Ja deze snap ik ook niet.quote:Op woensdag 13 december 2023 15:47 schreef Repentless het volgende:
[..]
Dit gaat toch nergens meer over? We horen al bijna twee jaar dat Rusland nooit gaat winnen in Oekrane, dat ze inmiddels museum-materieel moeten inzetten omdat hun moderne materieel allemaal al verrot is, dat er ongetrainde en ongemotiveerde soldaten van de straat worden geplukt en met inferieur materiaal met karrenvrachten tegelijk de gehaktmolen ingaan, etc.
Dit terwijl het een oorlog in een buurland betreft. En nu moeten we opeens bang zijn voor een Russische invasie in Duitsland, 1.600 kilometer van de Russische grens, waarbij ze eerst ook nog eventjes vanuit Oekrane een aanvoerlijn door bijna 700 km Polen of Tsjechi en Slowakije, alle drie NAVO-lidstaten, moeten bewerkstelligen.
Waarbij Polen alleen al, naast een leger van meer dan 200.000 manschappen, 48 F-16s en FA-50s in gebruik heeft, 32 F-35s in bestelling heeft en nog enkele tientallen MiGs en Sukhois gebruikt.
Duitsland heeft alleen al, naast een leger van 180.000 manschappen, 141 moderne Eurofighters operationeel en nog 38 in bestelling, 35 F-35s in bestelling en nog 68 enigszins verouderde Tornado's in gebruik.
Oekrane heeft nog geen 100 straaljagers in gebruik, vrijwel uitsluitend verouderde Russische toestellen die ook nog eens grotendeels gedoneerd zijn door Polen/Slowakije.
Zoals ik zei: We hebben de boel kapot bezuinigd en zijn tot weinig in staat. Dat is gewoon een feit. VK komt dan automatisch uit op kernwapens. Frankrijk is daar helemaal niet duidelijk over.quote:Op woensdag 13 december 2023 16:13 schreef Ulx het volgende:
Wil de VS het niet dan trekt Trump zich maar terug uit NAVO. Het VK, Frankrijk en Duitsland gaan zich echt niet laten overrompelen door Rusland.
Je moet je trots een beetje opzij zetten en wat realisme toelaten. We weten ook wel dat jij denk dat ons leger uit superhelden bestaat die alles wel even kunnen fixen ondanks de bezuinigingen.quote:Op woensdag 13 december 2023 16:16 schreef oheng het volgende:
[..]
Jamaar "we bakken er helemaal niks van" zegt Discombolute.
Lafaards. Ga vechten voor je land zeg.quote:Op woensdag 13 december 2023 16:48 schreef slashdotter3 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)_of_ukrainians_want/
After escaping war, thousands of Ukrainians want to stay in Canada permanently - About 80%
Ik heb het nog even opgezocht, maar hij heeft ook helemaal niet gezegd dat we kansloos zijn.quote:Op woensdag 13 december 2023 16:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja deze snap ik ook niet.
Het zal niet gezellig worden maar kansloos zijn we niet.
https://www.newsweek.com/(...)efensive-war-1851100quote:Breuer was also asked if the German military would be able to take on a Russian attack on NATO, which Germany is a part of, after the possible end to the Russia-Ukraine war. Breuer said, "Yes. Period. We have no alternative. We can defend ourselves, and we will defend ourselves."
However, Breuer did admit that the German military has deficiencies when it comes to national and alliance defense after focusing on international crisis management for years.
"We now see a Bundeswehr [the armed forces of Germany] that is not yet sufficiently equipped for this," he said, adding that there are "structures that make quick and targeted decisions almost impossible."
Vroeger haatten republikeinen de Russen tenminste uit de grond van hun hart, tegenwoordig zijn republikeinen gewoon te koop.quote:Op woensdag 13 december 2023 12:09 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat is toch bizar. Juist de republikeinen schermden(nou ja schermden schijnbaar) altijd met geopolitieke belangen die nodig zijn om wereldleider te blijven.
Een normaal volk kan dat inderdaad niet omdat ze niet bereid zijn een groot deel van hun bevolking op te offeren. De Russen interesseert het niet hoeveel Russisch vlees door de versnipperaar gaat, als het door hen aangevallen land maar volledig vernield en de burgerbevolking van dat land uitgeroeid wordt.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:40 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Tering![]()
Rusland kan dat helemaal niet, niet binnen twintig jaar.
Op een gegeven moment loop je gewoon tegen grenzen aan, dat weet Poetin zelf ook wel.quote:Op woensdag 13 december 2023 17:48 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Een normaal volk kan dat inderdaad niet omdat ze niet bereid zijn een groot deel van hun bevolking op te offeren. De Russen interesseert het niet hoeveel Russisch vlees door de versnipperaar gaat, als het door hen aangevallen land maar volledig vernield en de burgerbevolking van dat land uitgeroeid wordt.
Die grenzen interesseren zowel het Russische regime, als de Russen zelf helemaal niets.quote:Op woensdag 13 december 2023 18:42 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Op een gegeven moment loop je gewoon tegen grenzen aan, dat weet Poetin zelf ook wel.
Dat hoeft ze ook niet te interesseren, want verder dan dat komen ze toch niet.quote:Op woensdag 13 december 2023 18:45 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Die grenzen interesseren zowel het Russische regime, als de Russen zelf helemaal niets.
Die heeft schijt aan grenzen.quote:Op woensdag 13 december 2023 18:42 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Op een gegeven moment loop je gewoon tegen grenzen aan, dat weet Poetin zelf ook wel.
Het probleem met jou is dat je continue helemaal doorslaat in de meest extremistische, zelf verzonnen opinies. Het is altijd zwart of wit.quote:Op woensdag 13 december 2023 17:10 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Je moet je trots een beetje opzij zetten en wat realisme toelaten. We weten ook wel dat jij denk dat ons leger uit superhelden bestaat die alles wel even kunnen fixen ondanks de bezuinigingen.
Je verwijt mij iets wat vooral aan jezelf ligt. Het is bij mij bijna nooit zwart of wit.quote:Op woensdag 13 december 2023 21:46 schreef oheng het volgende:
[..]
Het probleem met jou is dat je continue helemaal doorslaat in de meest extremistische, zelf verzonnen opinies. Het is altijd zwart of wit.
En nu ook weer: ik heb nooit dit soort uitspraken gedaan over het NL leger in deze hele topic reeks. Je zit continue dingen te verzinnen.
Zoals ik zei, grenzen in de zin van fysieke beperkingen zoals man of slagkracht o.i.d., niet landsgrenzen. Je kan er schijt aan hebben dat je niet genoeg raketten hebt, maar je tovert ze niet ineens tevoorschijn.quote:
Elke militair is een moordenaar.quote:Op dinsdag 12 december 2023 16:48 schreef Repentless het volgende:
Dan nog steeds de vraag: zie jij onze of bijvoorbeeld Amerikaanse strijdkrachten ook als moordenaars die daar bewust voor kiezen, wanneer ze zijn uitgezonden?
Nog nooit zoveel onzin in 1 post gezien.quote:Op woensdag 13 december 2023 13:36 schreef slashdotter3 het volgende:
Hoofd Strijdkrachten van Duitsland zegt dat zijn land, ook in NAVO-verband machteloos is tegenover Rusland. en sluit een defensieve oorlog tegen Rusland niet uit. Spreekt zelfs van een Russische invasie in Duitsland.
Heel goed dat westerse landen na 20 jaar uit hun winterslaap lijken te komen: Rusland gaat de NAVO aanvallen als Poetin niet NU gestopt wordt.
Heel goed dat chef Defensie van Duitsland vreest voor een Russische invasie IN Duitsland. 20 jaar lang hebben westerse landen in naeve droom verkeerd dat gasbelangen de geopolitieke, imperialistische aspiraties van Poetin konden doen verdampen. Here we are. Elke Oost-Europeaan met een beetje kennis van geopolitiek en Rusland heeft hier jarenlang voor gewaarschuwd. Dovemansoren, of course. Gazprom klonk aanlokkelijker dan het gebrom van ons. En nu hebben we de beer aan het dansen.
En er zijn nog steeds naevelingen onder ons die denken dat het artikel 5 van de NAVO van kracht zal worden als Poetin de Baltische staten binnenvalt. Denken jullie echt dat bijv Duitsland Letland gaat beschermen in een directe oorlog met Rusland?
[ twitter ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zo'n grote overmacht heeft Rusland niet meer wanneer het op elektronische oorlogsvoering en jamming uitkomt blijkbaar. Vooral omdat Oekrane het een prioriteit heeft gemaakt om hun EW systemen uit te schakelen. En Zo'n rugzak die die soldaat droeg is natuurlijk gewoon waardeloos. Daar die gemaakt zijn om slechts 1 frequentie tegelijkertijd te jammen. (pin me hier niet op vast. Zoveel weet ik niet van de rugzak af, maar kan me niet voorstellen dat die zo geavanceerd is dat hij een hele reeks frequenties jammed). En daar hij deze waarschijnlijk via Ali-Express heeft gekocht ofzo.
[ Bericht 0% gewijzigd door Delenlill op 13-12-2023 22:59:46 ]
Inderdaad. Ook al zijn onze legers en materieel op dit ogenblik verzwakt. Vergeet niet dat zonder Amerika er nog steeds 30 landen in zitten. Die samen genoeg troepen en materieel in kunnen zetten om succesvol tegen Rusland te vechten als dat nodig is. Ook is ons Materieel veel geavanceerder. Door regelmatig samen te trainen en onze materieel op elkaar af te stemmen zijn wij goed op elkaar ingespeeld. En nog belangrijker onze bevelstructuur werkt veel beter samen. Bij de Russen is dit een zooitje ongeregeld en werken ze vaak langs elkaar heen.quote:Op woensdag 13 december 2023 22:49 schreef Lt.Bookman het volgende:
Lol, de NAVO kan zelfs de VS op de reservebank houden en dan curbstompen ze het huidige Rusland nog.
https://www.ukrinform.net(...)-aid-to-ukraine.htmlquote:Denmark set to send Ukraine EUR 1B aid package
Danish Prime Minister Mette Frederiksen announced on Wednesday her government would present before the country’s parliament on Thursday a new package of assistance for Ukraine in the amount of almost EUR 1 billion.
Frederiksen made the announcement during a press conference in Oslo, an Ukrinform reports.
If approved, the package will include “some of the things Ukraine needs right now, like ammunition, tanks, drones, and other equipment important for an ongoing fight,” the prime minister told journalists.
“Now it is not time to tire down from the war that the brave Ukrainian soldiers are fighting,” Frederiksen stressed.
Er staat nog wat meer informatie in beide artikelen. Zelenski zijn bezoek aan de Noorwegen om deel te nemen aan de tweede Oekrane-Noord Europa summit is een success zo te zien.quote:Norwegian PM announces $1.8B in aid to Ukraine
Norway will provide $1.8 billion in aid to Ukraine by the end of the current year and will continue to support the country from the first months of 2024.
Norwegian Prime Minister Jonas Gahr Stoere stated this at a joint press conference with Ukrainian President Volodymyr Zelensky in Oslo, an Ukrinform correspondent reports.
According to Stoere, Norway has an opportunity to help with $1 billion for 2023, which is coming to an end soon. “We are also increasing our financial and humanitarian support by about $800 million for this year," he said.
The Norwegian Prime Minister has stressed that his country will support Ukraine in 2024 from the first months. This will include direct economic support for critical services in Ukraine so that there are no delays in supplies to Ukrainians.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Zou mij niks verbazen als hij gewoon doorgaat met zijn chantage. En wanneer hij de beschikking krijgt over die 30 miljard vindt hij wel weer iets anders om onze hulp aan Oekrane tegen te houden. En ik geloof er niks van dat Orban de beloofde maatregelen daadwerkelijk gaat doorvoeren. Zo jammer dat de EU heeft toegegeven aan zijn chantage.
https://t.me/atesh_ua/2887 - de beelden waar ze over spreken volgens mij.quote:Ukrainian guerillas troll Russian army bosses by posting photos from inside military base
Ukrainian guerillas managed to sneak into the base of Russia’s 56th Guards Assault Regiment in temporarily occupied Feodosia, Crimea.
This was reported by the ATESH partisan movement operating in temporarily occupied Crimea, Ukrinform reports.
"Our agent has collected data on the unit's personnel, heavy equipment, and weaponry. The Mi-8 helicopters used to evacuate the wounded are worth noting," the report says.
Citing their sources, guerillas says the regiment suffered heavy losses in intense fighting, including due to poorly planned assault missions.
"The command replenishes losses at the expense of convicts, which strongly undermines the morale in the unit, causing discontent, first of all, among lower-level commanders on the ground,” the report reads.
All gathered intelligence will be forwarded to the Ukrainian Defense Forces, partisans stress.
Earlier, Ukrinform reported that Ukrainian guerillas in occupied Crimea exposed the location of a military equipment cluster in Feodosia.
Ook al komen ze niet ver, niemand zit te wachten op honderdduizenden, zo niet miljoenen Europese doden, een instortende wereldeconomie, een mogelijke derde wereldoorlog of welke ellende dan ook omdat de Russen met meatwaves een paar vierkante kilometer Baltisch, Pools of Fins terrein weten te veroveren en complete dorpen en steden in die landen in as leggen.quote:Op woensdag 13 december 2023 21:15 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Dat hoeft ze ook niet te interesseren, want verder dan dat komen ze toch niet.
Grenzen in de zin van fysieke beperkingen trouwens, geen landsgrenzen.
Neuh, dat valt wel mee.quote:Op donderdag 14 december 2023 08:36 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Ook al komen ze niet ver, niemand zit te wachten op honderdduizenden, zo niet miljoenen Europese doden, een instortende wereldeconomie, een mogelijke derde wereldoorlog of welke ellende dan ook omdat de Russen met meatwaves een paar vierkante kilometer Baltisch, Pools of Fins terrein weten te veroveren en complete dorpen en steden in die landen in as leggen.
Al zou het de Russen opnieuw honderdduizenden militairen en vrijwel hun complete krijgsmacht kosten, ze zijn er achterlijk genoeg voor om zelfs dat een acceptabel verlies te vinden als daar een verregaande destabilisatie van de vrede en veiligheid in Europa en de wereld tegenover staat en ze de nodige Europese burgers hebben weten te vermoorden.
Ik zie liever niet dat onze regeringen gokken dat Russen dezelfde beslissingen zouden nemen die wij, westerlingen, zouden nemen. In "komt wel goed" geloof ik al lang niet meer.quote:
Het met een "komt wel goed" afdoen zou ik ook niet doen, maar de Russen lijken toch wat angst te hebben voor een directe confrontatie met de NAVO en aan het verlies van hun hele krijgsmacht hebben ze niets. Ze hopen naast de overwinning op Oekraine ("Op de NAVO") om de wereld in tweeen te kunnen delen en zelf aan het hoofd te kunnen staan (of in ieder geval op gelijke voet met China) van die Tweede Wereld.quote:Op donderdag 14 december 2023 12:28 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Ik zie liever niet dat onze regeringen gokken dat Russen dezelfde beslissingen zouden nemen die wij, westerlingen, zouden nemen. In "komt wel goed" geloof ik al lang niet meer.
Mooi werk van die Bradleyquote:Op donderdag 14 december 2023 01:39 schreef Delenlill het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)f_a_russian_soldier/
The mysterious detonation of a Russian soldier somewhere near Bakhmut.
https://www.reddit.com/r/(...)mpt_to_evacuate_the/
Krynky, left bank. An attempt to evacuate the surviving Russians from the cemetery of Russian armored vehicles.
https://www.reddit.com/r/(...)ssance_uav_supercam/
The enemy crew of the reconnaissance UAV 'SuperCam' did not have time to evacuate due to a malfunction of the minibus. The HIMARS GMLRS hit freed them from having to repair the car. 🎥 OK West
https://www.reddit.com/r/(...)_attacking_russians/
A Ukrainian Bradley destroys 3 attacking Russian's MT-LB IFV at night of December 5 (area of Stepove in Zaporizhzhia region). The aftermath at daylight can be seen on Youtube video
https://www.reddit.com/r/(...)ring_3_rusian_mtlbs/
Aftermath of Bradley Encountering 3 rusian MT-LB's in Stepove Filmed by 47 "Magura" Brigade
NOSquote:Poetin: pas vrede als doelen bereikt zijn
In zijn jaarlijkse vragenronde voor Rusland heeft president Poetin herhaald dat zijn doelen voor de strijd in Oekrane niet zijn veranderd en er pas vrede kan komen als die zijn behaald. Poetin spreekt momenteel het volk toe in een urenlange vragensessie voor het publiek.
Bij de invasie vorig jaar formuleerde Rusland drie doelen: het 'denazificeren', 'demilitariseren' en neutraliseren van Oekrane, dus de regering-Zelensky ten val brengen, het leger ontmantelen en voorkomen dat het land toetreedt tot de NAVO. "Als ze daarover geen afspraken willen maken, dan zijn we gedwongen andere maatregelen te nemen, zoals militaire. Of we maken afspraken of we lossen dit op door geweld."
Poetin voegde er in de live-uitzending aan toe dat het erop lijkt dat de buitenlandse steun voor Oekrane tanende is. Zo blokkeren Republikeinen in het Amerikaanse Congres steungelden voor het land en ligt in Europa de Hongaarse premier Orbn dwars. "Er komt een keer een einde aan al het gratis spul en dat zie je nu langzamerhand gebeuren."
Geen nieuwe mobilisatieronde
Militair zou Rusland er juist goed voorstaan, voegde Poetin toe. Een nieuwe mobilisatieronde is niet nodig, er zijn volgens hem momenteel genoeg vrijwilligers beschikbaar: 1500 per dag. Eind september vorig jaar riep het land nog 300.000 reservisten op om de slagkracht te versterken, volgens Poetin worden er momenteel 244.000 van hen ingezet in de strijd tegen Oekrane. Mobilisatie ligt politiek gevoelig in het land, omdat er dan niet alleen maar beroepsmilitairen sneuvelen.
Volgens Poetin worden de manschappen gebruikt om de bestaande posities te versterken. Hij gaf toe dat Oekraense elitetroepen de Dnjepr zijn overgestoken, zoals Oekrane eerder al claimde, maar spreekt van een futiele strijd. "Dom van ze, onverantwoord van hun leiders", noemde hij die manoeuvre. "Een tragedie voor hen."
Elk jaar geeft Poetin het volk de kans om vragen aan hem te stellen, al sloeg hij dat in 2022, het eerste jaar van de oorlog, een keer over. Volgens staatsmedia waren er dit jaar meer dan 2 miljoen inzendingen. Persbureau AP wijst erop dat het vragenvuur strak geregisseerd wordt en weinig te maken heeft met het afleggen van verantwoording: "Het draait vooral om spektakel, niet om inspraak."
87% van rus leger is al weg.quote:Op donderdag 14 december 2023 12:38 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het met een "komt wel goed" afdoen zou ik ook niet doen, maar de Russen lijken toch wat angst te hebben voor een directe confrontatie met de NAVO en aan het verlies van hun hele krijgsmacht hebben ze niets.
NOSquote:'Russische economie hard geraakt'
De Russische economie lijdt zwaar onder de oorlog in Oekrane, schrijft het Amerikaanse ministerie van Financin in een conceptrapport waar de Financial Times de hand op heeft gelegd. Volgens een analist zou de Russische economie 5 procent meer gegroeid zijn zonder de oorlog.
Zo stegen de prijzen in Rusland en gaf de overheid een derde van zijn budget uit aan de strijdkrachten, zo'n 100 miljard. Daardoor bleef het land achter bij andere landen die energie exporteren, zoals de VS.
Analist Rachel Lyngaas, expert op het gebied van sancties, zegt wel dat de internationale maatregelen een minder groot effect hadden dan verwacht op de energiesector, de ruggengraat van de Russische economie. Er was aanvankelijk enige terugval te zien, maar door het aantrekken van de brandstofprijzen werd dat deels weer goedgemaakt.
Nee, dat de Russen geen moreel kompas hebben is duidelijk, maar ze handelen vrij rationeel.quote:Op donderdag 14 december 2023 12:59 schreef ExTec het volgende:
Je hebt te maken met een partij bij wie normale ratio (dus: bij een zeker verlies iets anders gaan doen) gewoon niet geld.
Ik heb beelden bij de woorden van Poetinquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
Dat zeggen ze niet. 87% van het leger voor de oorlog is weg. Anders hadden ze nu toch maar 13% over van die 800k (of hoeveel het er ook waren voor de oorlog).quote:Op donderdag 14 december 2023 12:59 schreef ExTec het volgende:
[..]
87% van rus leger is al weg.
[ twitter ]
Waar zit dat rationele hem dan in?quote:Op donderdag 14 december 2023 13:05 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, dat de Russen geen moreel kompas hebben is duidelijk, maar ze handelen vrij rationeel.
Dit is een gevaarlijke aanname. Ze handelen niet rationeel namelijk. Je moet ze niet vanuit ons Westers denken benaderen, daarvoor waarschuwen de oostblokkers al jaren voor.quote:Op donderdag 14 december 2023 13:05 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, dat de Russen geen moreel kompas hebben is duidelijk, maar ze handelen vrij rationeel.
quote:Op donderdag 14 december 2023 13:10 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ik heb beelden bij de woorden van PoetinDie man valt elke avond met een glimlach in slaap, ziende dat met 1 mongolenland als Hongarije en wat Republikeinen in de zak je het Westen al frustreren kan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ze zijn pragmatisch, maar zeker niet rationeel. Niet naar onze maatstaven in ieder geval.quote:Op donderdag 14 december 2023 13:19 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dit is een gevaarlijke aanname. Ze handelen niet rationeel namelijk. Je moet ze niet vanuit ons Westers denken benaderen, daarvoor waarschuwen de oostblokkers al jaren voor.
Er wordt hoofdzakelijk in Azie gerekruteerd, er Moscovieten en Petersburgers worden echt niet als kanonnenvoer gebruikt. Ondertussen zorgt Poetin ervoor dat er een geldstroom richting die arme Aziatische oblasten blijft stromen dus mensen daar komen niet massaal in opstand. Verder wordt er echt niet 87% van de Russische personele reserve geslacht.quote:Op donderdag 14 december 2023 13:17 schreef ExTec het volgende:
[..]
Waar zit dat rationele hem dan in?
87% laten slachten is no biggy, ze zijn rationeel genoeg om bij 95% heus wel op te houden?
Ik benader ze juist niet vanuit ons Westers denken. Poetin heeft andere doelstellingen en maakt andere afwegingen dan Westerse leiders, maar maakt die afwegingen wel op rationele gronden.quote:Op donderdag 14 december 2023 13:19 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dit is een gevaarlijke aanname. Ze handelen niet rationeel namelijk. Je moet ze niet vanuit ons Westers denken benaderen, daarvoor waarschuwen de oostblokkers al jaren voor.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |