Inhuldiging TOVERTAFEL UP voor mensen
met een verstandelijke beperking
In onze groep Ponton begeleiden we overdag personen met een hogere zorgnood.
We doen heel veel dingen op maat: inkopen doen op de markt om daarna koekjes te bakken of fruitsla te maken, vogelkransen knutselen, papier versnipperen alsook klein huishoudelijk werk.
Daarnaast zijn er veel belevings/sensorische activiteiten: genieten van de sfeer, muziek beluisteren en samen zingen, filmpkes kijken op de computer, wandelen, verhalen voorlezen.
En sinds kort is er de TOVERTAFEL!
We hebben deze eerst mogen uitproberen en deze komt volledig tegemoet aan onze verwachtingen omdat het doen EN beleven samenbrengt maar ook het samen spelen is een geweldige troef.
We hebben nu 10 verschillende spellen in ons pakket waardoor er voldoende variatie is en onze mensen op een prettige manier geactiveerd en gestimuleerd worden wat goed is voor het persoonlijk welbevinden en welzijn. Tevens ook bevorderlijk voor de sfeer in de groep.
Op de website van de firma Active Cues uit Utrecht -die het spel ontwikkelde- staat letterlijk dat men geluksmomenten in de zorg creëert. Dit kunnen we volmondig beamen en vier deelnemers: Sabine, Saskia, Guy en Nathalie, laten dit vandaag ook zien.
Er is vandaag ook heel veel volk aanwezig omdat we dit interactief spel
nooit hadden kunnen aankopen zonder de sponsoring van verschillende actoren. Co-financiering op microniveau, dichtbij de werkelijke behoeften van onze cliënten. Super!
Een welgemeend woordje van dank gaat hier uit naar :

e regionale adviesraad Noorderkempen van Cera , die onze steunaanvraag voor de magische speeltafel (vertegenwoordigd door Kristien Martens) goedkeurde voor een bedrag van 3000 euro
*Neos Kalmthout-Essen die in het kader van het de “Nationale Actie Neos met een hart”, Spectrum als goed doel selecteerde voor een bedrag van 500 euro. (vertegenwoordigd door Adri Matthijsen en Eugeen Lorriper)
en last but not least
*Het oudercomité van Spectrum vertegenwoordigd door... en die vanuit de opbrengst van de restaurantdagen en andere acties ook 3000 euro voor ons in petto heeft!