FOK!forum / WK Vrouwen 2023 / Spaanse bondsvoorzitter kust speelster vol op de mond.......
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 12:07
SYDNEY - De voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft voor opschudding gezorgd door international Jennifer Hermoso op haar mond te kussen na de gewonnen WK-finale.

aa7e70c6-3f84-11ee-b231-02c309bc01c1.png

Op televisiebeelden is te zien dat Rubiales tijdens de huldiging Hermoso eerst omhelst en haar daarna een kus op de mond geeft. „Ik vond het niet leuk”, zei de 33-jarige speelster van FC Barcelona daarover.

Geweldige relatie
„De voorzitter en ik hebben een geweldige relatie”, zo zei Hermoso wel. „Zijn gedrag tegenover ons allemaal was prima en het was een natuurlijk gebaar van genegenheid en dankbaarheid.” Hermoso vervolgde dat mensen niet „te veel aandacht moeten besteden aan dit gebaar” en voegde eraan toe: „We hebben een WK gewonnen en we zullen ons niet laten afleiden van wat belangrijk is.”

Rubiales ging bij Radio Marca en het programma El Partidazo verder op de situatie in, al haalde hij vooral uit naar de mensen die er een punt van maken. „Die kus? Er zijn overal idioten. Laten we geen aandacht schenken aan de idioten. Het was een moment tussen twee vrienden die iets vierden. We zijn hier niet voor onzin. Laten we dit negeren en genieten van de goede dingen, in plaats van bezig te zijn met losers. Het was allemaal niet slecht bedoeld. Dat mensen hier hun tijd aan willen verspillen...”

De Spaanse minister van Gelijkheid, Irene Montero, heeft de kus betiteld als „seksueel geweld.” „Het is een vorm van aanranding waar wij als vrouwen elke dag het slachtoffer van zijn en die tot nu toe onzichtbaar was. We moeten het niet normaliseren”, schreef de Spaanse minister op sociale media. „Als ze dit doen terwijl heel Spanje toekijkt, wat zullen ze privé dan wel allemaal niet doen? Seksueel geweld tegen vrouwen moet stoppen. Alleen een ja is een ja. Toestemming is de sleutel.”

Orgie van de zaak
Rubiales is niet van onbesproken gedrag. Tenminste, dat beweren Spaanse media. Begin 2020 zou hij een feestje hebben gegeven, waarbij acht tot tien vrouwen waren uitgenodigd. Het feest liep uit op een orgie. Dat is op zich natuurlijk niet verboden, maar het feestje werd door Rubiales gefactureerd als ’werkevenement’. Volgens de media heeft de Spanjaard op deze manier gelden van de bond misbruikt, iets dat de bond zelf overigens ontkent.

De voetbalsters van Spanje kroonden zich zondag in Sydney voor het eerst tot wereldkampioen. De ploeg van bondscoach Jorge Vilda won met 1-0 van het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland, dankzij een doelpunt van aanvoerster Olga Carmona. Hermoso miste in de tweede helft een strafschop.

https://www.telegraaf.nl/(...)d-is-seksueel-geweld

Video in de link

Zou ie dat bij de mannen ook doen ? :* |:(

:T
#ANONIEMmaandag 21 augustus 2023 @ 12:09
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:07 schreef tong80 het volgende:
al haalde hij vooral uit naar de mensen die er een punt van maken. „Die kus? Er zijn overal idioten. Laten we geen aandacht schenken aan de idioten. Het was een moment tussen twee vrienden die iets vierden. We zijn hier niet voor onzin. Laten we dit negeren en genieten van de goede dingen, in plaats van bezig te zijn met losers. Het was allemaal niet slecht bedoeld. Dat mensen hier hun tijd aan willen verspillen...”
en dan kom je met zo'n reactie nadat die meid aan heeft gegeven dat ze het niet wilde, het kan best dat je in een moment van vreugde zoiets doet en een fout maakt, maar deze reactie is zwaar ongepast

wat een lul van een vent, vieze narcist

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 21-08-2023 12:09:50 ]
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 12:10
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:09 schreef Ikbenookeenklant het volgende:

[..]
en dan kom je met zo'n reactie nadat die meid aan heeft gegeven dat ze het niet wilde, het kan best dat je in een moment van vreugde zoiets doet en een fout maakt, maar deze reactie is zwaar ongepast

wat een lul van een vent, vieze narcist
Berlusconietje :)

:T
Vliegbaardmaandag 21 augustus 2023 @ 12:11
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:07 schreef tong80 het volgende:
Zou ie dat bij de mannen ook doen ?
Denk het wel.
heywoodumaandag 21 augustus 2023 @ 12:11
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:09 schreef Ikbenookeenklant het volgende:
„Die kus? Er zijn overal idioten.
Ja, dit zélf zeggen...dat ben je wel echt van het padje af _O-

Ik dacht bij het lezen van deze quote even dat iemand het juist over hem had, maar de idioot zei het zelf :')
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 12:12
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:11 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Denk het wel.
Op de mond ?

:T
Vliegbaardmaandag 21 augustus 2023 @ 12:12
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:12 schreef tong80 het volgende:

[..]
Op de mond ?

:T
Waarom niet? Kan anno 2023 allemaal
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 12:15
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:12 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Waarom niet? Kan anno 2023 allemaal
Tegenwoordig kan er juist niks meer. Geen topless zonnen of sexy dansen bv.

:T
Het_Bokjemaandag 21 augustus 2023 @ 12:16
quote:
Begin 2020 zou hij een feestje hebben gegeven, waarbij acht tot tien vrouwen waren uitgenodigd. Het feest liep uit op een orgie.
:9~

En wel lekker allemaal meedoen he.... :D

Funny-Geile-Wijven-Kees-Flodder-shirt_3-1-600x600.jpg
Vliegbaardmaandag 21 augustus 2023 @ 12:19
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:15 schreef tong80 het volgende:

[..]
Tegenwoordig kan er juist niks meer. Geen topless zonnen of sexy dansen bv.

:T
Ik refereerde aan het zoenen van mannen. Of ben jij homofoob?
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 12:24
quote:
1s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:19 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Ik refereerde aan het zoenen van mannen. Of ben jij homofoob?
Nee hoor, ik zoen ook geen vrouwen.

:T
SpecialKmaandag 21 augustus 2023 @ 12:25
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:07 schreef tong80 het volgende:

Zou ie dat bij de mannen ook doen ? :* |:(

Spanjaarden en italianen kennende... zou het antwoord op die vraag zomaar eens ja kunnen zijn.
Vliegbaardmaandag 21 augustus 2023 @ 12:30
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:25 schreef SpecialK het volgende:

[..]
Spanjaarden en italianen kennende... zou het antwoord op die vraag zomaar eens ja kunnen zijn.
Beetje ophef om niks ook. Ze vond het niet leuk maar ja t boeit schijnbaar ook niet zo als ik het goed begrijp.
ChevyCapricemaandag 21 augustus 2023 @ 12:33
Als ze het niet leuk vond een ernstige zaak. Dit kan NIET.
Regilio_maandag 21 augustus 2023 @ 12:46
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:11 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ja, dit zélf zeggen...dat ben je wel echt van het padje af _O-

Ik dacht bij het lezen van deze quote even dat iemand het juist over hem had, maar de idioot zei het zelf :')
Gewoon een hulpverlener net als Thijs Römer.
mailymaandag 21 augustus 2023 @ 13:22
quote:
0s.gif Op maandag 21 augustus 2023 12:11 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ja, dit zélf zeggen...dat ben je wel echt van het padje af _O-

Ik dacht bij het lezen van deze quote even dat iemand het juist over hem had, maar de idioot zei het zelf :')
Pino112maandag 21 augustus 2023 @ 15:00
twitter


:')

Naast de koningin he
mailymaandag 21 augustus 2023 @ 15:00
:r
3rr0rmaandag 21 augustus 2023 @ 15:31
quote:
Kus Spaanse bondsvoorzitter overschaduwt WK-zege: 'Vorm van seksueel geweld'
https://nos.nl/artikel/24(...)-van-seksueel-geweld
SpecialKmaandag 21 augustus 2023 @ 16:00
quote:
14s.gif Op maandag 21 augustus 2023 15:00 schreef Pino112 het volgende:
[ twitter ]

:')

Naast de koningin he
mucha gente no saben que tocar tu genitales es muy satisfactoria para celebrar un triunfo.
tong80maandag 21 augustus 2023 @ 16:32
De voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft voor opschudding gezorgd na de gewonnen WK-finale tegen Engeland (1-0). Hij kuste international Jennifer Hermoso op haar mond. Waar Rubiales in eerste instantie sprak over een storm in een glas water, bood hij vanmiddag alsnog zijn excuses aan. ,,Ik heb een fout gemaakt, maar had geen kwade bedoelingen.”

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Op televisiebeelden is te zien dat Rubiales tijdens de huldiging Hermoso eerst omhelst en haar daarna een kus op de mond geeft. ,,Ik vond het niet leuk”, zei de 33-jarige speelster van de Mexicaanse club CF Pachuca daarover in de kleedkamer, zo bleek uit beelden tijdens het feest aldaar.

Engeland duldt geen kritiek op Sarina Wiegman na mislopen WK-titel: geen ‘Dame’, wel onaantastbaar
Later op de avond vroeg Hermoso om de kwestie niet groter te maken dan hij is. Het was een ‘gebaar van vriendschap en dankbaarheid’, aldus de Spaanse wereldkampioen. ,,Het is een totaal spontaan wederzijds gebaar geweest vanwege de enorme vreugde die het winnen van een WK geeft. De voorzitter en ik hebben een geweldige relatie en zijn gedrag tegenover ons allen is top”, liet ze weten in een verklaring aan de Spaanse pers. ,,We hebben een WK gewonnen en dat is wat het belangrijkst is.’

Ophef in Spanje
In Spanje denken ze daar anders over. ‘De voorzitter van de bond werd misschien meegesleept door zijn onbegrepen spontaniteit, maar een onaangekondigde kus op de mond is grensoverschrijdend’, zegt Nadia Tronchoni, hoofdredacteur sport van de Spaanse krant El País. ‘Dit gebeurt in romantische comedy’s, met maffe hoofdrolspelers die in geen enkel opzicht lijken op deze vrouwen. Een ongevraagde zoen is niet altijd een aangename verrassing.’

De Spaanse minister van Gelijkheid, Irene Montero, uit op X (voorheen Twitter) haar ongenoegen over de kus van Rubiales. ‘Laten we niet doen alsof een zoen zonder toestemming iets is wat ‘gebeurt’. Het is een vorm van seksuele agressie waar vrouwen dagelijks mee te maken krijgen en het is iets dat we niet mogen normaliseren. Dat is de taak van onze hele samenleving. Toestemming moet centraal staan. Alleen ja is ja.’

Ook Ione Belarra, waarnemend minister van Sociale Rechten en Agenda 2030, sluit zich hierbij aan. Zij vraagt zich af tot wat Rubiales achter gesloten deuren in staat is, als hij zich in het openbaar al zo gedraagt. ‘Seksueel geweld tegen vrouwen moet stoppen’, laat ze weten. ‘En een knuffel voor de kampioenen’, sluit ze af.

Rubiales alsnog door het stof
Bondsvoorzitter Rubiales was zich in eerste instantie van geen kwaad bewust en wuifde het incident op de Spaanse radio weg. ,,De zoen met Jenni? Idioten zijn overal’’, zegt hij over de critici. ,,Als twee mensen een onbelangrijke uiting van genegenheid hebben, kunnen we geen aandacht schenken aan idioten.’’

Een paar uur later ging Rubiales in een videoboodschap echter alsnog door het stof. ,,Er is iets waar ik spijt van heb en dat is wat er is gebeurd tussen mij en een speler, een speler met wie ik een geweldige relatie heb, net als met anderen”, vertelt hij voor de camera. ,,Ik moet toegeven dat ik een fout heb gemaakt, want in een moment van maximale euforie, zonder kwade bedoelingen of kwade trouw van beide kanten, gebeurde wat er gebeurde.

,,Het was heel spontaan, zonder kwade trouw van welke partij dan ook. Hier zagen we het als iets normaals, maar bij de buitenwacht lijkt het voor opschudding te hebben gezorgd. Het lijkt erop dat mensen hierdoor gekwetst zijn en ik moet mijn excuses aanbieden. Ik zal proberen hiervan te leren en te begrijpen dat als je voorzitter bent van een instelling die zo belangrijk is als de Spaanse voetbalbond, je voorzichtiger moet zijn, vooral bij ceremonies en in dit soort zaken.”

Topscorer aller tijden
Hermoso is topscorer aller tijden van de Spaanse vrouwen, met 51 goals in 105 interlands. Hermoso ruilde na de gewonnen finale in Sydney van shirt met haar teamgenote Alexia Putellas, de recordinternational van Spanje met 28 goals in 109 interlands.

De voetbalsters van Spanje kroonden zich zondag in Sydney voor het eerst tot wereldkampioen. De ploeg van de veelbesproken bondscoach Jorge Vilda won met 1-0 van het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland, dankzij een doelpunt van aanvoerster Olga Carmona na een halfuur. Hermoso had in de 70ste minuut de kans om de 2-0 te maken, maar de Engelse keepster Mary Earps stopte haar strafschop.

https://www.ad.nl/wk-vrou(...)-wk-finale~ab84f4a5/

:T
Hathordinsdag 22 augustus 2023 @ 17:29
Seksueel geweld vind ik wel een brug te ver hoor. Het is ongepast gedrag, zeker, maar maak het niet groter dan het is.
Seven.dinsdag 22 augustus 2023 @ 17:47
Ik vind dat hij op moet stappen. Als voorzitter van de bond, heb je een voorbeeldfunctie.
tong80woensdag 23 augustus 2023 @ 13:14
De Spaanse voetbalbond heeft een spoedoverleg gepland voor vrijdag om 12.00 uur. De reden voor de bijeenkomst is de ophef die is ontstaan naar aanleiding van de kus die voorzitter Luis Rubiales afgelopen weekend gaf aan speelster Jenni Hermoso.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

De voorzitter feliciteerde de speelsters voordat ze de beker kregen uitgereikt na de gewonnen finale in Sydney. Hij omhelsde alle spelers, maar gaf Hermoso naast een kus op de wang ook een kus op de mond. ,,Ik vond het niet leuk”, zei de 33-jarige Hermoso na afloop.

Hoe drie videofragmenten in Sydney voor oplopende schaamte en woede in Spanje zorgen
De Spaanse bond stuurde later een verklaring naar enkele Spaanse media waarin de toon van de voetbalster anders was. ,,Het was een volledig spontaan wederzijds gebaar door de grote vreugde van het winnen van een WK”, werd ze daarin geciteerd. ,,De voorzitter en ik hebben een geweldige relatie. Zijn gedrag tegenover ons allemaal was prima en het was een natuurlijk gebaar van genegenheid en dankbaarheid.”

Dinsdag deed ook de Spaanse premier Pedro Sánchez zijn zegje over het voorval. ,,Dat was een onacceptabele daad en de gemaakte excuses waren ook onvoldoende en ongepast”, zei hij op een persconferentie in Madrid.

https://www.ad.nl/wk-vrou(...)ni-hermoso~a6d7a582/

:T
tong80woensdag 23 augustus 2023 @ 18:33
Luis Rubiales wordt steeds meer in het nauw gedreven. Na de wereldwijde ophef die ontstond toen de voorzitter van de Spaanse voetbalbond een kus uitdeelde aan WK-winnares Jennifer Hermoso, heeft ook voorzitter van de vrouwenvoetbalvakbond Tamara Ramos onthullingen gedaan over wangedrag van de preses.


Ramos, voorzitter van Futbolistas ON, bekent in gesprek met het Spaanse televisieprogramma El Programa del Verano dat ze jaren geleden al klachten heeft ingediend tegen Rubiales. Ramos klaagde Rubiales tien jaar geleden aan voor vermeende pesterijen en vernederingen, maar voelt zich nu pas sterk genoeg om daarover naar buiten te treden. ,,Omdat ik denk dat de mensen me nu wél zullen geloven.’’

Rubiales misdraagt zich volgens Ramos al jaren. ,,Ik werd vernederd door hem, het was schandalig. Het verbaast me niets wat hij nu doet, want ik heb vele jaren onder hem geleden. Wat ik wel gek vind, is dat hij het nu in het openbaar doet en niet stiekem.’’


Volgens Ramos waren het vooral de opmerkingen van Rubiales die haar raakten. ,,Hij vroeg me eens wat voor kleur ondergoed ik aan had. En in een groep met mensen zei hij tegen me dat ik mijn kniebeschermers moest aantrekken. In de voetballerij, waarin je als vrouw nog vaak in de minderheid bent, is het heel lastig om de confrontatie te zoeken.’’

Rubiales haalde het nieuws door na de gewonnen WK-finale van Spanje tegen Engeland een kus op de mond van Jennifer Hermoso te geven. De Spaanse Minister van Gelijkheid bestempelde de actie als 'seksuele intimidatie’. Rubiales bood openlijk zijn excuses aan, maar kon eveneens rekenen op harde woorden van premier Pedro Sánchez. De Spaanse voetbalbond heeft voor komende vrijdag een spoedoverleg ingepland om de situatie te bespreken.

Niet alleen de kus zorgde voor een storm aan ophef in Spanje. Na het laatste fluitsignaal in Sydney greep Rubiales, in het bijzijn van de Spaanse koningin en haar dochter, naar zijn kruis.

https://www.ad.nl/buitenl(...)ik-aan-had~a21094da/

:T
ChevyCapricevrijdag 25 augustus 2023 @ 15:06
quote:
Voorzitter Spaanse voetbalbond treedt toch niet af na storm van kritiek over ongewenste kus
De voorzitter van de Spaanse voetbalbond Luis Rubiales wil aanblijven. Hij ligt onder vuur omdat hij voetballer Jenni Hermoso ongevraagd op de mond kuste na het winnen van de WK-finale. In plaats van aftreden, wil hij via de rechter zijn naam zuiveren.
Ok.
RamboDirkvrijdag 25 augustus 2023 @ 18:43
Duidelijk een snuivert van het witte goedje.
bondagevrijdag 25 augustus 2023 @ 18:48
quote:
. „Ik vond het niet leuk”, zei de 33-jarige speelster van FC Barcelona daarover.
quote:
Die kus? Er zijn overal idioten. Laten we geen aandacht schenken aan de idioten. Het was een moment tussen twee vrienden die iets vierden.
Laat dat hypocriete zak hooi zijn smoel maar lekker houden. Idioot in het kwadraat deze 8)7
tong80zaterdag 26 augustus 2023 @ 10:57
De voetbalsters van de Spaanse selectie hebben in een gezamenlijke verklaring aangegeven dat ze niet meer in actie komen totdat voorzitter Luis Rubiales van de Spaanse bond uit zijn functie is gezet. De voorzitter ligt onder vuur voor het geven van een kus op de mond van international Jenni Hermoso na de gewonnen WK-finale tegen Engeland afgelopen zondag in Sydney. Rubiales maakte het er niet bepaald beter op met zijn teksten vijf dagen na de wereldtitel.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Borja Iglesias stelt zich voorlopig niet meer beschikbaar voor de nationale ploeg. ,,Ik doe niet meer mee totdat er dingen veranderen en niet meer onbestraft blijven”, laat de spits van Real Betis via sociale media weten. Ook tientallen andere spelers en speelsters spreken zich hard uit over de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales, die eerder vandaag een bizarre persconferentie gaf.

,,Het dragen van het shirt van het Spaanse nationale team is een van de mooiste dingen die mij in mijn carričre zijn overkomen", zegt Borja Iglesias, die als laatbloeier vorig jaar twee interlands mocht spelen. ,,Ik weet niet of ik op een gegeven moment weer een optie zal zijn voor de nationale ploeg, maar ik heb de beslissing genomen om niet terug te keren naar het nationale team totdat de zaken veranderen en dit soort daden niet ongestraft blijven.”

,,Ik ben verdrietig en teleurgesteld. Als voetballer en als persoon voel ik me niet vertegenwoordigd door wat er vandaag is gebeurd in Madrid. Ik vind het jammer dat ze blijven aandringen en focussen op een speelster die niets fout heeft gedaan. Laten we hopen op een eerlijker, menselijker en fatsoenlijker voetbal", schrijft de 30-jarige spits, die doelt op Luis Rubiales, de voorzitter van de Spaanse voetbalbond die zondag vlak na de gewonnen WK-finale tegen Engeland (1-0) speelster Jennifer Hermoso ongevraagd op haar mond kuste. Rubiales kreeg veel kritiek, ook van de FIFA en de Spaanse premier Pedro Sánchez. Hij bood zijn excuses aan, maar besloot niet af te treden.

Spaanse bondsvoorzitter weigert op te stappen na kus
,,Ik neem geen ontslag”, riep Rubiales vijf keer bij het spoedberaad van de Spaanse bond. ,,Het was een spontane wederzijdse kus. Ik zal vechten tot het einde. Het gaat hier niet om gerechtigheid, maar om een sociale executie.”

Rubiales bestempelde zichzelf als slachtoffer en beschuldigde onder meer de media van een heksenjacht. Na zijn duidelijke taal kreeg hij applaus van een deel van de aanwezigen, onder wie de bondscoaches Jorge Vilda (van de vrouwenploeg) en Luis de la Fuente (van de mannenploeg). Vilda, al sinds 2015 bondscoach en daarvoor zes jaar werkzaam bij de vrouwelijke jeugdteams, kreeg van Rubiales zelfs te horen dat hij een nieuw vierjarig contact kan verwachten voor een jaarsalaris van 500.000 euro.

Spaanse regering onderneemt stappen tegen Rubiales
De Spaanse regering onderneemt juridische stappen tegen Luis Rubiales, de voorzitter van de Spaanse voetbalbond. De regering wil de voorzitter uit zijn functie ontheffen na zijn controversiële kus aan international Jenni Hermoso na de finale van het WK.

,,De regering is vandaag met de procedure gestart om meneer Rubiales uitleg te laten geven voor het sporttribunaal en als het sporttribunaal ermee instemt, dan kan ik verklaren dat we meneer Rubiales uit zijn functie ontheffen”, zei minister van sport, Victor Francos, die tevens de president is van de Spaanse Hoge Raad voor de Sport (CSD), zei ook dat de controverse “het #MeToo is van het Spaanse voetbal”.

De verwachting was dat Rubiales vrijdag zou opstappen, maar hij besloot aan te blijven en noemde zichzelf het slachtoffer. Die teksten leidde tot veel verontwaardiging. De CSD en de internationale spelersvakbond FIFpro hebben eerder ook al maatregelen aangekondigd om Rubiales toch uit zijn functie te krijgen.

Ook Héctor Bellerín, teamgenoot van Borja Iglesias bij Real Betis, liet van zich horen. ,,Wat er nu gebeurt, is werkelijk schandelijk. Dit niveau van vulgariteit, spelen met de verklaringen van het slachtoffer en bovendien het lef hebben om haar de schuld te geven en haar vervolgens het slachtoffer te maken van misbruik. Hoe kan dit ongestraft blijven? Voetbal is een sociaal instrument om vooruitgang te boeken in de maatschappij. Machismo mag binnen dit systeem niet thuishoren. De narcist gelooft nooit dat hij een fout heeft gemaakt. Hij is in staat te liegen, de waarheid te manipuleren en het slachtoffer schuldig te maken om zijn macht boven anderen te behouden.”

Alexia Putellas, sterspeelster van Spanje en al ruim tien jaar een goede vriendin van Hermoso, nam het ook op voor haar. ,,Dit is onaanvaardbaar”, schreef ze op X, voorheen Twitter. ,,Ik ben met jou Hermoso.” Veel andere internationals, buitenlandse speelsters van Barcelona en clubcaptain Sergi Roberto kwamen met vergelijkbare teksten en steunbetuigingen naar buiten op Twitter en Instagram.

Spaanse voetbalbond dreigt met juridische stappen
De Spaanse voetbalbond (RFEF) dreigt met juridische stappen tegen speelster Jennifer Hermoso en speelstersvakbond Futpro omdat Hermoso heeft verklaard dat de kus die ze kreeg van voorzitter Luis Rubiales niet met instemming gebeurde. De RFEF stelt dat Hermoso heeft gelogen en zegt dat de speelster de voorzitter optilde tijdens de huldiging na het behalen van de wereldtitel door de Spaanse vrouwen. De RFEF heeft in het statement foto’s toegevoegd, die dit verhaal moeten ondersteunen. Hieruit blijkt dat Rubiales ondanks alle ophef over de kus die hij gaf aan Hermoso kan blijven rekenen op steun van de bond.


:{ :(

54-voudig Spaans international María Pilar ‘Mapi’ León, speelster van Champions League-winnaar FC Barcelona, besloot net als haar clubgenoten Patricia Guijarro, Clŕudia Pina en Sandra Pańos, niet mee te gaan naar het WK. Acht speelsters van Barcelona gingen uiteindelijk wel, waarmee het samen met Real Madrid hofleverancier was bij de wereldkampioen. ,,Het was niet nodig om veel tijd door te brengen bij de nationale selectie om in te zien dat wat vorig jaar werd geëist, geen simpele driftbui was. De beelden spreken voor zich, en ik denk niet dat er nog veel meer aan toe te voegen is. Het is onaanvaardbaar", zei León.

Vorig jaar eisten vijftien speelsters al het vertrek van bondscoach Jorge Vilda, maar de Spaanse bond/Rubiales ging daar niet in mee. Sommige speelsters kwamen terug op dat protest omdat ze toch graag het WK wilden meemaken, maar het viertal van Barcelona besloot voet bij stuk te houden en krijgt daar nu veel respect voor in Spanje en bij de vaste volgers van het vrouwenvoetbal.

Oranje-international Merel van Dongen, die sinds 2018 in Spanje voetbalt voor Real Betis en Atlético Madrid, liet ook van zich horen. ,,Zoals de grote grote Gianni Infantino ooit zei: Vrouwen, kies de juiste gevechten! Oooohh, let maar eens op, hoe de Spaanse vrouwen deze strijd aangaan. Ik ben trots om te zien hoe vrouwen, mannen, media en politiek in Spanje zich eindelijk verenigen om iets te veranderen dat al jaren niet klopt. Het is voorbij nu. Het is tijd voor gerechtigheid.”

Iker Casillas, aanvoerder van de Spaanse mannenploeg die het EK 2008, WK 2010 en EK 2021 won, liet ook van zich horen op X. ,,Ik schaam me voor jouw gedrag", schreef Casillas na de opmerkelijke teksten van Rubiales. ,,De afgelopen vijf dagen hadden we over over onze vrouwelijke voetbalsters moeten praten die zondag wereldkampioen zijn geworden. Over de vreugde die ze ons allemaal gaven! Opscheppen over een titel die we in het vrouwenvoetbal niet hadden, maar nu wel. Maar jouw gedrag heeft alles overschaduwd.”

Ook de Spaanse doelman David de Gea heeft geen goed woord over voor Rubiales. ,,Mijn oren bloeden”, liet hij weten.

Filmpjes in de link.....

https://www.ad.nl/buitenl(...)ereldtitel~a24cb2a1/

:T
Frozen-assassinzaterdag 26 augustus 2023 @ 12:47
quote:
De Spaanse voetbalbond (RFEF) blijft zich achter Luis Rubiales scharen. De bondsvoorzitter ligt sinds de gewonnen WK-finale onder vuur vanwege een kus op de mond van sterspeelster Jennifer Hermoso. Even leek de baan van Rubiales op de tocht te staan, maar in plaats daarvan beschuldigt hij de speelster nu van 'leugens'. Om het geheel kracht bij te zetten komt de RFEF met een uitgebreide reconstructie.

Rubiales stond tijdens de medailleceremonie op het podium met onder meer FIFA-president Gianni Infantino, koningin Letizia van Spanje en de minister-president van gastland Australië, Anthony Albanese. Op beelden was te zien dat toen Hermoso langs Rubiales liep, hij haar eerst stevig knuffelde, waarna hij haar hoofd vasthield en een kus op haar mond gaf. Vervolgens gaf Rubiales Hermoso een tik op haar rug toen zij wegliep.

Hermoso liet later via Instagram weten de kus niet leuk te vinden. "Maar wat zou ik eraan moeten doen?" Inmiddels heeft het incident ertoe geleid dat het Spaanse vrouwenteam niet meer in actie komt totdat Rubiales is afgetreden. Dat laatste lijkt echter onder geen enkel beding te gebeuren. Vrijdag, tijdens een speciale zitting, sprak Rubiales van 'vals feminisme' en 'sociale moord' op zijn karakter.

Volgens Rubiales zou hij Hermoso hebben gevraagd of hij haar op de mond mocht kussen, waarop de Spaanse 'oke' zou hebben geantwoord. Die beweringen worden tegengesproken door de speelster. "Ik voel me kwetsbaar en het slachtoffer van een agressie, een impulsieve daad, ongepast en zonder enige instemming van mijn kant. Simpel gezegd, ik werd niet gerespecteerd", zei ze vrijdag.

Reactie Spaanse bond
De Spaanse voetbalbond schaart zich achter Rubiales. "De RFEF kondigt aan alle passende juridische stappen te ondernemen ter verdediging van de eer van de voorzitter van de RFEF, die duidelijk en eenvoudig heeft uitgelegd hoe de gebeurtenissen hebben plaatsgevonden", valt te lezen in een verklaring. Pogingen om contact te zoeken met Hermoso zouden niets hebben opgeleverd.

"De RFEF en de voorzitter zullen alle leugens blootleggen die worden verspreid door iemand namens de speler of, indien van toepassing, door de speler zelf", gaat het statement verder. De bond zegt het te betreuren dat een buitengewone prestatie als het winnen van de wereldtitel door de ophef 'niet gevierd kan worden'. Spaanse voetbalprominenten als Iker Casillas, David de Gea en Borja Iglesias scharen zich via sociale media achter Hermoso.
Alle schaamte voorbij. De bobo's houden elkaar de hand boven hoofd.
Marcosszaterdag 26 augustus 2023 @ 14:10
Zou in Spanje iemand nog weten dat ze wereldkampioen zijn geworden? ;(
tong80zaterdag 26 augustus 2023 @ 14:17
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 14:10 schreef Marcoss het volgende:
Zou in Spanje iemand nog weten dat ze wereldkampioen zijn geworden? ;(
Dat is het trieste :{

:T
tong80zondag 27 augustus 2023 @ 11:36
De bondscoach van de Spaanse voetbalsters Jorge Vilda heeft nu toch de omstreden kus van bondsvoorzitter Luis Rubiales veroordeeld. De trainer applaudisseerde vrijdag nog toen de preses in de toespraak zei dat hij ondanks alle ophef niet op wilde stappen.

c46e82d8-44b5-11ee-a117-0217670beecd.jpg

„Ik betreur het ten zeerste dat de overwinning van het Spaanse vrouwenvoetbal werd ontsierd door het ongepaste gedrag van onze vertrekkende voorzitter Luis Rubiales”, zegt Vilda in een verklaring tegen het Spaanse persbureau EFE. Vilda spreekt van een „schandalige situatie die het verdiende succes overschaduwde.”

International Spaanse mannen stapt uit selectie tot vertrek kussende voorzitter: ’Triest en teleurgesteld’
Rubiales kuste bij de huldiging na de gewonnen finale van het WK speelster Jennifer Hermoso op de mond. Zijn actie leidde tot veel verontwaardiging. De ophef nam vrijdag toe toen hij besloot niet op te stappen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso.

FIFA schorst Luis Rubiales voorlopig, elf stafleden Spaanse vrouwen stappen uit onvrede op
Diverse Spaanse media meldden zaterdag dat elf leden van de technische staf van Vilda hun ontslag hebben ingediend uit onvrede over Rubiales. Eerder lieten de Spaanse speelsters al weten niet meer voor hun land te willen voetballen zolang Rubiales voorzitter is. De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest.

Bondscoach Vilda zegt nu dat het gedrag van zijn voorzitter niet overeenkomt met zijn normen en waarden. „Dit komt op geen enkele manier overeen met de principes en waarden die ik vertegenwoordig in mijn leven, in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder. Ik veroordeel ieder macho-gedrag. Dat hoort niet thuis in een progressieve samenleving”, aldus de trainer.

Zelf onder vuur
Vilda lag voor het WK zelf ook onder vuur. Vijftien internationals maakten toen bekend niet meer onder hem te willen spelen. Ondanks de kritiek op zijn functioneren greep de bond niet in. Een aantal speelsters besloot zich daarna toch beschikbaar te stellen voor het WK.

Hermoso en de andere internationals kregen zaterdag openlijke steunbetuigingen van onder anderen Luis de la Fuente, de Spaanse bondscoach bij de mannen, en Xavi, de trainer van FC Barcelona. Ze noemen het gedrag van Rubiales „volstrekt onacceptabel.”

https://www.telegraaf.nl/(...)schandalige-situatie

:T
tong80maandag 28 augustus 2023 @ 16:48
Moeder Spaanse voorzitter Luis Rubiales sluit zich op in kerk en gaat in hongerstaking: ‘Tot zijn naam is gezuiverd’

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

De rel die de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales ontketende met zijn kus op de mond van Jennifer Hermoso tijdens de huldiging na de WK-finale, heeft weer een nieuw hoofdstuk gekregen. De moeder van Rubiales kondigde maandagochtend aan in hongerstaking te gaan. ,,Totdat er een oplossing wordt gevonden voor de onmenselijke en bloedige jacht op mijn zoon”, liet ze weten aan Marca en persbureau EFE.

Rubiales kreeg na de omstreden kus een storm van kritiek over zich heen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso. Zelf piekert hij er niet over om op te stappen.

Alle commotie is Ángeles Béjar, de moeder van Rubiales, niet in de koude kleren gaan zitten. Daarom nam ze het drastische besluit om zich samen met haar zus op te laten sluiten in een kerk in Motril, in de Spaanse provincie Granada. Ze zal daar ‘voor onbepaalde tijd, dag en nacht’ verblijven en in de tussentijd niets eten, zo kondigde ze zelf aan. Totdat de naam van haar zoon is gezuiverd.

‘Het is afgelopen!’ is het nieuwe Spaanse MeToo
Spanje heeft vooruitstrevende wetten op het gebied van gelijkheid en geweld tegen vrouwen. Maar het machisme ban je daarmee niet direct uit, zo bewees voetbalvoorzitter Luis Rubiales. De massale, bijna unanieme veroordeling van zijn beruchte kus, lijkt in het land echter voor meer bewustwording te zorgen.

Onderzoek
Béjar doet een oproep aan Hermoso om ‘de waarheid te vertellen’ en ‘de versie te behouden die ze aan het begin van de gebeurtenissen had’. De Spaanse bond bracht in eerste instantie een verklaring naar buiten waarin Hermoso zou beweren dat er weinig aan de hand was en dat er een goede band tussen haar en de voorzitter bestaat. Er zijn echter grote twijfels of dat wel haar eigen woorden waren, of dat het ging om een verzonnen statement. Inmiddels heeft de topscorer aller tijden van de Spaanse ploeg duidelijk laten weten dat de zoen absoluut niet gewenst was en eist ze dat Rubiales wordt gestraft.

Justitie in Spanje opent op haar beurt een onderzoek en vraagt de speelster of ze binnen 15 dagen aangifte wil doen. Justitie ziet mogelijk seksueel geweld in kus van Rubiales.

https://www.ad.nl/buitenl(...)-gezuiverd~af79301f/

:T
tong80maandag 28 augustus 2023 @ 17:31
De Spaanse justitie opent een onderzoek naar bondsvoorzitter Luis Rubiales, onder meer vanwege mogelijk seksueel misbruik van speelster Jenni Hermoso. Rubiales is momenteel 90 dagen op non-actief gezet door de FIFA, vanwege de onvrijwillige kus die hij haar op de lippen drukte na de Spaanse WK-overwinning in Australië.

a40dd9ba-45ac-11ee-b193-0218eaf05005.jpg

Het onderzoek wordt gestart door de aanklager van de Audiencia Nacional, een rechtbank die zich onder meer buigt over zaken die zich afspelen buiten de landsgrenzen, met een (mogelijk) Spaans slachtoffer, zoals ook nu het geval is. Hoewel Hermoso zelf geen aangifte heeft gedaan tegen Rubiales, zegt justitie de verklaring waarin Hermoso zelf zegt dat de kus absoluut niet ’consentido’ (met instemming) was, als ’ondubbelzinnig’ te zien.

Hermoso stuurde deze reactie naar de Spaanse pers in reactie op de verklaring van Rubiales dat de kus ’wederzijds, spontaan, met instemming en euforisch’ zou zijn geweest. Ze verklaarde dat ze op ’geen enkel moment’ toe had gestemd en dat ze zich kwetsbaar had gevoeld en het ’slachtoffer van een impulsieve, seksistische en misplaatste daad’ van agressie. De speelster heeft 15 dagen om te beslissen of ze alsnog aangifte wil doen.

De aanklager zal bekijken of Rubiales vervolgd zal worden op overtreding van artikel 178 van het Wetboek van Strafrecht, dat het delict ’aanranding’ beschrijft. Indicatie daarvoor zou kunnen zijn dat de kus op de mond werd gegeven ’terwijl het hoofd van de speler met beide handen vast werd gehouden’.

Moeder Luis Rubiales in hongerstaking tot ’inhumane jacht’ stopt, Spaanse clubs uit Europa?
Er zijn zes klachten tegen Rubiales ingediend, waarvan één afkomstig is van het coaches trainingscentrum CENAFE van Miguel Ángel Galán, en vijf van andere personen. Een van de klachten die het Openbaar Ministerie onderzoekt, heeft betrekking op ’obsceen exhibitionisme tegenover een minderjarige’, verwijzend naar het moment waarop Rubiales zijn kruis aanraakte in aanwezigheid van Infanta Sofía - de tweede dochter van koning Felipe van Spanje en koningin Letizia Ortiz Rocasolano - op de dag van finale.

https://www.telegraaf.nl/(...)tter-rubiales-na-kus

:T
TheVoice4everdinsdag 29 augustus 2023 @ 09:58
overdreven gedoe allemaal
hole1988dinsdag 29 augustus 2023 @ 20:41
twitter
tong80woensdag 30 augustus 2023 @ 12:03
Moeder Spaanse voorzitter Luis Rubiales reageert op hongerstaking: ‘Mijn zoon wil dat ik stop, maar ik houd vol’

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

De rel die de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales ontketende met zijn kus op de mond van Jennifer Hermoso tijdens de huldiging na de WK-finale, heeft weer een nieuw hoofdstuk gekregen. De moeder van Rubiales kondigde maandagochtend aan in hongerstaking te gaan. ,,Totdat er een oplossing wordt gevonden voor de onmenselijke en bloedige jacht op mijn zoon”, liet ze weten aan Marca en persbureau EFE.

Rubiales kreeg na de omstreden kus een storm van kritiek over zich heen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso. Zelf piekert hij er niet over om op te stappen.

Alle commotie is Ángeles Béjar, de moeder van Rubiales, niet in de koude kleren gaan zitten. Daarom nam ze het drastische besluit om zich samen met haar zus op te laten sluiten in een kerk in Motril, in de Spaanse provincie Granada. Ze zal daar ‘voor onbepaalde tijd, dag en nacht’ verblijven en in de tussentijd niets eten, zo kondigde ze zelf aan. Totdat de naam van haar zoon is gezuiverd.

Ángeles Béjar
Gisteravond heette Béjar enkele Spaanse journalisten welkom in de kerk waar ze verblijft. Zichtbaar aangedaan smeekte ze om de waarheid. ,,Er is geen sprake van seksueel misbruik, aangezien er wederzijdse toestemming was, zoals te zien is op de beelden. Je weet dat mijn zoon een goed en eerlijk mens is.”

Béjar verzekerde dat ze zich nog goed voelt en dat ze haar eerste nacht op een stoel had doorgebracht. ,,Mijn zoon heeft me gevraagd om ermee te stoppen, maar dat zal niet gebeuren. Ik blijf dit doen zolang mijn lichaam het volhoudt.” Gisteravond werd in de kerk ook een mis gehouden met mensen die achter Rubiales staan.

Onderzoek
Béjar deed aan het begin van haar hongerstaking een oproep aan Hermoso om ‘de waarheid te vertellen’ en ‘de versie te behouden die ze aan het begin van de gebeurtenissen had’. De Spaanse bond bracht in eerste instantie een verklaring naar buiten waarin Hermoso zou beweren dat er weinig aan de hand was en dat er een goede band tussen haar en de voorzitter bestaat.

Er zijn echter grote twijfels of dat wel haar eigen woorden waren, of dat het ging om een verzonnen statement. Inmiddels heeft de topscorer aller tijden van de Spaanse ploeg duidelijk laten weten dat de zoen absoluut niet gewenst was en eist ze dat Rubiales wordt gestraft.

‘Het is afgelopen!’ is het nieuwe Spaanse MeToo
Spanje heeft vooruitstrevende wetten op het gebied van gelijkheid en geweld tegen vrouwen. Maar het machisme ban je daarmee niet direct uit, zo bewees voetbalvoorzitter Luis Rubiales. De massale, bijna unanieme veroordeling van zijn beruchte kus, lijkt in het land echter voor meer bewustwording te zorgen.

Justitie in Spanje opent op haar beurt een onderzoek en vraagt de speelster of ze binnen 15 dagen aangifte wil doen. Justitie ziet mogelijk seksueel geweld in de kus van Rubiales.

Geen misbruik
De moeder van de voorzitter is echter van mening dat ‘er geen sprake is van misbruik, omdat er aan beide kanten toestemming is, zoals op de beelden is te zien’. Zij vraagt ​​zich af ‘waarom ze zo wreed zijn tegen hem’ en wat ‘er achter dit hele verhaal schuilt’. ,,Mijn zoon is niet in staat iemand kwaad te doen”, besluit ze.

De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest. Maandag volgt er echter opnieuw een spoedberaad.

https://www.ad.nl/buitenl(...)k-houd-vol~af79301f/

:T
ChevyCapricewoensdag 30 augustus 2023 @ 14:46
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 12:03 schreef tong80 het volgende:
Moeder Spaanse voorzitter Luis Rubiales reageert op hongerstaking: ‘Mijn zoon wil dat ik stop, maar ik houd vol’

[ afbeelding ]

De rel die de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales ontketende met zijn kus op de mond van Jennifer Hermoso tijdens de huldiging na de WK-finale, heeft weer een nieuw hoofdstuk gekregen. De moeder van Rubiales kondigde maandagochtend aan in hongerstaking te gaan. ,,Totdat er een oplossing wordt gevonden voor de onmenselijke en bloedige jacht op mijn zoon”, liet ze weten aan Marca en persbureau EFE.

Rubiales kreeg na de omstreden kus een storm van kritiek over zich heen. De FIFA schorste de voorzitter zaterdag voor 90 dagen in afwachting van de uitkomst van het onderzoek dat de wereldvoetbalbond naar hem is gestart. Hij mag in die periode in het voetbal geen functie op nationaal en internationaal uitoefenen. Ook mag hij van de FIFA geen contact hebben met Hermoso. Zelf piekert hij er niet over om op te stappen.

Alle commotie is Ángeles Béjar, de moeder van Rubiales, niet in de koude kleren gaan zitten. Daarom nam ze het drastische besluit om zich samen met haar zus op te laten sluiten in een kerk in Motril, in de Spaanse provincie Granada. Ze zal daar ‘voor onbepaalde tijd, dag en nacht’ verblijven en in de tussentijd niets eten, zo kondigde ze zelf aan. Totdat de naam van haar zoon is gezuiverd.

Ángeles Béjar
Gisteravond heette Béjar enkele Spaanse journalisten welkom in de kerk waar ze verblijft. Zichtbaar aangedaan smeekte ze om de waarheid. ,,Er is geen sprake van seksueel misbruik, aangezien er wederzijdse toestemming was, zoals te zien is op de beelden. Je weet dat mijn zoon een goed en eerlijk mens is.”

Béjar verzekerde dat ze zich nog goed voelt en dat ze haar eerste nacht op een stoel had doorgebracht. ,,Mijn zoon heeft me gevraagd om ermee te stoppen, maar dat zal niet gebeuren. Ik blijf dit doen zolang mijn lichaam het volhoudt.” Gisteravond werd in de kerk ook een mis gehouden met mensen die achter Rubiales staan.

Onderzoek
Béjar deed aan het begin van haar hongerstaking een oproep aan Hermoso om ‘de waarheid te vertellen’ en ‘de versie te behouden die ze aan het begin van de gebeurtenissen had’. De Spaanse bond bracht in eerste instantie een verklaring naar buiten waarin Hermoso zou beweren dat er weinig aan de hand was en dat er een goede band tussen haar en de voorzitter bestaat.

Er zijn echter grote twijfels of dat wel haar eigen woorden waren, of dat het ging om een verzonnen statement. Inmiddels heeft de topscorer aller tijden van de Spaanse ploeg duidelijk laten weten dat de zoen absoluut niet gewenst was en eist ze dat Rubiales wordt gestraft.

‘Het is afgelopen!’ is het nieuwe Spaanse MeToo
Spanje heeft vooruitstrevende wetten op het gebied van gelijkheid en geweld tegen vrouwen. Maar het machisme ban je daarmee niet direct uit, zo bewees voetbalvoorzitter Luis Rubiales. De massale, bijna unanieme veroordeling van zijn beruchte kus, lijkt in het land echter voor meer bewustwording te zorgen.

Justitie in Spanje opent op haar beurt een onderzoek en vraagt de speelster of ze binnen 15 dagen aangifte wil doen. Justitie ziet mogelijk seksueel geweld in de kus van Rubiales.

Geen misbruik
De moeder van de voorzitter is echter van mening dat ‘er geen sprake is van misbruik, omdat er aan beide kanten toestemming is, zoals op de beelden is te zien’. Zij vraagt ​​zich af ‘waarom ze zo wreed zijn tegen hem’ en wat ‘er achter dit hele verhaal schuilt’. ,,Mijn zoon is niet in staat iemand kwaad te doen”, besluit ze.

De Spaanse bond koos zaterdag nog de kant van de voorzitter door in een statement Hermoso voor leugenaar uit te maken. Volgens de bond was de zoen met de voorzitter wederzijds geweest. Maandag volgt er echter opnieuw een spoedberaad.

https://www.ad.nl/buitenl(...)k-houd-vol~af79301f/

:T
Ik neem er kennis van.
tong80woensdag 30 augustus 2023 @ 19:16
De soap omtrent de kus van de Spaanse bondsvoorzitter Luis Rubiales aan voetbalster Jennifer Hermoso na de WK-finale krijgt wederom een nieuw hoofdstuk. Op een video, die woensdag opdook op social media, is te zien hoe Hermoso lacht om verschillende foto's van de kus.

Het verhaal is bekend: bij de prijsuitreiking van het WK Vrouwen gaf Rubiales Hermoso een kus op de mond. De voorzitter van de Spaanse voetbalbond kreeg bakken kritiek over zich heen en Hermoso benadrukte dat de kus niet vrijwillig was. Aan die woorden wordt nu getwijfeld. Na de gewonnen WK-finale maakt Hermoso lachend vergelijkingen met de kus tussen Iker Casillas en toenmalige vriendin Sara Carbonero na de WK-finale in 2010.

Speelsters van de Spaanse ploeg roepen 'beso, beso, beso' in de bus, oftewel: kus, kus, kus. Even daarna stapt Rubiales de bus uit. "Stop ermee, jullie laten me nog blozen", zegt hij.

Rubiales blijft vooralsnog altijd volhouden dat hij niets verkeerd heeft gedaan. De FIFA heeft hem voor negentig dagen geschorst, terwijl het Spaanse Openbaar Ministerie een onderzoek is gestart.

https://www.msn.com/nl-nl(...)d62919691597112&ei=8

:T
tong80woensdag 30 augustus 2023 @ 19:17
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 14:46 schreef ChevyCaprice het volgende:

[..]
Ik neem er kennis van.
Weer een briljante bijdrage van een verder afwezige mod. _O_

:T
tong80donderdag 31 augustus 2023 @ 13:38
Familieleden van de Spaanse bondsvoorzitter, Luis Rubiales, kiezen de kant van Jennifer Hermoso. Dat zegt zijn oom, Juan Rubiales Lopez, in een vernietigend interview met de Spaanse krant El Confidencial. „Hij is een jongetje en heeft sociale heropvoeding nodig voor zijn relatie met vrouwen.”

4a063e42-47cf-11ee-a3b1-0257d57b707f.jpg

De 46-jarige Rubiales kuste de Spaanse speelster Hermoso op haar mond tijdens de huldiging na de finale van het WK. Spanje won de titel ten koste van Engeland. De zoen zorgde voor veel ophef. Maar Rubiales weigert op te stappen.

Luis en Juan zijn al een tijdje gebrouilleerd met elkaar, terwijl ze samen hebben gewerkt bij de Spaanse bond. Juan kon er niet tegen hoe zijn neef zijn staf behandelde. „Het idee van de waardigheid voor de familie Rubiales betekent Jenni verdedigen, haar begrijpen en het gęnante gedrag van deze president veroordelen”, zo schrijft de Daily Mail.

Plottwist rond ‘kusgate’ Luis Rubiales
„Zijn opruiende opmerkingen kwamen, nadat de moeder van Rubiales op de derde dag van de hongerstaking naar het ziekenhuis werd gebracht”, vervolgt de Britse krant. Ze sprak eerder al van een onmenselijke behandeling voor haar zoon. „Ik geloof heel erg in God en vraag om de waarheid”, zei ze vanuit de Divina Pastora-kerk in Motril. „Ik ga door zolang mijn lichaam het kan verdragen. Ik vind het niet erg om voor gerechtigheid te sterven, omdat mijn zoon een fatsoenlijk mens is en wat ze doen niet eerlijk is”, zei de moeder van Rubiales.

Er kwam woensdag een nieuwe wending in het verhaal rondom de rel, nadat op X een filmpje opdook. Daarin kun je Hermoso zien lachen om een grapje over de kus door Rubiales. De bondsvoorzitter, die voor 90 dagen is geschorst door de FIFA, heeft het filmpje verzonden als bewijsmateriaal.

UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin noemt het gedrag van de voorzitter van de Spaanse voetbalbond ongepast. Maar hij zegt dat de Europese voetbalbond zich niet wil bemoeien met het onderzoek dat de mondiale voetbalbond FIFA naar het gedrag van Luis Rubiales is gestart.

„Wat hij deed, is natuurlijk ongepast. Dat weten we allemaal. Ik hoop dat hij ook weet dat het ongepast is. Dit is alles wat ik er nu over wil zeggen. Verder wachten we af wat de disciplinaire commissie van de FIFA zal zeggen”, zegt Ceferin tegen de Franse krant L’Equipe.

Ook Verenigde Naties veroordelen Luis Rubiales voor kus op mond
„Zijn zaak is nu in handen van de FIFA. Ik wil er nu verder niet op ingaan, omdat dit misschien het gevoel kan geven dat ik de druk wil opvoeren”, aldus Ceferin. De voorzitter van de UEFA zei dat de Europese bond nu geen maatregelen tegen Rubiales neemt. „Door zijn schorsing van de FIFA mag hij zijn functie nu al niet meer uitvoeren, dus het heeft geen zin om hem twee keer te schorsen.”

https://www.telegraaf.nl/(...)t-heropgevoed-worden

:T
tong80zaterdag 2 september 2023 @ 16:42
De in opspraak geraakte voorzitter van de Spaanse voetbalbond, Luis Rubiales, heeft gisteren in een verklaring gezegd dat hij blijft vechten om zijn naam te zuiveren. Ondanks alle ophef rond die kus die hij gaf op de mond van de Spaanse speelster Jennifer Hermoso na de finale van het WK is hij nog altijd niet van plan op te stappen.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Rubiales gaf wel toe dat hij fouten heeft gemaakt en bood nogmaals zijn excuses aan. ,,Ik heb fouten gemaakt, daar heb ik oprecht spijt van. Ik wil mijn gedrag verbeteren en heb geleerd dat voorzitters altijd een voorbeeld moeten zijn, in welke situatie dan ook. Dat ben ik niet geweest.’’

Maar hij herhaalde dat hij zich slachtoffer voelt van een hetze, waar hij tegen blijft vechten. ,,Ondanks de politieke druk, de druk vanuit de media en alle leugens, manipulaties en censuur blijf ik vertrouwen op de onafhankelijke instanties, die deze kwestie moeten oplossen”, zei Rubiales, in een verklaring die in handen is van de Spaanse krant El Mundo Deportivo.

Rubiales vindt het onterecht hoe hij wordt behandeld. ,,Ik word gelyncht in de politiek en de media. Nationaal en internationaal. Ik ben oneerlijk behandeld en dat mag nooit iemand overkomen.’’ De FIFA heeft Rubiales voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek dat de tuchtcommissie van de mondiale federatie naar hem is gestart.

‘Ernstig wangedrag’
De Spaanse sportrechtbank TAD maakte vrijdag bekend dat het een disciplinaire procedure heeft geopend tegen Rubiales voor ‘ernstig wangedrag’. De Spaanse regering had de TAD eerder verzocht een procedure op te starten vanwege ‘zeer ernstig wangedrag’. De hoogste sportraad in Spanje had Rubiales dan kunnen schorsen. Bij deze kwalificatie kan dat niet, daarom is er nu een procedure gestart.

De omstreden kus heeft tot veel reacties geleid. Sarina Wiegman droeg haar titel van vrouwelijke coach van het jaar donderdag op aan de Spaanse speelsters. Wiegman is bondscoach van de Engelse vrouwen, die in de finale van Spanje verloren.

Spaanse premier: ‘Voetbalsters hebben wereld les geleerd’
Demissionair premier Pedro Sánchez van Spanje vindt dat de voetbalsters van zijn land “de wereld een les hebben geleerd” naar aanleiding van de affaire rond de ongewenste kus die de voorzitter van de Spaanse voetbalbond na het behalen van de wereldtitel gaf aan speelster Jenni Hermoso. De voetbalsters hebben gezegd pas weer in actie te komen voor hun land als voorzitter Luis Rubiales is opgestapt.

,,Onze voetbalsters hebben twee keer gewonnen”, verklaarde Sánchez tijdens een bezoek aan Malaga. ,,Eén keer op het veld en één keer door de wereld een lesje te leren, een les in gelijkheid tussen mannen en vrouwen. Spanje is een feministisch land”, verklaarde Sánchez, sprekend over “vrouwen die hebben besloten zich niet langer te onderwerpen. Nooit meer. Nooit meer”, sloot hij af met de slogan die wordt gebruikt tijdens demonstraties ter ondersteuning van Hermoso en tegen seksueel geweld.

https://www.ad.nl/buitenl(...)d-gelyncht~a039c5e6/

:T
tong80dinsdag 5 september 2023 @ 18:19
De Spaanse voetbalbond heeft Jorge Vilda ontslagen als bondscoach van het vrouwenelftal, zo melden meerdere Spaanse bronnen. Zestien dagen geleden werd Vilda nog wereldkampioen met Spanje in Sydney. Vilda was tevens werkzaam als technisch directeur bij de bond.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Volgens Mundo Deportivo is Vilda telefonisch op de hoogte gebracht van zijn ontslag. De oefenmeester had nog een contract tot volgend jaar zomer bij de Spaanse bond. Het nieuws wordt vanavond officieel bevestigd tijdens een persconferentie. In een statement op de eigen website neemt de Spaanse bond wel alvast afstand van alle gebeurtenissen na de gewonnen WK-finale en verontschuldigt het zich ‘tegenover de voetballerij en samenleving voor het getoonde gedrag’.

Een grote verrassing is het ontslag van Vilda niet. Een week na de gewonnen WK-finale stapten liefst elf van zijn stafleden al op uit onvrede vanwege het gedrag van Rubiales. Bovendien was er al langer onvrede over zijn manier van werken.

Onder vuur
Vilda lag al ruim voor het WK onder vuur. Vijftien speelsters weigerden te spelen voor Spanje als hij aan het roer stond. De kus legde volgens velen van hen de misstanden bij de bond bloot. Speelsters gaven kort na de gewonnen WK-finale, waarin Engeland werd verslagen, aan niet meer voor de nationale ploeg te willen spelen totdat Vilda ontslagen zou zijn. Dat is inmiddels dus gebeurd.

De Spaanse bond wordt al twee weken bekritiseerd vanwege de omstreden kus die bondsvoorzitter Luis Rubiales tijdens de huldiging gaf aan speelster Jennifer Hermoso. De bondsleden hebben Rubiales verzocht om af te treden en de FIFA heeft de preses voor negentig dagen geschorst, maar Rubiales wil zelf vooralsnog van geen wijken weten. Rubiales was voorstander van een langer verblijf van Vilda, maar de bond heeft nu anders besloten.

Vilda kwam extra negatief in het nieuws toen hij applaudisseerde voor de speech van Rubiales, waarin hij aangaf niet op te willen stappen als voorzitter van de bond. Vilda bood daar later zijn excuses voor aan, maar dat mocht niet meer baten.

De 42-jarige Vilda was sinds 2015 de coach van de Spaanse vrouwenploeg. De laatste jaren regende het klachten over de trainer, die onder meer van zijn spelers zou eisen dat ze de slaapkamerdeuren van hun hotel niet op slot zouden doen. Omdat Vilda tevens technisch directeur was en zijn vader directeur is van het vrouwenvoetbal, kon er lastig tegen hem worden opgetreden.

Het dreef Oranje-international Damaris Egurrola na één duel voor Spanje naar een interlandloopbaan bij Oranje, zo vertelde ze vorige maand in een interview. ,,De woede van toen zit nog steeds in mij. Ik kan niet begrijpen dat dit soort dingen nog steeds gebeurt.’’

[
Vilda werkt al sinds 2009 voor de Spaanse bond. Tot 2013 was hij assistent van de vrouwenploeg onder de 19 jaar en later had hij de onder 17 en onder 19 onder zijn hoede.

https://www.ad.nl/buitenl(...)wk-finale~a43797df8/

:T
tong80woensdag 6 september 2023 @ 19:43
Jenni Hermoso heeft een formele aanklacht ingediend tegen bondsvoorzitter Luis Rubiales over de ongevraagde kus op haar mond na de WK-finale. Het Openbaar Ministerie kan Rubiales nu strafrechtelijk vervolgen, meldde het parket. Hermoso heeft de aanklacht persoonlijk gedaan op het hoofdkantoor van de procureur-generaal.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Het OM in Madrid was zelf al gaan onderzoeken of sprake is van aanranding door Rubiales, die wereldwijde verontwaardiging over zich afriep door bij de huldiging van het Spaanse team na de gewonnen WK-finale in Sydney Hermoso vol op de lippen te kussen. De voetbalster kreeg vijftien dagen de tijd om een formele klacht in te dienen.

Tegen Rubiales loopt al een onderzoek door de wereldvoetbalbond FIFA. Die heeft de voorzitter, die nog altijd niet uit eigen beweging zijn functie heeft neergelegd, voor negentig dagen geschorst. Ook de hoogste Spaanse sportrechtbank doet onderzoek naar ‘ernstig wangedrag’ van Rubiales. De Spaanse voetbalbond verzocht hem af te treden maar dat weigerde Rubiales.

Volgens de aanklager heeft Hermoso een getuigenis afgelegd en kan de klacht nu ‘zo snel mogelijk’ worden behandeld. De speelster heeft gezegd dat ze niet gekust wilde worden en dat ze zich ‘kwetsbaar en slachtoffer van agressie’ voelde.

Rubiales heeft al enkele keren spijt betuigd, maar blijft volhouden dat de kus ‘spontaan en met wederzijdse instemming’ was. Hij liet recent weten dat hij zich het slachtoffer voelt van een hetze en zei dat hij zal blijven vechten om zijn naam te zuiveren.

Het nieuws over de formele klacht was nog maar net bekend, of de Spaanse waarnemend minister van Gelijkheid, Irene Montero, sprak haar steun al uit voor de beslissing van Hermoso. ,,Jenni Hermoso, je bent niet alleen. We zijn met miljoenen.”

De voetballers van Spanje betuigden maandag hun solidariteit met hun vrouwelijke collega’s. ,,We willen het onaanvaardbare gedrag aan de kaak stellen van de heer Rubiales, die niet heeft voldaan aan de instelling die hij vertegenwoordigt”, zeiden de mannen in een gezamenlijke verklaring die door international Álvaro Morata werd voorgelezen. ,,Het Spaanse voetbal moet een bron van respect, inspiratie, inclusiviteit en diversiteit zijn en een voorbeeld, zowel op als naast het veld.”

Hongerstaking moeder Rubiales
Rubiales’ moeder ging zelfs in hongerstaking en liet zich opsluiten in een kerk in Montril. Zij moest uiteindelijk worden opgenomen in het ziekenhuis, omdat ze zich op de derde dag niet lekker voelde. ,,Het kwam mede door de hitte. Haar voeten waren gezwollen en ze was moe”, bevestigde de pastoor van parochie Divina Pastora in Spaanse media.

Bondscoach ontslagen
Het nieuwe bestuur van de Spaanse voetbalbond ontsloeg woensdag de bondscoach die zestien dagen geleden nog wereldkampioen werd met de vrouwen. Jorge Vilda lag al langere tijd onder vuur. Een jaar geleden weigerden vijftien speelsters onder hem te voetbalen vanwege zijn aanpak, die hun ‘emotionele en fysieke gezondheid’ zou aantasten. Zijn relatie met de speelsters verslechterde na het kus-incident, omdat Vilda de kans van de bondsvoorzitter koos.

De bondscoach reageerde in het radioprogramma El Larguero voor het eerst op zijn ontslag. ,,Ik ben onterecht ontslagen. Mijn contract zou juist verlengd worden. Mijn band met de speelsters was goed, anders word je toch nooit wereldkampioen? Dit voelt onterecht, er worden dingen gezegd waar ik het niet mee eens ben.’’

https://www.ad.nl/buitenl(...)oorzitter~a905bc48a/

:T
tong80vrijdag 8 september 2023 @ 16:46
Het Spaanse Openbaar Ministerie wil Luis Rubiales vervolgen voor aanranding en dwang. De Spaanse bondsvoorzitter moet vrezen voor een gevangenisstraf na zijn kus aan Jennifer Hermoso, nu het OM een officiële klacht heeft ingediend bij het Nationale Hof. Rubiales zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor de rechter.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&quality=0.8&desiredformat=webp

Rubiales ligt al drie weken onder vuur na zijn kus op de mond van de Spaanse speelster Hermoso na afloop van de gewonnen WK-finale. Volgens het Openbaar Ministerie was dat niet met wederzijds goedvinden. Volgens de aanklager werd er een kus op de mond gegeven en werd het hoofd van Hermoso vastgehouden, zonder haar toestemming. Volgens het OM is er sprake van aanranding en dwang.

Het OM heeft de rechtbank verzocht om een zaak te openen tegen Rubiales. Mocht het daadwerkelijk tot een veoorderling komen, verdwijnt Rubiales mogelijk achter de tralies. Celstraffen voor seksueel geweld variëren in Spanje tussen de één en vier jaar. Wat Rubiales niet zal helpen, is het feit dat Hermoso al heeft aangegeven dat het tegen haar zin was en de kus als onprettig ervaarde. Twee dagen geleden heeft Hermoso al een formele klacht ingediend tegen de bondsvoorzitter.

Overigens is het ook na een veroordeling nog geen uitgemaakte zaak dat Rubiales de cel in moet. In Spanje hoef je gevangenisstraffen onder de twee jaar niet uit te zitten. Zo ontliepen ook voetballers Lionel Messi en Neymar in het verleden al een celstraf.

Per direct aftreden
De Spaanse voetbalbond heeft Rubiales verzocht om per direct af te treden, maar daar gaf de preses vooralsnog geen gehoor aan. De FIFA heeft Rubiales echter al wel negentig dagen geschorst. Begin deze week werd bondscoach Jorge Vilda al wel ontslagen.

Na de gewonnen WK-finale van Spanje tegen Engeland gaf Rubiales tijdens de prijsuitreiking een kus op de mond van Hermoso. Ook tijdens de wedstrijd misdroeg de bondsvoorzitter zich, door na het laatste fluitsignaal op het ereterras naar zijn kruis te grijpen.

https://www.ad.nl/buitenl(...)g-en-dwang~a94c5da8/

:T