abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_211623994
Elke bedreiging voor diversiteit juich ik van harte toe.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_211624090
quote:
0s.gif Op donderdag 14 december 2023 21:00 schreef Hatseflats22 het volgende:

[..]
Waarom zou je je kat niet een belletje omdoen?
Ja, waarom niet? Hebben ze hier vaak gehad. Verliezen het meestal. Ik heb er geen moeite mee.
pi_211635507
quote:
0s.gif Op donderdag 14 december 2023 21:15 schreef Leandra het volgende:

[..]
Die durf ik wel aan, het is zeker dat er al voor 1400 mensen in Noord- en Zuid-Amerika woonden, en voor Australië geldt hetzelfde.
Zeker weten ja. Ze woonden in wigwams of tipi's, strohutten of rotswoningen.
pi_211635519
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 december 2023 05:43 schreef Hathor het volgende:
Elke bedreiging voor diversiteit juich ik van harte toe.
Jij vindt inteelt beter?
pi_211635551
quote:
0s.gif Op donderdag 14 december 2023 21:05 schreef Hiddendoe het volgende:

[..]
Precies ja. We steken allemaal onze kop in het zand. Wij doen het toch goed? Met onze zonnepanelen, windmolens e.d.?
We vergeten dan maar even dat er jaarlijks (weliswaar elders) zoveel peuters hun broertje of zusje doodschieten omdat pappie of mammie vergat dat het pistool in het nachtkastje lag.
Dat er nog steeds hele gezinnen worden verscheurd door een dronken automobilist die er zelf afkomt met hooguit een blauwe plek.
We sluiten monsters op en na rijp beraad van allerlei sociaal behang, wordt dan besloten dat deze jack the ripper zonder gevaar weer kan worden vrijgelaten in onze maatschappij.

Bij echte problemen wijzen we direct en massaal naar de asielzoekers, de buitenlanders, de marokkanen en vertikken het om ook eens kritisch naar ons zelf te kijken.
Maar als de statistieken nou aantonen dat daar wel het probleem ligt?
Mag je dan altijd het probleem niet aanwijzen?
You have to stop the Q-tip when there's resistance!
pi_211635561
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 december 2023 09:38 schreef schommelstoel het volgende:

[..]
Maar als de statistieken nou aantonen dat daar wel het probleem ligt?
Mag je dan altijd het probleem niet aanwijzen?
Welk probleem bedoel je?
  woensdag 20 december 2023 @ 14:17:13 #107
505059 Cpt.Crow
Kapitein Kraai
pi_211680714
quote:
0s.gif Op donderdag 14 december 2023 15:56 schreef myShizzle het volgende:

[..]
die slash/aangeplant is enigszins overbodig aangezien bijna ALLES in NL aangeplant is.
Ja dat klopt, juist daarom noemde ik het.
pi_211680907
Mensen die die kutbeesten niet gewoon op eigen terrein houden... :r
pi_219023746
De rechter heeft gesproken in het voordeel van de katten:

quote:
Rechter in Haarlem bepaalt dat katten gewoon naar buiten mogen
De rechter in Haarlem vindt dat huiskatten gewoon lekker buiten mogen blijven lopen. Waar ze maar willen. De Stichting Huiskat Thuiskat had een zaak aangespannen, waarbij geëist werd dat katten in huis moesten blijven om vogeltjes en kleine zoogdieren te beschermen. "Huiskatten die buiten jagen moeten beboet kunnen worden", vindt de stichting. Maar de rechter gaat daar niet in mee.



De Stichting Huiskat Thuiskat had de zaak aangespannen tegen de provincie Noord-Holland, die katteneigenaars zou moeten dwingen katten binnen te houden. Voorzitter Roel van Dijk vindt dat voor katten dezelfde regels zouden moeten gelden als voor honden. "Als een loslopende hond een reekalf doodt, krijgt de eigenaar een boete. Katten doden jaarlijks miljoenen vogels en kleine zoogdieren, maar daar gebeurt niets mee. De wet verbiedt het doden van beschermde dieren. Dat zou ook moeten gelden voor huiskatten die buiten jagen, want vogels zijn beschermde diersoorten."

Maar Van Dijk hoorde vandaag op de zitting de rechter zeggen dat 'onvoldoende vaststaat dat kattenbezitters bewust het risico aanvaarden dat hun dier een beschermd dier doodt'. "Volgens de rechtbank is er dus geen sprake van voorwaardelijke opzet. Wij zijn het daar niet mee eens en gaan in beroep."

Gegevens onvoldoende overtuigend
De Stichting Huiskat Thuiskat, opgericht in 2021, baseerde haar zaak op meldingen van de website watvangtdekat.waarneming.nl, waar eigenaren rapporteren welke dieren hun kat mee naar huis neemt. Daarmee wilde de stichting aantonen dat huiskatten daadwerkelijk beschermde soorten doden.

De rechtbank vond dat bewijs echter niet overtuigend.

Maggie Ruitenberg van het Kattenkenniscentrum Nederland vindt de aanpak van de stichting Huiskat Thuiskat 'te ongenuanceerd', zegt ze tegen RTL Nieuws.

"De Stichting Huiskat Thuiskat voert al jaren een strijd die behoorlijk zwart-wit is", zegt Ruitenberg. "Ze roepen dat katten miljoenen vogels doden, maar die cijfers komen vaak uit buitenlands onderzoek, bijvoorbeeld uit Australië." Maar de situatie daar is volgens haar niet te vergelijken met Nederland. "Daar leven veel zwerfkatten. Daarnaast gaat niet elke kat naar buiten, en niet elke buitenkat vangt vogels."
https://www.rtl.nl/nieuws(...)zaak-tegen-provincie
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_219023800
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 19:53 schreef voetbalmanager2 het volgende:
De rechter heeft gesproken in het voordeel van de katten:
[..]

Een kat heeft een jachtinstinct, die kan je toch niet binnen houden?

(ik heb geen katten)
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_219023809
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 19:58 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Een kat heeft een jachtinstinct, die kan je toch niet binnen houden?

(ik heb geen katten)
Wel volgens Stichting Huiskat Thuiskat.
Die geven tevens aan door te blijven procederen totdat ze gelijk krijgen.
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_219023893
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 19:58 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Een kat heeft een jachtinstinct, die kan je toch niet binnen houden?

(ik heb geen katten)
Jawel hoor, als je huis groot genoeg is en ze zich niet gaan vervelend. Die van mij weten niet beter.
pi_219023980
Mooi

Gtfo met drammers.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  Moderator woensdag 15 oktober 2025 @ 21:40:15 #114
441859 crew  Lenny77
pi_219024703
quote:
0s.gif Op woensdag 15 oktober 2025 19:58 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Een kat heeft een jachtinstinct, die kan je toch niet binnen houden?

(ik heb geen katten)
Tuurlijk wel.
Gewoon nooit buiten laten als kitten, ze kennen het dan niet en willen ook niet gaan/ weten niet beter.
Een kat die jaren buiten heeft geleefd: dat is een pak moeilijker.. Die zal willen ontsnappen.

Hier zijn alle katten altijd binnen gebleven. Geen vlooien, geen teken, geen wormen, geen dooie beestjes buiten, geen kak in de tuinen, geen kat onder de auto of mishandeld door debielen, geen gestolen katten.

Ik snap zelfs niet dat mensen hun kat nog buiten laten.. dat is je vriendje, je moet ze beschermen O+
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_219024732
quote:
De Stichting Huiskat Thuiskat
Ach
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')