Dat worden in het najaar stevige medicanes.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 18:21 schreef aloa het volgende:
Nu al 30 graden voor de Middelandse zee. En dan moet augustus gewoon nog beginnen.
[ twitter ]
Dat zou heel goed kunnen idd. Watertemperatuur is er ideaal voor.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 21:20 schreef DemonRage het volgende:
[..]
Dat worden in het najaar stevige medicanes.
Denk verder ook veeeel wateroverlast en wellicht ook landverschuivingen door overvloedige regen.
Maar kou wordt onwaarschijnlijker ook met zoveel warm water. Al is het in de arctic niet heel uitzonderlijk warm, volgens mij is de hoeveel ijs daar de 12de laagste ooit, maar boven het gemiddelde van de 2010's. Maar wel nog 2.2 miljoen vierkante kilometer onder het gemiddelde van de jaren 80, dat is ongeveer het landoppervlakte van de Democatrische Republiek van Congo, of Duitsland, Frankrijk, Italie, Zweden en Noorwegen samen.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 19:19 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat bedoel ik inderdaad. Zo'n warme oceaan koelt ook niet heel snel af, dus je hebt al een voorsprong en dan komt El Nino er nog overheen.
Of we moeten een hele koude winter krijgen op het noordelijk halfrond met zeer veel neerslag.
Uit het draadje:quote:Op zaterdag 22 juli 2023 18:21 schreef aloa het volgende:
Nu al 30 graden voor de Middelandse zee. En dan moet augustus gewoon nog beginnen.
[ twitter ]
Volgens mij wel veel meer sneeuw de laatste jaren. Wat uiteraard ook weer te maken heeft met warmere water.quote:Op zondag 23 juli 2023 15:58 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar kou wordt onwaarschijnlijker ook met zoveel warm water. Al is het in de arctic niet heel uitzonderlijk warm, volgens mij is de hoeveel ijs daar de 12de laagste ooit, maar boven het gemiddelde van de 2010's. Maar wel nog 2.2 miljoen vierkante kilometer onder het gemiddelde van de jaren 80, dat is ongeveer het landoppervlakte van de Democatrische Republiek van Congo, of Duitsland, Frankrijk, Italie, Zweden en Noorwegen samen.
quote:Hittegolven zoals in Zuid-Europa 'vrijwel onmogelijk' zonder klimaatverandering
2023 is nu al een jaar vol extreem weer. Hitterecords boven de 45 graden in Zuid-Europa, ellenlange hittegolven in Amerika en temperaturen boven de 50 graden in China. Welke rol speelt klimaatverandering daarin?
Over die vraag heeft een groep wetenschappers zich gebogen. Hun conclusie: zonder de opwarming van de aarde zou dit extreme weer in Amerika en Europa "vrijwel onmogelijk" zijn geweest. In China is de kans op zulk weer nu 50 keer groter dan toen het op aarde gemiddeld nog 1,2 graden kouder was. Inmiddels zijn deze weersextremen helemaal niet meer uitzonderlijk, luidt de conclusie.
Uit eerdere onderzoeken bleek al dat alle hittegolven inmiddels een link hebben met klimaatverandering. Ze worden langer, intenser en komen vaker voor. De wetenschappers bestudeerden in dit geval drie hittegolven in juli: de achttien dagen aanhoudende hittegolf in Amerika en Mexico, zeven dagen hitte in Zuid-Europa en meer dan veertien dagen in China.
In die tijd kregen miljoenen inwoners hittewaarschuwingen, vielen er hittedoden en waren er bosbranden. Om het onderzoek af te bakenen selecteerden de wetenschappers periodes en gebieden waar de impact van de hittegolven het grootst was.
Ook in juni was het heet, het was zelfs wereldwijd gezien de warmste maand ooit gemeten:
Juni 2023 was de warmste maand juni ooit gemeten
Voor de industrialisering waren zulke temperaturen eigenlijk ondenkbaar, zo blijkt uit de modellen. "De kans was één op duizend of nog kleiner, vandaar dat we deze bewoording hebben gekozen", vertelt klimaatonderzoekster Mariam Zachariah van het Imperial College London. Een hitteperiode zoals die in China was in pre-industriële tijden iets minder onwaarschijnlijk, daar was toen een kans op van één keer in de 250 jaar.
Dat beeld is nu heel anders: in Europa kunnen we een hittegolf als deze inmiddels één keer in de tien jaar verwachten. In Amerika is dat eens elke vijftien jaar en in China eens in de vijf jaar.
Zolang we niet stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen, blijft het klimaat opwarmen en worden hittegolven frequenter en intenser. Zo simpel is het.
Friedereke Otto, klimaatwetenschapper
De onderzoekers benadrukken dat ze de resultaten vanuit wetenschappelijk oogpunt niet verrassend vinden. "Dit valt allemaal binnen onze modellen", aldus Friedereke Otto, ook klimaatwetenschapper bij het Imperial College Londen. "Zolang we niet stoppen met het verbranden van fossiele brandstoffen, blijft het klimaat opwarmen en worden hittegolven frequenter en intenser. Zo simpel is het."
Dat de hittegolven tegelijkertijd plaatsvinden, vindt ze niet raar. "Vroeger waren dit zeldzame gebeurtenissen, nu niet meer. Omdat ze niet meer zo uitzonderlijk zijn, is het ook minder toevallig dat ze tegelijkertijd voorkomen", zegt Otto.
Opwarming speelt niet altijd een rol
Hoe weten de onderzoekers dat andere weerfenomenen, zoals El Niño, niet van invloed zijn geweest? "We hebben de rol van El Niño deze keer niet in onze berekeningen meegenomen. Maar we weten uit eerder onderzoek dat die rol klein is in vergelijking met de uitstoot van broeikasgassen."
Al eerder is in dit soort attributiestudies naar de rol van klimaatverandering bij extreem weer gekeken, zoals bij de overstromingen in Limburg, België en Duitsland. Daar speelde opwarming wel een rol. Soms is de rol van de opwarming beperkt. Zo bleek na onderzoek naar de overstromingen in Noord-Italië dat de kans daarop niet is toegenomen.
Benieuwd tot hoe diep de temperatuur-anomalie gaat.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 18:20 schreef aloa het volgende:
Bizar![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
https://twitter.com/ScottDuncanWX/status/1683873654621237248
Zoals er al staat, het maximum is meestal in augustus. De verwachting is dat het nog wel even verder gaat.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 18:26 schreef Perrin het volgende:
[..]
Benieuwd tot hoe die de temperatuur-anomalie gaat.
Argh, typo.. Ik bedoel de diepte.. De Middellandse zee is op sommige plekken echt enorm diep. Neem aan dat alleen het oppervlaktewater zo afwijkend warm is.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 18:29 schreef aloa het volgende:
[..]
Zoals er al staat, het maximum is meestal in augustus. De verwachting is dat het nog wel even verder gaat.
Dit soort temperaturen is fuel voor orkanen
Dit jaar zal het warmste jaar, of iig een van de warmste jaren zijn die we meegemaakt hebben. Tevens zal dit jaar een van de koelere jaren zijn die we nog mee gaan maken.quote:Op dinsdag 25 juli 2023 18:48 schreef Domnivoor het volgende:
Ik heb in de zomer van 1998 in Griekenland gewerkt, met name op Kreta.
Het was uitzonderlijk heet. Volgens de lokale kranten was het de heetste zomer in 1000 jaar.
Zie ook:
https://www.knmi.nl/over-(...)in-de-zomer-van-1998
25 jaar later kijken we er heel anders naar. Het viel wel mee vergeleken met nu.
Zolang we door blijven gaan met broeikasgassen in de atmosfeer pompen zal dat zo blijven helaas.quote:Op donderdag 27 juli 2023 23:08 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Dit jaar zal het warmste jaar, of iig een van de warmste jaren zijn die we meegemaakt hebben. Tevens zal dit jaar een van de koelere jaren zijn die we nog mee gaan maken.
En mogelijk zelfs opwarmen zeewater: Warmer zeewater kan minder CO2 opnemen = meer CO2 in atmosfeer = warmere lucht = warmer zeewaterquote:Op donderdag 27 juli 2023 23:45 schreef Perrin het volgende:
[..]
Zolang we door blijven gaan met broeikasgassen in de atmosfeer pompen zal dat zo blijven helaas.
Om het nog maar niet te hebben over door de opwarming getriggerde kantelpunten die dat proces op menselijke tijdschalen irreversibel verergeren zoals het smelten van ijskappen, het stoppen van golfstromen, het smelten van de permafrost en het afsterven van regenwouden.
Daar in Las Vegas en Phoenix moeten ze niet zo zeuren, deze steden zijn bewust gebouwd midden in de woestijn. Tja en als er dan een hittegolfje voorbij komt wordt het natuurlijk wat warmer dan elders, en maar klagen dat de hitte niet te harden is.quote:
quote:
Daar wonen ook geen miljoenen mensenquote:Op zaterdag 29 juli 2023 13:58 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
In de Sahara klaagt niemand over de hitte.
There are about 2.5 million people who live in the Sahara Desert.quote:Op zaterdag 29 juli 2023 14:03 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
[..]
Daar wonen ook geen miljoenen mensen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |