quote:TONGEREN - De 57-jarige Tongenaar D.B. riskeert twaalf jaar cel omdat hij zijn dochter (29) meer dan twintig jaar lang verkrachtte. Sinds haar twaalfde ging hij volgens de aanklager een stapje verder en drogeerde hij haar met slaapmedicatie. Ook de moeder kreeg pillen, zodat hij ongestoord zijn gang kon gaan.
Volgens het slachtoffer begon het op achtjarige leeftijd toen ze voor de eerste keer door haar vader in de badkamer verkracht werd. Vanaf haar twaalfde zou ze regelmatig lichamelijke symptomen gehad hebben zoals het plotseling in slaap vallen na het avondeten. Dat gebeurde telkens in het weekend.
Omdat ook haar moeder al dertig jaar met dezelfde symptomen kampte, dachten ze eerst aan een genetische ziekte. De dochter en haar moeder stelden zich daarom weinig vragen. Wat ze toen nog niet wisten, was dat vader D. vermoedelijk toen al geniepig slaapmedicatie toediende om zijn lusten op het meisje te kunnen botvieren.
Vals e-mailaccount
Toen het slachtoffer in 2020 de ouderlijke woning verliet, kwam de vader met een nieuw plan op de proppen om zijn dochter in het weekend naar huis te lokken. Hij maakte een vals e-mailaccount aan op naam van een longspecialist die hij zogezegd in het ziekenhuis tegen het lijf liep en waarmee hij naar eigen zeggen gesproken had over de ziektesymptomen van zijn dochter en vrouw.
In de mails die hij vanuit het valse account naar zichzelf en naar zijn dochter stuurde, sprak hij in de naam van de arts over een medicatieschema dat het meisje moest volgen: om de acht weken moest ze op zaterdag vijf pillen innemen om haar zogezegde slaapziekte onder controle te houden. Op die manier kon hij het meisje in de waan laten en overtuigen om de pillen te nemen.
Ook toen wist ze niet dat haar vader haar slaapmedicatie gaf, waardoor zij na het avondeten buiten westen geraakte en keer op keer door haar vader verkracht werd. Ook haar moeder nam die avonden telkens een pil in die de man vermoedelijk in haar avondeten verwerkte. Op die manier was ook de moeder in een diepe slaap, waardoor D.B. zonder risico's kon toeslaan.
https://www.telegraaf.nl/(...)-haar-te-verkrachtenquote:Schoonzus
Uiteindelijk was het de schoonzus van de ondertussen 29-jarige vrouw die zich steeds meer vragen begon te stellen over het ziektebeeld en het verhaal dat haar schoonvader naar voor bracht. Zij kon het slachtoffer overtuigen dat er meer aan de hand was.
Gesteund door haar schoonzus en broer, besliste de vrouw om haar vader in de val te lokken door zich nog een laatste keer medicatie te laten toedienen en de feiten te laten gebeuren. De dag nadien, op 5 februari 2023, stapte ze gedrogeerd naar het zorgcentrum in Leuven om zich lichamelijk te laten onderzoeken en zo bewijzen tegen haar vader te verzamelen. Toen kwam het gruwelijke verhaal pas echt aan het licht.
Ook de moeder van het meisje verklaarde dat ze al dertig jaar met dezelfde symptomen als haar dochter kampt, wat doet vermoeden dat ze zelf ook jarenlang verkracht werd door haar eigen echtgenoot in de periode dat hun dochter nog niet geboren was of te jong was. Daarvoor wordt de man echter niet vervolgd.
De Tongerse aanklager eist een effectieve celstraf van twaalf jaar voor D.B., die in de Hasseltse gevangenis in voorhechtenis zit. Zelf bekende hij enkel de feiten die na 2020 zijn gepleegd. De verkrachtingen tussen 2001 en 2020 zijn volgens hem leugens.
is dat alles?quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:10 schreef Jahr00n het volgende:
Gewoon lul incl. balzak tussen twee betonblokken pletten. Anders zou ik ook geen gepaste straf meer weten
kom opquote:Op donderdag 15 februari 2024 18:10 schreef Jahr00n het volgende:
Gewoon lul incl. balzak tussen twee betonblokken pletten. Anders zou ik ook geen gepaste straf meer weten
Mag van mij nog gruwelijker. Zo'n figuur heeft wat mij betreft geen recht op leven.quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:14 schreef Ikbenookeenklant het volgende:
[..]
is dat alles?
lul er af hakken en dood laten bloeden lijkt mij eerder gepast
Ja, om de een of andere reden komen er in dit soort topics altijd users die elkaar proberen te overtreffen in het verzinnen van de meest gruwelijke straffen. Kennelijk om aan te tonen dat ze zelf geestelijk ook niet helemaal in orde zijn.quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:20 schreef Gibson88 het volgende:
[..]
Mag van mij nog gruwelijker. Zo'n figuur heeft wat mij betreft geen recht op leven.
Misschien hierom.quote:
Typische stoerdoenerij dat met die Middeleeuwse straffen aan komen zetten.quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:50 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, om de een of andere reden komen er in dit soort topics altijd users die elkaar proberen te overtreffen in het verzinnen van de meest gruwelijke straffen. Kennelijk om aan te tonen dat ze zelf geestelijk ook niet helemaal in orde zijn.
Dat weet je niet. De straf kan ook hoger uitvallen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:21 schreef StateOfMind het volgende:
Eis van 12 jaar haar, voor zoiets bruut en ingrijpend
Dus de daadwerkelijke straf zal iets lager uitvallen.
12 Jaar te weinig.
Verwerken als chemisch afvalquote:Op donderdag 15 februari 2024 18:19 schreef Aberkullie het volgende:
Wat moeten we als samenleving nog met zo’n stuk chemisch afval
Insert surprised Pikachuquote:Tongeren (Frans: Tongres) is een stad en gemeente in het zuiden van de Belgische provincie Limburg.
En dan ook nog eens je eigen dochter..quote:Op donderdag 15 februari 2024 19:22 schreef de_boswachter het volgende:
Los van het feit dat ze dit soort achterlijken moeten straffen met één kogel, snap ik sowieso niet wat er nou in het hoofd omgaat van verkrachters. Je kan toch ook gewoon een aardbeienkutje in de magnetron zetten? Scheelt een hoop gezeik.
Jazeker, je moet je als maatschappij niet willen verlagen tot het barbaarse gedrag van dit soort mensen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:13 schreef TigerXtrm het volgende:
Iemand een argument tegen de doodstraf voor dit soort beesten?
Want?quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:15 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Jazeker, je moet je als maatschappij niet willen verlagen tot het barbaarse gedrag van dit soort mensen.
Een rat in een tube? Geen ideehoe ik dat voor me moet zien.quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:17 schreef sturmpie het volgende:
[..]
kom op
je kan toch allerlei scenario's verzinnen om de betreffende dader te straffen cq behandeling
je kan ook 'n tube in z'n kont en 'n tube in z'n mond en dan in beide tubes 'n ratje en die gaan zich dan 'n weg naar binnen vreten en nestje maken.
er is een film, law abiding citizen, die bind z'n slachtoffer vast en geeft adrenaline via infuus om te zorgen dat de persoon alles meemaakt wat de hoofdrolspeler op 't slachtoffer gaat uitvoeren incl. cirkelzaag
en euh
is wel redelijk interessant plan om de testikels tussen 2 betonblokken te pletten, we kunnen ook iets met 'n heftruck proberen, oja ik weet 't al, gewoon 't zaakje met zo'n betonschaar afknijpen zonder verdoving
maarja, we leven in NL, dat moet onder de radar gebeuren, mogelijk kunnen we hier op fok! iets organiseren als knokploeg, pedohunt klinkt ook altijd wel cool, je moet wat met je vrije tijd, niks doen is geen optie, we moeten assertief zijn en ageren
Zoiets wordt uitgevoerd door de overheid en die maken wel eens fouten.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:13 schreef TigerXtrm het volgende:
Iemand een argument tegen de doodstraf voor dit soort beesten?
Als het Nederlandse strafrecht zou voorzien in de doodstraf, dan had Lucia de Berk de doodstraf gekregen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Zoiets wordt uitgevoerd door de overheid en die maken wel eens fouten.
Dit met een paar jaar cel afdoen is nog vele malen barbaars dan de doodstraf.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:15 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Jazeker, je moet je als maatschappij niet willen verlagen tot het barbaarse gedrag van dit soort mensen.
In België, geen idee wat voor een straf in Nederland was gegeven.quote:Op donderdag 15 februari 2024 21:15 schreef Confetti het volgende:
[..]
Dit met een paar jaar cel afdoen is nog vele malen barbaars dan de doodstraf.
De eis is een gevangenisstraf van 12 jaar en daarna nog een terbeschikkingstelling van tien jaarquote:Op donderdag 15 februari 2024 18:03 schreef Rnie het volgende:
[ afbeelding ]
[..]
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)-haar-te-verkrachten
Boy o boy o boy.![]()
![]()
Een eis van 12 jaar![]()
Staat gewoon in de OP hoor dat er een broer is.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:18 schreef Gia het volgende:
Er was ook een broer? Wordt in de OP helemaal niet benoemd. Ook gedrogeerd?
Verschillen Nederlanders zoveel van Belgen dan?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 08:06 schreef LXIV het volgende:
Altijd weer België. Met al die vervallen huisjes met altijd gesloten rolluiken en nauwelijks sociaal contact en controle. Raar en vies volkje.
Maar niet hoe hij in het verhaal past. Was hij niet aanwezig? Was hij ook gedrogeerd?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:20 schreef mascara-klodder het volgende:
[..]
Staat gewoon in de OP hoor dat er een broer is.
Men doet collectief een beroep op de menselijkheid en verklaren het gedrag van de verdachte in het nieuwsbericht als onmenselijk.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:24 schreef theunderdog het volgende:
Wat een walgelijke reacties wat betreft deze man zeg. Waren jullie er soms bij? vanwaar toch al die irrationele emotionaliteit?
Ik zou iets minder hooivork-denken verwachten. Tikkeltje meer voorzichtigheid en empathie naar de man in kwestie.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:27 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Men doet collectief een beroep op de menselijkheid en verklaren het gedrag van de verdachte in het nieuwsbericht als onmenselijk.
Daardoor krijg je zulke reacties.
Wat had je dan verwacht, dat de creativiteit van de verdachte wordt geprezen?
OT: twaalf jaar is veel te weinig
Gewoon. Broer met eigen leven - maar die wel weet van heel het gebeuren (dat zijn zus en moeder telkens slapen na het avondeten) - zich al jaren vragen stelt erover - en toen toch ene keer beide kon overtuigen om het te gaan onderzoeken.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:24 schreef Gia het volgende:
[..]
Maar niet hoe hij in het verhaal past. Was hij niet aanwezig? Was hij ook gedrogeerd?
Het verhaal heeft het alleen over de 'ziekte' van moeder en dochter.
quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:28 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik zou iets minder hooivork-denken verwachten. Tikkeltje meer voorzichtigheid en empathie naar de man in kwestie.
Er speelt vaak meer, dan je in eerste instantie denkt.
Dan vind ik het ook wel weer gek hoe de vader ervoor zorgde dat er bij broer geen slaapmiddel in het eten zat. Schepte hij de bordjes voor ze op?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:34 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Gewoon. Broer met eigen leven - maar die wel weet van heel het gebeuren (dat zijn zus en moeder telkens slapen na het avondeten) - zich al jaren vragen stelt erover - en toen toch ene keer beide kon overtuigen om het te gaan onderzoeken.
Geen idee. Misschien gewoon een erg assertief jochie? of misschien al een erg vroege puber, en was die al jong voornamelijk met vriendjes aan het rotzooien op straat, in plaats thuis te zijn voor het avondeten.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:37 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Dan vind ik het ook wel weer gek hoe de vader ervoor zorgde dat er bij broer geen slaapmiddel in het eten zat. Schepte hij de bordjes voor ze op?
Of deed hij soms met vader mee 🧐quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:39 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Geen idee. Misschien gewoon een erg assertief jochie? of misschien al een erg vroege puber, en was die al jong voornamelijk met vriendjes aan het rotzooien op straat, in plaats thuis te zijn voor het avondeten.
Man deed slaappillen bij het avondeten van zijn echtgenote en dochter, zodat hij ze beide seksueel kon misbruiken zonder dat hij 'bang' zou hoeven zijn voor verzet en/of gedoe achteraf.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:37 schreef Red_85 het volgende:
The fuck did I just read?
Holy shit. 12 jaar + tbs/dwangverpleging/gesloten inrichting/nooit meer vrij.
De feiten zie je. Al het andere niet. Je kunt verder denken, maar dan is het gissen. Een beroep doen op de fantasie. Maar zelfs als fantasie erbij gehaald wordt, zijn de uiteindelijk naar voren geschoven feiten absoluut geen logisch gevolg. Omdat ook fantasie - uiteindelijk - een beroep doet op de menselijkheid, zodat het verhaal voor de lezer tastbaar wordt.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:28 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik zou iets minder hooivork-denken verwachten. Tikkeltje meer voorzichtigheid en empathie naar de man in kwestie.
Er speelt vaak meer, dan je in eerste instantie denkt.
quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:50 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, om de een of andere reden komen er in dit soort topics altijd users die elkaar proberen te overtreffen in het verzinnen van de meest gruwelijke straffen. Kennelijk om aan te tonen dat ze zelf geestelijk ook niet helemaal in orde zijn.
ik wel , voortaan iedere nacht door twee fors geschapen negers in de bilnaad laten nemen , zonder vaselinequote:Op donderdag 15 februari 2024 18:10 schreef Jahr00n het volgende:
Gewoon lul incl. balzak tussen twee betonblokken pletten. Anders zou ik ook geen gepaste straf meer weten
Het zou leuk zijn als je de voorgaande reacties zou lezen, want tizitl2 heeft het hierboven uitgelegd. In het Belgische strafrecht heeft terbeschikkingstelling een wat andere betekenis dan in het Nederlandse strafrecht.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 10:37 schreef Red_85 het volgende:
The fuck did I just read?
Holy shit. 12 jaar + tbs/dwangverpleging/gesloten inrichting/nooit meer vrij.
quote:Op donderdag 15 februari 2024 21:31 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
De eis is een gevangenisstraf van 12 jaar en daarna nog een terbeschikkingstelling van tien jaar
Nu werkt dat in België wat anders dan bij ons, het is namelijk niet voor gekken. Het betekent dat hij na die 12 jaar uitgezeten te hebben voor de strafuitvoeringsrechtbank komt die dan beslist of hij die 10 jaar er nog bij krijgt of dat hij onder voorwaarden vrij komt.
Het kan feitelijk dus ook om 22 jaar gaan in deze casus.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)isbruikte-ontkent-z/
Er zou zoveel leuk zijn.quote:
Iedereen verdient een tweede kans en er is geen kans op herhalingquote:Op donderdag 15 februari 2024 20:13 schreef TigerXtrm het volgende:
Iemand een argument tegen de doodstraf voor dit soort beesten?
Jou misschien, er is veel meer dat mij onderscheidt van zulke figuren dan iemand die zo iets doet ter door veroordelen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:25 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dat is wat ons onderscheidt van dit soort daders.
Enige argument tegen de doodstraf wat ik redelijk vind.quote:Op donderdag 15 februari 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Zoiets wordt uitgevoerd door de overheid en die maken wel eens fouten.
Alleen geldt argument dat ook voor levenslang en eigenlijk voor iedere straf. Maar iemand na 30 jaar vrijlaten omdat ie toch onterecht vastzat, daarmee is evengoed een leven totaal mee kapot gemaakt.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 16:28 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Enige argument tegen de doodstraf wat ik redelijk vind.
Maar hij heeft nog een leven. Met hopelijk een beetje schadevergoeding.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 16:40 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Alleen geldt argument dat ook voor levenslang en eigenlijk voor iedere straf. Maar iemand na 30 jaar vrijlaten omdat ie toch onterecht vastzat, daarmee is evengoed een leven totaal mee kapot gemaakt.
Nee, en hoezo niet? Hij komt over 12 jaar vrijquote:Op vrijdag 16 februari 2024 16:25 schreef the-eye het volgende:
[..]
Iedereen verdient een tweede kans en er is geen kans op herhaling
Op zich heb je hiermee natuurlijk gelijk. Maar de doodstraf is meteen zo definitief. De doodstraf maakt bij een onterechte veroordeling iedere vorm van eerherstel en schadevergoeding onmogelijk.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 16:40 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Alleen geldt argument dat ook voor levenslang en eigenlijk voor iedere straf. Maar iemand na 30 jaar vrijlaten omdat ie toch onterecht vastzat, daarmee is evengoed een leven totaal mee kapot gemaakt.
Behalve als het een lekker wijf is die dat bij haar zoontje doet. Dan roepen ze "had ik maar zo'n moeder".quote:Op donderdag 15 februari 2024 18:50 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, om de een of andere reden komen er in dit soort topics altijd users die elkaar proberen te overtreffen in het verzinnen van de meest gruwelijke straffen. Kennelijk om aan te tonen dat ze zelf geestelijk ook niet helemaal in orde zijn.
De kans dat z'n dochter wederom te drogeren is schat ik nulquote:Op vrijdag 16 februari 2024 17:24 schreef TigerXtrm het volgende:
[..]
Nee, en hoezo niet? Hij komt over 12 jaar vrijEen 69 jarige kan nog steeds iemand verkrachten.
Wat mij betreft heb je bij moord en verkrachting je mensenrechten verloren. Zet dit soort mensen lekker in voor de wetenschap, dan dragen ze nog wat bij aan de maatschappij. En anders lekker afmaken, ik zit niet te wachten om dit soort verspillingen van zuurstof 12 jaar lang te subsidiëren
Ja dat snap ik ook niet zo.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:39 schreef damsco het volgende:
Wat voor pillen waren dit precies (vraag voor een vriend)?
Dat vroeg ik mij ook al af. Bij langdurig gebruik van slaappillen treedt ook vaak gewenning op, zodat er steeds meer nodig is.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 21:49 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Ja dat snap ik ook niet zo.
Echte slaap pillen worden door een arts afgeven.
Simpele zooi uit de winkel zijn geen echt slaap pillen namelijk.
Kijk hier Bassie: een ontkenner!quote:Op vrijdag 16 februari 2024 21:57 schreef Origami94 het volgende:
Wat een slecht artikel. Maar goed het is de Telegraaf dat een niveautje boven DS staat. Het gaat hier om een verdachte en een vermeend slachtoffer.
Zeg je niet echt toch?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 17:50 schreef Micson het volgende:
Hebben ze dus geen last van gehad want ze sliepen. Kan natuurlijk evengoed niet wat deze man heeft gedaan, maar een jarenlange celstraf lijkt me overdreven. Taakstraf en geldboete is rechtvaardig.
quote:Op vrijdag 16 februari 2024 17:50 schreef Micson het volgende:
Hebben ze dus geen last van gehad want ze sliepen. Kan natuurlijk evengoed niet wat deze man heeft gedaan, maar een jarenlange celstraf lijkt me overdreven. Taakstraf en geldboete is rechtvaardig.
oh sweet summer childquote:Op vrijdag 16 februari 2024 21:49 schreef suijkerbuijk het volgende:
Echte slaap pillen worden door een arts afgeven.
Zo snugger was hij dus ook. Hij gaf het dan ook niet elke dag, en als je afwisselt treedt er ook niet snel gewenning op natuurlijk. Dat het hier niet over Kruidvat Betere Nachtrust pillen gaat maar over pillen van de nachtapotheker lijkt me wel duidelijk, en dan is de keuze natuurlijk reuze.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 03:19 schreef Knip het volgende:
[..]
Dat vroeg ik mij ook al af. Bij langdurig gebruik van slaappillen treedt ook vaak gewenning op, zodat er steeds meer nodig is.
Even off topic over je nickname: Ben jij fan van The Pixies?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 07:13 schreef Un_Chien_Andalou het volgende:
[..]
oh sweet summer child
[..]
Zo snugger was hij dus ook. Hij gaf het dan ook niet elke dag, en als je afwisselt treedt er ook niet snel gewenning op natuurlijk. Dat het hier niet over Kruidvat Betere Nachtrust pillen gaat maar over pillen van de nachtapotheker lijkt me wel duidelijk, en dan is de keuze natuurlijk reuze.
Even off topic over je nickname: Ben jij fan van The Pixies?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 07:13 schreef Un_Chien_Andalou het volgende:
[..]
oh sweet summer child
[..]
Zo snugger was hij dus ook. Hij gaf het dan ook niet elke dag, en als je afwisselt treedt er ook niet snel gewenning op natuurlijk. Dat het hier niet over Kruidvat Betere Nachtrust pillen gaat maar over pillen van de nachtapotheker lijkt me wel duidelijk, en dan is de keuze natuurlijk reuze.
Even offtopic over je nickname: Ben jij fan van The Pixies?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 07:13 schreef Un_Chien_Andalou het volgende:
[..]
oh sweet summer child
[..]
Zo snugger was hij dus ook. Hij gaf het dan ook niet elke dag, en als je afwisselt treedt er ook niet snel gewenning op natuurlijk. Dat het hier niet over Kruidvat Betere Nachtrust pillen gaat maar over pillen van de nachtapotheker lijkt me wel duidelijk, en dan is de keuze natuurlijk reuze.
De tekst van dit nummer gaat over un Chien Andalou. Een film waarin oogballen in plakjes worden gesneden.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 14:11 schreef Un_Chien_Andalou het volgende:
fan is voor tienermeisjes en hete zomerdagen
Maar leuk nummertje heur, wie zijn dit?
oh goh, wat een toeval, dat gebeurt ook in mijn avatar, die ik willekeurig gekozen heb bij mijn op zich vrij random naam. Maf johquote:Op zaterdag 17 februari 2024 14:28 schreef Knip het volgende:
[..]
De tekst van dit nummer gaat over un Chien Andalou. Een film waarin oogballen in plakjes worden gesneden.
Heb ze zelfs live gezien destijds. Kim Dealquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |