abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 18 maart 2023 @ 10:23:04 #1
65846 Bocaj
47th President.
pi_208432946
Rotterdam zucht onder aanslagen: 'Als mijn zoon niet thuis is, slaap ik bij mijn buurvrouw'.


quote:
Rotterdamse woningcorporaties lijden tienduizenden euro's schade door de recente golf aanslagen op woningen. In de getroffen buurten is de impact groot, niet iedereen voelt zich meer veilig thuis. Het geweld hangt volgens de politie samen met de drugscriminaliteit.

De afgelopen maanden was het extreem onrustig in Rotterdam. Dit jaar telde de politie al ruim dertig incidenten met "excessief geweld": 9 beschietingen en maar liefst 23 aanslagen met explosieven.

Vaak waren sociale huurwoningen doelwit. Rotterdamse corporaties zeggen dat de schade duizenden tot tienduizenden euro's per aanslag bedraagt.

Woningcorporatie Hef Wonen kreeg dit jaar drie keer te maken met aanslagen in zijn complexen. In totaal was er schade aan zo'n 25 woningen. Op een van de adressen werd een portiek opgeblazen.

"Woningen zijn soms niet meer bewoonbaar, waardoor mensen langere tijd hun huis uit moeten, terwijl de aanslag bij de buren was", zegt bestuursvoorzitter Marieke Kolsteeg. "Dat is natuurlijk dramatisch."

Pijpbommen
Een van de getroffen complexen van Hef Wonen ligt in de wijk Bloemhof in Rotterdam-Zuid. Op een galerij van de flat ontplofte overdag een zwaar explosief. Onder bij de flat vond de politie drie niet-ontplofte pijpbommen (metalen buizen met explosief materiaal).

Meerdere bewoners moesten hun huis uit vanwege de onveilige situatie. Een omwonende die de explosie meemaakte, dacht eerst aan een aardbeving. Op drie verdiepingen van de flat vlogen de ruiten eruit.

Sommige mensen voelen zich sinds de aanslag niet meer veilig. "Als mijn zoon niet thuis is, ga ik bij mijn buurvrouw slapen", zegt een vrouw in de flat. "Ik hoop dat het nooit meer gebeurt."

Ramen nog niet vervangen
Bijna een maand na de ontploffing hebben gedupeerde omwonenden nog altijd geen nieuwe ramen. Tegen hun kozijnen zijn houten platen gespijkerd. "Het tocht en het is ijskoud binnen", klaagt een man. Iemand anders vertelt dat in de huiskamer een stuk plafond naar beneden is gekomen.

Het huis waar de aanslag op was gericht, is dichtgetimmerd. Burgemeester Aboutaleb heeft het pand tijdelijk gesloten. Zolang de woning niet is vrijgegeven, mag daar niets worden gerepareerd. Voor de omwonenden zijn nieuwe ramen besteld, maar de levertijd is zes weken.

"Mensen worden hier nog dagelijks geconfronteerd met de gevolgen van de aanslag", ziet Marieke Kolsteeg van Hef Wonen op de galerij. "Beneden op straat staat een bord van de politie dat er getuigen worden gezocht. Dat geeft geen gevoel van veiligheid."

De achtergrond van de aanslag wordt nog door de politie onderzocht; de buurt houdt het erop dat er een verband moet zijn met drugshandel. Mogelijk waren familieleden van een crimineel het doelwit.

Drugsgerelateerd
Inderdaad zijn volgens de politie bijna alle aanslagen op een of andere manier te herleiden tot drugscriminaliteit. Burgemeester Aboutaleb wijt de recente geweldsgolf aan opsporingssucces in de haven. "Zo'n 60 procent van de cocaïne in de haven wordt onderschept. Dan gaan criminelen elkaar verwijten maken."

Daarbij zijn steeds vaker argeloze familieleden doelwit. "Wat je nu ziet, is dat ze iemand proberen te pakken door opa, oma, zus of tante te intimideren met aanslagen. Dat is buitengewoon kwalijk en gevaarlijk."

Met extra politiesurveillance, cameratoezicht en een s
peciaal rechercheteam probeert Rotterdam het geweld onder controle te krijgen. De laatste twee weken is het inderdaad rustig gebleven, maar burgemeester Aboutaleb houdt rekening met nieuwe aanslagen.

"Tussen de drugsbaronnen met het grote kapitaal en de mensen die dit soort aanslagen uitvoeren, zitten soms wel tien lagen. Dat maakt het heel lastig om de verantwoordelijken te pakken te krijgen."

quote:
In de wijk IJsselmonde knalde dit jaar de voordeur kapot bij drie huurwoningen in hetzelfde buurtje. Opvallend genoeg hadden alle huizen hetzelfde huisnummer. Bewoners van twee adressen zijn ervan overtuigd dat zij slachtoffer zijn van een vergissing.

De politie merkt dat de vaak jonge daders inderdaad wel eens fouten maken en het verkeerde huis belagen. Of dat in dit geval ook zo is, kan de politie nog niet zeggen. Er zijn twee verdachten aangehouden, maar het onderzoek loopt nog.

Rugzakjes
Ook in IJsselmonde is een van de drie getroffen huizen tijdelijk gesloten door de burgemeester. Een buurtbewoner vertelt dat er ook kleine kinderen op het adres woonden. "Ze mochten nog wat spullen pakken en moesten toen met hun rugzakjes op vertrekken. Heel erg sneu."

Bij een woningsluiting ontbinden corporaties het huurcontract, maar de rechter bepaalt of er ook echt ontruimd mag worden. Bij kwetsbare bewoners is dat niet altijd het geval.

In Bloemhof in Rotterdam-Zuid zijn sommige bewoners resoluut na de aanslag in hun flat. "De mensen die doelwit waren hoeven hier niet meer terug te komen", zegt een van de omwonenden. "Voor mijn part slapen ze buiten."
  zaterdag 18 maart 2023 @ 10:23:20 #2
65846 Bocaj
47th President.
pi_208432949
Lekker wonen in Rotterdam! Mocro Maffia w/
Dit blijft volgens mij en gaat nooit meer weg.
  Miss 200.000.000! zaterdag 18 maart 2023 @ 10:27:05 #3
367000 roos94
pi_208432996
Ik ben opgegroeid in Rotterdam Zuid. Ijsselmonde zat ik op school en in bloemhof woonde mijn beste vriendin dus daar was ik veel.

Het is allemaal shit. Junks, drugsovervallen, altijd politie en geluidsoverlast.

Ik ging savonds echt never nooit in mijn eentje de straat op. Gewoon echt niet.

Het is zo een treurige plek. Ben heel, heel blij dat ik er niet meer woon en dat mijn dochter niet in dit gebied hoeft op te groeien.
pi_208433002
Fijn die diversiteit
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
pi_208433047
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 10:23 schreef Bocaj het volgende:
Lekker wonen in Rotterdam! Mocro Maffia w/
Dit blijft volgens mij en gaat nooit meer weg.
met harde repressie kan je een eind komen, echter dat gebeurt toch niet in NL.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand
Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
  Trouwste user 2022 zaterdag 18 maart 2023 @ 10:40:15 #6
7889 tong80
Spleenheup
pi_208433124
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 10:27 schreef roos94 het volgende:
Ik ben opgegroeid in Rotterdam Zuid. Ijsselmonde zat ik op school en in bloemhof woonde mijn beste vriendin dus daar was ik veel.

Het is allemaal shit. Junks, drugsovervallen, altijd politie en geluidsoverlast.

Ik ging savonds echt never nooit in mijn eentje de straat op. Gewoon echt niet.

Het is zo een treurige plek. Ben heel, heel blij dat ik er niet meer woon en dat mijn dochter niet in dit gebied hoeft op te groeien.
Nu zitten ze elders met jou opgescheept. :{

:T
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  zaterdag 18 maart 2023 @ 10:48:24 #7
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_208433206
Als die mietjes elkaar nou gewoon een kogel door de kop jagen in plaats van laf achter de familie aan te gaan dan heeft de normale mens er niet zo'n last van.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
pi_208433595
Rotterdam :')

Ooit glorie van Nederland nu een shithole met buitenlanders.
-Er valt elke dag wel wat te klagen. :)
pi_208433682
...en dan toch iedereen boos op je zijn omdat je liever op het platteland woont.

[ Bericht 0% gewijzigd door tesssssssss op 19-03-2023 11:30:03 ]
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_208433741
Import 3rd world become 3rd world.
De uil van Minerva spreidt zijn vleugels bij 't vallen van de avond.
  zaterdag 18 maart 2023 @ 11:54:30 #11
22565 asco
Los in deze tent
pi_208433807
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 11:42 schreef tesssssssss het volgende:
...en dan toch iedereen boos op je zijn omdat je liever op et platteland woont.
Zulke mensen moet je in het gezicht uitlachen, ze af en toe een artikel als deze onder de neus duwen en verder gaan met je leven. ^O^ *O*
pi_208433882
Gelukkig woon ik in een fatsoenlijke wijk.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
  zaterdag 18 maart 2023 @ 12:01:51 #13
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_208433897
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 12:00 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Gelukkig woon ik in een fatsoenlijke wijk.
Dat zegt ook niet alles weet ik uit ervaring. :')
pi_208433974
Goh, en in ons dörpke hier maken we ons druk op de buurtapp als er weer eens een kat is vermist....

Kán toch nog erger dus...

:')
  zaterdag 18 maart 2023 @ 12:10:28 #15
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_208433990
Ik woon ook in Rotterdam Zuid, en je kan het vergelijken met Saint-Denis in Parijs.

Je hebt hier van alles, mensen die illegaal verblijven in ons land (onderverhuur), drugsdealers, drugsverslaafden, hangjeugd die in auto's met lachgasballonen bezig zijn, en dat je door de zware muziek dreunen uit die auto niet in slaap kan komen in m'n eigen slaapkamer.

Onveilig gevoel in de metro door jongens met capuchons, mensen die zonder enige reden ruzie met je zoeken.

Voorbeeld, groepje ik denk Marokkaanse hangjeugd vraagt of ik cocaine wil kopen uit het niets in de avond.. Dus ik zeg 'nee' hun: Waarom vraag je er dan om? Ga ga je maakt me hoofd heet'

Terwijl ik helemaal niets aan ze vroeg.. Ze worden boos uit het niks

Mensen die bedelen om geld, en je een briefje in je handen schuiven met de vraag of je geld voor hem en z'n gezin hebt.. Mijn auto is meerdere keren bekrast in de straat (Waarom mag joost weten)

Je kan niets buiten laten staan, fiets word in 1 seconde gejat.

Mensen die opgefokt zijn in het verkeer, en om de kleinste verkeersfout het liefst uit willen stappen om een partijtje te knokken, mijn moeder is bedrogen door een turkse man die zich als Italiaan voor deed 30 jaar geleden in de uitgaanswereld ook hier in deze buurt, waar ik uit voort gekomen ben, en ik nu geen vader heb..

Het is absoluut geen fijne plek om te wonen, en ik heb medelijden met de Oekraïners die hier worden opgevangen, vlucht je uit Oekraïne kom je vervolgens op een plek terecht waar waarschijnlijk meer criminaliteit is dan in UA zelf...
  zaterdag 18 maart 2023 @ 12:11:22 #16
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_208433999
quote:
1s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 10:27 schreef roos94 het volgende:
Ik ben opgegroeid in Rotterdam Zuid. Ijsselmonde zat ik op school en in bloemhof woonde mijn beste vriendin dus daar was ik veel.

Het is allemaal shit. Junks, drugsovervallen, altijd politie en geluidsoverlast.

Ik ging savonds echt never nooit in mijn eentje de straat op. Gewoon echt niet.

Het is zo een treurige plek. Ben heel, heel blij dat ik er niet meer woon en dat mijn dochter niet in dit gebied hoeft op te groeien.
Na een overval in de wijk zie ik politie auto's op strategische plekken staan op kruispunten.
Maar verder voel ik er niets meer bij, ook geen onveiligheid want het is zoals je mooi omschreef dood normaal hier.
  zaterdag 18 maart 2023 @ 12:59:31 #17
65846 Bocaj
47th President.
pi_208434567
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 12:10 schreef BMW1993 het volgende:
Je hebt hier van alles, mensen die illegaal verblijven in ons land (onderverhuur), drugsdealers,
Toch raar dat de vreemdelingen politie hier dan niets aan doet...
pi_208434627
quote:
0s.gif Op zaterdag 18 maart 2023 12:10 schreef BMW1993 het volgende:
Ga ga je maakt me hoofd heet'

Hij vindt je leuk.
pi_208434654
Bloemhof. 35 jaar geleden zat ik er op school (nabij het Afrikaanderplein) en toen was het al een bende.
Rule of acquisition #214. Never begin a business negotiation on an empty stomach.
pi_208434668
Ook haren in dat soort wijken mogen wonen.
11 jaar geleden verhuisd naar een piepklein gehucht waar ik eens per 3 maanden een politiewagen zie rijden.

Beste beslissing ooit _O_
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')