De angst om eeuwig te moeten lijden maakt de ' escape' van zelfmoord een stuk minder aanlokkelijk inderdaad. Sowieso is religie een copingmechanisme.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:21 schreef thekolere het volgende:
[..]
Vanwege de angst om niet in de hemel te komen.
Die mensen hebben al zoveel problemen en dan ga jij ze aan de drugs helpen 😱quote:
Dit getal is natuurlijk mogelijk deels representatief als de extreemste uitdrukking van cijfers die gaan over eenzaamheid, depressiviteit, aanmeldingen bij GGZ, het terugtrekken uit de maatschappij, et cetera.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 12:36 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Ik lees hier veel over de maatschappij, 'rubberentegelgeneratie' en andere dingen waardoor dit zou komen, maar laten we wel realistisch wezen we hebben het over een percentage dat schommelt tussen de 0.0025% en 0.0035%. Dat is een sample size waar je echt heel weinig mee kan quo conclusies en duidt niet op een grootschalig maatschappelijk probleem.
Ik ontken ook niet dat er een groter probleem is qua depressiviteit e.d. en zelfdoding is een uiterste daarvan, maar er zit imo nog wel een groot stuk tussen depressies/suīcidale gedachten en daadwerkelijke suicide.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 13:07 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Dit getal is natuurlijk mogelijk deels representatief als de extreemste uitdrukking van cijfers die gaan over eenzaamheid, depressiviteit, aanmeldingen bij GGZ, het terugtrekken uit de maatschappij, et cetera.
Je hebt toch nog vrienden van de middelbare waarmee je kan afspreken? Huisgenoten? Ik ging zelden naar borrels en vond verenigingen maar niks. En had genoeg vrienden.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 11:28 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Natuurlijk hangt het gebrek aan die 'goede' start daar wel voor een belangrijk deel mee samen.
Hoeveel impact die gemiste goede start op langere termijn heeft, is uiteraard van persoon tot persoon en zeker ook per situatie verschillend. Een kind wat naar de middelbare gaat en daar in de klas komt bij een aantal vrienden/vriendinnen van de basisschool, daarvoor valt de impact wel mee. Dan zijn er nog bestaande contacten die voortgezet kunnen worden.
Maar als je al wat moeilijker contact legt met nieuwe mensen en dan voor je nieuwe studie door de reisafstand gedwongen op kamers gegaan bent in een stad waar je eigenlijk niemand kent, dan is de impact van het gebrek aan fysieke lessen/colleges, studie-borrels etc wel iets wat voor enorme eenzaamheid zorgt waar je ook niet meer zo makkelijk uit komt.
En tussen bovenstaande voorbeelden in zijn er nog allerlei gradaties.
En kunnen andere omstandigheden als bijvoorbeeld een instabiele thuissituatie, verlies van dierbaren etc natuurlijk ook een grote rol spelen bij hoe een jongere zich voelt.
Genoeg andere landen waar het gebruikelijker is dat kinderen lang thuis blijven wonen. Dus heel tegen natuurlijk is het nou ook weer niet.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 18:42 schreef realnice11 het volgende:
Deze was geloof ik al een keer gezegd,
Bij een bepaald gedeelte jongeren zou het niet kunnen vinden van een normale passende woning een rol kunnen spelen, omdat het tegen natuurlijk is om voor sommige jonge mensen om te lang bij ouders in het nest te blijven en niet lekker zelfstandig te kunnen leven? = Depressieverwekkend
Dus eigenlijk zeg jij dat gevoel niet klopt. Nederland staat er inderdaad goed voor.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 08:54 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Waarom zou je op een illegale rebelse manier op je muil moeten gaan?
Dat is ook echt niet de (enige) manier om weerstand op te bouwen.
[..]
Hoezo land naar de klote?
Nederland staat er op alle vlakken nog zeer goed voor. Ga dan lekker in Zuid of Oost-Europa wonen.
Of in de Amerika's, Azie of Afrika. Echt waar heb je het over
Het zijn ook vooral de mensen die deze ellende zelf veroorzaakt hebben of ervan geprofiteerd hebben dat deze ellende er is die je nu het hardst hoort schreeuwen dat die jongeren zich aanstellen. En dan vinden ze het raar dat die hele generatie echt genoeg heeft van ouderen.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 18:14 schreef AlwaysHappy het volgende:
Altijd sneu als het gebeurd, elke zelfmoord is er een teveel. Ook vanaf dichtbij meegemaakt en je gunt het niemand toe. Vind het ook niet heel verrassend dat er een stijging is; de toekomst van NL en in grotere lijn de wereld.. je word er ook niet heel blij van als je er aan denkt en veel van de kosten die oudere generaties veroorzaakt hebben.. komen bij die jongeren te liggen. Makkelijk commentaar te leveren op jongeren die ‘om het minste en geringste’ depressief worden, maar laten we vooral niet onderschatten welke kosten die generatie allemaal mag gaan betalen. En waar ze mee te maken hebben in deze tijd. Jammer dat er relatief weinig inlevingsvermogen is bij sommigen.
Andere landen geen idee,quote:Op zaterdag 15 juli 2023 18:49 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Genoeg andere landen waar het gebruikelijker is dat kinderen lang thuis blijven wonen. Dus heel tegen natuurlijk is het nou ook weer niet.
Ik moet zeggen dat ik het ook zwaar vind momenteel. Als je op social media kijkt lijkt het of alle mensen van mijn leeftijd een succesvol leven lijden en in Dubai wonen, terwijl ik elke dag om 19.00 thuis zit omdat de kinderen in bed liggen. Geen feestjes, verre reizen en fancy dinners voor mij.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 18:59 schreef Cupfighter het volgende:
Ik heb het helaas meerdere malen van dichtbij meegemaakt en ik heb het gevoel dat de druk op de jongeren best hoog ligt, neem alleen de school al, ze moeten veel meer weten dan ik in die tijd, pesterijen gaan nu zelfs online terwijl er in mijn jeugd nog geen internet was, de druk van materieel mee gaan met de tijd was toen al en zal nu nog erger zijn, cultuurverschillen zijn nu ook meer aanwezig, ik ben blij in de jaren 80 te zijn opgegroeid daar had ik al problemen genoeg mezelf overeind te houden of ik dat als jongere in deze maatschappij had gered is dubieus
Hier haal je heel terecht punt aan. De voeding in de westerse wereld is niet goed.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 23:47 schreef Selenophilia het volgende:
Misschien moeten we ook eens in een andere hoek kijken zoals voeding en hormonale ontregeling.
Maar daarom moet je leven op social media ook niet verheerlijken.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 19:25 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Ik moet zeggen dat ik het ook zwaar vind momenteel. Als je op social media kijkt lijkt het of alle mensen van mijn leeftijd een succesvol leven lijden en in Dubai wonen, terwijl ik elke dag om 19.00 thuis zit omdat de kinderen in bed liggen. Geen feestjes, verre reizen en fancy dinners voor mij.
Voedsel suikers bewerkt voedsel hormonen chemicalien etc kunnen zeker invloed hebben op je lichamelijke en geestelijke gestelquote:Op zaterdag 15 juli 2023 19:41 schreef thekolere het volgende:
[..]
Hier haal je heel terecht punt aan. De voeding in de westerse wereld is niet goed.
Nu vanuit eigen ervaring. Zelf ben ik depressief geweest. Een donkere periode. Bezoek aan psycholoog, huisarts, therapeut etc
In die periode heb ik ook mijn bloed laten onderzoeken. Overigens ik at vegetarisch. Mijn bloedwaarden oa. Vitamines en testosteron waren laag. Heel laag. Vervolgens heb ik mijn eetpatroon rigoureus omgegooid ( op aanraden van mijn bok- krachttrainer ). Overigens mijn spierkracht was ook abominabel.
Op aanraden van de trainer ben ik weer vlees gaan eten, onder protest, maar ik was ten einde raad.
Mijn “ dieet “ bestond vooral uit eieren, vlees, vis en vetten. Drank vooral water, thee of zwarte koffie. Na twee weken begon er wat veranderen. Ik viel af. Raakte vooral vet kwijt. Maar mijn hoofd werd helder. Grijze mist trok weg en ik kon mij beter concentreren op de therapie.
Na zes weken verdween de somberheid, daarvoor in de plaats kwam energie en spierkracht.
Wederom heb ik mijn bloedwaarden laten testen. Vitamines en testosteron waren omhoog geschoten.
Let wel dit is mijn persoonlijke ervaring. Maar bewerkte producten, e-nummers, toegevoegde suikers, soya producten en plantaardige olieen komen niet meer in mijn boodschappenkarretje.
Vooral een tekort aan eiwitten schijnt een dingetje te zijn.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 19:44 schreef ZanneG het volgende:
[..]
Voedsel suikers bewerkt voedsel hormonen chemicalien etc kunnen zeker invloed hebben op je lichamelijke en geestelijke gestel
B12 ookquote:Op zaterdag 15 juli 2023 19:48 schreef thekolere het volgende:
[..]
Vooral een tekort aan eiwitten schijnt een dingetje te zijn.
En vitamine D (zie ook winterdepressie).quote:
Dan weet je ook dat je geld moet reserveren. Tegenwoordig verklaren ze je voor gek.quote:Op vrijdag 14 juli 2023 22:59 schreef Perrin het volgende:
[..]
Rijkdom en luxe zijn maar een relatief onbelangrijk deel van je leven, maar dat leer je vaak pas als je wat ouder bent.
Daarom ben ik ook gestopt met social media. Ik werd er ongelukkig van.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 19:42 schreef ZanneG het volgende:
[..]
Maar daarom moet je leven op social media ook niet verheerlijken.
Kijk naar wat je wel hebt.
2 kindjes, een huis dat heeft niet iedereen
Ik kijk niet op instagram omdat ik helemaal niet hoef te weten hoe andere een succesvol maar vaak neppig leven leiden.
De kunst is om naar je zelf te kijken en niet naar wat anderen doen of hebben.
Op social media lijkt ieders leven mooier groener spankelender spanneder dan je eigen leven.quote:Op zaterdag 15 juli 2023 20:01 schreef britneycheers het volgende:
[..]
Daarom ben ik ook gestopt met social media. Ik werd er ongelukkig van.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |