In de ochtend van 7 oktober 2023 werden vanuit de Gazastrook duizenden raketten op Israëlische plaatsen in de grensstreek afgevuurd. Ook de steden Tel Aviv en Jeruzalem waren doelwit. Een groot aantal Hamasleden stak vanuit de Gazastrook op meerdere plaatsen de grens met Israël over, over land en via de lucht. Meer dan 1.300 mensen werden gedood, waaronder tientallen niet-Israëli's.
Premier Benjamin Netanyahu sprak in reactie op de aanvallen over een oorlogssituatie. Op 7 oktober begon Israël met een uitgebreide reeks luchtaanvallen op de Gazastrook, die volgens Israël waren gericht op locaties van Hamas. Op 8 oktober sloot Israël de toevoer van elektriciteit en brandstof naar Gaza af. Als gevolg daarvan viel de enige elektriciteitscentrale op 11 oktober uit.Netanyahu zei op 9 oktober tegen VS-president Biden, dat Israël geen andere keus heeft dan een grondoperatie in Gaza te starten en dat het "een lange en moeilijke oorlog" zal worden
Als gevolg van het conflict liepen ook de spanningen op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem op. Sinds 8 oktober werden gevechten aan de Israëlisch-Libanese grens gemeld. Het ging om beschietingen door Hezbollah, die het Israëlische leger met raketaanvallen antwoordde.
Israël riep op 13 oktober inwoners van Gaza-Stad op om voor hun veiligheid uit te wijken naar zuidelijker delen van de Gazastrook. De burgers hebben tot 16:00 uur lokale tijd op 14 oktober naar haar het zuiden te vertrekken via 2 routes. Tot op heden is er nog geen grond offensief in Gaza. Op 17 oktober werd het Al-Ahli Arabi Baptistenziekenhuis in Gaza getroffen door een bom, sommige bronnen spreken zelfs van 500 doden. Dit bombardement leidde tot veel onrust. Leiders in het Midden Oosten zeggen hun afsprak met Joe Biden af, bij ambassades wordt geprotesteerd. Beide partijen claimen dat de andere partij verantwoordelijk is voor het drama in het ziekenhuis. Op 19 oktober werd bekend dat Ofir Engel, een 18-jarige Nederlander een van de 200 gegijzelde is die Hamas heeft meegenomen naar Gaza.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Steve Lookner live
Op donderdag 19 oktober 2023 20:03 schreef Scorpie het volgende: Is @:Werkperd al klaar bij de Appie met zijn vakkenvullen ? En @:Slayage? Appie is toch tot 20:00 open?
Die werken zeker bij dat ene amsterdamse filiaal?
Of staan ze hier in Utrecht met de vlag te zwwaien?
@Glazenmaker "Wanneer de gijzelaars vrij zijn. De raketten ophouden. De daders en bedenkers van de aanslagen dood of opgesloten zijn"
Dit is slechts stapje een, daarna zal Israël zonder een extreemrechtse regering gedwongen moeten worden om voor de Palestijnse bevolking een leefbaar leven te creëren, dat is de enige manier om verdere ellende voor de komende eeuwen te voorkomen.
[..] 450 a 750 minder als dinsdag werd gedesinformeerd. Alles en iedereen die met zn wijzende vingertje stond naar Israel mag wel even sorry zeggen
Dat zou normaal zijn.
Ja je mag de berichtgeving van NOS en NRC wat mij betreft tot in de oneindigheid ridiculiseren met hun 800 doden onder het puin van het totaal verwoeste ziekenhuis, terwijl het zijn goddomme drie omgekeerde stoeptegels, nota bene door hun eigen pruts regenpijpbom.
Maar je gaat niet lachen om doden, het zijn gewoon mensen man, dat is gewoon niet tof
got me a movie, I want you to know slicing up eyeballs, I want you to know
Op donderdag 19 oktober 2023 20:15 schreef UitStraling het volgende: @:Glazenmaker "Wanneer de gijzelaars vrij zijn. De raketten ophouden. De daders en bedenkers van de aanslagen dood of opgesloten zijn"
Dit is slechts stapje een, daarna zal Israël zonder een extreemrechtse regering gedwongen moeten worden om voor de Palestijnse bevolking een leefbaar leven te creëren, dat is de enige manier om verdere ellende voor de komende eeuwen te voorkomen.
Die bevolking kiest zelf iedere keer voor een militante partij.... Stop met haten.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt' 'Ieder nadeel heb zijn voordeel' We zullen je nooit, nooit vergeten 1947-2016
[..] Hoe heeft Hamas dan zo vreselijk kunnen toeslaan? Ik begrijp dat niet echt. Eigenlijk zijn er twee dingen die ik onbegrijpelijk vind:
• Hoe halen die mafklappers van Hamas het in hun harses om zo'n aanval te plannen waarvan je van tevoren op je klompen kan aanvoelen wat de repercussies zullen zijn • Hoe kan het dat ze zo veel schade kunnen aanrichten tegen een land dat normaalgesproken 365 dagen per jaar 24/7 extreem waakzaam is tegen acties vanuit Gaza?
Als een land interne kwesties heeft die problemen kunnen geven aan de stabliteit van het land dan zou zomaar de inlichtingendienst hun focus ergens anders op hebben en een dreiging missen van het buitenland.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
[..] Ja je mag de berichtgeving van NOS en NRC wat mij betreft tot in de oneindigheid ridiculiseren met hun 800 doden onder het puin van het totaal verwoeste ziekenhuis, terwijl het zijn goddomme drie omgekeerde stoeptegels, nota bene door hun eigen pruts regenpijpbom.
Maar je gaat niet lachen om doden, het zijn gewoon mensen man, dat is gewoon niet tof
Doe ik ook niet. Juist dat eerste, daarom
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt' 'Ieder nadeel heb zijn voordeel' We zullen je nooit, nooit vergeten 1947-2016
Onvoorstelbaar maar goed dat de maskers van Gl/Pvda een geen partij, afgaan. Greetje gaat hier garen spinnen. Niet dat ik het eens ben maar wel omdat ik het begrijp.
[..] Hoe heeft Hamas dan zo vreselijk kunnen toeslaan? Ik begrijp dat niet echt. Eigenlijk zijn er twee dingen die ik onbegrijpelijk vind:
• Hoe halen die mafklappers van Hamas het in hun harses om zo'n aanval te plannen waarvan je van tevoren op je klompen kan aanvoelen wat de repercussies zullen zijn • Hoe kan het dat ze zo veel schade kunnen aanrichten tegen een land dat normaalgesproken 365 dagen per jaar 24/7 extreem waakzaam is tegen acties vanuit Gaza?
1 is het doel van Hamas. Hoe harder Israël terug slaat, hoe meer bommen er gegooid worden des te meer dode kindjes en des te meer beelden die de wereld over kunnen. Israël kent maar én manier en dat is zo hard mogelijk slaan. Dat is goed voor Gaza, er is geen volk zo zielig als de Gazaan. Afsluiten water, electriciteit en voedsel dat valt bij de buitenwereld slecht dus goed voor Hamas. Het is als David een muis vs Goliath, Gaza maakt geen kans en ze kunnen dus maar op een manier winnen en dat is via de buitenwereld. Gazanen die sterven zijn martelaren, dat is nu en dat was 25 jaar geleden met de zelfmoordaanslagen 2 dat is inderdaad bizar. Dat Hamas Israël wist te bereiken én dan het uren tot bijna en dag duurde voordat IDF er was om de mensen te beschermen of bevrijden. De inwoners van Israël hebben een zware klap te verwerken, ze zijn het vertrouwen in het beste leger ter wereld een beetje kwijt