Het begon allemaal hiermeequote:Na maanden van onzekerheid is het nu toch echt zover. Elon Musk is officieel eigenaar van Twitter. De man die in april vol enthousiasme een deal sloot - en daar vervolgens eenzijdig van afzag - liet deze maand weten alsnog bereid te zijn 44 miljard dollar neer te leggen. En nu is de kogel door de kerk.
Mogelijk heeft voor Musk meegespeeld dat als hij voet bij stuk had gehouden, hij naar de rechter had gemoeten. Waarschijnlijk wist hij dat zijn kansen in de rechtszaal niet zo groot waren. Zijn bewering dat Twitter niet eerlijk is geweest over de hoeveelheid nep- en spamaccounts horen we in elk geval niet meer. Ook bleek hij opeens wel weer toekomst te zien in Twitter: het zou onderdeel worden van de 'allesomvattende' app X.
Waarom is dit groot nieuws?
De kans is groot dat je dit leest, maar niet zoveel met Twitter hebt. In vergelijking met bijvoorbeeld Facebook en Instagram is het platform relatief klein - in Nederland zijn volgens onderzoeksbureau Newcom 1,1 miljoen mensen dagelijks actief.
Toch wordt Twitter gezien als invloedrijk omdat er veel journalisten, politici en opiniemakers op zitten. Gesprekken en reacties op het nieuws kunnen daardoor verstrekkende gevolgen hebben voor de 'echte wereld'. Het vervult daarmee soms een invloedrijke rol in het maatschappelijke debat. Het is spannend om te zien hoe Musk daarmee omgaat.
Wordt Musk zelf de baas bij Twitter, of wordt hij alleen eigenaar?
Het is wel de verwachting dat hij de leiding op zich zal nemen, zij het tijdelijk. Vannacht werd al bekend dat de top is ontslagen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Game on!are we infinite or am I alone
https://www.theguardian.c(...)meta-to-launch-rivalquote:Instagram’s Threads app to launch 6 July amid mass backlash against Elon Musk’s Twitter
Meta’s answer to Twitter, a new app called Threads, will launch on Thursday, just as users of the platform owned by Elon Musk seek out alternatives in droves.
The Threads app, which is linked to Instagram, appeared in the Apple app store on Tuesday ahead of Thursday’s launch. Meta has launched a countdown website for the release.
A preview of the “text-based conversation” app says Threads will be a place “where communities come together to discuss everything from the topics you care about today to what’ll be trending tomorrow”.
“Whatever it is you’re interested in, you can follow and connect directly with your favorite creators and others who love the same things – or build a loyal following of your own to share your ideas, opinions and creativity with the world,” the promotional text says.
Screenshots suggest people will be able to use their Instagram handle to log in to Threads and follow their existing contacts. The app appears to share a similar user interface to Twitter, with similar features including reposting, liking and allowing users to limit who can reply to posts.
[..]
Dat hangt er vanaf wat er met de verstrekte persoonsgegevens gebeurtquote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:29 schreef Tijn het volgende:
Die Threads app van Meta gebruikt ActivityPub, net zoals Mastodon. Dat betekent als het goed is dat je mensen op Threads vanuit Mastodon kunt volgen en vice versa. Ik zou het niet erg vinden als in de toekomst alle social media op deze manier werken en het dus niet meer zoveel uitmaakt op welk platform je zit.
Nou ja, in het geval van Meta natuurlijk vrij duidelijk, die slokken alles op dat ze kunnen.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:35 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dat hangt er vanaf wat er met de verstrekte persoonsgegevens gebeurt
Dat is de theorie, de praktijk is dat meta waarschijnlijk op heel veel instances geblocked gaat worden omdat ze er niks mee te maken willen hebben. Daar ging laatst de eerste echte rel op mastodon over, dikke vette ruzie!quote:Op dinsdag 4 juli 2023 11:29 schreef Tijn het volgende:
Die Threads app van Meta gebruikt ActivityPub, net zoals Mastodon. Dat betekent als het goed is dat je mensen op Threads vanuit Mastodon kunt volgen en vice versa. Ik zou het niet erg vinden als in de toekomst alle social media op deze manier werken en het dus niet meer zoveel uitmaakt op welk platform je zit.
Ja, we gaan zien hoe dat uitpakt. Ik snap op zich wel dat mensen sceptisch zijn. Maar ik denk dat het potentieel wel tot een beter internet kan leiden dan wanneer het uit een stuk of 5 walled gardens bestaat, zoals de afgelopen jaren.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:13 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dat is de theorie, de praktijk is dat meta waarschijnlijk op heel veel instances geblocked gaat worden omdat ze er niks mee te maken willen hebben. Daar ging laatst de eerste echte rel op mastodon over, dikke vette ruzie!
Ja ik hoop het van harte, maar ik ben er zelf ook nogal cynisch over. Meta die netjes samenwerkt met open protocollen, ik zie het niet gebeuren. Ben erg bang voor "embrace, extend, extinguish". Uiteindelijk is het verdienmodel van meta duidelijk, advertenties en dataverkoop, en dat is nogal in strijd met het idee van activitypub. In het beste geval krijg je afgescheiden activitypub-bubbles die elkaar niet kunnen luchten of zien. Ik weet niet of dat nou zo'n vooruitgang is.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:14 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ja, we gaan zien hoe dat uitpakt. Ik snap op zich wel dat mensen sceptisch zijn. Maar ik denk dat het potentieel wel tot een beter internet kan leiden dan wanneer het uit een stuk of 5 walled gardens bestaat, zoals de afgelopen jaren.
Ik denk het wel. En hoe mooi zou het zijn als we data van Meta kunnen binnen hengelen en er dan geen advertenties bij tonen?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:20 schreef Farenji het volgende:
[..]
In het beste geval krijg je afgescheiden activitypub-bubbles die elkaar niet kunnen luchten of zien. Ik weet niet of dat nou zo'n vooruitgang is.
Hier wordt een andere definitie van "werken" gebruikt, want mastodon "werkt" op zich al jaren prima. Mastodon is geen twitter/meta/insta alternatief of concurrent, het heeft geen "selling points", er is geen bedrijf dat winst moet maken, er is geen marketingbudget. Het is een open protocol, zoals smtp of http, en iedereen kan er bij aanhaken, met de bestaande mastodon implementatie of een eigen implementatie. Meer is het niet.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 12:26 schreef MoreDakka het volgende:
https://arstechnica.com/i(...)didnt-quite-pan-out/
Waarom Mastodon nooit gaat werken.
Voor mij persoonlijk werkt het best ok als Twitter-alternatief.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 13:01 schreef Farenji het volgende:
[..]
Hier wordt een andere definitie van "werken" gebruikt, want mastodon "werkt" op zich al jaren prima. Mastodon is geen twitter/meta/insta alternatief of concurrent, het heeft geen "selling points", er is geen bedrijf dat winst moet maken, er is geen marketingbudget. Het is een open protocol, zoals smtp of http, en iedereen kan er bij aanhaken, met de bestaande mastodon implementatie of een eigen implementatie. Meer is het niet.
Ja, voor mij ook, maar het is niet hetzelfde, en ook niet zo bedoeld. Het is vooral een twitter-alternatief geworden toen Elon begon met twitter kapotmaken, toen kreeg je op mastodon allemaal twitter-vluchtelingen, waarvan veel mensen ook weer snel vertrokken, omdat ze dingen zochten die mastodon gewoon niet biedt. Je moet meer je best doen om mensen te vinden, en iets als "viral gaan" is op mastodon zo goed als onmogelijk.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 13:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
Voor mij persoonlijk werkt het best ok als Twitter-alternatief.
Maar daar staat tegenover dat er minder ruis is en de interacties met mensen van hogere kwaliteit zijn. Ik heb ook totaal geen moeite om mensen te bereiken. Een tijdje terug zocht ik bijvoorbeeld gasten voor een podcast. Berichtje op Mastodon gezet, nog geen dag later had ik teveel aanmeldingen om allemaal te accepteren.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 13:50 schreef Farenji het volgende:
[..]
Ja, voor mij ook, maar het is niet hetzelfde, en ook niet zo bedoeld. Het is vooral een twitter-alternatief geworden toen Elon begon met twitter kapotmaken, toen kreeg je op mastodon allemaal twitter-vluchtelingen, waarvan veel mensen ook weer snel vertrokken, omdat ze dingen zochten die mastodon gewoon niet biedt. Je moet meer je best doen om mensen te vinden, en iets als "viral gaan" is op mastodon zo goed als onmogelijk.
Ja, zeker waar, twitter was voor mij (met weinig volgers) vooral eenrichtingsverkeer: vooral veel lezen, volgen van interessante profielen met tigduizend volgers, maar als ik zelf tweette dan leek dat vaak in een zwart gat te verdwijnen. Op mastodon lukte het makkelijker om meer volgers te krijgen (ook omdat er meer nerds zoals ik rondlopen haha) en er is inderdaad meer en betere interactie.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 13:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Maar daar staat tegenover dat er minder ruis is en de interacties met mensen van hogere kwaliteit zijn. Ik heb ook totaal geen moeite om mensen te bereiken. Een tijdje terug zocht ik bijvoorbeeld gasten voor een podcast. Berichtje op Mastodon gezet, nog geen dag later had ik teveel aanmeldingen om allemaal te accepteren.
Gaat alleen nog te gebruiken zijn voor Twitter verified. Dus 8 euro per maand.quote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:19 schreef NoCigar het volgende:
Twitter met Tweetdeck, ook met de nieuwe versie, werk in ieder geval amper meer: een en al bevroren schermen en traagheid, kromt totaal onwerkbaar hier met alle zoekopdrachten en columns die nog geen week geleden vlekkeloos werkten. Het wordt allemaal steeds minder.
Als je er dan geld voor wil vragen is het helemaal wel een goed idee om te zorgen dat het een beetje goed werktquote:Op dinsdag 4 juli 2023 15:20 schreef capricia het volgende:
[..]
Gaat alleen nog te gebruiken zijn voor Twitter verified. Dus 8 euro per maand.
https://twitter.com/Twitt(...)oUWnG-wg6jeXyiw&s=19
Waarom ben je dan van lotje getikt? Is betalen voor extra functionaliteiten zo gek dan?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 16:01 schreef NoCigar het volgende:
Ik las het ja, terwijl ik nog steeds amper normale mensen met een blauwe vinkjes zie. Ik schat dat van de Nederlanders met zijn vinkje is 98 % onmiskenbaar van Lotje getikt is,;internationaal ligt dat percentage misschien iets lager.
Wel als je vindt dat er niets van daadwerkelijke waarde wordt toegevoegd wellicht?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 17:51 schreef Rnie het volgende:
[..]
Waarom ben je dan van lotje getikt? Is betalen voor extra functionaliteiten zo gek dan?
98 van de 100 dan. Jij je zin.quote:
Noem er eens een paar?quote:Op dinsdag 4 juli 2023 22:27 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik zie veelal normale types met een blue badge.
Kan zomaar het begin zijn van een niet nader te noemen scene in een niet nader te noemen branche.quote:
Daar lijkt het wel op, ja.quote:Op woensdag 5 juli 2023 13:43 schreef Hatseflats22 het volgende:
Het staat vast ergens in deze reeks, maar blijft twitter definitief afgeschermd voor mensen zonder account?
Echt alles is nep aan haar:quote:Op woensdag 5 juli 2023 10:12 schreef slashdotter3 het volgende:
Bij gebrek aan een centraal Tesla of Elon Musk topic post ik dit filmpje hier
[ twitter ]
Ik kan sinds deze morgen weer Tweets openen ondanks dat ik geen account heb. De video's in het Oekrane-topic kan ik daardoor weer bekijken.quote:Op woensdag 5 juli 2023 13:43 schreef Hatseflats22 het volgende:
Het staat vast ergens in deze reeks, maar blijft twitter definitief afgeschermd voor mensen zonder account?
Oh ja, je hebt gelijk, als je een link naar een tweet opent hoef je nu niet meer in te loggen. Maar als ik naar de homepage van Twitter ga, kan ik niet verder zonder in te loggen.quote:Op woensdag 5 juli 2023 15:21 schreef J.B. het volgende:
[..]
Ik kan sinds deze morgen weer Tweets openen ondanks dat ik geen account heb. De video's in het Oekrane-topic kan ik daardoor weer bekijken.
Aldi-klant gespot.quote:Op woensdag 5 juli 2023 17:44 schreef Zipportal het volgende:
Kan weer half tweets zien zonder account. Mooi.
Dat hoofd op die fotoquote:Op woensdag 5 juli 2023 13:55 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Echt alles is nep aan haar:
https://www.thesun.co.uk/(...)esla-last-laugh/amp/
Zelden werd een zeepbel zo snel doorgeprikt.quote:Op donderdag 6 juli 2023 12:05 schreef Tijn het volgende:
Threads gaat ook lekker ondertussen
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Was dit niet altijd zo? In mijn herinnering in elk geval wel.quote:Op woensdag 5 juli 2023 15:36 schreef Tijn het volgende:
Maar als ik naar de homepage van Twitter ga, kan ik niet verder zonder in te loggen.
Oh weet ik eigenlijk niet. Misschien wel!quote:Op donderdag 6 juli 2023 12:09 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Was dit niet altijd zo? In mijn herinnering in elk geval wel.
Dat hebben ze dan snel voor elkaar gekregen zoveel leden.quote:Op donderdag 6 juli 2023 16:32 schreef Rnie het volgende:
Threads heeft nu 25 miljoen geregistreerde accounts. Dit wordt imo een soortgelijk debakel ala Facebook Messenger, niemand gaat die shit gebruiken.
Het komt omdat je je Instagram account er aan moet koppelen.quote:Op donderdag 6 juli 2023 17:09 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat hebben ze dan snel voor elkaar gekregen zoveel leden.![]()
Heb je ook nog argumenten waarom het een debacle zal gaan worden?
Hoe kom je dan aan nieuwe mensen om te volgen?quote:Op donderdag 6 juli 2023 17:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Sowieso weer echt schijt en schijt irritant dat blijkbaar je weer shit ziet van mensen die je niet volgt (de reden dat ik niet meer op Facebook zit, want op een of andere manier weet Facebook me precies de shit voor te schotelen die ik haat.)
Terechte klacht inderdaad.quote:Op donderdag 6 juli 2023 17:53 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Sowieso weer echt schijt en schijt irritant dat blijkbaar je weer shit ziet van mensen die je niet volgt (de reden dat ik niet meer op Facebook zit, want op een of andere manier weet Facebook me precies de shit voor te schotelen die ik haat.)
En waarom is er nergens meer een chronologische optie meer. Vrijwel alle social media verbergen of stoppen dit.
Maargoed Threads komt sowieso verlopig naar naar de EU blijkbaar dus het zal wel
Zijn zoveel manieren. Je kan een discover page maken. Je kan zoeken op tags en zo mensen vinden, je kan gewoon ouderwets aan mensen vragen wat hun account is... etc.quote:Op donderdag 6 juli 2023 17:56 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hoe kom je dan aan nieuwe mensen om te volgen?
Op Twitter heb je daar gewoon een tabje voor, dus dat is dan iets unieks aan Threads.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Zijn zoveel manieren. Je kan een discover page maken. Je kan zoeken op tags en zo mensen vinden, je kan gewoon ouderwets aan mensen vragen wat hun account is... etc.
Wat je niet wil is allemaal posts zien van influencers tussen de posts van mensen die je volgt...
Nogal een vaag argument dat het een debacle gaat worden omdat je er een ander account aan moet koppelen.quote:Op donderdag 6 juli 2023 17:13 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Het komt omdat je je Instagram account er aan moet koppelen.
Verder is het onderdeel van Meta en dus Zuckerberg. Als je het feit dat Musk eigenaar van Twitter is een probleem vindt zal je ook niet naar Threads gaan neem ik aan.
Facebook, Insta, zelfs reddit doet 't.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Op Twitter heb je daar gewoon een tabje voor, dus dat is dan iets unieks aan Threads.
Jouw manier is vooral de beste manier om in een fuik terecht te komen trouwens, maar dat weet je zelf ook wel neem ik aan
Was jij er ook zo eentje die op zijn achterste ging staan toen facebook aankondigde te stoppen met de chronologische volgorde van reacties op posts? In plaats van te werken met reactie-draadjes?quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:10 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Facebook, Insta, zelfs reddit doet 't.
Fuik of niet, het wordt er op een gegeven moment onbruikbaar door. Omdat het nooit stopt. Dus al volg je 10000 mensen, dan nog zullen er nog meer accounts aanbevolen worden. Totdat de mensen die je ooit wou volgen zo overspoelt worden door recommended posts, ads, etc dat je er gewoon geen zin meer in hebt. Op Facebook is dit extreem nu. Echt extreem. Ik zag misschien 3 posts van vrienden en 20 ads en recommended posts.
Als Threads ook die kant op gaat dan zie ik het somber in.
Zeer kwalijke zaakquote:Op donderdag 6 juli 2023 18:14 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Blijkt nu ook dat je wel los een Threads account kan aanmaken, maar je deze nooit kan verwijderen zonder ook je instagram te verdwijderen (je kan het alleen los deactiveren)
https://techcrunch.com/20(...)ofile-instagram-meta
Dat vind ik juist wel chill omdat zinnigere reacties dan vaker bovenaan staan. Gebeurd ook op Reddit natuurlijk.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:17 schreef Rnie het volgende:
[..]
Was jij er ook zo eentje die op zijn achterste ging staan toen facebook aankondigde te stoppen met de chronologische volgorde van reacties op posts? In plaats van te werken met reactie-draadjes?![]()
Alle huismoedertjes werden krankjorumGeweldig was dat.
Dat was een antwoord op hoe er zoveel mensen in zo'n korte tijd een account hebben, niet een argument waarom het een debacle gaat worden.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nogal een vaag argument dat het een debacle gaat worden omdat je er een ander account aan moet koppelen.
Huh? Nee, de meerderheid blijft gewoon op twitter.quote:Als je het 2e argument logisch door redeneert zou Twitter toch nog veel meer afhakers moeten hebben. En dus Twitter al een echt debacle moeten zijn ipv gaan worden met threads.
Nee toch? Je ziet toch ten alle tijden "draadjes" met een rits antwoorden eronder?quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:19 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Op Facebook kan je wel chronologisch nog posts zien als je naar een aparte tab gaat.
Wat mis je er nou echt aan als je het zoveel mogelijk allemaal links laat liggen? Levert een hoop tijd op bovendien.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:19 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat vind ik juist wel chill omdat zinnigere reacties dan vaker bovenaan staan. Gebeurd ook op Reddit natuurlijk.
Op Facebook kan je wel chronologisch nog posts zien als je naar een aparte tab gaat. Maar het reset elke keer. Maarja zoals ik zei het is vooral meuk op Facebook.
Vrijwel niks. Ik had het er ook over omdat ik er laatst weer eens op keek voor de eerste keer in 5 maanden.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:24 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wat mis je er nou echt aan als je het zoveel mogelijk allemaal links laat liggen?
Had het over posts. Reacties onder posts weet ik niet.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:23 schreef Rnie het volgende:
[..]
Nee toch? Je ziet toch ten alle tijden "draadjes" met een rits antwoorden eronder?
Grappig, alsof Musk wel Twitter gebouwd heeft.quote:
Als je niet iets te promoten hebt, zou ik er niet aan beginnen, nee.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:24 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wat mis je er nou echt aan als je het zoveel mogelijk allemaal links laat liggen? Levert een hoop tijd op bovendien.
Whataboutism at its finest.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:32 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Grappig, alsof Musk wel Twitter gebouwd heeft.
Wat? Je wilde een serieuze discussie voeren over dit grapje? Ik vind de diepere grap dat Musk lacht om iets wat in zekere zin ook voor hem geldt.quote:
Nee hoor, niet noodzakelijk. Daarbij reageer ik alleen op je drogredenering.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wat? Je wilde een serieuze discussie voeren over dit grapje?
Nee, Rnie zit hier alleen voor de infantiele Muskpijperij.quote:Op donderdag 6 juli 2023 18:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wat? Je wilde een serieuze discussie voeren over dit grapje? Ik vind de diepere grap dat Musk lacht om iets wat in zekere zin ook voor hem geldt.
Stop met dit soort brieven joh. Dit moet uitgevochten worden in een kooi. Bare knuckle, no rules.quote:Op donderdag 6 juli 2023 22:26 schreef onlogisch het volgende:
De shit is aan.
[ twitter ]
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 6 juli 2023 22:31 schreef Tijn het volgende:
Alsof ze bij Meta niet allang weten hoe je een sociaal netwerk bouwt, kom op hey
Alsof Facebook & Instagram niet 10x zo groot zijn als Twitter. Ze hoeven echt niks af te kijken of te stelen, hoor.quote:
Stelen is Zuckerberg zijn kracht.quote:Op donderdag 6 juli 2023 22:40 schreef Tijn het volgende:
[..]
Alsof Facebook & Instagram niet 10x zo groot zijn als Twitter. Ze hoeven echt niks af te kijken of te stelen, hoor.
quote:De directeur van de communicatieafdeling van Meta, Andy Stone, wijst alle beschuldigingen in de brief van de hand. "Voor alle duidelijkheid: niemand van het Threads-ontwikkelteam is een voormalig Twitter-medewerker. Dat komt simpelweg niet voor."
https://nos.nl/artikel/24(...)rende-dienst-threads
Misschien kan Musk iets van een soort Metaverse ripoff maken.quote:Op donderdag 6 juli 2023 22:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Stelen is Zuckerberg zijn kracht.
[ afbeelding ]
Nou ja en al zouden ze daar alle kennis uitgezogen hebben (kan me niet voorstellen dat er hele specifieke kennis nodig is voor Threads die niet bij Meta aanwezig is trouwens), dan schendt Meta zelf geen NDA of non-compete. Dat doen de medewerkers dan zelf.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 12:19 schreef Nielsch het volgende:
Alsof Meta zo stom is om allemaal ex-medewerkers van Twitter in te huren die allemaal gebonden zijn aan NDA's en non-compete clauses. Dat vind ik meer een actie voor die Musk zelf.
Wel heerlijk dit. Voor 40 miljard iets kopen, het dan totaal verneuken en misschien straks wel in n klap weggevaagd worden door de concurrentie.
Ook dat. Al zou je je misschien wel schuldig kunnen maken aan bedrijfsspionage als je zoiets zou doen? Maar los daarvan inderdaad, Meta heeft wel vaker een social media / communicatieplatform gebouwd. Denk niet dat ze daarvoor hele nieuwe kennis nodig hadden.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 12:21 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nou ja en al zouden ze daar alle kennis uitgezogen hebben (kan me niet voorstellen dat er hele specifieke kennis nodig is voor Threads die niet bij Meta aanwezig is trouwens), dan schendt Meta zelf geen NDA of non-compete. Dat doen de medewerkers dan zelf.
Nou ja, bedrijfsspionage niet, maar het zou me niet verbazen als er toch op bepaalde manieren aansprakelijkheid zou zijn als je willens en wetens iemand aanneemt met een non-compete. Volgens Google is dat inderdaad potentieel het geval onder iets dat 'Vicarious Liability' heet:quote:Op vrijdag 7 juli 2023 12:24 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ook dat. Al zou je je misschien wel schuldig kunnen maken aan bedrijfsspionage als je zoiets zou doen? Maar los daarvan inderdaad, Meta heeft wel vaker een social media / communicatieplatform gebouwd. Denk niet dat ze daarvoor hele nieuwe kennis nodig hadden.
Ik vraag me af of zulke tweets van Musk in een rechtszaak over NDA's en dergelijke niet gewoon tegen hem gebruikt kunnen worden. Als hij mensen zo openbaar voor lul zet en zegt dat ze hun kennis ergens anders vast wel kunnen inzetten lijkt me dat dat toestemming geven is.quote:Op donderdag 6 juli 2023 23:30 schreef Slayage het volgende:
Zielepoot Musk stuurt zijn advocaat naar Zuckerberg want Meta heeft oud medewerkers van Twitter ingehuurd, wat dus cheating is in musk's woorden![]()
[ twitter ]
Je kunt het ook naast elkaar gebruiken hoor.quote:
Ja, dat dus. Er werken meer dan 70,000 mensen bij Meta. Ze hebben al o.a. Facebook, Instagram en Whatsapp. Maar nee, die 6 mensen van Twitter maken het verschilquote:Op vrijdag 7 juli 2023 13:31 schreef IndoorKite het volgende:
Alsof Meta Twitter mensen nodig heeft om een Twitter vervanger te bouwen.
Maar die mensen gaan dus van Musk naar Zuck. Dat is geen probleem?quote:Op vrijdag 7 juli 2023 13:31 schreef IndoorKite het volgende:
Alsof Meta Twitter mensen nodig heeft om een Twitter vervanger te bouwen.
Uitdaging is vooral in kapitaal voor infra en userbase. Iets wat Meta al heeft. Laatste ingredient voor succes is een goede reden voor mensen om van Twitter af te stappen en naar een "clone" te gaan. Voor de overname van Musk was die motivatie niet echt significant, na de overname lijkt het gras toch een stuk groener bij de buren.
Waarom zou het? Musk heeft regelmatig getweet dat die mensen overbodig waren en maar ergens anders moesten gaan werken. Moet hij nu niet ineens gaan jammeren dat ze precies dat doen.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 13:54 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar die mensen gaan dus van Musk naar Zuck. Dat is geen probleem?
Sowieso gok ik dat de meeste Threads-gebruikers nu van Instagram komen en niet van Twitter. Al was het maar omdat Instagram berhaupt 10x zoveel gebruikers als Twitter heeft.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 13:37 schreef Ulx het volgende:
[..]
Je kunt het ook naast elkaar gebruiken hoor.
De grootste twitterkiller is trouwens Musk zelf.
Zeker in het begin.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 14:16 schreef Tijn het volgende:
[..]
Sowieso gok ik dat de meeste Thread-gebruikers nu van Instagram komen en niet van Twitter. Al was het maar omdat Instagram berhaupt 10x zoveel gebruikers als Twitter heeft.
Ik heb liever helemaal niets van Meta hier op FOK. Meta is simpelweg niet te vertrouwen met je data en daarom gaat threads niks worden.quote:Op vrijdag 7 juli 2023 11:12 schreef Ulx het volgende:
Ik zie nog geen Threads knopje op dit Forum. @:Danny, gaan jullie dit nog doen? Hoeft niet meteen hoor. Volgende week is ook goed.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |