Bron.quote:De Provinciale Staten van Limburg willen dat de nieuwe eindtoets voor groep 8 wordt verplaatst. De zogenoemde doorstroomtoets zou moeten plaatsvinden in de eerste twee weken van februari, maar dat valt samen met de carnavalsperiode. Eerder trok de provincie Noord-Brabant al aan de bel vanwege de "onwetendheid van Randstedelingen" rondom de traditie.
De Limburgse Staten volgen de oproep van de carnavalsverenigingen uit de provincie. Zij legden vorige maand al uit dat die periode gevuld is met allerlei carnavalsactiviteiten. Juist de oudste groep basisschoolleerlingen is daarbij betrokken. Het plannen van de belangrijke doorstroomtoets tijdens die feestelijke periode vinden ze niet wenselijk.
De provincie wil ook dat de minister Robbert Dijkgraaf (onderwijs) zijn excuses aanbiedt. Het ministerie zei "dat het evenement carnaval dan maar moet worden verplaatst". Limburg wijst erop dat het niet zomaar om een evenement gaat, maar een "diepgewortelde, eeuwenoude Limburgse traditie".
Een soortgelijk signaal gaf het Brabantse college vorige week ook af. Ze willen dat de toets wordt verplaatst naar een andere periode of dat er een mogelijkheid komt om de toets op een ander moment af te nemen. De provincie uitte haar ongenoegen over de "onwetendheid van Randstedelingen" met weinig kennis over de Brabantse cultuur. "Misschien kunnen we ministers uitnodigen om hier carnaval te komen vieren", suggereerde gedeputeerde Stijn Smeulders (PvdA).
Een woordvoerder van onderwijsminister Dennis Wiersma liet eerder weten dat scholen zelf een geschikt moment mogen kiezen voor de eindtoets in de eerste twee weken van februari. Ze zouden aan twee dagdelen genoeg hebben. Of dit betekent dat carnaval en de afsluitende toets hand in hand kunnen gaan, wilde de woordvoerder niet zeggen.
Nee, scheer je wegquote:Op dinsdag 30 mei 2023 22:34 schreef Mickytjuh het volgende:
Uhh ja,
Carnaval is dan ook geen leugen voor kinderen,
Maar een leugen voor iederen
(Deed ik dit goed?)
Inderdaad.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 22:30 schreef Mickytjuh het volgende:
Carnaval verplaatsen???
Jeetje, dan heb je echt niet opgelet op school
Bellen... so oldskool.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 22:37 schreef de_boswachter het volgende:
Vorige week belde, ze wil haar nieuws terug
Deze uitspraak blijft keer op keer terugkomen, maar er is nog steeds geen bron voor. Behalve dan die Limburgse carnavalscommissaris.quote:
het nieuws is nu ook in Limburg aangekomen... dat duurt altijd even iets langer.quote:Op dinsdag 30 mei 2023 22:37 schreef de_boswachter het volgende:
Vorige week belde, ze wil haar nieuws terug
De toets is dan ook niet tijdens carnaval gepland. De scholen mogen zelf een toetsmoment uitkiezen in de eerste twee weken van februari. De toets duurt in totaal twee dagdelen. Maar blijkbaar is dat zelfs al een probleem voor de zuidelijke scholen, want blijkbaar zijn alle groep 8'ers daar twee weken lang fulltime met carnaval bezig. Ja dag hoor, dan stel je jezelf ook niet bepaald flexibel op.quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Inderdaad.
Het is ook wel heel bijzonder, zo'n domme planning. Zou men die toets plannen op de dag van het suikerfeest? Vast niet, dan is er echt wel iemand die oplet en zegt dat dat niet heel erg handig is en gezeik op gaat leveren.
Nou zou ik zelf eerder pleiten om alle religieuze dagen juridisch te 'ontheiligen', maar zo lang we dat niet doen en zelfs alleen maar ook andere religies dwingender laten worden (zie vorige week het gezeik over gebedsruimtes op scholen en universiteiten), moet je wel 1 lijn trekken. Al was het maar omdat van ellende dan wellicht die ontheiliging alsnog plaats gaat vinden.
Dit inderdaad. Carnaval is, uit mijn hoofd, rond de 11de? Dan kun je prima op 1 of 2 februari die toets doen. Naar school moeten ze dan toch, dus zijn overdag niet bezig met Carnaval.quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:37 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De toets is dan ook niet tijdens carnaval gepland. De scholen mogen zelf een toetsmoment uitkiezen in de eerste twee weken van februari. De toets duurt in totaal twee dagdelen. Maar blijkbaar is dat zelfs al een probleem voor de zuidelijke scholen, want blijkbaar zijn alle groep 8'ers daar twee weken lang fulltime met carnaval bezig. Ja dag hoor, dan stel je jezelf ook niet bepaald flexibel op.
naja blijkbaar zijn ze op school dan ook 2 weken fulltime met carnaval bezig... dat lijkt me nog de grootste klacht van dit hele verhaal. wat doe je dan de hele dag? liedjes instuderen en praalwagens maken?quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Carnaval is, uit mijn hoofd, rond de 11de? Dan kun je prima op 1 of 2 februari die toets doen. Naar school moeten ze dan toch, dus zijn overdag niet bezig met Carnaval.
Ja want carnaval duurt maar 1 dagquote:Op woensdag 31 mei 2023 11:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Carnaval is, uit mijn hoofd, rond de 11de? Dan kun je prima op 1 of 2 februari die toets doen. Naar school moeten ze dan toch, dus zijn overdag niet bezig met Carnaval.
De 2e week is toch de carnavals week dan zijn scholen in het zuiden gesloten.quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:37 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De toets is dan ook niet tijdens carnaval gepland. De scholen mogen zelf een toetsmoment uitkiezen in de eerste twee weken van februari. De toets duurt in totaal twee dagdelen. Maar blijkbaar is dat zelfs al een probleem voor de zuidelijke scholen, want blijkbaar zijn alle groep 8'ers daar twee weken lang fulltime met carnaval bezig. Ja dag hoor, dan stel je jezelf ook niet bepaald flexibel op.
Ik weet niet of het wenselijk / mogelijk is om de toets in de laatste twee weken van januari te plannen. Kan me voorstellen dat je zo'n toets niet te vroeg wilt doen. Maar goed, in 2030 is carnaval al vanaf 2 februari dus dan komt dat zeker weer niet uit voor de Limburgse en Brabantse scholen.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:01 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De 2e week is toch de carnavals week dan zijn scholen in het zuiden gesloten.
Dus alleen de week voor carnaval heeft men tijd om dit te plannen.
Over flexibiliteit gesproken maar dan de andere kant op, is het nu voor het ministerie zo moeilijk om deze toets 1 of 2 weken te vervroegen.
Praalwagensquote:Op woensdag 31 mei 2023 11:51 schreef Nielsch het volgende:
[..]
naja blijkbaar zijn ze op school dan ook 2 weken fulltime met carnaval bezig... dat lijkt me nog de grootste klacht van dit hele verhaal. wat doe je dan de hele dag? liedjes instuderen en praalwagens maken?
Hoe zat dat normaliter met de cito datums. En ja helaas voor de autistische ambtenaren op het ministerie dit is elk jaar een andere datum. Dus niet zo star zijn om jaarlijks deze toets in dezelfde periode te willen laten vallen.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:05 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik weet niet of het wenselijk / mogelijk is om de toets in de laatste twee weken van januari te plannen. Kan me voorstellen dat je zo'n toets niet te vroeg wilt doen. Maar goed, in 2030 is carnaval al vanaf 2 februari dus dan komt dat zeker weer niet uit voor de Limburgse en Brabantse scholen.
Hoet heten dit soort dingen dan in jouw zolderkamerwereld?quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:10 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
PraalwagensBlijf jij eens even lekker bij je bloemencorso, gekkie.
Officieel begint het op zondag en duurt het 3 dagen. Dat men de vrijdag en de zaterdag ervoor geplakt heeft, kan ik ook niks aan doen. Maar dan nog hebben 8ste groepers 9 dagen ervoor best tijd voor een toets. Want er is gewoon school. De vakantie begint pas op 10 februari.quote:
In de carnavalsvierende wereld heten dat dan gewoon carnavalswagens. Zelfs wiki noemt het expliciet bij het hoofdstuk praalwagen.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:11 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hoet heten dit soort dingen dan in jouw zolderkamerwereld?
https://www.pzc.nl/zeeuws(...)F%2Fwww.google.nl%2F
Nee hoor, 11 februari. En de vakantie begint de 10de. Er is geen vakantie de week voor Carnaval.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:03 schreef Nielsch het volgende:
De toets kan niet te vroeg worden afgenomen in verband met de voorbereiding maar ook niet te laat in verband met aanmelding bij de middelbare school die meestal medio maart is. Dan moet het resultaat dus wel binnen zijn.
De eerste 2 weken van februari lijkt dus een goed moment. Ik zie nog steeds niet in hoe Limburg en Brabant in deze periode geen toetsmoment kunnen inplannen. Dat maken ze ook totaal niet duidelijk.
In 2024 is carnaval 18 tm 21 februari. Dan kun je bijvoorbeeld 1 en/of 2 februari toetsen.
Ah ok, ligt Hulst tegenwoordig in Brabant of Limburg. OK. Nee dan heb je gelijk ja!!!quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:11 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Hoet heten dit soort dingen dan in jouw zolderkamerwereld?
https://www.pzc.nl/zeeuws(...)F%2Fwww.google.nl%2F
Carnaval begint overal officieel op zaterdag alleen misschien dat dit nog steeds niet tot Helmond doorgedrongen is.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:13 schreef Gia het volgende:
[..]
Officieel begint het op zondag en duurt het 3 dagen. Dat men de vrijdag en de zaterdag ervoor geplakt heeft, kan ik ook niks aan doen. Maar dan nog hebben 8ste groepers 9 dagen ervoor best tijd voor een toets. Want er is gewoon school. De vakantie begint pas op 10 februari.
https://www.rijksoverheid(...)lvakanties-2023-2024
Nee hoor:quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Carnaval begint overal officieel op zaterdag alleen misschien dat dit nog steeds niet tot Helmond doorgedrongen is.![]()
Van de middelbare scholen in limburg heb je vaak vanaf de donderdag voor carnaval al schoolfeesten.
Verder is de woensdag erna nog Aswoensdag en haringhappen.
Carnaval begon vroeger op zondag na de mis. En op woensdag ging je weer naar de kerk voor het askruisje. Dan begon de vasten.quote:Aftrap van carnaval 2023 op vrijdag 11/11
Oorspronkelijk duurt carnaval 2023 drie dagen en dus van zondag 19 februari tot en met dinsdag 21 februari, maar zoals je hierboven al las wordt het feest tegenwoordig flink uitgesmeerd tussen vrijdag en woensdag en soms is het zelfs een heuse 6-daagse.
Okee okee prima johquote:Op woensdag 31 mei 2023 12:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In de carnavalsvierende wereld heten dat dan gewoon carnavalswagens. Zelfs wiki noemt het expliciet bij het hoofdstuk praalwagen.
Dus wie is hier nu eigenlijk de feitelijk observeerbare zolderkamerautist.
Voor de goede orde: ik vind het ook een bezopen oproep op zichzelf. Alleen snap ik wel waar het vandaan komt. In veel dorpen wordt inderdaad die weken de laatste hand gelegd aan praalwagens en dat zorgt weer voor sociale cohesie.quote:Op woensdag 31 mei 2023 11:37 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De toets is dan ook niet tijdens carnaval gepland. De scholen mogen zelf een toetsmoment uitkiezen in de eerste twee weken van februari. De toets duurt in totaal twee dagdelen. Maar blijkbaar is dat zelfs al een probleem voor de zuidelijke scholen, want blijkbaar zijn alle groep 8'ers daar twee weken lang fulltime met carnaval bezig. Ja dag hoor, dan stel je jezelf ook niet bepaald flexibel op.
Je hoeft je niet voor te bereiden op die toets. Of nouja, dat heb je de 8 basisschooljaren daarvoor al gedaan. De toets test je niveau. Je hoeft er dus niet voor te laren zoals voor een eindexamen geschiedenis bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:41 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Voor de goede orde: ik vind het ook een bezopen oproep op zichzelf. Alleen snap ik wel waar het vandaan komt. In veel dorpen wordt inderdaad die weken de laatste hand gelegd aan praalwagens en dat zorgt weer voor sociale cohesie.
Als je dan gelijktijdig je moet voorbereiden op die toets...
Je hebt in het zuiden nu eenmaal mensen voor wie carnaval de leukste tijd van het jaar is. Voor mij is het hoempapa muziek, wansmaak, veel zuipen en neuken. Nou is dat laatste helemaal prima en dat was voor mij ook als jong vemmetje de reden om toch mee te doen. Maar daar heb je dan ook helemaal geen sociale cohesie en praalwagens voor nodig.
Maar ach, de politiek houdt zichzelf zo weer bezig.
Dat is het eerste dat ik hoor. Officieel begint het carnaval op zondag 12.00uur. Dat de zaterdag al feest gevierd word voornamelijk door studenten en middelbare scholieren en op de vrijdagmiddag door ambtenaren wil niet zeggen dat dit het officieel carnaval is. Laat ik even de activiteiten vanaf 11 november even buiten beschouwing.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:20 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Carnaval begint overal officieel op zaterdag alleen misschien dat dit nog steeds niet tot Helmond doorgedrongen is.![]()
Van de middelbare scholen in limburg heb je vaak vanaf de donderdag voor carnaval al schoolfeesten.
Verder is de woensdag erna nog Aswoensdag en haringhappen.
Dat is nooit anders geweest. Bovendien hebben we het over 11 jarigen. Lijkt mij niet dat die het feest vieren zoals middelbare scholieren en volwassenen.quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:41 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Voor de goede orde: ik vind het ook een bezopen oproep op zichzelf. Alleen snap ik wel waar het vandaan komt. In veel dorpen wordt inderdaad die weken de laatste hand gelegd aan praalwagens en dat zorgt weer voor sociale cohesie.
Als je dan gelijktijdig je moet voorbereiden op die toets...
Je hebt in het zuiden nu eenmaal mensen voor wie carnaval de leukste tijd van het jaar is. Voor mij is het hoempapa muziek, wansmaak, veel zuipen en neuken. Nou is dat laatste helemaal prima en dat was voor mij ook als jong vemmetje de reden om toch mee te doen. Maar daar heb je dan ook helemaal geen sociale cohesie en praalwagens voor nodig.
Maar ach, de politiek houdt zichzelf zo weer bezig.
Carnaval begint op 11/11 om 11u11quote:Op woensdag 31 mei 2023 12:13 schreef Gia het volgende:
[..]
Officieel begint het op zondag en duurt het 3 dagen. Dat men de vrijdag en de zaterdag ervoor geplakt heeft, kan ik ook niks aan doen. Maar dan nog hebben 8ste groepers 9 dagen ervoor best tijd voor een toets. Want er is gewoon school. De vakantie begint pas op 10 februari.
https://www.rijksoverheid(...)lvakanties-2023-2024
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |