https://www.vriendin.nl/culinair/boter-over-datum/quote:Het bewaaradvies van gezouten boter is een maand in de koelkast en zes maanden in de vriezer. Maar als de boter er nog goed uitziet, prima ruikt en normaal proeft en in een gesloten verpakking is bewaard, kun je het tot wel twee maanden (en soms zelfs langer) na de THT-datum eten.
Die zaken (vlees, vis, kip) hebben een niet meer gebruiken na datum. Die andere zaken een ten minste tot datum.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:20 schreef Geerd het volgende:
Ik pleur het meestal weg..met je kijk ruiken proef...(vlees kip vis etc) suiker koffie zout en al die meuk gaat wel goed...
Dat zijn dan ook geen producten met een THT.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:20 schreef Geerd het volgende:
Ik pleur het meestal weg..met je kijk ruiken proef...(vlees kip vis etc) suiker koffie zout en al die meuk gaat wel goed...
Broodbeleg wel..mja dat is natuurlijk al "gaar"vlees...quote:Op dinsdag 4 juli 2023 13:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat zijn dan ook geen producten met een THT.
Ik had het ook nog nooit gedaan totdat ik ineens een hele boel pakjes had omdat ik ze voor heel weinig kon scoren (roomboter dus). En toen kwam ik pas op het idee om roomboter in te vriezen zodat het minder de kans kreeg om te gederven (ranzig te worden). En die ervaring was pas dit jaar. Nog niet zo heel lang geleden dusquote:Op donderdag 6 juli 2023 00:41 schreef einzeinz het volgende:
Oooh, ik wist niet eens dat je boter in de diepvries mocht steken. Misschien is dat wel een idee? Toch althans voor die 2 vlootjes die ik nog niet geopend heb.
Die 3de is sinds vanmorgen open.
Op ons werk hebben we een heel pallet boter staan in de diepvries. En om de paar weken halen we een x aantal kilo uit om er gerecht van te makenquote:Op donderdag 6 juli 2023 00:41 schreef einzeinz het volgende:
Oooh, ik wist niet eens dat je boter in de diepvries mocht steken. Misschien is dat wel een idee? Toch althans voor die 2 vlootjes die ik nog niet geopend heb.
Die 3de is sinds vanmorgen open.
Uiteraard. Maar weet ik veel welke ij heeftquote:
Ruiken en gele randjes afsnijdenquote:Op maandag 10 juli 2023 15:37 schreef maily het volgende:
Ik vries het gewoon in.
En kijk eigenlijk nooit naar de datum op het pakje in de koelkast.
Margarine, ongezien weggooien.quote:Op dinsdag 11 juli 2023 00:12 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Gewoon supermarktboter. Geen echte dus!
Boter kan ongelofelijk stinken, over datum. Nooit geweten, maar laatst een keer ondervonden toen ik mijn hele koelkast had leeg gekiept, op zoek naar een lijk met twee rotte tanden.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:15 schreef einzeinz het volgende:
Ik heb momenteel nog 3 vlootjes boter staan (onaangeroerd) die op 10/7/2023 vervallen.
Zonde om weg te gooien natuurlijk.
Iemand die weet of het 'goed' is om die achteraf nog op te eten? Of blijven ze sowieso bv. nog 2 à 3 maanden goed?
quote:Op dinsdag 11 juli 2023 00:12 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Gewoon supermarktboter. Geen echte dus!
Open ook, pas als het muf begint te ruiken kan je ze beter weg gooien.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:20 schreef Lovely het volgende:
Kan je nog prima eten,want de verpakking is nog dicht
Dan moet het wel echt maanden over datum zijn of goedkope meuk waar veel vocht in zit. Goede roomboter zit vrijwel geen vocht inquote:Op dinsdag 1 augustus 2023 16:41 schreef rosita1 het volgende:
[..]
Boter kan ongelofelijk stinken, over datum. Nooit geweten, maar laatst een keer ondervonden toen ik mijn hele koelkast had leeg gekiept, op zoek naar een lijk met twee rotte tanden.
Wat is supermarktboter?quote:Op dinsdag 11 juli 2023 00:12 schreef einzeinz het volgende:
[..]
Gewoon supermarktboter. Geen echte dus!
Is zo, is een chemisch zooitjequote:
Dat zou ik niet met margarine proberen.quote:Op zondag 13 augustus 2023 22:24 schreef Tanatos het volgende:
In pan gooien, ghee maken, dan is het vrijwel onbeperkt houdbaar.
Ik zou sowieso niets met margarine proberen, hoogstens die tip van loveli om je handen te reinigen als je aan een auto oid hebt gesleuteld.quote:Op maandag 14 augustus 2023 00:18 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat zou ik niet met margarine proberen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |