Zat me echter stierlijk te vervelen en het einde ontging me totaal.
Waarom is deze film zo goed en wat vond jij ervan?
De vormgeving vond ik wél heel goed. Het kleurgebruik, de special effects, de kostuums en de sfeer die werd opgeroepen herinner ik me nog wel. Was z'n tijd wat dit betreft ver vooruit.
Is je de eenhoorn op het laatst niet opgevallen?
Is geduld oefenen, dat wel.
Ik denk dat het een kwestie is van persoonlijke smaak, zo'n film die je wel of niet goed vindt, geen tussenweg.
V
quote:Ja inderdaad, die heb ik ook liggen. Die kunnen we anders in Januari kijken als we eraan toe komen, Gellar
Op 19 december 2000 10:39 schreef Verbal het volgende:
Hij is vrij traag idd, maar thuis heb ik de director's cut liggen, en die vind ik wel goed, hoor.
Ik vind het wel een geinige film persoonlijk maar pak hem zelden uit de kast alleen als ik echt zin heb hem te zien.
Mooi verhaal wel, apart en erg poëtisch allemaal.
Lang nadat ik 'm bekeken had en er geen h*l aan vond, hoorde ik van anderen "dat het zo'n ontzettend goeie film" was.. Dus ik nog een keer kijken
Maar niks... geen slechte film, dat niet, maar echt superdesuper? Nee...
Eenhoorn op het eind?
quote:en geen voiceover
Op 19 december 2000 15:20 schreef Gellarboy het volgende:
Iedereen vertelt tegen me over de Directors Cut
Eenhoorn op het eind?
de Director's Cut van Blade Runner kwam in 1992 uit (10 jaar na de oorspronkelijke). Daarin wordt duidelijker dat Deckard ook een replicant is. Dit onder meer door de eenhoorn die je in zijn appartement ziet.
[Dit bericht is gewijzigd door Tokus op 19-12-2000 16:43]
Wat betreft het feit dat Deckard een replicant was: Fokzine Nieuws over Blade Runner
Op de achterkant van de DVD staat inderdaad iets over een voice over. Wat zegt deze? Wat is het verschil?
Dar City: ongelovelijke kutfilm, verhaal slaat werkelijk nergens op en werkt zeer op je zenuwen. Wel mooie decors, maar dat redt de film echt niet. Teleurstellend voor de regisseur van the Crow.
Over Blade Runner, ik moet zeggen dat mijn mond open viel van de special effects. Is deze film echt 18 jaar oud? fantastisch. Maar verder vond ik hem te traag, en er gebeurt zo weinig boeiends. Ik heb overigens de Director's cut DVD.
Enne, ik snap niet wanneer duidelijk wordt dat Deckerd een replicant is. Moet dat zijn omdat er een eenhoorn door het beeld loopt?
quote:Ieder z'n eigen mening, maar Dark City vond ik echt een hele goede film. Hij was een aantal maanden geleden op TV en ik vond het jammer dat ik hem in de bios niet had gezien. Top film, in mijn ogen ook beter dan The Crow!
Op 02 januari 2001 00:41 schreef Robino het volgende:
Ik heb toevallig net Blade Runner en Dark City gezien.Dar City: ongelovelijke kutfilm, verhaal slaat werkelijk nergens op en werkt zeer op je zenuwen. Wel mooie decors, maar dat redt de film echt niet. Teleurstellend voor de regisseur van the Crow.
En het einde hoort bij 1 van de mooiste eindes in mijn rijtje
Het spel is ook goed trouwens.
Jammer dat er geen sequel komt, of misschien is dat maar goed ook.
Dat Deckard een replicant is was voor niemand echt duidelijk, dat hebben ze in de film verstopt. Werden nog eindeloze discussies over gehouden totdat Ridley Scott 't zelf maar uit de doeken haalde, hij was dus wel een replicant.
Daardoor wordt de film wel tragischer.
[Dit bericht is gewijzigd door Theeboon op 03-01-2001 15:06]
quote:Spoiler Alert?
Op 02 januari 2001 00:41 schreef Robino het volgende:Enne, ik snap niet wanneer duidelijk wordt dat Deckerd een replicant is. Moet dat zijn omdat er een eenhoorn door het beeld loopt?
Ik heb net de director's cut op DVD gezien (hoera!). Alle replicants hebben hetzelfde geheugen en dezelfde dromen. Edward James Olmos (Gaff, die man met het gezicht van een grindtegel) roept ook naar Deckard 'It's a shame you'll die'. Deckard droomt over eenhoorns, Gaff ook, en hij vouwt ze van papier, zoals op het politieburo uit een stukje papier uit de asbak.
quote:Kewl!
Op 11 maart 2001 22:25 schreef Dr_Crouton het volgende:
Hee GB, als je Blade Runner: Director's Cut wilt verkopen voor een schappelijk prijsje, neem het dan mee naar de T&M...
quote:35 piek voor de Best Buy dvd. vind ik nie veel voor zo'n goeie film, ook al staan er geen extras op.
Op 11 maart 2001 22:25 schreef Dr_Crouton het volgende:
Hee GB, als je Blade Runner: Director's Cut wilt verkopen voor een schappelijk prijsje, neem het dan mee naar de T&M...
quote:Ik heb 'm 1 keer gekeken en ik ben zowiezo al erg zuinig op mijn DVD's. Hij is dus nog in perfecte staat. En als DrCrouton ook een film heeft waar hij zegt 'mwoah', den waai not?
Op 12 maart 2001 09:20 schreef Tokus het volgende:
35 piek voor de Best Buy dvd. vind ik nie veel voor zo'n goeie film, ook al staan er geen extras op.
quote:Dat heb ik helaas niet, ik koop mijn DVD's nog erg selectief en heb er ook niet zo veel van. Maarre, voor hoeveel wil je em kwijt?
Op 12 maart 2001 09:46 schreef Gellarboy het volgende:
Ik heb 'm 1 keer gekeken en ik ben zowiezo al erg zuinig op mijn DVD's. Hij is dus nog in perfecte staat. En als DrCrouton ook een film heeft waar hij zegt 'mwoah', den waai not?
[Dit bericht is gewijzigd door Dr_Crouton op 12-03-2001 09:56]
quote:Weet ik veel. 25 piek ofzo.
Op 12 maart 2001 09:54 schreef Dr_Crouton het volgende:
Dat heb ik helaas niet, ik koop mijn DVD's nog erg selectief en heb er ook niet zo veel van. Maarre, voor hoeveel wil je em kwijt?
quote:Kijk de film nog maar eens na. Ik vind de film wel mooi.
Op 12 maart 2001 10:03 schreef Gellarboy het volgende:
Weet ik veel. 25 piek ofzo.
Als ik 'm meeneem naar de meet issie voor jou. Weet het nog niet helemaal zeker.
Ik verbaasde me er van de week al over dat Blade Runner hier in de Pathé draait
Weet iemand waarom?
maandagavond een herkansing hoor, 21.00
[Dit bericht is gewijzigd door TARAraboemdijee op 15-03-2001 03:19]
Voor meer info: check op www.filmevents.nl
of http://www.worldonline.nl/content/article/597439.htm
quote:nee , enschede
Op 15 maart 2001 03:15 schreef TARAraboemdijee het volgende:
Groningen Paladin?Ik verbaasde me er van de week al over dat Blade Runner hier in de Pathé draait
Weet iemand waarom?
maandagavond een herkansing hoor, 21.00
Dinsdag 24 juli om 21.05 staat er in de gids.
Volgens mij is dat ongeveer nu.
Ridley Scott's Directors Cut is ook interessant omdat deze dieper in gaat op zaken die in de originele versie nogal onduidelijk blijven. i.v.m. 'spoiler-alert' zal ik hier niet verder op in gaan, maar wie goed opgelet heeft weet wel wat ik bedoel (wie is wat?)
Er gebeurt juist ontzettend veel in deze film
Je moet 'em ook echt vaker dan 1x zien...
Lees ook eens een paar fansites door (er zitten hele goede tussen), daar leer je echt veel over de ins and outs van deze topfilm.
Ik vind het jammer dat Ridley Scott een standaard verhaal als Gladiator en een slappe Hannibal heeft gemaakt, hij heeft veel meer in z'n mars als je naar Blade Runner kijkt (moettie wel een goed script krijgen).
quote:Ik hoop snel, met een extra disc stampvol extra's en bovenal een Director's commentary.
"Rumours are circulating that there is a new DVD version coming soon, restoring some footage, presumably including the Violence from the original US version. The film is supposedly coming from a newly remastered 35mm print."
BTW: check deze site ook voor meerdere in-depth looks @ Blade Runner.
[Dit bericht is gewijzigd door Theeboon op 25-07-2001 01:00]
quote:Jaa, ik wil em ook
Op woensdag 25 juli 2001 00:51 schreef Theeboon het volgende:[..]
Ik hoop snel, met een extra disc stampvol extra's en bovenal een Director's commentary.
BTW: check deze site ook voor een in-depth look at Blade Runner.
ik had hem al een tijdje niet gezien maar wel de PC game gespeeld, echt leuk om te zien hoe de scenes overeen komen
en kutreclames.. grrr
quote:What's to snap?
Op woensdag 25 juli 2001 07:28 schreef Gellarboy het volgende:
En ik snap 'm ondertussen nog steeds niet.
quote:Het is Film Noir, wat valt er te snappen, het is puur fylosofisch..
Op woensdag 25 juli 2001 07:28 schreef Gellarboy het volgende:
En ik snap 'm ondertussen nog steeds niet.
De film is gebaseerd op het boek: Do Androids Dream Of Electric Sheep? (weet de schrijver even niet, heb het boek ook nooit gelezen)
Als je de titel al leest, dan valt er al een hoop uit te leggen over de film. (denk ik)
quote:Dat zeg je nou wel, maar GAAT het uberhaupt wel ergens over?
Op woensdag 25 juli 2001 14:19 schreef kamagurka het volgende:
What's to snap?
T'is een speelfilm, geen kryptogram.
quote:Robotjager moet gevaarlijke robot vinden en wordt tijdens zijn speurtocht verliefd op vrouw van wie hij vermoedt dat ze een robot is. En volgens de DC is hij zelf wellicht ook een robot.
Op woensdag 25 juli 2001 17:51 schreef Gellarboy het volgende:Ik kan geen plot ontdekken...
Alleen waarom Deckard een replicant zou zijn snap ik niet. Waar blijkt dat uit?
Of MOET ik daarvoor ook de gewone gezien hebben?
En dat einde? Dat allerallerallerlaatste stukje snap ik ook niet.
Verder wel okee.
quote:Er zitten meerdere hints in de film. Bijvoorbeeld wanneer Rachel overstuur bij Deckard thuis komt nadat ze er min of meer achtergekomen is dat ze een replicant is hebben ze het over herinneringen. Deckard somt een aantal gebeurtenissen op die Rachel herkend uit haar 'jeugd'. Het zijn dus geimplanteerde herinneringen. Hoe kan het dat Deckard deze herinneringen kent? waarschijnlijk omdat hij ze zelf ook gehad heeft.
Op woensdag 25 juli 2001 23:05 schreef Gellarboy het volgende:
Nou, naar aanleiding van dit topic heb ik 'm vanavond maar weer even gekeken.
Okee okee, ik snap het nu wel.Alleen waarom Deckard een replicant zou zijn snap ik niet. Waar blijkt dat uit?
quote:Je bedoeld de sterfscene van Roy? (R.Hauer) Dat is nou juist de thematiek van de film. De grote vragen des levens. Waar kom ik vandaan en waar ga ik heen? De replicants hebben een levensduur van 4 jaar. Ze zijn in die tijd echter zover geevolueerd dat ze menselijke trekjes hebben gekregen. Emoties en zo. Ze zijn op zoek naar een manier om langer te leven, net als mensen eigenlijk. In de slotscene heeft Roy, een replicant die ontworpen is om te vechten en te doden, de kans om de weerloze Deckard te doden. Het zal zijn laatste daad zijn want hij is aan het einde van zijn 4 jaar gekomen. Hij gaat sterven. Maar wat doet hij? Hij spaart Deckard en daarmee spaart hij een leven. Waarschijnlijk vanwege de menselijke emoties die hij ontwikkeld heeft. Liefde, haat en in dit geval genade . Jaja 'tis allemaal lekker Bijbels dit.
En dat einde? Dat allerallerallerlaatste stukje snap ik ook niet.
Maar gatver, als er iets is waar ik een hekel aan heb is het over de diepere thema's van films lullen en nou doe ik het zelf ook! Naja
[Dit bericht is gewijzigd door Purno op 25-07-2001 23:46]
Die eenhoorn kan als symbool staan dat Gaf weet dat Deckard een replicant is (die droom, eerder in de film als Deckard bij de piano in slaap valt) en dat Gaf ze achterna zal gaan. ("To bad she won't live, but who does?") Gaf geeft ze alleen een beetje voorsprong en Deckard, die de eenhoorn opraapt, weet dat.
En zo zijn er talloze theorieën
Dit was de eerste keer dat ik hem zag
heb 4 jaar geleden het spel gespeelt (4cd's) en dat vond ik echt geweldig
Was daar toen echt aan verslaafd (heb hem ook uitgespeeld)
En nu dus die film gezien..helemaal te gek gewoon.
Ik had dat spel des tijds eens van iemand geleend...zal zometeen ff naar het centrum om te kijken of ze het nog hebben voor een neit te hoog prijsie.
Wil het spel graag weer hebben namelijk.
quote:Het spel ligt hier en daar nog wel te koop voor ongeveer 35 piek.
Op donderdag 26 juli 2001 09:28 schreef NiHiels het volgende:
Ik heb hem gister ofzo(kan ook de dag daarvooor zijn) op tv gezien.Dit was de eerste keer dat ik hem zag
heb 4 jaar geleden het spel gespeelt (4cd's) en dat vond ik echt geweldig
Was daar toen echt aan verslaafd (heb hem ook uitgespeeld)En nu dus die film gezien..helemaal te gek gewoon.
Ik had dat spel des tijds eens van iemand geleend...zal zometeen ff naar het centrum om te kijken of ze het nog hebben voor een neit te hoog prijsie.
Wil het spel graag weer hebben namelijk.
quote:3 verschillende einden...hmm..staat me wel iets van bij maar het is een hele lange tijd geleden dat ik het heb gespeeld....
Op donderdag 26 juli 2001 10:21 schreef Smots het volgende:[..]
Het spel ligt hier en daar nog wel te koop voor ongeveer 35 piek.
(ik neem aan dat je weet dat er drie compleet verschillende eindes in het spel zitten?)
Verklaar u nader...
[Dit bericht is gewijzigd door NiHiels op 26-07-2001 12:08]
quote:o zo
Op donderdag 26 juli 2001 12:54 schreef Smots het volgende:
Afhankelijk van de keuzes die je maakt in het spel eindigt het spel op verschillende manieren.
het ligt er bijvoorbeeld aan wie je wel en niet hebt doodgeschoten, om maar iets te noemen
ben net centrum in geweest...niet gevonden
zal eens kijken op internet ofzo of ik hem online kan bestellen.
zal wel lastig worden.
Blade runner heb ik als director's cut in the bios gezien en ik vind de film fantastisch. De geweldige soundtrack van Vangelis past ook precies bij de film. Dit is Rutger Hauers beste performance ooit.
"All these moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die......"
Overigens is het Bradburry Building (waar het eind vd film zich afspeelt) nu een monument geworden!
[edit]
typo's
[/edit]
[Dit bericht is gewijzigd door EXX op 27-07-2001 10:29]
quote:"Bradburry's"
Op donderdag 26 juli 2001 17:08 schreef EXX het volgende:
Overigens is het Bradbury Building (waar het eind vd film zich afspeelt) nu een monument geworden!
Kon je zien aan de gevel bij de ingang in de film
Er was wel een beperkte oplage van de echte soundtrack maar die werd nooit verkocht ofzo, snap er niks van. Je kon 'em wel destijds vinden op Napster (als je de tracklisting wist, is niet zo moeilijk op te zoeken).
quote:Dát bedoelde ik ja.
Op donderdag 26 juli 2001 00:41 schreef Dr_Crouton het volgende:
Of je bedoelt het aller aller aller aller laatste stukje waar Rachael een origami eenhoorn omverloopt en Deckard het oppakt?
quote:Genoemd naar Ray Bradbury, een andere SF schrijver?
Op donderdag 26 juli 2001 17:08 schreef EXX het volgende:
Overigens is het Bradbury Building (waar het eind vd film zich afspeelt) nu een monument geworden!
quote:Dat weet ik niet, zou kunnen, maar ik denk het toch van niet.
Op vrijdag 27 juli 2001 10:06 schreef links234 het volgende:[..]
Genoemd naar Ray Bradbury, een andere SF schrijver?
Wat de soundtrack betreft, delen ervan zijn terug te vinden op de CD "Themes" van Vangelis. Niet alle stukken zijn speciaal voor de film gemaakt. Het pianostuk wat Rachel speelt heet "Memories of Green" en dat is al te vinden op een veel ouder album van Vangelis nl. "See you later"
In 1994 is overigens een officiële versie van de soundtrack uitgekomen.
quote:Nee, is niet zo.
Op vrijdag 27 juli 2001 10:06 schreef links234 het volgende:[..]
Genoemd naar Ray Bradbury, een andere SF schrijver?
gelukkig heb ik die DVD al...
quote:Er zijn iets van 10 verschillende eindes. 3 totaal verschillende, en daarbij kan je nog met verschillende anderen ontsnappen. Ben wel eens op een site geweest waar ze allemaal stonden.
Op donderdag 26 juli 2001 10:21 schreef Smots het volgende:[..]
Het spel ligt hier en daar nog wel te koop voor ongeveer 35 piek.
(ik neem aan dat je weet dat er drie compleet verschillende eindes in het spel zitten?)
quote:Zo, jij komt nog eens ergens
Op dinsdag 25 september 2001 23:43 schreef I.R.Baboon het volgende:
Ben wel eens op een site geweest waar ze allemaal stonden.
quote:En ik heb al die eindes ook daadwerkelijk gespeeld... Kewle game was het trouwens. Precies het sfeertje uit de film...
Op dinsdag 25 september 2001 23:43 schreef I.R.Baboon het volgende:[..]
Er zijn iets van 10 verschillende eindes. 3 totaal verschillende, en daarbij kan je nog met verschillende anderen ontsnappen. Ben wel eens op een site geweest waar ze allemaal stonden.
quote:Bang for the buck!
Op woensdag 26 september 2001 00:35 schreef raampie1 het volgende:
Ik heb het spel een keer voor fl 35,- bij Correct gekocht en me er prima mee vermaakt (met de film voor 15,- op video trouwens ook!).
Er komt als het goed is trouwens volgend jaar een nieuw opgepoetste cut (met commentaar van Ridley Scott) op Dvd Uit
quote:* Strolie75 is hier erg blij om en gaat BR dan eindelijk aan zijn Dvd collectie toevoegen.
Blade Runner-The Final Director's Cut"Yes, there will be a new and final cut of "Blade Runner" to be released next year in a collector's DVD set. It may be a two disc set. Footage will be restored and it will be released for the first time in Dolby Digital. He didn't say when it would come out but it is next year.
quote:Ik nog steeds niet snappen, Deckard wordt in de film dubbelzinnig opdracht gegeven om ook Rachel te vermoorden, zij is een replicant. Als men merkt dat hij dat niet zal doen omdat hij verliefd op haar is, wordt Gaf op de zaak gezet. Gaf laat de eenhoorn achter om Deckard duidelijk te maken dat hij Rachel had kunnen vermoorden maar niet heeft gedaan.
Op donderdag 26 juli 2001 00:41 schreef Dr_Crouton het volgende:
Of je bedoelt het aller aller aller aller laatste stukje waar Rachael een origami eenhoorn omverloopt en Deckard het oppakt?Die eenhoorn kan als symbool staan dat Gaf weet dat Deckard een replicant is (die droom, eerder in de film als Deckard bij de piano in slaap valt) en dat Gaf ze achterna zal gaan. ("To bad she won't live, but who does?") Gaf geeft ze alleen een beetje voorsprong en Deckard, die de eenhoorn opraapt, weet dat.
En zo zijn er talloze theorieën
De regel "To bad she won't live, but who does" heeft te maken dat zij de enige replicant is waarvan niemand weet wat de termination date is. Toch?
quote:Hoezo dan niet?
Op woensdag 26 september 2001 15:59 schreef SunChaser het volgende:
ehhhhh, niet volgens de director's cut.
nog steeds
quote:WEER een nieuwe versie.
Directors directors cut for BLADE RUNNER DVDIt looks like genre icon Ridley Scott (HANNIBAL, ALIEN) is returning to perhaps his greatest triumph, BLADE RUNNER, and reediting it into a final directors cut for the special edition DVD release later this year.
"What we're doing is re-mixing digitally and reprinting off the original negative," Scott told SciFi Wire while chatting up BLACK HAWK DOWN. "So we'll have a new version. It won't be dramatically different, but it will be as beautiful as it should be. Blade Runner was a beautiful-looking film, and what most of this generation has seen are bad tapes. Thank God for DVD, because DVD at least resurrects the thing to the original sound and picture quality. I'd love people to be able to see it big, and that's what I'm doing."
toen kwam The Matrix, en nu wordt die legendarische eerste plaats gedeeld met The Matrix.
Maar echt een jeugdfilm, die altijd mijn favoriet zal blijven.
quote:* hoopt erg met je mee *
Op donderdag 17 januari 2002 11:04 schreef Theeboon het volgende:
Hoop dattie in de bioscopen komt!
quote:Hm er zijn altijd wel illustere filmhuizen die zo'n film wel een keer of voor een tijdje draaien, maar echt een veel vertoonde film zal het sowieso niet worden nee
Op donderdag 17 januari 2002 13:30 schreef SunChaser het volgende:
Ik denk dat je dat wel kunt vergeten.
(Zo is Apocalypse Now Redux ook een keer vertoond in Cinecitta hier in Tilburg, maar goed die film had 50 minuten extra beeldmateriaal)
quote:Laten we het hopen.
Op donderdag 17 januari 2002 13:30 schreef SunChaser het volgende:
Ik denk dat je dat wel kunt vergeten.
Ook 1x bij een of andere Sci-Fi marathon.
de kans dat ie nog eens in de bios komt is er wel
quote:Do Androids Dream of Electric Sheep?
Op vrijdag 18 januari 2002 18:13 schreef tazitiz het volgende:
het boek (wat echter do electronic sheep have dreams heet)
quote:"an"
Op vrijdag 18 januari 2002 18:45 schreef MadScientist het volgende:[..]
Do Androids Dream of Electric Sheep?
![]()
![]()
juist
trouwens, intro van spiral van vangelis is werkelijke kicken!!!!!
quote:het is een van de beste films ooit, mits je houdt van het genre. het is vernieuwend, had voor die tijd onwijs goeie graphics (tijd ver vooruit) en prachtige meeslepende muziek van Vangelis.
Op dinsdag 19 december 2000 10:26 schreef Gellarboy het volgende:
Enkele maanden geleden kocht ik Blade Runner op DVD. Ik hoorde van verschillende kanten dat dit een fantastische film was en als ik het zelf zo zag leek het me ook wel wat. Echt een SF klassieker.Zat me echter stierlijk te vervelen en het einde ontging me totaal.
Waarom is deze film zo goed en wat vond jij ervan?
de rollen als de antiheld die harisson ford speelt, en de "uiteindelijk geen echte slechterik" rutger hauer zijn werkelijk ongekend en ongeevenaard.
fantastisch script, fantastische muziek/rollen, beeld, alles van die film is waanzinnig.
Niet echt een film die je opzet als je lekker wilt ontspannen maar als je ervoor gaat zitten en in de stemming bent is deze film zoveel beter dan de gemiddelde pulp die er gemaakt wordt, juist het feit dat de film zo zwart en moeilijk is maakt dat ik hem zo goed vind.
quote:Zijn die extras de moeite waard?
Op woensdag 19 november 2003 02:22 schreef Dagonet het volgende:
Heb net de Deluxe box set besteld bij play.com, één van mijn favoriete SF films ooit.
[afbeelding]Niet echt een film die je opzet als je lekker wilt ontspannen maar als je ervoor gaat zitten en in de stemming bent is deze film zoveel beter dan de gemiddelde pulp die er gemaakt wordt, juist het feit dat de film zo zwart en moeilijk is maakt dat ik hem zo goed vind.
quote:
8 Original Limited Edition Lobby Card Prints; Exclusive Limited Edition Image From The Film And A 35mm Frame
Original One Sheet Movie Poster (27" X 40")
The Original Shooting Draft Script By Hampton Fancher And David Peoples
Blade Runner: Director's Cut DVD
Director's Cut Of The Film
Production Notes
Cast Biographies
Interactive Menu
Scene Access
quote:Oops, verkeerd gelezen, dacht dat je boxset al had.
Op woensdag 19 november 2003 03:29 schreef Dagonet het volgende:
Mwach, ik zal even copy pasten:
[..]
Laat je even weten wat je van die extra's vind als je de set ontvangt?
quote:Thanx!
Op woensdag 19 november 2003 04:01 schreef Dagonet het volgende:
Zal ik doen!
quote:Blade Runner is echt een cosmic leap beter
Op donderdag 17 januari 2002 11:06 schreef _Wicked_Neo_ het volgende:
Blade Runner was/is mijn favoriete film.
ALles wet er mee te maken heeft, heb ik.
Het boek, van philip k. dick het spel, de film op dvd en video band, posters etc.toen kwam The Matrix, en nu wordt die legendarische eerste plaats gedeeld met The Matrix.
Maar echt een jeugdfilm, die altijd mijn favoriet zal blijven.
Alhoewel the matrix ook zeker niet slecht is, jammer van al die vervelende vervolgen
Ben blij dat je zelf al antwoord op je eigen opmerking geeft...quote:Op donderdag 29 juli 2004 23:58 schreef sweek het volgende:
Gezien vandaag, ik weet echt niet wat hier zo bijzonder aan is, hoor?
Ja, leuke special effects, maar om het daarom een geweldige film te vinden.
Voor de rest vind ik het op alle vlakken maar middelmatig, maargoed, het sci-fi-genre ligt me sowieso niet echt heel goed.
@weaklingquote:Op vrijdag 30 juli 2004 00:44 schreef Weakling het volgende:
@Hare
Nee dus (hoewel) volgens DVD Review:
"So will it ever come out? Sadly, the answer looks like no, with serious issues over legal rights having put what looks like the permanent kibosh on the project."
maar erna staat:
"Still, rumours continue to abound that Warner Home Video plans to release an interim version minus Scott's definitive cut"
Ridley Scott heeft blijkbaar al een "definitive directors cut" gemaakt, maar kan die niet uitbrengen ...
De director's cut die Ridley heeft uitgebracht heeft ie met zeer veel haast in elkaar gezet. Hij wilde er eigenlijk weer eens voor gaan zitten en het opnieuw doen, maar door de rechten kwam het er niet van. Nu dus nog steeds niet, maar waaschijnlijk is alles dus wel opgelost met de al uitgebrachte release en wordt daar alleen wat extra's bijgedaan. Ik hoop op een leuke commentaartrackquote:Here's some good news and bad news all at once. Sources are telling us that Warner is FINALLY at work once again on a Blade Runner: Special Edition. That's the good news. The bad news is that instead of the 3 or 4-disc ultimate edition we all hoped for (featuring all the different versions of the film), the title is now likely to be one of the studio's 2-disc editions, featuring only the recent "director's cut" version of the film (remastered from a new HD transfer), the Channel 4 On the Edge of Blade Runner documentary and perhaps a few other odds and ends. Look for it sometime in the first half of 2005.
Waarover dan? Het niet meer dan redelijke verhaal?quote:Op vrijdag 30 juli 2004 00:33 schreef Weakling het volgende:
Het is juist een goede SF omdat het nou eens niet om de special effects gaat ...
Euh, dat stukje vind ik nu ook niet echt geweldig, eigenlijk.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 02:06 schreef Zeitgeist het volgende:
I've seen things... you people wouldn't believe...
attack ships on fire on the shoulder of Orion
I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhouser Gate
All those moments... will be lost in time... like tears in the rain...
Time To Die...
Best dialogue ever.
Over robots die zo geavanceerd zijn dat ze gevoelens en diepere gedachten over het leven krijgen en beseffen dat ze sterfelijk zijn... een metafoor voor het gewone leven, maar dan andersquote:Op vrijdag 30 juli 2004 18:41 schreef sweek het volgende:
[..]
Waarover dan? Het niet meer dan redelijke verhaal?
Tja, zo'n geweldige gedachte vind ik dat toch niet hoor...quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:23 schreef kamagurka het volgende:
[..]
Over robots die zo geavanceerd zijn dat ze gevoelens en diepere gedachten over het leven krijgen en beseffen dat ze sterfelijk zijn... een metafoor voor het gewone leven, maar dan anders
Koppel daaraan de bijzonder fraaie vormgeving en decors en de meer dan interessante acteerprestaties van bijvoorbeeld rutger en je hebt een film die zich onderscheid van het minority report/matrix/resident evil geweld..
Ja, maar ze gaan beiden 50 jaar vooruit.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:40 schreef haaahaha het volgende:
Natuurlijk is minority report qua toekomstbeeld een stuk 'realistischer'. Blade Runner is 22 jaar oud!
Ja, maar denk jij dat je over 50 jaar zo met je auto tegen je flat oprijdt?quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:41 schreef sweek het volgende:
[..]
Ja, maar ze gaan beiden 50 jaar vooruit..
Nah, oké , dat dan weer niet.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:42 schreef haaahaha het volgende:
[..]
Ja, maar denk jij dat je over 50 jaar zo met je auto tegen je flat oprijdt?
Close Encounters.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:48 schreef haaahaha het volgende:
Ik denk dat je langs die paraplu's met tl buizen en stoom afblazende plastiek vliegende auto's heen moet kijken, en meer moet kijken naar de multiculturele sfeer wat je in die film proeft. Om minority report er weer bij te halen, die film doet zo makkelijk en goedkoop aan qua verhaal en toekomstideeen, die hele film smaakt allemaal naar de commercie van. Ik heb I, Robot nog niet gezien, maar ik voel op mn klompen aan dat die film zelfde laken van het pak als minority report is, ook diezelfde drama/romantiek en actie beelden.
Films als 2001 space odyssey, close encounters of andromeda strain, dat zijn net als blade runner eigentijdse films met goede verhalen.
We leven nu in de toekomst van die film.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:50 schreef sweek het volgende:
[..]
Close Encounters..
2001 vind ik wel erg leuk..
De multiculturele sfeer is nou niet echt iets uit de toekomst lijkt me, dat is wat we nu al hebben op heel veel plaatsen. Ik ben bang dat we in de toekomst net minder tolerant en nationalistischer gaan worden.
Hmm, nouja, Dr. Strangelove vind ik meer een what-if, 1984 gaat echt de toekomst in, en zat er nog niet ver naast ook...quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:48 schreef beeer het volgende:
De verfilming(en) van 1984 zijn eigenlijk vrij waardeloos, en ik zou het ook niet een sf-verhaal willen noemen. Meer van 't zelfde soort als Dr. Strangelove. En Blade Runner is cyberpunk.
Ja precies, geef je precies aan waarom ik die sfeer kicken vind, het was volgens mij gewoon een amerikaanse stad. Dat was dat multiculturele toekomstbeeld wat de maker ervan volgens mij neer wilde zetten. Het gevoel dat de stad niet meer 1 2 3 herkenbaar is aan vertrouwde beelden, maar juist totaal veranderd is.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:57 schreef sweek het volgende:
Ik vond het trouwens veel meer aan Tokyo-achtige stad dan Los Angelas, dat was het toch?
Dat is juist realistisch aan Blade Runner. Denk je dat een welgestelde Amsterdammer uit de 17e eeuw verwacht had dat er een paar eeuwen later een yuppie in zijn destijds hippe grachtenpand zou bivakkeren met een laptop, internetverbinding, breedbeeld plasma televisie, x-box, talloze Japanse gadgets, en drieduizend totaal nutteloze huishoudelijke apparaten waardoor ie bijna niks meer zelf hoeft te doen en dus genoeg tijd overhoud om relaxt een stukje te gaan rijden en vanuit zijn hybride Mercedes met satelietsysteem zijn opa te bellen op diens gsm, om te vragen hoe het met de nieuwe bypass gaat? Nee, ik dacht het ook niet. Maar dat grachtenpand staat er nog wel steeds.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 19:44 schreef sweek het volgende:
[..]
Nah, oké , dat dan weer niet.. Ik heb het over bijvoorbeeld de marketing in die tijd.
In Blade Runner zag het gemiddelde huis er zelfs ouderwets uit voor die tijd, laat staan voor een film die zich in de toekomst afspeelt.
Ja, dat staat er nog steeds.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:04 schreef plugger het volgende:
[..]
Dat is juist realistisch aan Blade Runner. Denk je dat een welgestelde Amsterdammer uit de 17e eeuw verwacht had dat er een paar eeuwen later een yuppie in zijn destijds hippe grachtenpand zou bivakkeren met een laptop, internetverbinding, breedbeeld plasma televisie, x-box, talloze Japanse gadgets, en drieduizend totaal nutteloze huishoudelijke apparaten waardoor ie bijna niks meer zelf hoeft te doen en dus genoeg tijd overhoud om relaxt een stukje te gaan rijden en vanuit zijn hybride Mercedes met satelietsysteem zijn opa te bellen op diens gsm, om te vragen hoe het met de nieuwe bypass gaat? Nee, ik dacht het ook niet. Maar dat grachtenpand staat er nog wel steeds.
Dan zal ie in al z'n films wel geen zin gehad hebben want ik vind hem in Blade Runner niet veel anders spelen dan in z'n andere films, inclusief de Star Wars en Indiana films.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:25 schreef SaintOfKillers het volgende:
Ik vind Ford sowieso een erg matig acteur die in de Star Wars en Indiana Jones films z'n toppunt bereikte en in al z'n andere films maar wat doelloos rondloopt.
Ik meen ook te hebben gelezen dat Ford eigenlijk niet zo graag over deze film praat, omdat hij er toen helemaal geen zin in had en er slechte herinneringen aan heeft.
Nadat ik de film heb gezien. Ik vind hem in Blade Runner 2 uur volledig expressieloos rondlopen, terwijl dat in de eerder vermelde films helemaal niet het geval is. Maar uiteraard beweren de die-hard fans dat dit de bedoeling is, om zo te tonen dat de replicants meer gevoelens hebben dan de mensen. Best mogelijk, maar zo zie ik het niet.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:28 schreef haaahaha het volgende:
[..]
Dan zal ie in al z'n films wel geen zin gehad hebben want ik vind hem in Blade Runner niet veel anders spelen dan in z'n andere films, inclusief de Star Wars en Indiana films.
Wat ik me wel afvraag, heb je dat gelezen voordat of nadat je de film gezien hebt?
Zelfs nu je me dit verteld hebt valt het kwartje nog niet bij me, ik herken het dus niet bij hem in die film.
quote:Op dinsdag 19 december 2000 10:26 schreef Gellarboy het volgende:
wat vond jij ervan?
Ik vind Blade Runner helemaal geen slechte film hoor, maar ook geen meesterwerk. Maar het hoogtepunt van Ridley Scott is en blijft Alien. En daarin duld ik geen tegenspraakquote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:46 schreef plugger het volgende:
Blade Runner was trouwens voor wel meer acteurs een hoogtepunt. Vooral voor onze Rutger in Hollywood natuurlijk, en Sean Young, en die pokdalige van Miami Vice. En voor Ridley Scott himself ook eigenlijk.
Hmja, ik ben zeker geen Blad Renner Dood Moeilijk, maar dat expressieloze past toch wel bij zijn rol niet. Hij is immers een agent die zich geforceerd moet socializen. Hij heeft nou niet de leukste baan ter wereld al laat hijzelf duidelijk merken in de film, dus hij moet een rol spelen, in zijn rol dan.quote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:33 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Nadat ik de film heb gezien. Ik vind hem in Blade Runner 2 uur volledig expressieloos rondlopen, terwijl dat in de eerder vermelde films helemaal niet het geval is. Maar uiteraard beweren de die-hard fans dat dit de bedoeling is, om zo te tonen dat de replicants meer gevoelens hebben dan de mensen. Best mogelijk, maar zo zie ik het niet.
Correct!!quote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:50 schreef SaintOfKillers het volgende:
[..]
Ik vind Blade Runner helemaal geen slechte film hoor, maar ook geen meesterwerk. Maar het hoogtepunt van Ridley Scott is en blijft Alien. En daarin duld ik geen tegenspraak.
Nits?quote:Op vrijdag 30 juli 2004 23:38 schreef PDOA het volgende:
Blade Runner is juist tof om te kijken vanwege die creepy film-noir sfeer. Het is altijd donker en het regent ook de hele tijd. En dan die ingetogen Vangelis soundtrack erbij...![]()
Die sfeer is alleen in Se7en geevenaard, en Darius Khondji heeft waarschijnlijk goed naar Blade Runner gekeken.
Als je het originele script leest, dan zie je pas hoeveel fouten (nits) er in de film zitten...
Mensen die afhaken bij films omdat ze te oud zijn, mogen wat mij betreft preventief geruimd worden van dit subforumquote:Op vrijdag 30 juli 2004 20:09 schreef haaahaha het volgende:
Die film is 20 jaar oud!!!
Logisch toch? Ik vind dat gegeven totaal niet storend in de film.
Toch al weer 3 jaar geleden hoor, 2001.quote:Op zaterdag 31 juli 2004 14:10 schreef haaahaha het volgende:
Correct! Probeer 2001 space odyssey maar eens ouderwets te noemen.
Seven en fight club hebben de mistroostige sfeer geprobeerd te kopieren.... lijkt me meer de waarheid eer aan doenquote:Op zaterdag 31 juli 2004 01:33 schreef Hare het volgende:
(al weet ik niet of se7en de enige film is waar de sfeer wordt geevenaard)
Philip K. Dick heeft niets met The Matrix te maken hoor. De Wachowski Brothers hebben alles zelf geschreven. Verder heb je wel gelijkquote:Op zaterdag 31 juli 2004 14:14 schreef kamagurka het volgende:
[..]
En ik vind het thema wel ijzersterk, ik zie niet in wat er zo goed is aan vele zgn. andere sf-verhalen als dit een slecht verhaal is (zelfde schrijver als van the matrix trouwens).
Ik wou al zeggen ja.quote:Op zaterdag 31 juli 2004 14:19 schreef Gorro het volgende:
[..]
Philip K. Dick heeft niets met The Matrix te maken hoor. De Wachowski Brothers hebben alles zelf geschreven. Verder heb je wel gelijk
Da's mij altijd verteld door mij sf-deskundigequote:Op zaterdag 31 juli 2004 14:19 schreef Gorro het volgende:
[..]
Philip K. Dick heeft niets met The Matrix te maken hoor. De Wachowski Brothers hebben alles zelf geschreven. Verder heb je wel gelijk
Precies.quote:Op maandag 16 februari 2004 14:03 schreef kamagurka het volgende:
[..]
Blade Runner is echt een cosmic leap beterBeste SF film allertijden imo.
Alhoewel the matrix ook zeker niet slecht is, jammer van al die vervelende vervolgen
Blade Runner is onlangs uitgeroepen tot beste scifi film ooit. Dat vind ik denk ik toch iets teveel eer, maar het blijft natuurlijk mooie erkenning.quote:Op zaterdag 11 september 2004 19:41 schreef _Wicked_Neo_ het volgende:
Precies.
Ik heb het topic nog eens snel doorgelezen, maar het is toch wel fijn om te zien dat deze film door veel mensen gewaardeerd wordt.
True, maar in hoeverre moet je waarde hechten aan zo'n uitspraak? Iedereen zal toch wel zijn of haar favoriete sf film hebben.quote:Op zaterdag 11 september 2004 19:43 schreef speknek het volgende:
[..]
Blade Runner is onlangs uitgeroepen tot beste scifi film ooit. Dat vind ik denk ik toch iets teveel eer, maar het blijft natuurlijk mooie erkenning.
Door wetenschappers dan.quote:Op zaterdag 11 september 2004 19:43 schreef speknek het volgende:
[..]
Blade Runner is onlangs uitgeroepen tot beste scifi film ooit. Dat vind ik denk ik toch iets teveel eer, maar het blijft natuurlijk mooie erkenning.
quote:
Persoonlijk vind ik die dus ver boven bladerunner uisteken.quote:US director Stanley Kubrick's epic, "2001: A Space Odyssey", came a very close second in the vote
Heb laatst 2001 voor het eerst helemaal gezien, maar ondanks dat het er vet realistisch uitzag, had ik toch moeite met het laatste psychedelische gedeelte. En resetbuttons moeten echt wel eens in de controlepanels zitten in plaats van ingewikkelde wisseltrucs doen.quote:Op zaterdag 11 september 2004 22:55 schreef haaahaha het volgende:
[..]
[..]
Persoonlijk vind ik die dus ver boven bladerunner uisteken.
Heb het altijd al een ontzettend goeie film gevonden, en ben dan ook reuze benieuwd naar deze "final cut". Hoeveel van de discussie zal worden toegelicht / opgehelderd...quote:'Blade Runner' to get 'final cut' re-release
25th-anniversary edition DVD to replace current entry
LOS ANGELES, California (Hollywood Reporter) -- Ridley Scott's sci-fi classic "Blade Runner," one of the first movies to appear on DVD in 1997, is being restored and remastered for a brief reissue in September.
The DVD, featuring the 1992 "director's cut," will be deleted after four months, and replaced by a 25th-anniversary "final cut," which Warner Home Video is billing as Scott's "definitive new version" of the film. (Warner Home Video is a unit of Time Warner, as is CNN.)
After a limited theatrical release, the newly spruced-up "Runner" will be released in a multidisc special edition DVD that also will include the original theatrical cut, the expanded international theatrical cut and the 1992 director's cut.
Warner said specifics about the two DVD editions will be announced later.
The director's cut first came out on DVD before optimal formatting standards had been established, said Doug Pratt, editor of the DVD-LaserDisc Newsletter.
"Shortly afterwards, it went into moratorium. The early adopters who bought the title have long since wished to see it upgraded, while other fans, who came into DVDs later on, have been unable to find it at all. It is the only 'big' sci-fi spectacle currently unavailable on DVD," Pratt said.
"Runner" stars Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos and Daryl Hannah and won plaudits -- as well as two Oscar nominations -- for its dark, bleak vision of the future. Ford heads the cast as Rick Deckard, a futuristic cop -- the film is set in 2019 Los Angeles -- who needs to kill four errant human clones who hijack a spaceship back to Earth after escaping from exile in an off-world colony.
The film opened in theaters in summer 1982, and while it grossed only $26.2 million, it quickly became a cult classic. The film is based on the novel by late science fiction writer Philip K. Dick, whose prose also led to such films as "Total Recall," "Minority Report" and "Paycheck."
Copyright 2006 Reuters. All rights reserved.This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed
http://www.cnn.com/2006/S(...)nner.reut/index.html
Er is een prequel/sequel aangekondigd....quote:Op maandag 9 juli 2012 12:06 schreef Eenskijken het volgende:
Ik heb m dus ook laatst gezien en had er veel meer van verwacht. De sfeer en het tempo vond ik wel goed, evenals de visuals. Als ie eind jaren 90 gemaakt was had ik het ook gelooft.
Maar er had meer ingezeten als het verhaal wat dieper was, er werd uitgelegd waarom die bio mensen er nu precies zijn, wat die corporation voor geschiedenis heeft, waarom alles gebeurt eigenlijk. Nu kregen we alleen een paar regeltjes tekst bij de intro en de rest moet je zelf maar bedenken. Daar zat veel meer potentie in, in die achtergrond van het verhaal. Ik vond het nu lastig om mee te leven met de personages want ze deden me gewoon niet veel...
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |