Ja. Het IPCC houdt het op 0,1 graden maximaal invloed op metingen van meetstations. Er zijn echter ook wel wetenschappers die zeggen dat het om 0,5 graden zou gaan.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 13:21 schreef asco het volgende:
[..]
Ik vraag me altijd af hoeveel van deze stijging te wijten is aan verstedelijking wereldwijd?
Is daar wel eens onderzoek naar gedaan?
alles wat onwaar is, dat is niet waar, lijkt mequote:
Nee hoor. We hebben eigenlijk alleen maar immigranten die vluchten voor het arbeidsklimaat in eigen land.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 10:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ok dus dat zijn we dan eens
de Climate change is een realiteit
nog 5 graden erbij en we krijgen nog veel meer asiel / klimaat vluchtelingen
Alles wat je schreef. Blijkt echt nergens uit. 5 graden meer gemiddeld is in NL bv geen enkel probleem.quote:
nog welquote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:26 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee hoor. We hebben eigenlijk alleen maar immigranten die vluchten voor het arbeidsklimaat in eigen land.
het wordt gewoon droger en minder goede landbouwgrondenquote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alles wat je schreef. Blijkt echt nergens uit. 5 graden meer gemiddeld is in NL bv geen enkel probleem.
Tipping points zijn ook onzinnig. Het klimaat is een veel te complex systeem daarvoor.
Volgens mij is de wetenschap daarom heen ook niet zo binair. Er zijn verschillende tipping elements.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alles wat je schreef. Blijkt echt nergens uit. 5 graden meer gemiddeld is in NL bv geen enkel probleem.
Tipping points zijn ook onzinnig. Het klimaat is een veel te complex systeem daarvoor.
Waarbij het wel uitmaakt of het 5 graden extra is bovenop een gebruikelijke temperatuur van 15 graden (lente), of een gebruikelijke temperatuur van 30 graden (zomer).quote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alles wat je schreef. Blijkt echt nergens uit. 5 graden meer gemiddeld is in NL bv geen enkel probleem.
de middellandse zee was vorig jaar al 30C, voordeel is dat als je gaat vissen , de vis al gekookt is aan de haakquote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:37 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Waarbij het wel uitmaakt of het 5 graden extra is bovenop een gebruikelijke temperatuur van 15 graden (lente), of een gebruikelijke temperatuur van 30 graden (zomer).
En heel gezond voor het klimaat is het op termijn sowieso niet.
quote:24 juli 2022
Middellandse Zee uitzonderlijk warm
Door aanhoudende hitte in het zuiden van Europa is de watertemperatuur van de Middellandse Zee extreem hoog voor de tijd van het jaar.
Rond Corsica en nabij Nice is het zeewater maar liefst 30 graden.
Lokaal bedraagt de afwijking ten opzichte van normaal meer dan 6 graden. .
Aangezien water veel minder snel opwarmt dan lucht is dit uitzonderlijk.
quote:De laatste jaren was de Middellandse Zee wel vaker warm, maar dit jaar komt daar nog een schep bovenop. Reden daarvoor is de aanhoudende, extreme hitte in het zuiden van Europa.
Eind mei was het al recordheet, in juni werd het in Spanje al 40 graden en ook deze maand was het er vaak (veel) warmer dan normaal.
De extreem hoge zeewatertemperaturen hebben een grote impact op ecosystemen, maar zeker ook op het weer later dit jaar.
kloptquote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:49 schreef Poolbal het volgende:
Ik zie het helaas niet zo zonnig in. Pun intended. Ik had altijd het nieuws over klimaatverandering wel een beetje gevolgd, maar dacht "tja rond 2100 wordt het pas echt kut en dan - lekker egoïstisch - ben ik er niet meer.
Maar de laatste jaren realiseer ik me dat het veel sneller gaat. Niet alleen klimaatverandering, ook het verlies van biodiversiteit. Het komende decennium wordt het op veel plekken in de wereld al bar, verwacht ik. Is het nu al, maar goed. En door globalisatie gaan wij dat ook merken. Stijgende prijzen, lege schappen en heel veel vluchtelingen. En er gaat nog een interessant, maar naar moment komen: de eerste keer dat er een dusdanig ernstig event gebeurt dat we overal realiseren hoe diep we in de shit zitten. Noem het de 9/11 van klimaatverandering/verlies biodiversiteit. Bijvoorbeeld een wet bulb temperatuur over half India. Of plotseling een collapse van ecosystemen in een groot deel van de oceaan. En de paniek die er dan is zal wereldwijd voor veel gedoe zorgen.
Het liefst zou ik willen dat we als mensheid serieuze actie nemen. Echt de meest vervuilende industriën dwingen om binnen 5 jaar te verduurzamen, anders stoppen. Dan kan dat nog enigszins op een sociale manier en wie weet innoveert de branche dan snel. Ook direct vlees, vliegen en andere consumptie heel sterk belasten. Ja ik vind het ook zuur. Maar we kunnen het nu zelf gecontroleerd doen of we krijgen de verandering keihard in het gezicht geslagen.
Ook alle producten verplichten om het met het barre minimum te verpakken. Hef belasting op niet duurzame producten zodat producenten een incentive krijgen om producten te maken die lang meegaan. Ga wereldwijd werken aan bepaalde sleutelinnovaties met een zelfde urgentie als het coronavaccin.
En ja, er komen allemaal comments dat het economisch zelfmoord is of dat het niet kan vanwege A, B en C. En toch moet het wel. Versobering by design en met beleid of ongecontroleerde collapse a la soviet unie.
quote:Vooral dennenbomen, sparren en lariksen worden omgehakt. Volgens Michael Müller, deskundige op het gebied van bosbescherming bij de Universiteit van Dresden, vormen de klimaatcrisis en de insectenplagen een groot gevaar.
"In 200 jaar is de schade aan de bossen niet zo groot geweest als nu."27 Jul 2020
quote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:59 schreef michaelmoore het volgende:
Iedereenis druk met het ontkennen, en Rob Jetten gooit er 24 miljard belastinngeld tegen aan voor hobbynatuur en vliegt zelf met het regeringsvliegtuig naar Groningen
Het is niet alsof NL qua klimaat los staat van de rest van de wereld he, echt hoe verzin je het. Het verschil tussen 1.5 en 2 graden opwarming is al flink maar volgens jou is nog eens 3 hele graden stijging "geen enkel probleem"? Kom op gast.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 17:30 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Alles wat je schreef. Blijkt echt nergens uit. 5 graden meer gemiddeld is in NL bv geen enkel probleem.
Tipping points zijn ook onzinnig. Het klimaat is een veel te complex systeem daarvoor.
jee goed plan Robquote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:27 schreef Poolbal het volgende:
Maximaal wereldwijd bomen bijplanten, die er horen natuurlijk. Met de intensiteit van het Marshall plan.
Vervuiling en stropen zwaar straffen. Greenwashing verbieden.
Het krijgen van kinderen wereldwijd beperken door: goede voorlichting over seksualiteit, gratis voorbehoedsmiddelen, vrouwen empoweren, armoede bestrijden, abortus laagdrempelig maar zorgvuldig toestaan, goede voorlichting over hoe het is om kinderen te hebben (zeer effectief haha), meer dan 2 kinderen incrementele zwaar belasten, sterilisatie ed gratis aanbieden.
Vol inzetten op recyclen. Consumenten thuis verplicht hun afval laten scheiden. Fabrikanten verplichten om hun verpakkingen hier op aan te passen (dus geen vervlochten plastic met papier).
En vervolgens ook echt recyclen. Zwaar innoveren op recycling ala coronavaccin.
Repairstations waar consumenten goedkoop hun spullen laten repareren.
2e hands stations waar we al onze zolder meuk naar toe brengen en daar wordt alles gesorteerd en hergebruikt.
Met grote groepen vrijwilligers of werklozen afval rapen.
In supermarkten het normaal maken dat we zelf verpakkingen meenemen en vullen met het product.
--------
Dit zijn allemaal dingen die niet leuk zijn. Die ingrijpen op ons leven en het minder comfortabel maken. Maar nog altijd veeeel comfortabeler dan de shit die we over ons heen krijgen als we doorgaan zoals nu.
ojee de paniek slaat toe , paniek is onze grootste vijandquote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:43 schreef Poolbal het volgende:
Zoveel mogelijk dit ook bij de rest van de wereld invoeren. Zo veel mogelijk van alles en op zoveel mogelijk plekken.
Het is ook niet alles of niets, maar hoe meer hoe beter.
En dit gaat er van uit dat we wereldwijd de urgentie beginnen te voelen. Dus dat de bereidheid om een deel van het comfort op te geven zodat we langer veilig zijn en te eten hebben.
Dit soort one liners zeggen niets.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ojee de paniek slaat toe , paniek is onze grootste vijand
Lever maar wat in op comfort.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:57 schreef Poolbal het volgende:
[..]
Dit soort one liners zeggen niets.
We lopen een reëel risico om uit te sterven. We kunnen niet nog eens 50 jaar -70% dierpopulaties aan (1970 tot 2020 is 70% van dierpopulaties afgestorven). De vorige extinction events duurden 10000en tot miljoenen jaren en wij doen het in een eeuw. Ok technisch begon het 10000 jaar geleden al met oa de mammoet.
Gaan we dat riskeren? Of leveren we zo'n 20-30% in van comfort om het zoveel mogelijk uit te stellen?
alleen artificial Intelligence kan ons nog reddenquote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:57 schreef Poolbal het volgende:
[..]
.
We lopen een reëel risico om uit te sterven.
We kunnen niet nog eens 50 jaar -70% dierpopulaties aan (1970 tot 2020 is 70% van dierpopulaties afgestorven).
Gaan we dat riskeren? Of leveren we zo'n 20-30% in van comfort om het zoveel mogelijk uit te stellen?
Dit is er maar bij weinigen. Ik zie het somber in. Ben 46, zit mijn tijd wel uit. Maar voor mijn 21 jarige zoon vind ik het heel erg. Die gaat het allemaal meemaken.quote:Op zaterdag 17 juni 2023 18:43 schreef Poolbal het volgende:
Zoveel mogelijk dit ook bij de rest van de wereld invoeren. Zo veel mogelijk van alles en op zoveel mogelijk plekken.
Het is ook niet alles of niets, maar hoe meer hoe beter.
En dit gaat er van uit dat we wereldwijd de urgentie beginnen te voelen. Dus dat de bereidheid om een deel van het comfort op te geven zodat we langer veilig zijn en te eten hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |