In de ochtend van 7 oktober 2023 werden vanuit de Gazastrook duizenden raketten op Israëlische plaatsen in de grensstreek afgevuurd. Ook de steden Tel Aviv en Jeruzalem waren doelwit. Een groot aantal Hamasleden stak vanuit de Gazastrook op meerdere plaatsen de grens met Israël over, over land en via de lucht. Meer dan 1.300 mensen werden gedood, waaronder tientallen niet-Israëli's.
Premier Benjamin Netanyahu sprak in reactie op de aanvallen over een oorlogssituatie. Op 7 oktober begon Israël met een uitgebreide reeks luchtaanvallen op de Gazastrook, die volgens Israël waren gericht op locaties van Hamas. Op 8 oktober sloot Israël de toevoer van elektriciteit en brandstof naar Gaza af. Als gevolg daarvan viel de enige elektriciteitscentrale op 11 oktober uit.Netanyahu zei op 9 oktober tegen VS-president Biden, dat Israël geen andere keus heeft dan een grondoperatie in Gaza te starten en dat het "een lange en moeilijke oorlog" zal worden
Als gevolg van het conflict liepen ook de spanningen op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem op. Sinds 8 oktober werden gevechten aan de Israëlisch-Libanese grens gemeld. Het ging om beschietingen door Hezbollah, die het Israëlische leger met raketaanvallen antwoordde.
Israël riep op 13 oktober inwoners van Gaza-Stad op om voor hun veiligheid uit te wijken naar zuidelijker delen van de Gazastrook. De burgers hebben tot 16:00 uur lokale tijd op 14 oktober naar haar het zuiden te vertrekken via 2 routes. Tot op heden is er nog geen grond offensief in Gaza. Op 17 oktober werd het Al-Ahli Arabi Baptistenziekenhuis in Gaza getroffen door een bom, sommige bronnen spreken zelfs van 500 doden. Dit bombardement leidde tot veel onrust. Leiders in het Midden Oosten zeggen hun afsprak met Joe Biden af, bij ambassades wordt geprotesteerd. Beide partijen claimen dat de andere partij verantwoordelijk is voor het drama in het ziekenhuis.
Op 19 oktober werd bekend dat Ofir Engel, een 18-jarige Nederlander een van de 200 gegijzelde is die Hamas heeft meegenomen naar Gaza. Op 21 oktober werden er enkele vrachtwagens met hulp Gaza binnengelaten vanuit Egypte. Op 22 oktober werd bekend dat een 33-jarige Nederlandse vrouw is overleden in Zuid-Gaza in een vluchtelingenkamp, dit was de moeder van de 16-jarige Mohammed die vlogs maakt voor de NOS. Mark Rutte bracht op 23 oktober een bezoek aan Israëlische premier Netanyahu en Palestijnse president Abbas. In de nacht van 27 op 28 oktober leek een nieuwe fase aangebroken, Israël trok met niet alleen bommen, maar ook mankracht Gaza binnen. Dit lijkt echter nog niet het grondoffensief te zijn.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Steve Lookner live
Op zaterdag 4 november 2023 12:49 schreef theunderdog het volgende: Breaking: Netanyahu, fatah, PLO en Hamas plannen gesprek in. Men stelt dat het gaat om vredesbesprekingen.
nou dat zou wat zijn
zit er nog een onafhankelijke partij bij?
Hamas moet toch ook wel weten dat ze dit nooit kunnen winnen maar wat moeten ze anders doen
[..] Ik mag hopen dat als de meerderheid van de Nederlanders ooit op iets fout gaan stemmen dat ik daar niet voor afgerekend zou worden omdat ik een Nederlands paspoort heb.
Maar dat mensen die niet links stemmen nu wel de consequenties aanvaarden van vele duizenden gelukzoekers die hier binnen gehaald worden, is verder prima?
[..] Maar dat mensen die niet links stemmen nu wel de consequenties aanvaarden van vele duizenden gelukzoekers die hier binnen gehaald worden, is verder prima?
ik dacht altijd dat de regeringen overwegend rechts waren de afgelopen jaren?
Op zaterdag 4 november 2023 12:49 schreef theunderdog het volgende: Breaking: Netanyahu, fatah, PLO en Hamas plannen gesprek in. Men stelt dat het gaat om vredesbesprekingen.
Ik betwijfel het, 7 oktober was er ook "vrede", een staakt het vuren of vrede zal Hamas alleen maar de kans geven nog eens toe te slaan. Hamas gaf gisteren nog aan dat er meerdere 7 oktobers zouden plaatsvinden en dat Israël uitgeroeid moest worden.
Ik vermoed, indien ze echt gaan spreken, dat ze de vrijlating van alle gijzelaars eisen en de volledige overgave van Hamas, Israël gaat nooit de verantwoordelijken vrij laten lopen van de slachting op 7 oktober.
3 maanden ban vanwege vvmu en gewoon één op één teksten overnemen van linkse users waar de PVV in DENK/Links wordt veranderd mag blijkbaar niet. Doei.
[..] Genoeg beelden waar de straten vol staan met juichende Palestijnen als Hamas thuis komt na de slachting op 7 oktober, waar de bevolking zelf met de lijken door de straten gingen.
Inderdaad. Maar sommigen kunnen er gewoon niet bij dat mensen zo zijn en willen dat gedrag daarom verklaren aan de hand van externe factoren, zodat vervolgens het argument kan worden gemaakt dat dit eigenlijk gewoon vredelievende mensen zijn.
quote:
Op zaterdag 4 november 2023 12:48 schreef capricia het volgende: Ben ik de enige die het gevoel heeft dat het allemaal niet zo voorspoedig loopt voor Israël?
Het is bijna een maand geleden. En de gijzelaars zijn niet vrij. Hamasleiders lopen nog vrij rond. En Gaza is niet onder controle. Daarbij ontzettend veel burgerslachtoffers in Gaza.
Hmm, ik denk dat het wel positief verloopt eigenlijk. Het leger maakt duidelijk vorderingen en er heeft zich ook nog geen derde partij direct in de oorlog gemengd. Wat ze momenteel doen is ook gewoon heel erg lastig. Het was vanaf moment één duidelijk dat het een lange strijd zou gaan worden.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
[..] Ik betwijfel het, 7 oktober was er ook "vrede", een staakt het vuren of vrede zal Hamas alleen maar de kans geven nog eens toe te slaan. Hamas gaf gisteren nog aan dat er meerdere 7 oktobers zouden plaatsvinden.
Ik vermoed, indien ze echt gaan spreken, dat ze de vrijlating van alle gijzelaars eisen en de volledige overgave van Hamas, Israël gaat nooit de verantwoordelijken vrij laten lopen van de slachting op 7 oktober.
Israeli;s hebben toch gezegd geen zin te hebben in vredebesprekingen?
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
Hamas moet toch ook wel weten dat ze dit nooit kunnen winnen maar wat moeten ze anders doen
Israel praat niet met terroristen dus dit is fakenews
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
[..] Maar dat mensen die niet links stemmen nu wel de consequenties aanvaarden van vele duizenden gelukzoekers die hier binnen gehaald worden, is verder prima?
We hebben helemaal geen linkse kabinetten gehad sinds Rutte premier is.
Ik neem links dan ook meer kwalijk dat ze al decennia een conservatief religieuze stroming faciliteren en koesteren waardoor we nu zitten met een volkomen mislukte integratie, het ging goddomme net zo goed met die secularisering en toen gingen we meer van hetzelfde aan krankzinnige ellende importeren.
got me a movie, I want you to know slicing up eyeballs, I want you to know