De meeste rokers zouden graag willen stoppen maar kunnen het niet. Dan zijn ze toch wilsonbekwaam.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:11 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik snap dat je dat bedoelt. En ik bestrijd dat een roker handelingsonbekwaam is.
Dus we zijn allemaal wilsonbekwaam, inclusief politici en ambtenaren. Nog meer reden om ons met rust te laten.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
De meeste rokers zouden graag willen stoppen maar kunnen het niet. Dan zijn ze toch wilsonbekwaam.
Uit veel onderzoeken blijkt hoe beperkt de invloed van ons bewustzijn of wilskracht op ons handelen en denken is. Ook van niet - verslaafden overigens
Voor iedereen geldt dat de werkelijk bewuste invloed van iemand op zijn handelen beperkt is. In het geval van verslaafden handelen mensen zelfs tegen hun wil in.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:21 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dus we zijn allemaal wilsonbekwaam, inclusief politici en ambtenaren. Nog meer reden om ons met rust te laten.
Nog even opgezocht: de meeste rokers die willen stoppen, slagen daar klaarblijkelijk in. Wel hebben ze vaak meer dan één poging nodig (gemiddeld 2,3 of 3-4 pogingen, afhankelijk van de bron).quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
De meeste rokers zouden graag willen stoppen maar kunnen het niet.
Niet alle ‘winst’ is in geld uit te drukken. Als iemand op zijn 70-ste na een ellendig ziekbed met veel verdriet voor zijn familie aan roken sterft kan dat wel 100.000 euro besparen aan pensioen etc, dat maakt het nog altijd niet winstgevend in de brede zin gezien.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:36 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Nog even opgezocht: de meeste rokers die willen stoppen, slagen daar klaarblijkelijk in. Wel hebben ze vaak meer dan één poging nodig (gemiddeld 2,3 of 3-4 pogingen, afhankelijk van de bron).
In het tv-programma De Rekenkamer is trouwens ooit becijferd hoeveel roken de maatschappij kost. Conclusie: roken levert de maatschappij geld op, zo'n 1,5 miljard per jaar.
Prima dat je dat meetelt, maar dan moet je andersom ook het plezier dat alcohol (of roken) de mens oplevert meenemen in je afweging. En is het gezondheidssaldo van alcohol niet volledig negatief.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet alle ‘winst’ is in geld uit te drukken. Als iemand op zijn 70-ste na een ellendig ziekbed met veel verdriet voor zijn familie aan roken sterft kan dat wel 100.000 euro besparen aan pensioen etc, dat maakt het nog altijd niet winstgevend in de brede zin gezien.
Je praat er voor het gemak maar even overheen dat rokers klaarblijkelijk toch niet zo wilsonbekwaam zijn?quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet alle ‘winst’ is in geld uit te drukken. Als iemand op zijn 70-ste na een ellendig ziekbed met veel verdriet voor zijn familie aan roken sterft kan dat wel 100.000 euro besparen aan pensioen etc, dat maakt het nog altijd niet winstgevend in de brede zin gezien.
In de VS hebben ze af en toe, dat er een hele volkswijk vergiftigt wordt door een of ander foute drug, die vervuild is. En dan moeten ze in actie komen en die drugsdealers vinden.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:16 schreef LXIV het volgende:
[..]
De meeste rokers zouden graag willen stoppen maar kunnen het niet. Dan zijn ze toch wilsonbekwaam.
Uit veel onderzoeken blijkt hoe beperkt de invloed van ons bewustzijn of wilskracht op ons handelen en denken is. Ook van niet - verslaafden overigens
Het saldo is altijd positief of negatief. Maar er zit natuurlijk ook positieve elementen aan, zelfs aan roken.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Prima dat je dat meetelt, maar dan moet je andersom ook het plezier dat alcohol (of roken) de mens oplevert meenemen in je afweging. En is het gezondheidssaldo van alcohol niet volledig negatief.
Precies, maar niet in de zin dat ze louter ongezondheid representeren. Ze doen beide meer; direct en indirect.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:03 schreef Claudia_x het volgende:
Ze zijn 'objectief' schadelijk in die zin dat wetenschappelijk is bewezen dat je gezonder blijft en langer leeft als je niet rookt en drinkt. Van vet en suiker kun je dat niet op zo'n manier stellen.
Wat was niet gebeurd? Het krijgen van colitis? Roken heeft negatieve effecten op crohns en colitis, maar rokers ontwikkelen colitis minder vaak dan niet-rokers en het stoppen met roken vergroot het risico op het krijgen van colitis.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:08 schreef LXIV het volgende:
Als je nooit gerookt had was dat waarschijnlijk sowieso niet gebeurd
Zijn ze wel. Daarom heet het ook een verslaving. Dat het de meeste rokers lukt om uiteindelijk te stoppen wil niet zeggen dat diegenen die nog roken dit uit vrije wil doen.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:41 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je praat er voor het gemak maar even overheen dat rokers klaarblijkelijk toch niet zo wilsonbekwaam zijn?
Dat het moeilijk is, wil niet zeggen dat het onmogelijk is. Nogmaals, je gaat eraan voorbij dat het de meesten lukt. Je gebruikt de term 'wilsonbekwaam' lichtzinnig en grijpt dat aan om die mensen hun persoonlijke vrijheid te ontnemen. Doodeng vind ik dat.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zijn ze wel. Daarom heet het ook een verslaving. Dat het de meeste rokers lukt om uiteindelijk te stoppen wil niet zeggen dat diegenen die nog roken dit uit vrije wil doen.
Ik ontneem niemands persoonlijke vrijheid. Ik heb gezegd niet tegen accijnsverhogingen op tabak en alcohol te zijn. Totaal onvergelijkbaar.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat het moeilijk is, wil niet zeggen dat het onmogelijk is. Nogmaals, je gaat eraan voorbij dat het de meesten lukt. Je gebruikt de term 'wilsonbekwaam' lichtzinnig en grijpt dat aan om die mensen hun persoonlijke vrijheid te ontnemen. Doodeng vind ik dat.
Dat heb je inderdaad óók gezegd. Niet zo draaien nu.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ontneem niemands persoonlijke vrijheid. Ik heb gezegd niet tegen accijnsverhogingen op tabak en alcohol te zijn. Totaal onvergelijkbaar.
Dat. En dat het aantal verkooppunten beperkt mag worden.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:54 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat heb je inderdaad óók gezegd. Niet zo draaien nu.
Maar kom je alles meegewogen dan op een positief of negatief saldo uit?quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:46 schreef LXIV het volgende:
Het saldo is altijd positief of negatief. Maar er zit natuurlijk ook positieve elementen aan, zelfs aan roken.
Iemands omgeving speelt een veel grotere rol, dan die therapeuten ooit gaan begrijpen. Die zitten altijd puur op iemands eigen verantwoording en slaan het hoofdstuk 'omgeving' maar even over, want daar hebben ze geen invloed op.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat. En dat het aantal verkooppunten beperkt mag worden.
Mijn motivatie was dat roken zelf een (self inflicted) vrijheidsbeperking) was omdat het een verslaving was en verder, naar aanleiding van jou, nog de zijdelingse opmerking dat mensen veel minder bewust controle hebben over hun handelen dan ze zelf beseffen. Dat laatste is geen mining maar een feit. Een feit waar jjj gezien je achtergrond van op de hoogte zal zijn.
Negatief natuurlijkquote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:58 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Maar kom je alles meegewogen dan op een positief of negatief saldo uit?
Hoe kom je daar op uit dan? Het lijkt me volstrekt onmeetbaar.quote:
De vervuiler van voornamelijk het eigen lichaam betaalt voor de mogelijkheid voor iedereen om weer meer te gaan consumeren?quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:24 schreef trein2000 het volgende:
De vervuiler betaalt heet dat. Prima.
Zorgkosten mijn beste.quote:Op vrijdag 1 september 2023 01:00 schreef probeer het volgende:
[..]
De vervuiler van voornamelijk het eigen lichaam betaalt voor de mogelijkheid voor iedereen om weer meer te gaan consumeren?
Ik vind de opgegeven reden zo hypocriet. Om de koopkracht van iedereen ietsjes te herstellen en armoede te lijf te gaan.. Riiiiiiight ... behalve van de 29% van de mensen met een lage sociale-economische status die roken.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 23:05 schreef Chandler het volgende:
Ik ben roker, blower en drink af en toe een borreltje.
En beken gelijk dat ik verslaafd ben, maar moet dat een probleem zijn? Voor mijn geld werk ik, ik betaal een shitload aan belasting en doe dwt met plezier.
Mijn 'drugs' komt niet uit het illegale circuit, of iig ik support geen grote kwekers die uit zijn op winst. Mijn roken wordt al voor 50 procent belast en drank stukken minder.
Dat de accijnzen op drank omhoog gaan ben ik absoluut voor, dit omdat het evenals roken en 'drugs' best goed belast mag worden aangezien ze voor de overheid voor best wat zorgen (lees: kosten) zorgt.
Nu mijn shag erg duur begint te worden heb ik een adres gevonden waar ik 2/3 van de winkelprijs betaal, super ik bespaar. Maar zou liever gewoon m'n rookwaar op een legale manier willen kopen mits het niet te snel te extreem zou worden en dat is het momenteel wel.
Alles stijgt als een malle, al mijn vaste lasten stijgen jaarlijks met meer procenten dan mijn inkomsten en ja ik moet daarin concessies maken en dat doe ik.
Ooit zal ik stoppen met 'gewoon roken' en blow ik af en toe m'n jointje en drink m'n drankje en zal dan weer besparen op rookwaren maar voor nu is dat niet het geval en daar kan ik mee leven.
Alleen deze onzin raakt voornamelijk mensen die het zwaar hebben, ga voor het verminderen van roken grijpen naar verplaatsen van verkoop en vermindering in rook mogelijkheden daar waar mogelijk. Hoe minder mogelijk hoe makkelijker je helpt.
Maar wie ben ik.. de politiek is echt wereld vreemd aan het worden
https://www.vzinfo.nl/roken/kostenquote:
Dat is mij ook niet helemaal duidelijk, maar aangezien er staat dat er over een iets groter deel van het inkomen 49,5% moet worden betaalt zal het vanaf een bepaald inkomen zijn dat nu ook al in dat tarief valt.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:23 schreef Sledgehammer. het volgende:
De hogere middeninkomens gaan meer belasting betalen over een deel van het inkomen. Door de hoge inflatie zouden zij over een groter deel van hun inkomen het lagere belastingtarief (van zo’n 37 procent) betalen, maar die grens wordt aangepast, waardoor ze over een iets groter deel van hun inkomen het hoogste tarief, 49,5 procent, gaan betalen.
Met wat voor inkomen val je onder een hoger middeninkomen?
Zogenaamde 'zachte kosten', kwaliteit van levensjaren die maar lastig in geld uit te drukken is. Wellicht is die ex-roker/alcoholist die nu een stukje ouder wordt wel een totale lul en terreur voor zijn omgeving. Maar toch wordt daar dan een prijskaartje van, ik meen, +60k per gewonnen levensjaar aan gehangen. Beetje kort door de bocht rekenen, eerlijk gezegd. Allemaal om maar te kunnen zeggen dat minder rokers en alcohol gebruikers toch tot netto baten leidt.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet alle ‘winst’ is in geld uit te drukken. Als iemand op zijn 70-ste na een ellendig ziekbed met veel verdriet voor zijn familie aan roken sterft kan dat wel 100.000 euro besparen aan pensioen etc, dat maakt het nog altijd niet winstgevend in de brede zin gezien.
Meerdere malen in mijn omgeving gezien dat de constatering van kanker wel werkt.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:45 schreef christmastsunami het volgende:
[..]
Die wilskracht werkt bij verslaving niet. Een verslaving aan een psychoactieve stof, zorgt voor een zucht vergelijkbaar met honger of slaap. En er zijn niet zo veel mensen met een wilskracht waar ze ook slaap of honger zomaar mee kunnen uitstellen.
Een verslaving aan een psychoactieve sof is wat anders dan een stoornis in een hobby of iets, of een eetstoornis.
Daarbij, het verschil tussen het ontnemen van persoonlijke vrijheid en het verhogen van accijns verdwijnt ergens - vanaf een bepaalde hoogte. Iets (nagenoeg) onbereikbaar maken staat immers gelijk aan het wegnemen van de vrijheid (wat is dat immers, zonder de mogelijkheid deze te nemen) datgene te bereiken, ondanks dat er gezegd wordt dat de ander de vrijheid dit te mogen omdat er geen sprake is van een direct verbod. Hetzelfde trucje zie je met de auto uitgehaald worden, en je zag een nog cynisichere variant daarvan met de coronavaccins: ''Je hebt heus de vrijheid, alleen heeft je keuze de consequentie dat je niet meer vrij bent om...".quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:54 schreef Claudia_x het volgende:
Dat heb je inderdaad óók gezegd. Niet zo draaien nu.
Het meeroken van de peuk van mijn buurman levert mij hoe dan ook niet bijzonder veel plezier op.quote:Op donderdag 31 augustus 2023 22:40 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Prima dat je dat meetelt, maar dan moet je andersom ook het plezier dat alcohol (of roken) de mens oplevert meenemen in je afweging. En is het gezondheidssaldo van alcohol niet volledig negatief.
Of minder geld uitgeven aan andere eerste levensbehoeften om toch in hun verslaving te kunnen blijven voorzien. Zoals zorg, of gezond eten. Ik gok zomaar dat er een heleboel meer rokers of alcoholisten zijn die, ik noem maar wat, wat minder vaak naar de tandarts gaan, of hun kinderen iets langer in oude kleding rond laten lopen, dan dat er rokers of alcoholisten zijn die om financiële reden stoppen.quote:Op vrijdag 1 september 2023 07:56 schreef Emmerdeur het volgende:
Dit soort verhogingen zorgen er alleen maar voor dat steeds meer mensen de Duitse en Belgische staatskas gaan spekken lijkt me, of het illegale circuit.
Ik denk dat dat is omdat verslaafden er nog altijd tot op zekere hoogte voor kiezen om te blijven gebruiken, het is niet alsof ze als een hersenloze zombie naar een blik bier, een peuk of een shot grijpen zonder dat ze daar zelf bewust invloed op kunnen uitoefenen.quote:Op vrijdag 1 september 2023 08:08 schreef probeer het volgende:
[..]Erg rare manier om met dit soort ziekte om te gaan, dat 'duurder maken'. Daarin zijn verslavingsziekten de enige soort ziekten waarbij men denkt dat dat werkt (of in ieder geval doet alsof). Kan je je voorstellen dat we dat bij andere psychische ziekten zouden doen? Als de overheid accijnzen op GGZ zorg zou gaan heffen zou men zeer terecht meteen het ontslag van elke verantwoordelijke bewindspersoon eisen.
Helpt het duurder maken van games, gokken of telefoons, bij het tegengaan van mensen die daaraan verslaafd zijn? Volgens mij weten we allemaal dat dat inderdaad niet zo werkt.quote:Op vrijdag 1 september 2023 08:18 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Ik denk dat dat is omdat verslaafden er nog altijd tot op zekere hoogte voor kiezen om te blijven gebruiken, het is niet alsof ze als een hersenloze zombie naar een blik bier, een peuk of een shot grijpen zonder dat ze daar zelf bewust invloed op kunnen uitoefenen.
Dat het in de praktijk niet zo werkt is natuurlijk een tweede, je kan een verslaafde niet dwingen om niet meer verslaafd te zijn door zijn verslaving duurder te maken of te verbieden, zo iemand moet je helpen om er van af te komen.
Dat is nog niet eens het enige. Het effect is groter op de belastingen zelf omdat de schijfbedragen niet geheel met de inflatie mee opschuiven.quote:Op vrijdag 1 september 2023 09:48 schreef torentje het volgende:
Het kabinet geeft koopkrachtverbetering met de ene hand en pakt die winst met de andere hand weer af door de accijnzen te verhogen op genotsmiddelen.
Dat is toch van de zotte?
Klopt.quote:Op vrijdag 1 september 2023 07:56 schreef Emmerdeur het volgende:
Dit soort verhogingen zorgen er alleen maar voor dat steeds meer mensen de Duitse en Belgische staatskas gaan spekken lijkt me, of het illegale circuit.
De ''ach, het raakt mezelf toch niet/ach, ik kan het alsnog makkelijk betalen'' tax.quote:
In duitsland halenquote:Op vrijdag 1 september 2023 12:14 schreef junkiesietze het volgende:
Met peukies roken ben ik allang gestopt, maar voor mn jointjes gebruik ik nog wel shag.
Wie kan me aan een goedkoop adresje helpen?
Woon sinds n maand of 9 op 20 min. Rijden van DE en BEL , haal sindsdien nog maar verdomd weinig in NLquote:Op vrijdag 1 september 2023 11:59 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Klopt.
In de kop van NH zit je het verste af van alle grenzen, maar als ik dichterbij had gewoon wist ik het wel. Tanken verboden in NL en zo veel mogelijk boodschappen doen in het buitenland.
Ik heb er ook geen moeite mee, maar ik rook dan ook niet en ik drink in zijn geheel geen alcohol. Dus nu moet je als je dat wel wil doen meer betalen. Is prima wat mij betreft.quote:Op vrijdag 1 september 2023 14:12 schreef Scorpie het volgende:
Ik drink niet zoveel en rook niet dus ik ben content met dit plan.
Bij mij is het weer andersom.quote:Op vrijdag 1 september 2023 06:00 schreef Gibson88 het volgende:
Slap verkiezingsslogan. Gaat net zoals met al die andere niks van komen en is slechts een wassen neus. Dat ontmoedigen van roken vind ik prima. Maar het biertje in de kroeg nóg duurder maken is, vind ik, een slecht idee. Niet goed voor de horeca.
quote:Op vrijdag 1 september 2023 14:12 schreef Scorpie het volgende:
Ik drink niet zoveel en rook niet dus ik ben content met dit plan.
Wat een toeval dat twee sufkutten allebei egoïsten zijn.quote:Op vrijdag 1 september 2023 14:13 schreef CoolGuy het volgende:
Ik heb er ook geen moeite mee, maar ik rook dan ook niet en ik drink in zijn geheel geen alcohol. Dus nu moet je als je dat wel wil doen meer betalen. Is prima wat mij betreft.
Oehhh je hebt een meninkje.quote:Op vrijdag 1 september 2023 15:34 schreef Akathisia het volgende:
[..]
[..]
Wat een toeval dat twee sufkutten allebei egoïsten zijn.
Iemand is triggered.quote:Op vrijdag 1 september 2023 15:34 schreef Akathisia het volgende:
[..]
[..]
Wat een toeval dat twee sufkutten allebei egoïsten zijn.
quote:
Toch heeft hij wel een punt. Het is allemaal leuk en aardig totdat ze voor iets komen dat jullie leuk vinden.quote:
Ja, en dan moet ik dan voor datgene meer betalen. Nou, dan doe ik dat toch? En dan? Kost me dan meer dan het nu doet, en daar heb ik dan 'last' van. Maar nu is het iets wat ik niet nuttig en dus heb ik er ook geen 'last' van.quote:Op vrijdag 1 september 2023 15:56 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
[..]
Toch heeft hij wel een punt. Het is allemaal leuk en aardig totdat ze voor iets komen dat jullie leuk vinden.
Dan zal ik ongetwijfeld gaan klagen ja. Nu vind ik dit een uitstekend idee omdat het mijn portemonnee niet treft.quote:Op vrijdag 1 september 2023 15:56 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
[..]
Toch heeft hij wel een punt. Het is allemaal leuk en aardig totdat ze voor iets komen dat jullie leuk vinden.
Klopt, maar veel mensen denken nog steeds dat Nederland een eiland is en dat men stopt met roken of drinken als we het een stuk duurdere maken. In werkelijkheid stoppen/mindere de meeste mensen vanwege voorlichting en/of een beloning enzovoort. Een gedeelte is het juist helemaal niet van plan om er mee te stoppen en die zal je nooit bereiken. Dus als het buitenland en/of illegale handel goedkoper is gaan ze daar naar toe zonder dat je er als overheid nog zicht op hebt. In veel landen waar alcohol veel duurdere is, is vaak binge drinking een veel grotere probleem zie Engeland bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 1 september 2023 13:01 schreef AlwaysHappy het volgende:
Als er mensen zijn die oprecht denken dat dit armere mensen gaat helpen, of dat ze dit doen vanwege gezondheid onder de bevolking, zou ik toch gauw de impressie krijgen dat ze wat naïef zijn. Dit gaat gewoon in de staatskas; zodat er nog meer naar klimaat, asiel, EU e.d. kan.
Mensen ontmoedigen om te roken of heel veel te drinken vind ik een goed iets, maar het duurder maken van producten gaat daar echt niet bij helpen.
[..]
De ''ach, het raakt mezelf toch niet/ach, ik kan het alsnog makkelijk betalen'' tax.
Dan is het toch niet zo raar dat iemand dat egoïstisch vindt?quote:Op vrijdag 1 september 2023 16:13 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dan zal ik ongetwijfeld gaan klagen ja. Nu vind ik dit een uitstekend idee omdat het mijn portemonnee niet treft.
Je slaat de rest van zijn post maar gemakshalve over? Of vind je die omgangsvorm normaal?quote:Op vrijdag 1 september 2023 18:53 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dan is het toch niet zo raar dat iemand dat egoïstisch vindt?
Nou zoveel stelt die post verder niet voor dus ik vond dat inderdaad niet zo nodig. Maar je vindt de term sufkut onaardig begrijp ik. Kan ik me in vinden.quote:Op vrijdag 1 september 2023 19:42 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Je slaat de rest van zijn post maar gemakshalve over? Of vind je die omgangsvorm normaal?
Het is vooral een uiting van frustratie van desbetreffende user.quote:Op vrijdag 1 september 2023 20:39 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Nou zoveel stelt die post verder niet voor dus ik vond dat inderdaad niet zo nodig. Maar je vindt de term sufkut onaardig begrijp ik. Kan ik me in vinden.
Wat jij wilt.quote:Op vrijdag 1 september 2023 20:43 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het is vooral een uiting van frustratie van desbetreffende user.
Doe ook maar met brandstof want ja, ik rij toch geen auto.quote:Op vrijdag 8 september 2023 18:01 schreef TAmaru het volgende:
Van mij mag het nog allemaal veel duurder. Pakje sigaretten naar 25 euro en alcohol ook minimaal 2 keer zo duur
Ik rijd wel auto, maar van mij mag de brandstof ook verdubbelen ongeveer. Als we kijken naar de realistische kosten van benzine en diesel voor de maatschappij, naja, diesel mag veel duurder worden en benzine een stuk, laten we het zo zeggen danquote:Op vrijdag 8 september 2023 18:24 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Doe ook maar met brandstof want ja, ik rij toch geen auto.
Ik ben meer voor een verhoging in de hoogste inkomensschijf en ik zou daar dan ook aan meebetalen, maar VVD wil dat niet. Hogere winstbelasting ben ik ook voor.quote:Op vrijdag 8 september 2023 18:30 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik rijd wel auto, maar van mij mag de brandstof ook verdubbelen ongeveer. Als we kijken naar de realistische kosten van benzine en diesel voor de maatschappij, naja, diesel mag veel duurder worden en benzine een stuk, laten we het zo zeggen dan
De overheid moet dan wel genoeg doen om elektrisch rijden te stimuleren, want nu is dat nog te duur voor de normale mens
ja dat ook welquote:Op vrijdag 8 september 2023 18:35 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik ben meer voor een verhoging in de hoogste inkomensschijf en ik zou daar dan ook aan meebetalen, maar VVD wil dat niet. Hogere winstbelasting ben ik ook voor.
Vooral voor TAmaru alles drie keer zo duur maken.quote:Op vrijdag 8 september 2023 18:01 schreef TAmaru het volgende:
Van mij mag het nog allemaal veel duurder. Pakje sigaretten naar 25 euro en alcohol ook minimaal 2 keer zo duur
Wel dingen die de gezondheid, maatschappij en economie schaden. Ik denk dat de werkelijke kosten van alcohol en roken veel en veel hoger zijn dan we weten.quote:Op vrijdag 8 september 2023 18:48 schreef Nober het volgende:
[..]
Vooral voor TAmaru alles drie keer zo duur maken.
Laat ze maar eens beginnen met de vele mazen te dichten. Die Ierse royalty structuur kan geloof ik niet meer maar er zijn er nog zoveel. En vooral in gebruik door grote bedrijven die de middelen hebben dat te exploiteren.quote:Op vrijdag 8 september 2023 18:35 schreef Niels0Kurovski het volgende:
Hogere winstbelasting ben ik ook voor.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |