Gelijk heb je.quote:Op woensdag 14 juni 2023 09:24 schreef streamjohan het volgende: 19.5 Mensen zonder split units
En maar klagen, en maar klagen. Onwetenden. Binnen twee jaar terugverdiend door te stoken ermee. @:plompzakker
Heb je nog wat inhoudelijks te melden, of wil je gewoon aan ons laten weten dat je anderen niet in hun waarde laat als het eens niet bij jou past?quote:Op woensdag 14 juni 2023 10:58 schreef datismijnmening het volgende:
52 topics over de temperatuur binnen![]()
Vond deze nacht wel meevallen, ik heb zelfs nog kans gezien ergens midden in de nacht onder mijn donzen dekbed te kruipen, koud denk ikquote:Op woensdag 14 juni 2023 10:50 schreef StateOfMind het volgende:
27.
Gelukkig wordt het hier vandaag maximaal 25 graden, dus kan ik nu wél de hele dag ramen en deuren open zetten, aangezien het de hele dag buiten koeler is dan binnen.
Vanacht tot een uur of 5 wakker gelegen.
Uiteindelijk wel in slaap gevallen, werd om 10.30u wakker.
Gebroken nu.
Inderdaad zeg whahaa 🤣quote:Op woensdag 14 juni 2023 11:21 schreef BlackLining het volgende:
We willen ze hittemanagement dienst hier in huis per dag af. Ik heb wel een makkelijke zo
Kelvinquote:Op woensdag 14 juni 2023 11:21 schreef BlackLining het volgende:
300 graden Kelvin binnen. Da's hoger dan wat het buiten zou moeten gaan worden. Aan de zonkant doeken tegen de buitenkant opgehangen, aan de schaduwkant alles open.
We willen ze hittemanagement dienst hier in huis per dag af. Ik heb wel een makkelijke zo
Fahrenheitquote:
Afgelopen nacht buitendeur open laten staan. Afgekoeld tot 19 graden vanmorgen vroeg. Ik was gisteren om half vijf thuis, meteen voordeur (schaduwkant) open gezet met raam aan de achterkant open. Waaide flink door. Dus als ik onderweg naar huis ben zet ik hem aan tot een graad of 21 is tegen de tijd dat ik thuis ben. Daarna kan de voordeur open en zit ik in de frisse lucht zonder herrie.quote:Op woensdag 14 juni 2023 10:26 schreef SnodeSnuiter het volgende: [..] En dat zelfde ga je ervaren met je mobiele airco, zodra je dat herrie ding uit zet ben je binnen no time weer terug bij af
Grappig ik heb bijna hetzelfde bereikt, van 27 naar 21 gekoeld vannacht door alle ramen op te zetten.quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:09 schreef Elan het volgende:
Mobiele airco werkt op zich prima voor (kleinere) slaapkamers. Maar die herrie moet je wel tegen kunnen, zodra je hem uitzet ben je inderdaad binnen een half uur terug bij af omdat de warmte simpelweg in je muren zit. Heb dat wel eens getest, ging op mijn slaapkamer van 28 graden naar 24.5 maar ook binnen het half uur weer terug. En dan vreten ze ook nog eens stroom.
Split unit is the (only) way to go.
Hele nacht gekoeld van 26 naar 21 stroomkosten 1.77.
Ik heb ook een mobiele airco, en ben er ook blij mee. Hij staat boven op zolder, korte geïsoleerde slang gaat door het dakraampje, wat ik met een plaatje heb afgesloten. Met dit warme weer zet ik m vaak aan, net een uur voordat mn zoontje zn middagslaapje moet doen. En dan s avonds na het eten ofzo, koelt net ff wat af. En dan later de ramen open. Ik heb schuine dakramen, op het zuiden. Ik leg dan ook nog over die ramen, aan de buitenkant dus, zelf op maat gemaakte reflecterende isolatie folie. Deze beide maatregelen maken een goed verschil. Waar het eerder savonds boven bij miet uit te houden was, is het nu prima te doen. Nog wel warm natuurlijk, maar stukken beter.quote:Op woensdag 14 juni 2023 12:56 schreef DJMO het volgende:
[..]
Afgelopen nacht buitendeur open laten staan. Afgekoeld tot 19 graden vanmorgen vroeg. Ik was gisteren om half vijf thuis, meteen voordeur (schaduwkant) open gezet met raam aan de achterkant open. Waaide flink door. Dus als ik onderweg naar huis ben zet ik hem aan tot een graad of 21 is tegen de tijd dat ik thuis ben. Daarna kan de voordeur open en zit ik in de frisse lucht zonder herrie.
Je kan wel zo denigrerend blijven zeuren dat een mobiele airco niet werkt, maar ik zit in een sociale huurwoning. Dit is voor mij meer dan prima.
Ja dat zal, maar niet iedereen heeft die mogelijkheid, dus je moet wat. En dan ben je blij als je al iets kunt verbeteren. De kosten/effect afweging is natuurlijk iets wat ieder voor zichzelf moet weten.quote:
Dan heb je waarschijnlijk een slecht geïsoleerd huis, of in elk geval die bovenverdieping.quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:22 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Grappig ik heb bijna hetzelfde bereikt, van 27 naar 21 gekoeld vannacht door alle ramen op te zetten.
Heel de bovenverdieping.
Stroomkosten 0,0
Snap ik bedoel het ook niet denigrerend, vind het ergens treurig dat sociale verhuurders het niet standaard realiseren. Je kan er ook mee verwarmen wat weer gas scheelt en het geeft mensen een enorme kwaliteitsimpuls in warme periodes zoals deze. Plus je jaagt je huurders onnodig op kosten met zo'n mobiele airco. Bedoel wat kost zo'n apparaat nou helemaal, voor 2000 piek zijn mensen enorm geholpen. Desnoods reken je het door in de huurprijs.quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:24 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Ik heb ook een mobiele airco, en ben er ook blij mee. Hij staat boven op zolder, korte geïsoleerde slang gaat door het dakraampje, wat ik met een plaatje heb afgesloten. Met dit warme weer zet ik m vaak aan, net een uur voordat mn zoontje zn middagslaapje moet doen. En dan s avonds na het eten ofzo, koelt net ff wat af. En dan later de ramen open. Ik heb schuine dakramen, op het zuiden. Ik leg dan ook nog over die ramen, aan de buitenkant dus, zelf op maat gemaakte reflecterende isolatie folie. Deze beide maatregelen maken een goed verschil. Waar het eerder savonds boven bij miet uit te houden was, is het nu prima te doen. Nog wel warm natuurlijk, maar stukken beter.
[..]
Ja dat zal, maar niet iedereen heeft die mogelijkheid, dus je moet wat. En dan ben je blij als je al iets kunt verbeteren. De kosten/effect afweging is natuurlijk iets wat ieder voor zichzelf moet weten.
Overigens is dit mijn laatste zomer in deze appartement voor mij. Na ruim 20 jaar eindelijk uitgeloot voor andere woning, een ééngezinswoning. Die word augustus opgeleverd, met A++ isolatiewaardes, vloerverwarming met koelmogelijkheid + warmtepomp en mechanische ventilatie. Ik heb nog nagevraagd om er een mogelijkheid was voor het plaatsen van een split unit, maar ik kreeg te horen dat dat dus niet de bedoeling is, omdat een airco weer ten koste zou gaan van de isolatiewaardes.
Ben heel benieuwd....
Dat klopt, heel het huis is oud. Maar bij jou is het ook niet heel goed geïsoleerd dan als de slaapkamer temperatuur oploopt naar 28 graden?quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:26 schreef Elan het volgende:
[..]
Dan heb je waarschijnlijk een slecht geïsoleerd huis, of in elk geval die bovenverdieping.
Of je woont op Ameland.
Mwah, de buitenvoeler van mijn WP geeft aan dat het 26,4 graden is, en die hangt aan de noordzijde onder het dakoverstek, dus ik hou de boel nog lekker dicht want aan de zuidzijde zal het dan nog veel warmer zijn.quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:47 schreef StateOfMind het volgende:
Aangezien het vandaag met een maximum temperatuur van 24 graden![]()
buiten koeler is dan binnen ook overdag nu alles open en het is nu binnen gezakt naar 26
Hier is het buiten in de tuin 27.5 graden.quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:47 schreef StateOfMind het volgende:
Aangezien het vandaag met een maximum temperatuur van 24 graden![]()
buiten koeler is dan binnen ook overdag nu alles open en het is nu binnen gezakt naar 26
"Bij mij werkt het wel, dus dat zal wel automatisch voor iedereen gelden, dus bewijs dat airco's onzin zijn"quote:Op woensdag 14 juni 2023 13:22 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Grappig ik heb bijna hetzelfde bereikt, van 27 naar 21 gekoeld vannacht door alle ramen op te zetten.
Heel de bovenverdieping.
Stroomkosten 0,0
Was jij degene die zich zo'n zorgen maakte over climate change? En dan zelf wel 's nachts een airco aanzettenquote:Op woensdag 14 juni 2023 14:44 schreef Nattekat het volgende:
[..]
"Bij mij werkt het wel, dus dat zal wel automatisch voor iedereen gelden, dus bewijs dat airco's onzin zijn"
Het feit dat iemand het met airco maar naar 21 krijgt zegt al dat dat huis met alleen arko bijna niet te koelen is. Ik zit zelf ook in zo'n huis; zodra de airco uit gaat, zelfs midden in de nacht, vliegt de temperatuur omhoog.
Niet iedereen die zich ernstig zorgen maakt over het klimaat is zo'n drammer waarbij alles draait om symbolische maatregelen die weinig uithalen, even ter info.quote:Op woensdag 14 juni 2023 15:02 schreef Centenbak het volgende:
[..]
Was jij degene die zich zo'n zorgen maakte over climate change? En dan zelf wel 's nachts een airco aanzetten
Maar ja het zal dan misschien idd per huis anders zijn, ik weet ook allemaal niet hoe dat werkt ben ook maar een domme lul wat dat betreft.
Dat boeit de woningbouw helemaal niets, die kijken enkel naar geldquote:Op woensdag 14 juni 2023 13:32 schreef Elan het volgende:
[..]
Snap ik bedoel het ook niet denigrerend, vind het ergens treurig dat sociale verhuurders het niet standaard realiseren. Je kan er ook mee verwarmen wat weer gas scheelt en het geeft mensen een enorme kwaliteitsimpuls in warme periodes zoals deze. Plus je jaagt je huurders onnodig op kosten met zo'n mobiele airco. Bedoel wat kost zo'n apparaat nou helemaal, voor 2000 piek zijn mensen enorm geholpen. Desnoods reken je het door in de huurprijs.
quote:Op woensdag 14 juni 2023 15:06 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Niet iedereen die zich ernstig zorgen maakt over het klimaat is zo'n drammer waarbij alles draait om symbolische maatregelen die weinig uithalen, even ter info.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |