SPOILER: Kun je stoppen met 1 product bij een leverancier en de andere er wel houden?Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
Dit is opzich ook wel een goeie overweging hoor maar omdat jij zo op een vast contract zat en ook nog eens 3 jaar en nu ineens deze ommezwaai.quote:Op zondag 25 juni 2023 11:30 schreef Elan het volgende:
[..]
Maar wat heb je daaraan als de prijzen alleen maar verder dalen?
Heb iemand gesproken van Greenchoice die inkoop regelt zijn prognose is dat de prijzen aanzienlijk zullen dalen. 0.20 voor elektra en een kuub gas voor een euro #kroegpraat.
Gasvoorraden zijn bijna gevuld en belastingstijgingen zijn evengoed niet ingeprijsd in je tarieven. Het heeft er gewoon alle schijn van dat de tijdelijke prijsstijgingen die we zagen een gevolg zijn geweest van de enorme vraag naar langdurige contracten en straks weer verder zal dalen.
Fijn voor jou maar loop dan ook niet zo idioot te roepen dat ik het onderste uit de kan zou proberen te halen door de anticiperen op een eventuele prijsdaling. Betaal 250 per maand dus het zou honderden zo niet duizenden euro's schelen als prijzen 20-30% naar beneden komt.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Voorschot? Nu nog 10 euro. Nou ja, straks ook, maar in realiteit is het -50 euro per maand.
Zal allemaal wel loslopen. Gevoel voor drama heb je in elk geval wel. Die shit met Rusland is nu echt wel opgelost.quote:Dat laatste is wat jou drijft, niet dat eerste. Dat is verder een prima keuze, alleen was dat ook de redenering achter de keuze voor een variabel contract, en dat laatste pakte ineens heel slecht uit, waarna de wereld bijna verging.
Dat ís wat je doet. Je ruilt de zekerheid van in ieder geval niet meer betalen dan X om voor een kans op (veel) minder betalen. Dat eerste is een zekerheid. Dat tweede niet. Dat die keuze goed uit kan pakken laat onverlet dat dat 'kans op minder betalen' wel degelijk is wat je drijft.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:13 schreef Elan het volgende:
[..]
Fijn voor jou maar loop dan ook niet zo idioot te roepen dat ik het onderste uit de kan zou proberen te halen door de anticiperen op een eventuele prijsdaling. Betaal 250 per maand dus het zou honderden zo niet duizenden euro's schelen als prijzen 20-30% naar beneden komt.
[..]
Dat dacht je ook toen de oorlog begon zeker? Ik ja?quote:Zal allemaal wel loslopen. Gevoel voor drama heb je in elk geval wel. Die shit met Rusland is nu echt wel opgelost.
Behalve dan als Azië meer vraag naar LNG neer gaat leggen waardoor het beschikbare LNG meer waard wordt wat effectief betekent dat de prijzen omhoog gaan. Dat de voorraden nu vol(ler) zitten betekent niet dat ze die prijsstijgingen niet gaan doorrekenen want wat we hebben gezien is dat de prijzen vooral direct stijgen om elk ditje en datje, maar maar heel langzaam zakken.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:17 schreef Elan het volgende:
Er is weinig waarom energieprijzen (los van belastingen die toch al niet zijn ingeprijsd) substantieel zouden gaan oplopen.
Ja Poetin kan een pijp opblazen maar hij kan ook een kernoorlog starten en dan zijn we straks allemaal DOOD
Nu de hysterie een beetje over is en iedereen die wil langdurig heeft vastgezet dalen de prijzen op de TTF markt alweer flink. Het is natuurlijk geen toeval dat de pricespikes precies samenvielen met het momentum van de mogelijkheid tot vaste contracten begin deze maand.
Leuk geprobeerd maar verwachten ergens substantieel minder voor gaan betalen heeft niets te maken met het spreekwoord het onderste uit de kan willen halen.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:18 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat ís wat je doet. Je ruilt de zekerheid van in ieder geval niet meer betalen dan X om voor een kans op (veel) minder betalen. Dat eerste is een zekerheid. Dat tweede niet. Dat die keuze goed uit kan pakken laat onverlet dat dat 'kans op minder betalen' wel degelijk is wat je drijft.
Ik betaal nu as we speak 1.11 voor gas en 0.31 voor stroom, dat is al 20% goedkoper dan wat ik zou betalen met dat vaste contract. Wat de toekomst verder brengt zullen we gaan zien.quote:Ja, dat weet je pas na een jaar, want als nu de prijs daalt, dan moet je dus straks per maand gaan uitrekenen wat je meer of minder kwijt zou zijn afgezet tegen dat verbruik x de prijzen uit het contract dat je nu gecancelled het, dan alle maanden bij elkaar optellen en daarna kun je een conclusie trekken.
Omdat die regels rondom zo'n VvE belachelijk zijn, newsflash dat hebben ze ingezien en we krijgen begin volgend jaar per woning een stuk dak voor 6 zonnepanelen toegewezen.quote:Dat dacht je ook toen de oorlog begon zeker? Ik ja?Ik ben niet degene die op hoge poten riep dat als de VvE bij de volgende vergadering niet zou beslissen tot zonnepanelen dat je een ander huis ging kopen volgens mij. Dus gevoel voor drama moet je vooral bij jezelf zoeken, want de wereld verging omdat je meer voor je energie moest gaan betalen.
Niet op de euro maar het komt er op neer dat het verdubbeld is. Wat op zich natuurlijk belachelijk is en wat nog echt wel voldoende ruimte geeft om de prijzen flink te laten dalen. Boodschappen worden ook alweer goedkoper, ze kunnen deze inflatie-act niet eeuwig vol blijven houden.quote:Heb je al eens uitgerekend wat je nu concreet meer hebt betaald sinds de prijzen omhoog zijn gegaan?
Nee, maar jij zou er ook wakker van liggen als je buurman 5000 euro minder had betaald voor hetzelfde huis. Laten we nou niet doen alsof dat niet zo is.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:31 schreef Elan het volgende:
[..]
Leuk geprobeerd maar verwachten ergens veel minder voor gaan betalen heeft niets te maken met het spreekwoord het onderste uit de kan willen halen.
Ja, precies. NU. De vraag is wat doet de winter met die prijzen. Want dan betaal je niet maar 31ct voor een kwh en dus ook niet maar 1.11 voor een m3 gas. Daarom zeg ik, je zult dus elke dag moeten gaan uitrekenen wat je had betaald als je dat vaste contract had behouden, om dan te kunnen concluderen hoeveel je uiteindelijk na een jaar meer of minder zou hebben betaald.quote:Ik betaal nu as we speak 1.11 voor gas en 0.31 voor stroom, dat is al 20% goedkoper dan wat ik zou betalen met dat vaste contract. Wat de toekomst verder brengt zullen we gaan zien.
Ah ja, dan is het heel snugger om met zonnepanelen een dynamisch contract te nemen, want dan mag je dus in de goede maanden als de prijzen negatief worden je zonnepanelen gaan uitzetten omdat invoeden op het net je geld kost. Die kosten moet je dus ook meerekenen als je na een jaar gaat uitrekenen hoeveel je goedkoper of duurder uit bent geweest.quote:Omdat die regels rondom zo'n VvE belachelijk zijn, newsflash dat hebben ze ingezien en we krijgen begin volgend jaar per woning een stuk dak voor 6 zonnepanelen toegewezen.
Nou nee, dat is niet belachelijk, dat is het directe gevolg van vraag en aanbod, wat bij dynamische prijzen dus niet anders is.quote:Niet op de euro maar het komt er op neer dat het verdubbeld is. Wat op zich natuurlijk belachelijk is en wat nog echt wel voldoende ruimte geeft om de prijzen flink te laten dalen. Boodschappen worden ook alweer goedkoper, ze kunnen deze inflatie-act niet eeuwig vol blijven houden.
Dat zal allemaal wel maar heb je daarbij ook enig idee wat er aan investeringen worden gedaan op gebied van LNG-winning in de VS?quote:Op zondag 25 juni 2023 12:20 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Behalve dan als Azië meer vraag naar LNG neer gaat leggen waardoor het beschikbare LNG meer waard wordt wat effectief betekent dat de prijzen omhoog gaan. Dat de voorraden nu vol(ler) zitten betekent niet dat ze die prijsstijgingen niet gaan doorrekenen want wat we hebben gezien is dat de prijzen vooral direct stijgen om elk ditje en datje, maar maar heel langzaam zakken.
Ja dat mag je paniekstoeltje noemen, maar dat 'paniekstoeltje' is dan wel de reden geweest dat ik helemaal niéts heb gemerkt van de hele energie crisis en er dus ook helemaal niets verdubbeld is en ik dus ook helemaal niet steen en been hoefde te klagen omdat ik meer moest betalen.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:37 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat zal allemaal wel maar heb je daarbij ook enig idee wat er aan investeringen worden gedaan op gebied van LNG-winning in de VS?![]()
Je zit nog veel teveel op je paniekstoeltje.
Al die verduurzamingen aan je woningen waren gratis zeker? Al dan niet in de aanschafprijs van je woning inbegrepen is dat minstens een factor 20 geweest van 1300 euro die ik meer ben gaan betalen.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:38 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja dat mag je paniekstoeltje noemen, maar dat 'paniekstoeltje' is dan wel de reden geweest dat ik helemaal niéts heb gemerkt van de hele energie crisis en er dus ook helemaal niets verdubbeld is en ik dus ook helemaal niet steen en been hoefde te klagen omdat ik meer moest betalen.
Die zonnepanelen komen in Q1 zeg ik net dynamisch contract is per week opzegbaar. In de winter zullen de prijzen inderdaad wel weer iets stijgen maar dat is decennialang 10% geweest. Daarbij stook ik toch weinig, elektra daarentegen vliegt er wel doorheenquote:Op zondag 25 juni 2023 12:37 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, maar jij zou er ook wakker van liggen als je buurman 5000 euro minder had betaald voor hetzelfde huis. Laten we nou niet doen alsof dat niet zo is.
[..]
Ja, precies. NU. De vraag is wat doet de winter met die prijzen. Want dan betaal je niet maar 31ct voor een kwh en dus ook niet maar 1.11 voor een m3 gas. Daarom zeg ik, je zult dus elke dag moeten gaan uitrekenen wat je had betaald als je dat vaste contract had behouden, om dan te kunnen concluderen hoeveel je uiteindelijk na een jaar meer of minder zou hebben betaald.
[..]
Ah ja, dan is het heel snugger om met zonnepanelen een dynamisch contract te nemen, want dan mag je dus in de goede maanden als de prijzen negatief worden je zonnepanelen gaan uitzetten omdat invoeden op het net je geld kost. Die kosten moet je dus ook meerekenen als je na een jaar gaat uitrekenen hoeveel je goedkoper of duurder uit bent geweest.
[..]
Nou nee, dat is niet belachelijk, dat is het directe gevolg van vraag en aanbod, wat bij dynamische prijzen dus niet anders is.
Maar ík ben van ons twee niet degene die zich druk maakt dat iets méér kost. Dat ben jij. Ik lig daar niet wakker van. Ik ben géén geld kwijt aan energie, ik krijg geld.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:45 schreef Elan het volgende:
[..]
Al die verduurzamingen aan je woningen waren gratis zeker? Al dan niet in de aanschafprijs van je woning inbegrepen is dat minstens een factor 20 geweest van 1300 euro die ik meer ben gaan betalen.
Maar goed ga je vooral lekker druk maken om wat een ander doet. je bent amper geld kwijt aan energie en dan nog zo lopen janken.
Ja dus moet je dan een variabel of vast contract nemen in Q1. Dan zullen de prijzen vast niet hoger zijn dan nu inderdaad.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:49 schreef Elan het volgende:
[..]
Die zonnepanelen komen in Q1 zeg ik net dynamisch contract is per week opzegbaar. In de winter zullen de prijzen inderdaad wel weer iets stijgen maar dat is decennialang 10% geweest. Daarbij stook ik toch weinig, elektra daarentegen vliegt er wel doorheen
Niet iedereen heeft die luxe Hans. Leuk dat jij je prijzen vastzet voor 3 tientjes per jaar omdat het per saldo toch geen zak uit maakt een ander is honderden of duizenden euro's meer kwijt aan diezelfde zekerheid.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar ík ben van ons twee niet degene die zich druk maakt dat iets méér kost. Dat ben jij. Ik lig daar niet wakker van. Ik ben géén geld kwijt aan energie, ik krijg geld.
Maar ondertussen annuleer je een 3-jarig contract en ga je voor de variabele prijzen van een dynamisch contract.quote:Op zondag 25 juni 2023 13:02 schreef Elan het volgende:
[..]
Niet iedereen heeft die luxe Hans. Leuk dat jij je prijzen vastzet voor 3 tientjes per jaar omdat het per saldo toch geen zak uit maakt een ander is honderden of duizenden euro's meer kwijt aan diezelfde zekerheid.
Als je je niet druk maakt sodemieter dan lekker op met je preken over niet relevantie zaken zoals de prijs die mijn buurman zou hebben betaald voor zijn huis en de VvE. Zei alleen dat ik dynamisch had gekozen nondejuu.
Verwacht dat ze ergens in maart worden opgeleverd dus heb nog wel wat speling. Tegen die tijd verwacht ik dat de prijzen nog wel verder naar beneden zijn gekomen.quote:Op zondag 25 juni 2023 12:55 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja dus moet je dan een variabel of vast contract nemen in Q1. Dan zullen de prijzen vast niet hoger zijn dan nu inderdaad.
Dan is het het wellicht waard om te achterhalen waar die stroom dan heen gaat, want het is niet dat ie niet verbruikt wordt, dus wordt ie ook dóór iets verbruikt. Als dat je koelkast is, tja, die kun je niet uitzetten (of ja, dat kan wel natuurlijk, maar dat is niet goed voor je gekoelde producten) maar als het andere dingen zijn die niet noodzakelijk zijn kun je daar wellicht het verbruik beperken.
700 kuub of zo, maar hebben 2 gaming pc's met een 4090 en een 3080 met OLED schermen die willen wel stroom vreten. Het idee is straks om met de airco te gaan stoken of elektrisch. Allemaal ideeën ofc die miljoenen Nederlanders/Europeanen hebben of al uitvoeren waardoor de gasprijs alleen maar verder onder druk komt te staan.quote:Ik weet niet wat jij als 'weinig' ziet, ik meen me te herinneren dat je juist behoorlijk veel verstookte, maar ik kan het mis hebben.
Omdat energiemaatschappijen kunnen blijven werken met korte termijn contracten voor 3 of 6 maanden. Dat geeft ze de macht om in die duurste maanden (december/januari/februari) de tarieven simpelweg fors te verhogen onder het mom "ja duur ingekocht". Als consument heb je geen tot amper keus.quote:Op zondag 25 juni 2023 17:39 schreef kloon_bassie het volgende:
Waar komt dat toch vandaan dat iedereen verwacht dat de gasprijs in de winter gaat stijgen? In de OP staat een grafiek en dan zie je dat de piek ligt in augustus/september…
Maar is dat elk jaar of alleen dit jaar?quote:Op zondag 25 juni 2023 17:39 schreef kloon_bassie het volgende:
Waar komt dat toch vandaan dat iedereen verwacht dat de gasprijs in de winter gaat stijgen? In de OP staat een grafiek en dan zie je dat de piek ligt in augustus/september…
Waarom zou dat nu anders zijn? De prijs gaat omhoog bij slecht nieuws (oorlog, weinig aanbod, kerncentrales niet werkend…). Dat nieuws komt niet per sé in de winter, dat zagen we afgelopen jaar.
Mbt het vastzetten.
Ik heb gas vastgezet op 1,22 ofzo. Ik weet dat ik daarmee een bepaalde extra premie betaal voor de zekerheid van die vaste prijs. Ik heb gewoon geen zin om me elke dag druk te maken om misschien 1 of 2 tientjes per maand te kunnen besparen. Dat geeft me rust en dat is me die 1-2 tientjes per maand wel waard.
Niet hopen. Dit gaat er gewoon doorheenquote:Op woensdag 28 juni 2023 17:17 schreef CoolGuy het volgende:
https://solarmagazine.nl/(...)eerste-kamer-onzeker
Is denk ik ook interessant voor hier (als dat gaat gebeuren).
Ja, dat zou zomaar kunnen.quote:Op woensdag 28 juni 2023 17:52 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
Niet hopen. Dit gaat er gewoon doorheen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |