quote:
Sam Gooris laat écht alles vallen als boezemvriend Dimitri Van den Bergh gaat darten: “Ze mogen in ons land eens wat fierder zijn op hem”
Of hij het WK nu wint of niet, topdarter Dimitri Van den Bergh (29) zal voor eeuwig en altijd kunnen rekenen op de steun van zijn grootste fan. Dat is niemand minder dan zanger Sam Gooris (50). “Ik zit altijd op het puntje van mijn stoel tijdens wedstrijden”, aldus de man van de basketsloefkes.
Vorig jaar streek Sam Gooris samen met vrouwlief Kelly Pfaff neer in het Alexandra Palace in Londen. Hij was met een groepje Belgische dartsfans met de bus richting WK gereisd, waar Gooris zijn ogen uitkeek. “Onvergetelijk”, klinkt het op een regenachtige maandag. “Dat we dat spektakel eens konden meemaken, is iets om te koesteren. Alleen spijtig dat den Dimi niet speelde.”
Gooris zag wel Mike De Decker winnen in de eerste ronde. Ook tof, maar Van den Bergh is toch zijn grote favoriet. “Ik wil mezelf gerust een hevige supporter noemen”, aldus Gooris. “Als hij iets nieuws uitbrengt van merchandise, sta ik de volgende dag in de winkel om het te kopen. En als ik Dimitri daarna zie, sta ik als een klein manneke klaar om het te laten signeren. Hij vindt dat nog altijd grappig, denk ik en hoop ik (lacht), want ik koester die dingen echt. Ik doe ook altijd mijn gesigneerd shirt aan als hij op tv is, als darter of commentator. Sommige mensen hebben dat met de Rode Duivels, ik met Dimitri Van den Bergh. Als hij speelt, kijk ik. Waar ik ook ben: in de kleedkamer tijdens het maken van een programma of op restaurant, bijvoorbeeld. Ik heb me speciaal geabonneerd op die Engelse streamingdienst zodat ik niks hoef te missen. En anders neem ik z’n match wel op.”
What you see, is what you get
De twee leerden elkaar in 2021 kennen, door de deelname van Kenji Gooris aan het tv-programma BV Darts. “Het was volle coronaperiode en naast darts was er weinig van sport. Toen is de hype ook begonnen en ik keek altijd naar die toernooien. Ik was meteen verkocht aan Dimitri, omdat hij zo’n enorme sympathie uitstraalde. Hij heeft me door die corona gesleurd, zeg maar. En onze Kenji geraakte dan ver in dat programma, waardoor hij een les kreeg van Dimitri. Hij bleek minstens zo sympathiek en tof als op tv. Het klikte gewoon direct. En dat kan al eens tegenvallen, hé. Soms heb je een beeld van iemand, maar als je die in het echt ontmoet, blijkt het toch minder positief te zijn. Bij Dimitri was dat het tegendeel. What you see, is what you get en daar hou ik van. Hij gunt ook iedereen alles en dat maakt hem zo’n mooie mens. Idem voor zijn vrouwke Evi, trouwens.”
“Maar zenuwen dat ik had”, lacht de zanger over hun eerste ontmoeting. “Ik heb nu al zo veel mensen ontmoet in mijn leven… Denk aan Mick Jagger, Michael Jackson, Jon Bon Jovi. Enkel bij die laatste twee was ik ook zo zenuwachtig. Maar we raakten snel aan de praat en sindsdien zijn we goeie vrienden. Wij sturen en/of bellen elkaar bijna dagelijks. Dat gaat dan van moppen tappen tot bekijken wanneer we nog eens kunnen afspreken. We kunnen ook voor van alles bij elkaar terecht voor raad, zoals wij bij hen over reizen. En als we mekaar zien, is het altijd gezellig. Dan blijven we maar babbelen. Of kaarten en spelletjes spelen.” Kelly pikt in: “Die twee zijn echt goed in kubben!”
“Dan kan ik tenminste winnen, met wat hulp van mijn vrouw”, vult Sam Gooris aan. Want aan een partijtje darts waagt hij zich niet meteen. “Ik ben nog nooit aan een wedstrijd 501 begonnen tegen Dimitri”, geeft hij toe. “Kelly (die overigens samen met papa Van den Bergh het trouwkostuum van The DreamMaker hielp uitkiezen, red.) wel, maar ik hou het na twee of drie keer gooien voor bekeken. Ik voel me veel te belachelijk tegenover hem. Ook tegenover Evi, trouwens. Dan kan ik inpakken en gewoon in de zetel gaan zitten. Op café doe ik het wel en dan denk ik echt dat ik Van den Bergh ben. Dan moet iedereen stil zijn en wordt Happy opgezet zodat ik zoals hem kan opkomen. En als ze durven lachen, dan ben ik in mijn gat gebeten. Dat dansje van Dimi is trouwens fantastisch. Daardoor was ik direct verkocht, hé. Zo tof. Hij komt niet als veel anderen op, maar geeft een show op het podium. Gelukkig niet met een lied van mij, trouwens. In België zou dat nog marcheren, maar internationaal… Als hij dan opkomt met Basketsloefkes of Marijke zullen ze nogal ogen trekken.”
Puntje van de stoel
Sam Gooris gaat dus volledig op in de ervaring van een sport waarvoor hij veel respect heeft. “Het is echt bewonderenswaardig wat die mannen allemaal kunnen”, klinkt het. “Chapeau. En dan vooral met zo’n publiek in de nek. Er hangt altijd een heel aparte sfeer. Het is ambiance, maar er is ook veel boegeroep. Dat heb je ook in sporten als voetbal en wielrennen, maar dat blijft toch meer een teamgebeuren. Doe het maar eens hé, met uw drie pijltjes in een joelende zaal.”
Zelf is de zanger ook best fanatiek, toch als het over Van den Bergh gaat. “Ik kan eigenlijk best goed tegen mijn verlies. Maar als den Dimi het onderspit moet delven en het is niet verdiend… (zucht) Ik zit ook altijd op het puntje van mijn stoel tijdens wedstrijden. Ze filmen mij hier dan wel eens, om door te sturen achter mijn rug. Kunnen ze nog eens lachen met deze sukkelaar.”
Er moet Gooris ook nog iets van het hart: “Wat ik wel vind: ze mogen in ons land best eens wat fierder zijn op iemand als Dimitri. Ik heb dat ook ervaren met mijn schoonvader (voetbalicoon Jean-Marie Pfaff, red.). Die is enorm populair in landen als Japan en de VS, maar in eigen land ontbreekt dat respect wel eens. Hetzelfde geldt voor Dimitri, iemand die ons land toch op de kaart heeft gezet. Hij leeft voor zijn sport en is daarnaast een familieman, maar ze staan altijd klaar met commentaar. Dat is natuurlijk gemakkelijk. Jaloezie is iets vies. Ze zouden andere mensen beter wat meer succes gunnen, want darts is geen simpele sport. Er mag ook meer favoritisme zijn, wat overigens ook geldt voor de Rode Duivels of onze coureurs. Het is spijtig dat onze toppers nog te vaak naar beneden worden gehaald. Ik heb er een paar keer op gereageerd, maar dat werd me niet in dank afgenomen. Ach, eerlijk duurt het langst. Ik kan mezelf in de spiegel kijken wanneer ik mijn tandjes poets voor ik ga slapen.”
Van den Bergh heeft er geen denderend jaar op zitten, maar zijn grootste fan gelooft in de WK-kansen van de Antwerpenaar, die recent verhuisde naar Sint-Truiden. “Het waren hoogtes en laagtes, zo gaat dat”, klinkt het. “Ik denk dat die verhuis ergens toch wat heeft meegespeeld in het koppeke. Nu dat achter de rug is, kan Dimitri dat hopelijk loslaten. De focus is er en zijn drive om te presteren ook. Als hij zijn eerste match kan overleven… Maar hij heeft zelf al 100.000 keer gezegd dat hij eerst en vooral wil genieten van wat hij doet. Van wat hij mág doen om zijn kost te verdienen. Want er komen elk jaar talenten bij, iedereen is vervangbaar.”