Had deze post even gemist. Mooie bak! De kleur is ook gaaf. Ik twijfelde tussen deze kleur en space grey, is uiteindelijk space grey worden omdat die beschikbaar was. Maar de lichtere kleur heeft zeker ook wat moois, wat meer opvallend zeker als die mooi schoon is.quote:Op maandag 19 juni 2023 23:33 schreef LoveAtFirstDrive het volgende:
Terug van een reisje Frankrijk met de 330i. Echt een fijne wagen! Erg genoten van het motorgeluid. Gelukkig paste alles er in, maar hij was wel echt afgeladen. Veel minder gereden dan we voorheen deden op vakanties, want toen maakten we altijd rondreizen via mooie weggetjes, maar nu met een kleintje achterin is dat gewoon niet handig. Toch nog wel wat mooie wegen kunnen rijden op de terugweg (veelal rustig aan binnendoor gereden).
De 330i heeft het goed gedaan. Op de terugweg de 250.000km aangetikt. Helaas heb ik de active cruise control niet kunnen fixen voor vakantie, maar na de vakantie wel. Moest opnieuw gekalibreerd worden en werkt nu gewoon weer. Voor de vakantie nog wel het iDrive scherm vervangen voor eentje met Apple CarPlay en een touchscreen (originele software is ook nog gewoon te gebruiken). Wel fijn met Google Maps op vakantie.
Hoop nu ik nog vrij heb de vergeelde koplampen nog te schuren en polijsten. Verder trillen de remmen een klein beetje, dus wil ze misschien nog uit elkaar halen en de schijven en blokken opschuren zodat ik ze opnieuw kan inremmen. Verder merk ik nog een bonk bij lastwissel, hopelijk is het niet iets ernstigs (koppeling/vliegwiel) maar een motorsteun oid.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Thanks! Ben er erg blij mee. Kleur was juist hetgeen waardoor ik twijfelde, maar de rest was allemaal positief dus toch gekocht. Ben niet zo gek op zilvergrijs, maar begin het wel steeds meer te waarderen naarmate ik 'm vaker ziequote:Op dinsdag 20 juni 2023 00:30 schreef DX11 het volgende:
[..]
Had deze post even gemist. Mooie bak! De kleur is ook gaaf. Ik twijfelde tussen deze kleur en space grey, is uiteindelijk space grey worden omdat die beschikbaar was. Maar de lichtere kleur heeft zeker ook wat moois, wat meer opvallend zeker als die mooi schoon is.
Of zelf doen? Ik vind het wel een leuk klusje. Kost wat tijd en als je het materiaal niet hebt kost dat weer net zoveel als het laten doen waarschijnlijk. Of zo een setje voor koplampen. Ik heb Nu gewoon verschillende schuurpapiertjes besteld, met de hand nat geschuurd. 2 verschillende polijstpads van Monello (die goedkope vallen heel snel uit elkaar) en 2 verschillende polijstmiddelen van Monello. En Gyeon Trim had ik nog liggen voor de plastic delen en dat kan ook als bescherming op de koplampen.quote:Op woensdag 28 juni 2023 13:19 schreef daNpy het volgende:
Netjes. Het wordt echt hoog tijd om dat bij die van ons ook eens te laten doen
Goedgekeurd.quote:Op zaterdag 25 maart 2023 22:14 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Even de regelgeving bekeken;
Als het defect aan beide kanten is, kan je er mee door een APK. Echter als er aan 1 kant de bochtenverlichting niet werkt, dan is er een probleem.
Alhoewel ik mij afvraag of een keurmeester de werking van de bochtenverlichting daadwerkelijk test. Tenzij je hier een melding over krijgt op de boordcomputer, want dan is het euvel meteen zichtbaar.
Is prima uit te coderen zonder extra werk. Alleen even met de laptop eraanquote:Op zaterdag 1 juli 2023 09:37 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Goedgekeurd.![]()
Zichtbaar driehoekje in display. 1-zijdig defect. Vergeten te bespreken/vragen aan garagist/keurmeester.
Weet ik, maar het is zo langzamerhand een ouwe bak, en het boeit mij niet zoveel meer. Twee weken geleden voor het eerst gewassen in een jaar, schat ik.quote:Op zondag 23 juli 2023 11:05 schreef -Richard- het volgende:
[..]
Is prima uit te coderen zonder extra werk. Alleen even met de laptop eraan
In zekere zin begrijpbaar, heb het laatst gedaaan bij een auto die wegging voor export. Vonden de kopers blijkbaar beter dan met een storing. Was maar aan 1 koplamp een probleem. Maar als je al dit soort kleine dingen laat liggen maak je zelf een verzameling van problemen met de steeds groter wordende ergernis hahaquote:Op zondag 23 juli 2023 11:30 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Weet ik, maar het is zo langzamerhand een ouwe bak, en het boeit mij niet zoveel meer. Twee weken geleden voor het eerst gewassen in een jaar, schat ik.
I knowquote:Op zondag 23 juli 2023 11:40 schreef -Richard- het volgende:
[..]
In zekere zin begrijpbaar, heb het laatst gedaaan bij een auto die wegging voor export. Vonden de kopers blijkbaar beter dan met een storing. Was maar aan 1 koplamp een probleem. Maar als je al dit soort kleine dingen laat liggen maak je zelf een verzameling van problemen met de steeds groter wordende ergernis haha
N53 hier. Zelfde PCV truuk uitgehaald met alu deksel. Bij 215K kms.quote:Op zondag 6 augustus 2023 11:53 schreef -Richard- het volgende:
Ja, inderdaad. Maar ook kans op scheuren werd na 15 jaar wel wat groter. De PCV had ik al eens gereviseerd met het aluminium deksel en nieuw membraan, goed gelukt en functioneerde prima.
Dus die haal ik eruit en ga ik te koop aanbieden. Past op N52 en N53 motoren, bij die laatste gaan ze vreemd genoeg nog vaker stuk.
Ding heeft ook al 275k km gelopen, nooit problemen mee gehad.
Geen flauw idee.quote:Op donderdag 7 september 2023 09:58 schreef LoveAtFirstDrive het volgende:
Volgens mij is het vliegwiel van n'n E91 330i 2006 het aan het begeven.
Iemand goede tips als ik dat hele zwikkie laat vervangen? Misschien zijn er LCI onderdelen die beter zijn bijv., als alles daar toch open ligt? Shortshifter? Welk merk koppeling en vliegwiel zijn nou echt het beste? Of is er weinig verschil tussen LUK/Valeo/Sachs? CDV laat ik ook meteen onklaar maken dan.
Stuurhuis gewoon loshalen.quote:Op vrijdag 15 september 2023 21:47 schreef spectrumanalyser het volgende:
Vandaag de waterpomp vervangen van m'n E90 LCI met N43 motor. wat een lastige klus.
De pomp zit net boven het stuurhuis. De moeren zijn bijna niet bij te komen.
Uiteraard heb ik nieuwe moeren van BMW, aangezien deze van aluminium zijn kan je ze eigenlijk slechts eenmalig gebruiken. De nieuwe pomp zit er nu in, echter ging de achterste onderste moer er gewoon niet meer in.
Foutcode 2E85 Electric coolant pump, communication is nu wel verholpen met de nieuwe waterpomp van Pierburg.
het is net alsof het subframe los moet om er goed te kunnen komen.
Je hebt helemaal gelijk, het stuurhuis had los gemoeten. toch maar eens het Haynes werkplaatshandboek bestellen, daar staat dat vast ook in.quote:Op zaterdag 16 september 2023 10:46 schreef -Richard- het volgende:
[..]
Stuurhuis gewoon loshalen.
Thermostaat toch ook wel vervangen? Die gaan doorgaans 2 jaar nadien alsnog defect. Is ook elektrisch manipuleerbaar door verwarming van het wax element.
Wordt doorgaans als set vervangen vanwege, zoals jij al zegt, de beperkte bereikbaarheid.
Had dus een leenauto X3 M40i voor een weekje. Nieuwprijs >¤100.000. Dat is gewoon erg veel geld. 4-pitter is veel minder duur, maar vind ik toch wel een forse stap terug tov 6 cilinder. En dan komen er ook andere auto's/merken in de picture.quote:Op woensdag 27 september 2023 09:07 schreef daNpy het volgende:
De BMW afgelopen zaterdag ingeruild op een Seat Ateca. Helaas geen BMW meer. Jammer, was een fijne auto, sowieso de beste auto die ik ooit gehad heb. Helaas is een X3 kostentechnisch gewoon niet interessant, want we rijden veel te weinig kilometers. Hoop dat we net zo veel plezier hebben van de Ateca
Bedoel je dan de wegenbelasting of de verzekering? Want ik heb mijn auto verzekering ge -70% door over te gaan op de ohra kilometerverzekering (je betaald per 1000km). Scheelt echt gigantisch als je weinig rijdt.quote:Op woensdag 27 september 2023 09:07 schreef daNpy het volgende:
Helaas is een X3 kostentechnisch gewoon niet interessant, want we rijden veel te weinig kilometers.
Wegenbelasting, verzekering scheelt niet heel veel voor mij.quote:Op woensdag 27 september 2023 22:41 schreef DX11 het volgende:
[..]
Bedoel je dan de wegenbelasting of de verzekering? Want ik heb mijn auto verzekering ge -70% door over te gaan op de ohra kilometerverzekering (je betaald per 1000km). Scheelt echt gigantisch als je weinig rijdt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 5% gewijzigd door Hyperdude op 15-11-2023 14:09:27 ]How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |