https://www.ad.nl/buitenl(...)-nederland~a6c9668a/quote:Rome sluit deal met Amsterdam: elke week 900 ton huisvuil per trein naar Nederland
Amsterdam gaat een deel van het huisvuil uit Rome verwerken. Vanaf begin april komt er wekelijks 900 ton Romeinse rommel per trein naar Nederland.
Rome heeft een enorm vuilnisprobleem, steeds vaker stapelt het huisvuil zich op in de straten van de Italiaanse hoofdstad. Er is te weinig verwerkingscapaciteit en de door burgemeester Roberto Gualtieri vurig gewenste verbrandingsoven zal pas op zijn vroegst in 2026 klaar zijn.
Tot die tijd zoekt de AMA, de vuilophaaldienst van de stad Rome, naar oplossingen voor de groeiende problemen. Na lange onderhandelingen heeft het bedrijf nu een overeenkomst bereikt met de gemeente Amsterdam over het sturen van 900 ton huisvuil per week. Vanaf begin april gaan er treinen vol balen Romeins huisvuil naar de Amsterdamse vuilverbranding. De Italianen betalen de gemeente Amsterdam 200 euro per ton huisvuil voor de service; per week geeft de gemeente Rome 180.000 euro uit om van haar vuilnis af te komen.
Sluiting Europa's grootste vuilstortplaats
Deze deal is tekenend voor de noodsituatie die in Rome is ontstaan sinds de sluiting van megavuilstortplaats Malagrotta in 2013. Na jarenlang boetes betalen aan de Europese Unie vanwege het overschrijden van de milieuregels sloot de toenmalige burgemeester Marino Europa’s grootste vuilstortplaats. Toen Marino moest aftreden verdwenen zijn plannen voor een nieuw vuilnisbeleid in de la.
Zijn opvolger, Virginia Raggi, zette in op meer gescheiden afval inzamelen en kleinere stortplaatsen. De burgemeester van de Vijfsterrenbeweging is principieel tegen een verbrandingsoven, vanwege de gevaren voor de volksgezondheid. Raggi’s beleid mislukte en Rome werd meer en meer bedolven onder bergen vuilnis. Om de situatie in Rome onder controle te krijgen moest burgemeester Raggi haar toevlucht nemen tot het sturen van Romeins afval naar andere delen van Italië en het buitenland. Naar verluidt kostte dat de gemeente meer dan 1 miljard euro.
Wonderlijk dit weer.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:41 schreef Jojoke het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/buitenl(...)-nederland~a6c9668a/
Gelukkig hebben we in Nederland totaal geen last van Europese milieuregels en kunnen we gerust het Italiaanse huisvuil hier ook de lucht in blazen.
Nice, klinkt goed.quote:Afvalverbranding in Nederland zorgt niet alleen voor (niet-biogene) CO2-uitstoot in
Nederland, maar ook voor andere vervuiling, zoals o.a. bodemassen en filterresiduen van
de rookgasreiniging.
Ja , doch ik word er niks wijzer van, maar het komt wel neer in mijn Amsterdamse tuintje.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:52 schreef realnice11 het volgende:
Is toch goedkoper als dan Nl een vuilfabriek in Italie gaat bouwen?
Het enige wat die lui kunnen organiseren is misdaad.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:55 schreef Elan het volgende:
Kunnen die pastavreters dat niet zelf organiseren??
waar kan ik dat afnemen?quote:Op maandag 27 maart 2023 18:56 schreef Speekselklier het volgende:
en bij verbranding ook nog gratis energie. win win.
Vroeger werd net zoals op dit moment in de rest van de wereld het afval op een berg gegooid, daarna zand erover en kwam er een golfbaan op (en die zijn er nog steeds), maar een tijdje geleden zijn er teveel afvalverbanders gebouwd en sinds die tijd importeren we veel afval, meestal vanuit england om hier te verbranden.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:53 schreef -XOR- het volgende:
Blijkbaar doen we dat wel vaker en is het de bedoeling dat we er naast pecunia aan over te houden ook energie uit winnen.
https://open.overheid.nl/(...)571-7e3faac8f3de/pdf
[..]
Nice, klinkt goed.
TS doet dit voor de WOB hè!?quote:Op maandag 27 maart 2023 18:47 schreef thedeedster het volgende:
Benieuwd hoe het groene en óh zo weldenkende gemeentebestuur dit volstrekt idiote plan goed gaat praten.
quote:Op maandag 27 maart 2023 18:52 schreef realnice11 het volgende:
Is toch goedkoper als dan Italië een vuilfabriek in Italië gaat bouwen?
volgens mij mag daar niks gebouwd worden. Een of ander stikstof probleem.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:52 schreef realnice11 het volgende:
Is toch goedkoper als dan Nl een vuilfabriek in Italie gaat bouwen?
heeft italie ook 60 jaar lang teveel stikstof uitgestoten ivm schaalvergroting en hebben zij ook uitzonderingsposities en ontheffingen gekregen van de EU met hun stikstof uitstoot ten op zichte van de andere EU landen?quote:Op maandag 27 maart 2023 19:39 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
volgens mij mag daar niks gebouwd worden. Een of ander stikstof probleem.
Lol nu wordt het echt een kluchtquote:Op maandag 27 maart 2023 19:39 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
volgens mij mag daar niks gebouwd worden. Een of ander stikstof probleem.
Vind het ook maar karig.quote:Op maandag 27 maart 2023 18:56 schreef sjorsie1982 het volgende:
200 euro per ton lijkt mij wat weinig of is dat de gangbare prijs nu?
Pizza?quote:Op maandag 27 maart 2023 20:01 schreef Akathisia het volgende:
Valt prima te combineren met een ander overschot waar Italië mee kampt.
ik dacht dat wij het in afrika dumpen....quote:Op maandag 27 maart 2023 20:07 schreef ikbennieuwopfok het volgende:
Afval uit Italië komt naar hier, maar wij moeten ons eigen afval ook naar Azië verschepen?
Dees is raar [ afbeelding ]
En Nederlands gas ging naar Italië. Klinkt als een prima ruil.quote:Op maandag 27 maart 2023 19:03 schreef Hallojo het volgende:
Er komt al jaren Italiaans huisvuil naar Nederland.
dat mag niet van de maffiaquote:Op maandag 27 maart 2023 18:55 schreef Elan het volgende:
Kunnen die pastavreters dat niet zelf organiseren??
nee huizen bouwen dat levert stikstof en fijnstof opquote:
Omdat het geld oplevert.quote:Op maandag 27 maart 2023 21:41 schreef Za het volgende:
Waarom wekelijks tonnen vuil verbranden pal naast een stad en zijn randsteden?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |