https://nos.nl/artikel/25(...)t-voor-lesbisch-stelquote:Bisdom Roermond steunt pastoor die hostie weigert voor lesbisch stel
Het bisdom Roermond steunt een pastoor van een lokale kerk die weigerde een hostie uit te reiken aan een lesbisch stel. De communie is geen recht binnen de katholieke kerk, stelt het bisdom.
Tijdens de carnavalsperiode gaat carnavalsvereniging De Vreigeleire traditioneel naar een carnavalsmis in het kerkdorp Itteren in de gemeente Maastricht. Een onderdeel daarvan is de uitreiking van de hostie: een ceremonie waarin de gelovigen een schijfje ongedesemd brood krijgen.
Pastoor Paul Horsch liet vooraf aan Carly Lhomme en Helen Meyers, de 'carnavalsprinsessen' van de vereniging, weten dat hij hun geen hostie zou geven. Dat vond hij niet passend, omdat het stel samenwoont. Op haar Facebookpagina kondigt de carnavalsvereniging aan daarom niet meer naar de kerk te gaan tijdens carnaval.
Er ontstond veel ophef op Facebook. Veel mensen lieten onder het bericht herinneringen achter aan de tijd dat de conservatieve bisschop Jo Gijsen de baas was in het bisdom Roermond. Tijdens zijn leiderschap kregen veel mensen, vooral homoseksuelen, geen toestemming om ter communie te gaan, waarbij de gelovigen de hostie en wijn ontvangen.
'De beslissing was correct'
Het bisdom laat in een verklaring weten de beslissing van de pastoor te steunen. "In een niet-kerkelijke relatie is het correct niet ter communie te gaan", stelt het bisdom. ''Dit is niet zo uitzonderlijk of afwijzend als het op het eerste gezicht lijkt of misschien door mensen ervaren wordt."
Het bisdom benoemt dat mensen in West-Europa nu anders denken over huwelijk en relaties. "De Kerk probeert hier op een pastorale wijze mee om te gaan, door mensen in hun waarde te laten en tegelijkertijd de leer van de Kerk geen geweld aan te doen."
quote:Op vrijdag 9 februari 2024 19:06 schreef Raw85 het volgende:
Het bisdom Roermond![]()
Die pastoor![]()
Dat hoofd van dat mens op links
Als die ook samenwonen voor het huwelijk wel denk ik.quote:
Zoek je toch een ander soort gebedshuis, zijn er zat.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:11 schreef Hatseflats22 het volgende:
Kortom, een hele trieste bedoeling weer bij de kerk.
Dan gaan die potten toch ergens anders naar toe. Niemand verplicht ze om naar de RK te gaan en vermoedelijk komen ze er toch alleen maar om te provoceren en aandacht te zoeken. Wat ze nu weer prima is gelukt.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:11 schreef Hatseflats22 het volgende:
Kortom, een hele trieste bedoeling weer bij de kerk.
In een fatsoenlijke RK hebben ook homo's niks te zoeken.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:42 schreef torentje het volgende:
[..]
Volgens mij weigeren de gelovigen slechts lesbische stellen.
Hier is het evengoed een trieste bedoelingquote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:51 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dan gaan die potten toch ergens anders naar toe. Niemand verplicht ze om naar de RK te gaan en vermoedelijk komen ze er toch alleen maar om te provoceren en aandacht te zoeken. Wat ze nu weer prima is gelukt.
Dan is het Vaticaan zelf ook afquote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:51 schreef Halcon het volgende:
[..]
In een fatsoenlijke RK hebben ook homo's niks te zoeken.
Vaticaan is ook kut.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:52 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dan is het Vaticaan zelf ook af
Als ze homo's en lesbiennes in het zadel gaan hijsen, zeker ja.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:52 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Hier is het evengoed een trieste bedoeling
Wat is eigenlijk je punt?quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:57 schreef Halcon het volgende:
[..]
Als ze homo's en lesbiennes in het zadel gaan hijsen, zeker ja.
Dat het triest is dat een stel potten naar de Kerk gaan om aandacht te zoeken (en te vinden) in de media.quote:
De RK is toch een mannenwereld? Daar kunnen lesbische stellen toch nooit in komen, oftewel het beleid ook mee bepalen?quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:51 schreef Halcon het volgende:
[..]
In een fatsoenlijke RK hebben ook homo's niks te zoeken.
Nou, ze zijn prinses carnaval, dus helemaal vreemd is het ook niet.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 20:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat het triest is dat een stel potten naar de Kerk gaan om aandacht te zoeken (en te vinden) in de media.
Wat een scherpe kritiek weer op religie.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 21:27 schreef Aberkullie het volgende:
Hadden die lesbiennes maar kleine jongetjes moeten misbruiken, dan werd de rode loper voor ze uitgelegd.
Die gaan misschien niet liggen te miepen in de media?quote:Op vrijdag 9 februari 2024 21:11 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Op een of andere manier lees je nooit berichten in de media over heteroparen die ongehuwd samenwonen en geen hostie krijgen in de kerk. Ik vraag me wel eens af wat voor beleid de Rooms-Katholieke Kerk voor die mensen heeft.
Of de media hebben daar geen aandacht voor. Dat zou ook nog kunnen.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 21:58 schreef Halcon het volgende:
[..]
Die gaan misschien niet liggen te miepen in de media?
Als ze de Kerk af kunnen zeiken, laten ze het meestal niet na.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 22:14 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Of de media hebben daar geen aandacht voor. Dat zou ook nog kunnen.
Het gaat 'hen' gewoonweg ook alleen daarom.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 22:15 schreef Halcon het volgende:
[..]
Als ze de Kerk af kunnen zeiken, laten ze het meestal niet na.
Nou nou nou.. Moord, en marteling zelfs nog.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 12:56 schreef Blastbeat het volgende:
Het blijft toch een vreemd verschijnsel. Dan is er zo'n abjecte club met een geschiedenis vol moord, marteling, misbruik, discriminatie en andere ellende en dan denk je als homostel: daar willen we bij! En dan blijkt dat ze inderdaad discrimineren. Ophef!
Ja, wat had je dan verwacht?
Dat speelde nog door tot ver in de twintigste eeuw hoor. En dergelijke misdaden bagatelliseren met iets als 'dat was toen heel normaal' vind ik niet erg chique.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 13:24 schreef Scjvb het volgende:
[..]
Nou nou nou.. Moord, en marteling zelfs nog.![]()
Het gaat thans zeker niet over de middeleeuwen en zulks hè. Het begaan van wreedheden en dergelijke 'gebruiken' lag destijds veel breder dan enkel binnen het kerkelijke wezen.
Bagatelliseer verder ook niets, dus sorry als het op u zo overkomt!quote:Op zaterdag 10 februari 2024 13:27 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Dat speelde nog door tot ver in de twintigste eeuw hoor. En dergelijke misdaden bagatelliseren met iets als 'dat was toen heel normaal' vind ik niet erg chique.
Hoge bomen vangen veel wind en zeker als zij dingen zeggen die tegenstrijdig zijn tot hun daden.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 12:52 schreef Scjvb het volgende:
Dus gebruiken notoire stemmingmakers het verleden en zaken in het heden, als waarover het hier gaat, dan ook enkel en alleen om de Kerk en het geloof te bashen.
Kinderen geven ze iets anders om op te zuigen.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 17:48 schreef torentje het volgende:
[..]
Precies, ze gaan voor één kind geen zoete broodjes bakken.
Hou jij dat bij per persoon? Even de hyprocisie-kaart spelen en klaar. Wat een leventje.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 21:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat een scherpe kritiek weer op religie.
Nu wel.
Zij worden niet eens geweigerd. Ik ben geëxcommuniceerd, dus ik mag ook geen hostie net als iedereen die nooit een eerste communie heeft gedaan. Bij een begrafenis of zo stap je dan naast de kerkbank en laat je iedereen hun snack halen.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 18:07 schreef ems. het volgende:
Hoewel het christendom een lachwekkend fenomeen is vraag ik mij soms ook af waarom er allerlei mensen uit allerlei groepen zijn die er zo nodig deel van willen uitmaken terwijl het voor de rest van de wereld vrij duidelijk is dat de religie in kwestie een broertje dood heeft aan mensen zoals deze lesbiennes.
Ik ben zelf een lichtgetintiër. Het zal dan ook niet zo snel in mij opkomen om een verzoek tot lidmaatschap te sturen naar de klu klux klan om vervolgens verontwaardigd te zijn dat ze mij weigeren.
Wow! Daar zal je achter staan. Dan is de priester aan de beurt. Woordelijk.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 19:03 schreef Paul het volgende:
[ afbeelding ]
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)t-voor-lesbisch-stel
ouderwets he
Excuses voor mijn nieuwsgierigheid, maar mag ik vragen wat de reden is dat je geëxcommuniceerd bent? Voor zover ik weet, moet je het in de Rooms-Katholieke Kerk wel heel erg bont maken om een excommunicatie aan je broek te krijgen.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 18:47 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik ben geëxcommuniceerd, dus ik mag ook geen hostie net als iedereen die nooit een eerste communie heeft gedaan.
Aandacht. Sommige mensen geilen nu eenmaal op aandacht.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 18:07 schreef ems. het volgende:
Hoewel het christendom een lachwekkend fenomeen is vraag ik mij soms ook af waarom er allerlei mensen uit allerlei groepen zijn die er zo nodig deel van willen uitmaken terwijl het voor de rest van de wereld vrij duidelijk is dat de religie in kwestie een broertje dood heeft aan mensen zoals deze lesbiennes.
Ik ben zelf een lichtgetintiër. Het zal dan ook niet zo snel in mij opkomen om een verzoek tot lidmaatschap te sturen naar de klu klux klan om vervolgens verontwaardigd te zijn dat ze mij weigeren.
Maar vraagt die partij daar werkelijk een verklaring over?quote:Op zaterdag 10 februari 2024 20:15 schreef Halcon het volgende:
[..]
Aandacht. Sommige mensen geilen nu eenmaal op aandacht.
Ben ook weleens geweigerd. Kon geen lid worden bij de SGP, omdat ik katholiek ben. Maar daar ga ik dan niet over janken in de media.
quote:Op zaterdag 10 februari 2024 17:53 schreef PotjeSambal het volgende:
[..]
Hou jij dat bij per persoon? Even de hyprocisie-kaart spelen en klaar. Wat een leventje.
Ze vragen tot welk kerkgenootschap je behoort. Dan kun je kiezen uit een aantal gereformeerde Kerken, hervormde kerken en de PK. Of anders en dan moet je iets invullen.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 20:19 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Maar vraagt die partij daar werkelijk een verklaring over?
In jouw geval. Je bent dan gelovig. RK lijkt mij dan ook geen echte optie. Wat trekt je aan de SGP?quote:Op zaterdag 10 februari 2024 20:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ze vragen tot welk kerkgenootschap je behoort. Dan kun je kiezen uit een aantal gereformeerde Kerken, hervormde kerken en de PK. Of anders en dan moet je iets invullen.
Je kunt er over liegen natuurlijk, maar had het eerlijk ingevuld. Vervolgens werd ik gebeld met de vraag waarom ik lid wilde worden. Conclusie was uiteindelijk dat dat niet kon.
Ja, maar heb niks met het Vaticaan. De K wel, maar de R niet. Flink aantal standpunten van de SGP kan ik me wel in vinden (niet alles) en kan hun manier van politiek bedrijven in de beide Kamers ook wel waarderen. Vandaar, als een steuntje in de rug.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:01 schreef Jaroon het volgende:
[..]
In jouw geval. Je bent dan gelovig. RK lijkt mij dan ook geen echte optie. Wat trekt je aan de SGP?
Maar gewoon zelf geloven zonder specifiek een geloof aan te hangen/ Politiek wat moeilijker idd.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, maar heb niks met het Vaticaan. De K wel, maar de R niet. Flink aantal standpunten van de SGP kan ik me wel in vinden (niet alles) en kan hun manier van politiek bedrijven in de beide Kamers ook wel waarderen. Vandaar, als een steuntje in de rug.
Maar ja, als ze dat niet willen, dan prima verder.
Je hebt het geloof en je hebt de instituten zeg maar. In het geval van de RK het Vaticaan en weet ik wat voor rambam allemaal nog meer wat er zit tussen het Vaticaan en de gelovigen. Dat vind ik niks.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:08 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Maar gewoon zelf geloven zonder specifiek een geloof aan te hangen/ Politiek wat moeilijker idd.
En die kiezen dan meestal niet meer voor geloof.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:19 schreef Halcon het volgende:
[..]
Je hebt het geloof en je hebt de instituten zeg maar. In het geval van de RK het Vaticaan en weet ik wat voor rambam allemaal nog meer wat er zit tussen het Vaticaan en de gelovigen. Dat vind ik niks.
En heb het idee dat dat voor meer mensen geldt. Dat RK loopt leeg in het Westen. Dat komt m.i. grotendeels door die instituten.
Heb jij je uit laten schrijven bij de RK?quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:02 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, maar heb niks met het Vaticaan. De K wel, maar de R niet. Flink aantal standpunten van de SGP kan ik me wel in vinden (niet alles) en kan hun manier van politiek bedrijven in de beide Kamers ook wel waarderen. Vandaar, als een steuntje in de rug.
Maar ja, als ze dat niet willen, dan prima verder.
Dat klopt.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:41 schreef Jaroon het volgende:
[..]
En die kiezen dan meestal niet meer voor geloof.
Nee.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:43 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Heb jij je uit laten schrijven bij de RK?
Er zijn wel niet RK mensen met eigen kerk.Dat spoort soms beter met het denken van jongeren.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 21:44 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat klopt.
Wat dat betreft is de RK ook niet heel aantrekkelijk voor jongeren. In de Kerk zelf zitten vrijwel exclusief bejaarden. Soms eens aangevuld met wat migranten.
Vaticaan, bisdommen en zo, is allemaal veel gewauwel. Daarnaast is er door de jaren heen veel water bij de wijn gedaan, waardoor het amper nog wijn te noemen is. En voor de waterdrinkers blijft het geen water, dus die pruimen het ook niet.
Het is dan ook niet zo raar dat bijvoorbeeld de islam die leegloop niet kent. Dat is veel eenvoudiger, veel minder gedoe met instituten en veel minder concessies gedaan.
Dat ja. Je kan echt niet zomaar even aankondigen dat je gaat stoppen met het moslim zijn zonder dat je verstoten wordt uit je familie en vriendengroepquote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:02 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Islam. Ik ken het uit de familie. Daar zit vaak echt nare druk achter.
Klopt. Als je in Nederland uit de RK stapt, dan kraait daar waarschijnlijk geen haan naar. Dat is bij moslims wel anders.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:02 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Er zijn wel niet RK mensen met eigen kerk.Dat spoort soms beter met het denken van jongeren.
Islam. Ik ken het uit de familie. Daar zit vaak echt nare druk achter.
'quote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:04 schreef ems. het volgende:
[..]
Dat ja. Je kan echt niet zomaar even aankondigen dat je gaat stoppen met het moslim zijn zonder dat je verstoten wordt uit je familie en vriendengroep![]()
Helemaal voor meisjes en vrouwen is er in dat smerige geloof geen enkele genade voor de kleinste afwijking.
Oh absoluut. Het kan allemaal prima volk zijn.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:08 schreef Jaroon het volgende:
[..]
'
Ook heel lief en aardig. vaak. Ken het van reizen. Maar over sommige dingen zijn geen discussies mogelijk.
Zeker. Ik maakte het mee in Afrika. Dan wordt een relatie niet geaccepteerd..quote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:11 schreef ems. het volgende:
[..]
Oh absoluut. Het kan allemaal prima volk zijn.
Maar als je zijn/haar dochter bent en je gaat daten met een ongelovige dan hoef je je gezicht nooit meer bij de familie te laten zien.
Ik in Nederland. 2 Marokkaanse meisjes die niet zoveel zin hadden in Islam. Twee slimme dames die het goed deden op school ook, uiteraard. Niet meer welkom in de familie. Al helemaal niet meer toen ze ook nog eens niet-moslim vriendjes kregen. Hoe durven dat stelletje hoerenquote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:13 schreef Jaroon het volgende:
[..]
Zeker. Ik maakte het mee in Afrika. Dan wordt een relatie niet geaccepteerd..
Ik vind het ook kwalijk als de islam anti-homo is. Dus laat het hypocrisie argument even los. Wat hou je dan over? Hoe verdedig je dit?quote:
Tegenwoordig kraait geen haan er meer naar als je het katholieke geloof verlaat. Een paar generaties geleden was dat wel anders en kreeg je als ex-katholiek dezelfde problemen die ex-moslims nu hebben.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 22:07 schreef Halcon het volgende:
[..]
Klopt. Als je in Nederland uit de RK stapt, dan kraait daar waarschijnlijk geen haan naar. Dat is bij moslims wel anders.
Niks tussen te krijgen deze post.quote:Op vrijdag 9 februari 2024 19:06 schreef Raw85 het volgende:
Het bisdom Roermond![]()
Die pastoor![]()
Dat hoofd van dat mens op links
Nee hoor, op de kerk, dacht dat jij dat onderscheid wel zou kunnen maken. Heb je klaarblijkelijk overschatquote:Op vrijdag 9 februari 2024 21:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat een scherpe kritiek weer op religie.
Nu wel.
Ook als ongekwalificeerde krijg je normaliter als je aansluit in de rij zo'n rond slap stukje toast. Het is nu niet zo dat de hosti-uitdeler iedereen zijn communie papiertje wilt zien.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 18:47 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zij worden niet eens geweigerd. Ik ben geëxcommuniceerd, dus ik mag ook geen hostie net als iedereen die nooit een eerste communie heeft gedaan. Bij een begrafenis of zo stap je dan naast de kerkbank en laat je iedereen hun snack halen.
Je bent gewoon welkom in de kerk, maar voor de hostie moet je gekwalificeerd zijn. In die zin is het meer als zeuren om een zwarte band bij de judoclub of het lintje van je opa dragen.
Als je naar een Kerk gaat waar ze je niet kennen, krijg je dat gewoon. Ze gaan echt niet iedereen controleren voor ze de hostie uitreiken.quote:Op zondag 11 februari 2024 11:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook als ongekwalificeerde krijg je normaliter als je aansluit in de rij zo'n rond slap stukje toast. Het is nu niet zo dat de hosti-uitdeler iedereen zijn communie papiertje wilt zien.
Wat eigenlijk ook vreemd is dat je als geëxcommuniceerd persoon nog wel in het heilige huis van hun mag komen maar alleen dan geen slap stukje toast meer krijgt.![]()
Zijn deze dames ook werkelijk met een of andere officieel papiertje geëxcommuniceerd vanwege het ongehuwd samenwonen? Of kan een pastoor maar wat doen waar hij zin in heeft?
Maakt het dan nog uit of de leren string in kwestie een rits aan de voorkant of achterkant heeft?quote:Op zondag 11 februari 2024 13:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Een of andere man met alleen een leren string aan krijgt 'm waarschijnlijk ook niet.
Ik heb de heilige moederkerk gesommeerd mij uit te schrijven uit de kerkelijke registers.quote:Op zaterdag 10 februari 2024 20:13 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Excuses voor mijn nieuwsgierigheid, maar mag ik vragen wat de reden is dat je geëxcommuniceerd bent? Voor zover ik weet, moet je het in de Rooms-Katholieke Kerk wel heel erg bont maken om een excommunicatie aan je broek te krijgen.
Je wordt uitgesloten van de communie, de hostigang dus, de eucharistieviering is waar zo'n hele mis naar toewerkt. Luisteren en meezingen enzo is niet waar het geloof hem in zit. De deur van de kerk staat altijd open, dat is allemaal secundair, de katholiek kerk erkent katholieken middels de sacramenten zoals de eerste communie, niet door kerkgang. Net zoals je lid bent van vereniging door aan de vereisten te voldoen, je mag ook niet meestemmen als je alleen maar binnengelaten bent als niet lid.quote:Op zondag 11 februari 2024 11:17 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ook als ongekwalificeerde krijg je normaliter als je aansluit in de rij zo'n rond slap stukje toast. Het is nu niet zo dat de hosti-uitdeler iedereen zijn communie papiertje wilt zien.
Wat eigenlijk ook vreemd is dat je als geëxcommuniceerd persoon nog wel in het heilige huis van hun mag komen maar alleen dan geen slap stukje toast meer krijgt.![]()
Excommunicatie op initiatief van de kerk is een straf. Die wordt niet standaard opgelegd bij zonde. Voor zonden hebben ze de biecht.quote:Zijn deze dames ook werkelijk met een of andere officieel papiertje geëxcommuniceerd vanwege het ongehuwd samenwonen? Of kan een pastoor maar wat doen waar hij zin in heeft?
Ik wist niet dat het ook excommunicatie heette als het niet op initiatief van de Kerk maar op eigen verzoek van de ex-gelovige plaatsvindt.quote:Op zondag 11 februari 2024 17:15 schreef Weltschmerz het volgende:
Ik heb de heilige moederkerk gesommeerd mij uit te schrijven uit de kerkelijke registers.
Ik kwam daar ook pas later achter. Het is gewoon zo'n woord waarvan je denkt zo heet dat nou eenmaal maar het slaat dus niet op communicatie maar op communie, wat dan weer specifiek de hosti betreft.quote:Op zondag 11 februari 2024 17:54 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Ik wist niet dat het ook excommunicatie heette als het niet op initiatief van de Kerk maar op eigen verzoek van de ex-gelovige plaatsvindt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |