Tientallen Palestijnse militanten trokken zaterdagmorgen de streng beveiligde grens met Isral over, waarna op tal van plaatsen in Isral grondgevechten uitbraken. Het Isralische leger voerde op zijn beurt vergeldingsacties uit op Gaza. Hamas-strijders zijn actief en vuren hun wapens af terwijl ze door de straten van Isral trekken.
Er wordt geschat dat minstens 300 Isralirs zijn omgekomen en meer dan 1590 burgers gewond zijn geraakt. In de Gazastrook werden zeker 232 Palestijnen gedood en raakten 1697 mensen gewond na tegenaanvallen van het Isralische leger. Zowel Hamas als de Isralische premier Benjamin Netanyahu spreekt van een oorlog. Hamas noemt de aanval Operatie al-Aqsa-storm.
Het Isralische leger meldt dat tijdens de aanvallen ook "meerdere terroristen" zijn genfiltreerd. Bewoners van de omgeving rond de Gazastrook zijn uit voorzorg opgeroepen thuis te blijven. Mohammad Deif, een leider van de Palestijnse groep Hamas, die de Gazastrook controleert, meldt dat de groepering achter de "verrassingsaanval" zit. Hij zegt dat er wel 5.000 raketten zijn afgevuurd. "Dit is de dag van de grote strijd om de laatste bezetting op aarde te beindigen." Update 1.00 uur: De Isralische premier Benjamin Netanyahu roept alle Palestijnen op om Gaza te verlaten. Het Isralische leger zal de schuilplaatsen van Hamas in Gaza tot “puin” reduceren, zei Netanyahu in een televisietoespraak. Hamas-leider Ismail Haniyeh kondigde aan dat hij de strijd zal uitbreiden van de Gazastrook naar de Westelijke Jordaanoever en Jeruzalem. “De strijd is doorgedrongen tot het hart van de ‘zionistische eenheid’”, zegt hij.
Het Isralische leger zegt dat het nog steeds vecht tegen “honderden” gewapende indringers uit de Gazastrook in Isral. Legerwoordvoerder Richard Hecht reageerde op vragen van journalisten over hoeveel strijders van het Hamas-offensief zich nog op Isralisch grondgebied bevonden: "Honderden." De gevechten tegen Hamas-aanhangers zouden op “22 locaties” doorgaan, zei Hecht. De legerwoordvoerder bevestigde ook dat er meerdere Isralische burgers en militairen werden gegijzeld in Beeri en ook in Ofakim.
Iran beschrijft de aanvallen van Hamas als een daad van zelfverdediging en roept moslimlanden op Palestina te steunen. Deze stap is een “natuurlijke reactie op het oorlogszuchtige en provocerende beleid van de zionisten”, citeerden de Iraanse staatsmedia een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Op meerdere plaatsen in Europa is er extra politie op de been om in te kunnen grijpen bij mogelijke incidenten. Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag extra veiligheidsmaatregelen ingevoerd bij Joodse en Isralische gebouwen zoals synagoges, scholen en monumenten.
SPOILER: Update 17 uur 7 oktober
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Update 13.40 uur
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[..] Als je vrijheidsstrijd bestaat uit het kidnappen van kinderen en het verkrachten van vrouwen dan verdien je natuurlijk ook wel een stevige onderdrukking.
Zouden Gaza-vluchtelingen hier ook meteen aan het werk mogen en binnen een paar weken een woning krijgen? Moet er wel eerst een sloep cruiseship heen denk ik.
Op zondag 8 oktober 2023 01:17 schreef Drxx het volgende: Zouden Gaza-vluchtelingen hier ook meteen aan het werk mogen en binnen een paar weken een woning krijgen? Moet er wel eerst een sloep cruiseship heen denk ik.
Dat ligt aan een associatie verdrag en wat geen peil er tegen weet op te hitsen.
"People that use Fiat currency as a store of value. There is a name for it: We call them Poor"
[..] Jij hebt ook nog steeds een account toch? Gisteren wilde je nog Koerden wegvagen en vandaag promoot je een terugkeer naar het Ottomaanse rijk en heb je moeite met massamoorden op joden veroordelen.
Stop met associren van Koerden met PKK terroristen. Je draagt zo je steentje bij aan terreur propaganda. Ook daar mogen de operators strenger voor optreden.
[..] 300+ al. Die gaan echt niet stoppen tot er 30.000 Palestijnen dood zijn. En ik geef ze groot gelijk.
"Round them up, put them in a field and bomb the bastards"
The difference between the three Abrahamic religions: - Christianity mumbling to the ceiling, - Judaism mumbling to the wall, - Islam mumbling to the floor.
The difference between the three Abrahamic religions: - Christianity mumbling to the ceiling, - Judaism mumbling to the wall, - Islam mumbling to the floor.