer pijn doet. Dat mijn vriend die ik al 20 jaar ken zojuist de nagel aan mijn doodskist was geworden omdat mijn olympische droom voorbij was, of dat mijn vriend iets vreselijks had gedaan dat zoveel mensen zou kwetsen."
Volgens Uhlaender had Cecchini, die tijdens de Olympische Winterspelen van 2018 voor Italië aan skeleton deed, deze beslissing genomen om ervoor te zorgen dat de Canadese Jane Channell zich zeker zou kwalificeren.
De ironie van het verhaal is dat Uhlaender als 21e hoger op de olympische ranking staat dan Channell (nu 26e), maar door het specifieke kwalificatiesysteem en omdat er nog 2 Amerikaanse vrouwen boven haar op de ranking staan, zich niet zal plaatsen en Channell wel.
De skeletonfederatie heeft aangekondigd dat het een onderzoek zal openen naar de feiten.
De altijd vermoeiende rare kwalificatiesystemenquote:
Wat tofquote:Op dinsdag 13 januari 2026 10:50 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Bobsleesprookje voor Nederland dankzij Blizzard: 'Ze mogen mijn baby lenen voor niks'
We juichen voor Sarah in Cortina
Nu ook bij NOS:quote:
Maar ze had zich dus al niet voor de World cups geplaatst bij het Amerikaanse kwalificatietoernooi.quote:Op dinsdag 13 januari 2026 14:23 schreef Hanca het volgende:
Wil je dit niet, dan moet een bond het aantal kwalificatiewedstrijden gewoon fors beperken. Alleen de World Cup mee laten doen. Heeft andere nadelen, maar deze Uhlaender is de nummer 13 van het laatste WK, die zou zich toch via de world cup moeten kunnen plaatsen zou je zeggen. Vorig jaar draaide ze ook gewoon de World Cup mee.
Mij is even onduidelijk of top 8 voldoende is:quote:Op vrijdag 16 januari 2026 13:22 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Bos 4de in Altenberg en doet zometeen (17:04) ook nog de mixed (laatste kans voor plaatsing?, top-8 nodig)
Ja dat wou ik nog gaan opzoeken voor 5 uurquote:Op vrijdag 16 januari 2026 14:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Mij is even onduidelijk of top 8 voldoende is:
https://www.ad.nl/nijmege(...)oor-altijd~a61be399/
Wel voor de Nederlandse eis, maar blijkbaar zitten ze qua punten nog niet aan de goede kant voor de internationale eis.
Hij lijkt 25e in de WC te worden vandaag, dat schiet waarschijnlijk niet genoeg op.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 14:44 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Ja dat wou ik nog gaan opzoeken voor 5 uur, als die zich inderdaad eerst individueel moet plaatsen dan is het überhaupt irrelevant want dat gaat hem niet worden tenzij die opeens met een enorme verrassing komt.
60ste uiteindelijk geworden in de world rankings (wel nog 1 run in China Zondag die geldig is voor de ranking), even heel slordig opgeschoond kom ik dan ergens tussen plaats 30 en 40 uit waar top-25 nodig was voor IBSF kwalificatie.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 14:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hij lijkt 25e in de WC te worden vandaag, dat schiet waarschijnlijk niet genoeg op.
DIT is het perfecte moment!quote:Op zaterdag 30 mei 2026 12:54 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Bijzondere timing wel als Europees kampioen en winnaar van de WB afgelopen seizoen
quote:Kim Meylemans (30) neemt afscheid van skeleton als nummer één van de wereld: “Het perfecte moment om af te treden”
Kim Meylemans stopt op 30-jarige leeftijd met skeleton. Dat maakte de tweevoudige Europese kampioene zaterdagochtend bekend op sociale media. “De afgelopen 16 jaar heeft skeleton me meer gegeven dan ik ooit voor mogelijk hield.”
Meylemans is vandaag nog steeds de nummer één van de wereld. Haar laatste wapenfeit was de Olympische Winterspelen van dit jaar in Milaan Cortina. Daar mikte ze na haar topseizoen op een medaille, maar eindigde ze uiteindelijk als zesde nadat haar concurrentes plots uitpakten met meer geavanceerde sleeën.
Het afgelopen seizoen was een boerenjaar voor Meylemans. Ze werd niet alleen nummer één van de wereld, ze won ook voor het eerst in haar carrière de Wereldbeker. Bovendien werd ze voor de tweede keer Europees kampioen.
Op Instagram neemt Meylemans uitgebreid afscheid van haar geliefkoosde sport. “De afgelopen 16 jaar heeft skeleton me meer gegeven dan ik ooit voor mogelijk had gehouden. Ik had de eer om België te vertegenwoordigen op drie Olympische Spelen, werd de eerste Belgische skeletonatlete die op de Olympische Spelen meedeed, de eerste die op het podium stond bij wereldbekerwedstrijden, races won, en afgelopen seizoen heb ik zelfs mijn grootste persoonlijke doel bereikt: wereldbekerkampioene in het algemeen klassement worden en de nummer één van de wereld.”
“Bovendien heb ik echt kunnen genieten van de Spelen van 2026, wat voor mij een grote prioriteit was na 2022”, gaat ze verder.” Dus toen ik na de vierde run in Cortina over de finishlijn kwam en de emoties van Nicoles en onze families en vrienden zag, stroomden de tranen rijkelijk, niet omdat ik een medaille had gemist, maar omdat ik wist hoe bijzonder deze reis is geweest.”
Dat Meylemans pas 30 jaar is, houdt haar niet tegen. “Sommigen zullen me er gek voor noemen, maar voor mij is DIT het perfecte moment om af te treden, als nummer 1 van de wereld, met een hart vol dankbaarheid en het hoofd hoog.”
In haar carrière nam Meylemans drie keer deel aan de Winterspelen. Milaan en Cortina d’Ampezzo wees ze op de in haar ogen ongelijke strijd in de skeletoncompetitie, omdat de concurrentie over veel meer financiële middelen beschikten en daarom een voorsprong hadden met hun materiaal. In 2018 in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang werd ze veertiende, vier jaar geleden in het Chinese Peking moest ze na een turbulente voorbereiding wegens een positieve coronatest vrede nemen met de achttiende stek. Op het WK is haar beste resultaat een tweede stek, in 2024.
Apart, ik zou zweren dat ik dit rond de Spelen al hoorde dus ik dacht dat ze al gestopt wasquote:
quote:Jïenity de Kler maakt de officiële overstap naar het Nederlandse bobsleeteam, waar ze de rol van stuurvrouw op zich zal nemen. Dat laat ze dinsdag zelf weten op sociale media. De Kler was in het Belgische team in de tweepersoonsbob, de Belgian Bullets, remster van stuurvrouw Kelly Van Petegem.
"Ik neem een grote en belangrijke stap in mijn topsportcarrière door officieel de overstap te maken naar het Nederlandse bobsleeteam, waarbij ik de rol van piloot op me ga nemen", schrijft Jïenity de Kler LinkedIn. "Mijn vizier staat vanaf nu onafgebroken gericht op één ultiem doel en dat zijn de Olympische Winterspelen van 2030."
"Als piloot ben ik niet langer alleen de motor bij de start, maar de strateeg die de ideale lijn moet kiezen in een ijskanaal met snelheden tot wel 130 kilometer per uur en onderhevig aan extreme G-krachten. In deze sport telt elke millimeter en elke honderdste van een seconde."
De Belgian Bullets konden zich niet plaatsen voor de Winterspelen van februari van dit jaar in Noord-Italië, onder meer nadat ze een belangrijke wedstrijd in het Noorse Lillehammer gemist hadden door een administratieve fout van de Belgische federatie. Kelly Van Petegem nam wel deel in de monobob.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |