voor de landbouw is het perfect weer , beetje regen, beetje zon, beetje wind, beetje regenquote:Op woensdag 19 juli 2023 21:54 schreef AlwaysHappy het volgende:
Moet zeggen dat ik wel dankbaar ben dat we hier in NL redelijk zomer weer hebben gehad in juli. Na die hitte weken in Juni zag ik het somber in. Hopelijk blijft het een beetje tussen 20-25 de komende weken.
Hier kan je gelukkig op adem komen. Je zal maar elke dag in de tropische hitte zitten. Al zal dat ook wennen op den duurquote:Op woensdag 19 juli 2023 21:54 schreef AlwaysHappy het volgende:
Moet zeggen dat ik wel dankbaar ben dat we hier in NL redelijk zomer weer hebben gehad in juli. Na die hitte weken in Juni zag ik het somber in. Hopelijk blijft het een beetje tussen 20-25 de komende weken.
Ja, je went eraan door je 's middags niet op straat te vertonen omdat het te heet is om buiten te zijn. Daar word je ook niet vrolijk van, lijkt mij.quote:Op donderdag 20 juli 2023 09:46 schreef aloa het volgende:
[..]
Hier kan je gelukkig op adem komen. Je zal maar elke dag in de tropische hitte zitten. Al zal dat ook wennen op den duur
Ben je nu aan het downplayen? The end is near!quote:Op donderdag 20 juli 2023 09:43 schreef -river- het volgende:
In Milaan was het de afgelopen tien dagen best wel te doen, misschien ook omdat het in het noorden ligt.
Gewoon andere keuzes maken, ander ritme leven. Overdag gewoon binnen werken met een zoemende airco. Af en toe het zwembad induiken. Vroeg opstaan (in de ochtend is het heerlijk) en in de avond is het ook lekker. En in augustus (een maand die op de een of andere manier begint in juli en eindigt in september) gewoon niet werken (dat is wat de locals hier doen).quote:Op donderdag 20 juli 2023 09:46 schreef aloa het volgende:
[..]
Hier kan je gelukkig op adem komen. Je zal maar elke dag in de tropische hitte zitten. Al zal dat ook wennen op den duur
Zeg eens eerlijk: ben jij in Nederland overdag de gehele dag buiten?quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, je went eraan door je 's middags niet op straat te vertonen omdat het te heet is om buiten te zijn. Daar word je ook niet vrolijk van, lijkt mij.
Hangt er maar net vanaf wat je buiten aan het doen bent. Voldoende water drinken en ook met hitte kan je prima stevige wandelingen maken.quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:17 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, je went eraan door je 's middags niet op straat te vertonen omdat het te heet is om buiten te zijn. Daar word je ook niet vrolijk van, lijkt mij.
Nee, want ik moet af en toe ook stukken tikken enzo.quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:54 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zeg eens eerlijk: ben jij in Nederland overdag de gehele dag buiten?
Ja, kan zeker. Maar als het 30+ graden is heb ik daar weinig schik van.quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Hangt er maar net vanaf wat je buiten aan het doen bent. Voldoende water drinken en ook met hitte kan je prima stevige wandelingen maken.
quote:Op donderdag 20 juli 2023 10:52 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Gewoon andere keuzes maken, ander ritme leven. Overdag gewoon binnen werken met een zoemende airco. Af en toe het zwembad induiken. Vroeg opstaan (in de ochtend is het heerlijk) en in de avond is het ook lekker. En in augustus (een maand die op de een of andere manier begint in juli en eindigt in september) gewoon niet werken (dat is wat de locals hier doen).
ja en steeds warmere oceanen, het is afwachten wat er gebeurt als het zeeijs op de polen gesmolten isquote:Op donderdag 20 juli 2023 20:48 schreef Discombobulate het volgende:
Je merkt wel echt vooral de laatste paar jaren heel erg dat het weer drastisch veranderd. Winter bestaat amper nog, veel meer hittegolven, gigantisch veel regen in zeer korte tijd samen met hevigere stormen, lange periodes van droogte, etc.
quote:Zelfs als het lukt om de uitstoot van broeikasgassen aanzienlijk te verminderen, is de Noordpool in de zomer tussen 2030 en 2050 waarschijnlijk al ijsvrij. Dat betekent dat het zee-ijs rond de Noordpool mogelijk al tien jaar eerder gesmolten zal zijn dan werd verwacht.6 Jun 2023
Jij hebt zogenaamd op Malta gewoond en bent niet bekend met dat in Augustus alles daar op zijn gat ligt (zo bijzonder is het niet, ook in Zweden is er een periode dag vrijwel iedereen op vakantie is)?quote:Op donderdag 20 juli 2023 13:25 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Woon jij in een van die prehistorische grotten in Mellieha of zo?
Ik woon niet hutjemutje in een klein kuthok, dus geen last van.quote:Op vrijdag 21 juli 2023 00:57 schreef Barbusse het volgende:
VEM2012 kan even niet reageren want omdat iedereen de ac aanzet in deze hitte hebben ze geen electriciteit meer op Malta. Maar das normaal, volgens hem.
Er ligt vrijwel niks op z'n gat in Malta in augustus. Zelfs de bouw werkt gewoon door, alleen wel met een langere pauze in de middag.quote:Op vrijdag 21 juli 2023 07:21 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Jij hebt zogenaamd op Malta gewoond en bent niet bekend met dat in Augustus alles daar op zijn gat ligt (zo bijzonder is het niet, ook in Zweden is er een periode dag vrijwel iedereen op vakantie is)?
Uh-huh…
Zou ook bizar zijn op een eiland met een naar omstandigheden vrij gematigd klimaat en waar de gemiddelde maximumtemperatuur in augustus nog niet eens boven de 32 graden stijgt.quote:Op vrijdag 21 juli 2023 12:24 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Er ligt vrijwel niks op z'n gat in Malta in augustus. Zelfs de bouw werkt gewoon door, alleen wel met een langere pauze in de middag.
Dat zal de reden zijn dat er grappen worden gemaakt over ‘it’s August’.quote:Op vrijdag 21 juli 2023 12:24 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Er ligt vrijwel niks op z'n gat in Malta in augustus. Zelfs de bouw werkt gewoon door, alleen wel met een langere pauze in de middag.
Zweden staat wel bekend om de zinderende hitte?quote:Op vrijdag 21 juli 2023 12:35 schreef Dven het volgende:
[..]
Zou ook bizar zijn op een eiland met een naar omstandigheden vrij gematigd klimaat en waar de gemiddelde maximumtemperatuur in augustus nog niet eens boven de 32 graden stijgt.
Verduidelijk even wat je probeert te zeggenquote:Op vrijdag 21 juli 2023 20:19 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Zweden staat wel bekend om de zinderende hitte?
In Zweden is er ook een periode in de zomer dat vrijwel niemand werkt. Terwijl jij lijkt te suggereren dat zoiets alleen gebeurt in een meer extreem (warm) klimaat.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 09:17 schreef Dven het volgende:
[..]
Verduidelijk even wat je probeert te zeggen
Benieuwd naar wat nu de waarheid is. Maar het is opvallend hoe hardnekkig beiden verhalen (het was rond de 35 graden vs het was rond de 45 graden) blijven rondzingen.quote:
Geen idee of het klopt maar ik las dat sommige data nu gebaseerd is op de grondtemperatuur, niet de temperatuur op 2 meter hoogte. Uiteraard is de grondtemperatuur veel hoger. Geen idee of het waar is trouwens.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Benieuwd naar wat nu de waarheid is. Maar het is opvallend hoe hardnekkig beiden verhalen (het was rond de 35 graden vs het was rond de 45 graden) blijven rondzingen.
Iemand is aan het manipuleren met data, dat is zeker.
(En nee, ik trek geen conclusies)
Nee, in de moderne meteorologie neem je altijd 2 meter als hoogte als referentie. In sommige historische records deden sommige wat anders, maar niet in moderne records.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:10 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
Geen idee of het klopt maar ik las dat sommige data nu gebaseerd is op de grondtemperatuur, niet de temperatuur op 2 meter hoogte. Uiteraard is de grondtemperatuur veel hoger. Geen idee of het waar is trouwens.
In ZwEdEn Is Er EeN PeRiOdE iN dE zOmEr DaT vRiJwEl NiEmAnD wErKt!!!!quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:02 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
In Zweden is er ook een periode in de zomer dat vrijwel niemand werkt. Terwijl jij lijkt te suggereren dat zoiets alleen gebeurt in een meer extreem (warm) klimaat.
Een vraag aan jou: hoe kan het dat jij het weer in Sicilië extreem vindt en jij je daarom ernstig zorgen maakt over het klimaat daar en vervolgends het klimaat in Malta vrij gematigd, terwijl het klimaat in Malta gemiddeld net iets warmer is?
Vind je dat zelf niet wat haaks op elkaar staan?
Er wordt niet gemanipuleerd, het was 44+ graden in het binnenland van van Sicilië en Sardinië op officiële weerstations. Ja dan kan het zijn dat weeronline of je iPhone weerapp zeggen dat het in de hoofdstad 35 graden was. Het is alsof er op een groot eiland als die 2 maar 1 temperatuur kan zijn. Niemand officieel leest de surface temperature op als de temperatuur. Ja misschien de telegraaf ofzo voor een leuke clickbait titel voor mensen die niks snappen.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:07 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Benieuwd naar wat nu de waarheid is. Maar het is opvallend hoe hardnekkig beiden verhalen (het was rond de 35 graden vs het was rond de 45 graden) blijven rondzingen.
Iemand is aan het manipuleren met data, dat is zeker.
(En nee, ik trek geen conclusies)
Gewoon een fotootje eronder plaatsen van een random temperatuurmeting ooit ergens op een of andere locatie en je hebt nog mensen die dat serieus nemen.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:19 schreef Momo het volgende:
Deze hele discussie voelt als toen het in Nederland 40+ graden werd in 2019 in Nederland en dat iemand dan online zou zeggen mijn huppeldepup weerapp zegt dat het maar 34 graden was in Amsterdam dus dit kan niet kloppen!!!!!
Dat zijn wel flinke hagelstenen.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:42 schreef tong80 het volgende:
. In Noord-Italië raakten in de nacht van woensdag op donderdag meer dan honderd mensen gewond toen een hagelstorm over het gebied trok. Ook vrijdag vielen ten westen van Milaan hagelstenen van meer dan 10 centimeter groot.
Maar hier hebben we een foto van een tv van een nieuwsuitzending waar de temperatuur verkeerd staat (eventueel gephotoshopped), we zijn iets op het spoor hoor!quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:20 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Gewoon een fotootje eronder plaatsen van een random temperatuurmeting ooit ergens op een of andere locatie en je hebt nog mensen die dat serieus nemen.
Jij blijft ook steeds maar bewust alles aan het verdraaien. Ik dacht dat je volwassen was.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:16 schreef Dven het volgende:
[..]
In ZwEdEn Is Er EeN PeRiOdE iN dE zOmEr DaT vRiJwEl NiEmAnD wErKt!!!!
Echt, het gaat van kwaad tot erger met jou
A. Ik stel niet dat ik mij ernstig zorgen maak over het klimaat op Sicilië
B. Malta is een klein kuteiland en heeft dientengevolge een klimaat dat beheerst wordt door de Middellandse zee en kan klimatologisch in geen enkel opzicht vergeleken worden met een kolos als Sicilië.
Maar goed, succes met je zomers waar 40+ op Malta de norm is
Ik zie best wat discussie voorbijkomen de afgelopen dagen over de verschillen in metingen op dezelfde plek.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 11:16 schreef Momo het volgende:
[..]
Er wordt niet gemanipuleerd, het was 44+ graden in het binnenland van van Sicilië en Sardinië op officiële weerstations. Ja dan kan het zijn dat weeronline of je iPhone weerapp zeggen dat het in de hoofdstad 35 graden was. Het is alsof er op een groot eiland als die 2 maar 1 temperatuur kan zijn. Niemand officieel leest de surface temperature op als de temperatuur. Ja misschien de telegraaf ofzo voor een leuke clickbait titel voor mensen die niks snappen.
Een ijsvrij noordpool is desastreus voor zowel de jet streams in de lucht als de thermohaliene circulatie in het water, het zou het einde betekenen aan vele soorten vis in de oceanen , een ijsvrije noordpool zou onze natuurlijke spiegel ontnemen en het land zal meer warmte opnemen en dit zal het process versnellen en versnellen, extreem weer word normaal, lange periode met droogte, zware regenval, extreme tempraturen worden normaal, nog extremer als nu, dit is nog maar het begin.quote:Op vrijdag 21 juli 2023 01:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja en steeds warmere oceanen, het is afwachten wat er gebeurt als het zeeijs op de polen gesmolten is
dat moet zo rond 2030 zijn
https://www.nationalgeogr(...)-2035-zijn-verdwenen
Als het zeeijs is gesmolten en de oceanen gaan sneller opwarmen dan gaan de watermoleculen meer trillen en zal het volume toenemen , daarmee de hoogte
[..]
Wat noem dezelfde plek ? Het hele eiland. Er zijn gewoon officiële metingen vanuit het binnenlandquote:Op zaterdag 22 juli 2023 12:52 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zie best wat discussie voorbijkomen de afgelopen dagen over de verschillen in metingen op dezelfde plek.
Ik heb wat gegraven, maar kan niet echt iets vinden waarvan ik denk: die partij zit te liegen.
Palermo vs Palermo.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 13:09 schreef Momo het volgende:
[..]
Wat noem dezelfde plek ? Het hele eiland. Er zijn gewoon officiële metingen vanuit het binnenland
Ligt eraan waar je meet ook in het centrum kan het zo 5 graden warmer zijn dan buiten de stad (stadsklimaat). Officiële weerstations zouden buiten bebouwing moeten liggen. Je zou natuurlijk ook nog bergen direct ernaast kunnen hebben waar het paar graden kouder is zo.quote:
Ik snap wel dat er verschillen kunnen zijn binnen een stad.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 13:56 schreef Momo het volgende:
[..]
Ligt eraan waar je meet ook in het centrum kan het zo 5 graden warmer zijn dan buiten de stad (stadsklimaat). Officiële weerstations zouden buiten bebouwing moeten liggen. Je zou natuurlijk ook nog bergen direct ernaast kunnen hebben waar het paar graden kouder is zo.
quote:De kans op bosbranden in Griekenland is zondag nog een stuk groter dan de afgelopen dagen. Voor dertien gebieden is code rood uitgegeven, volgens Griekse autoriteiten een recordaantal. Zaterdag moesten al duizenden mensen geëvacueerd worden van Rhodos vanwege de branden.
De waarschuwing staat voor 'onderneem actie'. Dat is vergelijkbaar met het weeralarm in Nederland.
De gebieden waarin het brandgevaar het grootst is, zijn vooral te vinden in het zuiden en zuidoosten van Griekenland. Ook voor Rhodos geldt code rood.
Volgens de brandweer is het niet eerder voorgekomen dat er in dertien regio's code rood geldt. "De situatie is explosief; de geringste vonk kan tot vernietiging leiden", zegt een woordvoerder tegen de Griekse nieuwszender Open TV.
Het brandgevaar is groot vanwege een combinatie van een extreem droge grond, hoge temperaturen en een harde wind. "De situatie lijkt op die in Frankrijk en Italië vorig jaar, of Canada dit jaar", zegt de woordvoerder.
Zaterdag bleek op het Griekse eiland Rhodos al dat een bosbrand zich snel kan verspreiden. Daar werden zo'n 2.500 mensen geëvacueerd vanwege de steeds groter wordende vuurzee. Drie hotels vlogen in brand.
Naar verwachting moeten enkele tienduizenden mensen van het eiland geëvacueerd worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |