Het effect of Europa is nihil. Hooguit een beetje ruis op de allerdaagse stromingen der atmosfeer.quote:Op maandag 13 maart 2023 11:25 schreef aloa het volgende:
Kan in Europa wederom voor een hete zomer gaan zorgen. El Nino dan.
Klein idd, maar kan invloed hebben.quote:Op dinsdag 11 april 2023 15:13 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het effect of Europa is nihil. Hooguit een beetje ruis op de allerdaagse stromingen der atmosfeer.
quote:In onze omgeving is de invloed van El Nio en La Nia heel klein maar in andere delen van de wereld zijn de gevolgen groot. Zo komen daar ernstige droogtes en hevige regens voor. Daarom is het erg belangrijk tijdig te weten of er een nieuwe El Nio aankomt. Maar als we kijken naar het historische verloop (figuur 1, links), valt op hoe grillig en onregelmatig het verloop van El Nio en La Nia is. Het is erg lastig om overgangen ruim van tevoren aan te zien komen. Toch is de kans groot dat deze lente en zomer zich een volgende El Nio aandient. Dat komt omdat we al een paar jaar hebben gehad met een La Nia, en omdat de zeewatertemperaturen voor de kust van Zuid-Amerika stijgen. De officile verwachting van de NOAA, de Amerikaanse weerdienst,
https://www.knmi.nl/over-(...)5d-8bd3-15c573ae414a
Orkanen beginnen meestal toch voor de kust daar van Afrika (dat donkerrode gebied) en gaan dan richting de VS. Hoewel koeler water daar ze waarschijnlijk minder sterk maakt.quote:Op zondag 16 april 2023 18:22 schreef aloa het volgende:
Al duidelijk te zien dat het water daar al een stuk warmer is.
[ afbeelding ]
Dat donkerrode gebied is voor de kust van zuid Amerika...daar zit de opwarming.quote:Op maandag 17 april 2023 13:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Orkanen beginnen meestal toch voor de kust daar van Afrika (dat donkerrode gebied) en gaan dan richting de VS. Hoewel koeler water daar ze waarschijnlijk minder sterk maakt.
Haha moet een bril kopen denk ikquote:Op dinsdag 18 april 2023 19:09 schreef aloa het volgende:
[..]
Dat donkerrode gebied is voor de kust van zuid Amerika...daar zit de opwarming.
Dit gaat een bijzonder weerjaar worden. En dat zal niet in de positieve zin zijn voor hen die ermee te maken krijgenquote:Op dinsdag 18 april 2023 19:10 schreef aloa het volgende:
Dit gaat wat wordenNu al ver boven het gemiddelde..
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De lijn ligt er idd wel heel ver boven. Dit gaat in een aantal landen voor zeer extreem weer zorgen.quote:Op woensdag 19 april 2023 10:37 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Niet alleen daar, de global surface temperatuur gaat over 60N tot 60S, dus ook in de Atlantische Oceaan en Indische Oceaan.
Zie hier: [ twitter ]
Het lijkt erop dat gedurende El Nina er heel veel warmte is opgenomen en naar diepere lagen is vervoerd, en dat komt nu weer naar boven, en El Nina heeft 3 jaar geduurd, dus er is gigantisch veel warmte opgeslagen. Ik denk niet dat de huidige oppervlakte temperaturen alleen door El Nino komen. Voor de westkust van Zuid-Amerika wel, maar elders (nog) niet. Dit is zoveel warmer dan het vorige record, dat is ongekend, een beetje vergelijkbaar met de recordtemperaturen van bijna 50C in Canada in 2021. Alleen dat was iets regionaals, dit is wereldwijd. Wij hebben dan nog geluk dat El Nino in Noord-West Europa zo'n beetje de minste invloed heeft wereldwijd gezien, maar we gaan het wel merken.
Orkanen worden juist minder, omdat de wind op hoogte toeneemt. Maar de kracht kan wel sterker worden (als ze ontstaan) door het warmere zeewater.quote:Op woensdag 19 april 2023 10:50 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
In heel veel landen ja. Droogte in Indonesie, Australie, Amazone, en zuidelijk Afrika, met toename bosbranden in Indonesie, Australie en Amazone (zuidelijk Afrika brand meeste jaren wel). Door droogte en branden ook verminderde CO2 vastlegging in de tropische bossen. Tenminste, dat zijn normaliter effecten van El Nino. Globaal is er wel een goed idee van de invloed van El Nino, maar dit is niet alleen El Nino. Mogelijk zwaardere orkanen, met vooral meer neerslag, door warmer oppervlaktewater. Het water in de gebieden waar orkanen ontstaan die de Caribbean en Florida enzo raken is ook warmer dan normaal bijv.
En het is ook weer een voorbeeld dat wat er in je eigen omgeving gebeurd (waar blijven de mooie, zonnige, warme lentedagen?) niet representatief is voor water in de rest van de wereld gebeurd.
Tekst: Robert de Vriesquote:De hittegolf in India leidt tot meerdere problemen. Eerder waren er al enkele mensen omgekomen door de hitte tijdens een evenement. Nu sluiten de scholen voor een week tot de ergste hitte voorbij is.
De maatregelen worden vooral genomen in de deelstaten Tripura en West-Bengalen. De temperatuur komt daar met gemak boven de 40 graden. In Calcutta, de hoofdstad van West-Bengalen werden vorige week ook al temperaturen gemeten van 40 41 graden. Dat is ongeveer 5 graden boven het gemiddelde. De hittegolf blijft tot zeker aan het einde van deze week aanhouden.
Er was al gewaarschuwd door de nationale weerdienst van India dat er tussen maart en mei een hittegolf zou komen. Februari dit jaar was de warmste ooit gemeten.
Bron:quote:How strong of an El Nio are we talking?
That’s a lot of support for El Nio developing, but how strong it will get if it forms is a different question. Some of the models are predicting pretty extraordinary Nio-3.4 values, but we put a lot less trust in those predictions—models tend to overestimate, especially in the spring.
The ENSO team has a method of predicting the strength of an El Nio or La Nia event that combines human forecasts and model predictions. This method has shown promise so far, although we’ve only been using it for a couple of years. (Lots more detail in Tom’s post on the topic.) By that method, the current chance for a strong El Nio (Nio-3.4 greater than 1.5 C) is about 4 in 10; a clearer picture of the potential strength of El Nio will develop as we emerge from the spring barrier.
Orkanen worden kapotgeblazen voor ze ook maar de kans hebben gekregen, warm zeewater maakt dat alleen maar lastiger. Als ze al ontstaan zal dat direct voor de kust zijn, en dan is orkaan wel een heel duur woord voor onweersstormquote:Op woensdag 19 april 2023 10:56 schreef aloa het volgende:
[..]
Orkanen worden juist minder, omdat de wind op hoogte toeneemt. Maar de kracht kan wel sterker worden (als ze ontstaan) door het warmere zeewater.
Dat verwachtten ze al voor El Nino begon. Ze zijn bang dat 'wet bulb' temperaturen kunnen worden bereikt. Die term, 'wet bulb', gaan we nog heel veel horen de komende tijd. Dat is de combinatie van temperatuur en luchtvochtigheid waarbij je niet meer kunt zweten om af te koelen, en je dus snel gevaar loopt op overhitting.quote:Op woensdag 19 april 2023 11:08 schreef aloa het volgende:
Nu al extreme hitte in India.
[..]
Tekst: Robert de Vries
Bron informatie: WXcharts.com
https://twitter.com/weerm(...)FRwNaKEdazuDJsQ&s=19
We gaan er dus allemaal weer aan?quote:Op maandag 24 april 2023 20:54 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
De sea surface temperature blijft verder omhoog gaan. Nu bijna 4.7 standaard deviates boven het gemiddelde, ongekend en gaat ongekende gevolgen hebben voor de weerpatronen in grote delen van de aarde komende jaren.
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
Dat niet, maar je kunt wel flink wat hongersnoden door droogte, mogelijk flink veel vluchtelingen daardoor, bosbranden en orkanen verwachten komende jaren.quote:Op maandag 24 april 2023 21:20 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
We gaan er dus allemaal weer aan?
Daar ben ik ook benieuwd naar, of je dat zo 1 op 1 door kan rekenen en de effecten dus ook veel groter zullen zijn. We zullen het zien dit jaar.quote:Op maandag 24 april 2023 23:46 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Dat niet, maar je kunt wel flink wat hongersnoden door droogte, mogelijk flink veel vluchtelingen daardoor, bosbranden en orkanen verwachten komende jaren.
Het verschil tussen de huidige temperatuur en het gemiddelde, en de huidige temperatuur en de enahoogste temperatuur is ongekend. Maar waar ik minder zicht op heb eigenlijk is in hoeverre weersextremen (droogte, orkanen, overstromingen) en de gevolgen ervan (bosbranden bijv) zich relateren tot het verschil tussen 1 sd onder de gemiddelde temperatuur en 1 sd boven de gemiddelde temperatuur bijv. Ben daar eigenlijk wel benieuwd naar. Denk dat er komende dagen/weken wel wat meer artikelen zullen opduiken die daar wat meer licht op kunnen laten schijnen.
Oh fuckquote:Op maandag 1 mei 2023 19:23 schreef aloa het volgende:
[ afbeelding ]
https://twitter.com/SophiaKianni/status/1652332905891500033
https://eenvandaag.avrotr(...)-klimaatverandering/quote:Wat gaan we merken van de voorspelde 'super El Nino'? 'Het komt bovenop klimaatverandering'
Meteorologen vrezen overstromingen, bosbranden en temperatuurrecords. Of in andere woorden, ze vrezen voor een super El Nio met wereldwijde effecten. 'Het is een extra zetje bovenop de klimaatverandering die wel al hebben.'
Het water in een gemiddeld zwembad is een stuk minder warm.quote:Op vrijdag 5 mei 2023 20:23 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Dertig graden, dat is bijna badwater.
Ik volg die man al een tijdje maar ik krijg steeds meer het gevoel naar een dominee te zitten kijken.quote:Op maandag 8 mei 2023 06:38 schreef Basp1 het volgende:
Interessante beschouwing over wat mogelijk dit jaar met het zeeijs bij de noordpool zou kunnen gebeuren.
Meeste branden ooit. Zit al boven de 100.quote:Op maandag 8 mei 2023 12:54 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Gaat ook lekker in Canada trouwens, big bush fires in de boreale bossen in mei, dat belooft ook niet veel goed. Kennis van me is ook on 'high alert' en heeft haar spullen gepakt, en trailers staan klaar om beesten in te laden en als de wiedeweerga te vertrekken.
https://www.theguardian.com/world/2023/may/05/canada-wildfires-thousands-evacuate-fox-lake-fire
quote:El Nio is terug: bosbranden, modderstromen en een nieuw hitterecord
Het water van de Grote Oceaan warmt op dit moment langzaam op: een voorteken van een naderende El Nio. Dit zorgt voor extreem weer in grote delen van de wereld. Samen met de opwarming van de aarde zal El Nio hoogstwaarschijnlijk leiden tot een nieuw wereldwijd hitterecord, zegt het hoofd klimaatonderzoek van NASA tegen NU.nl - mogelijk al in 2023.
Bosbranden op Borneo, droogte in Australi en modderstromen in Zuid-Amerika. De wereld wordt vaak overvallen door weerrampen. Maar soms kunnen ze maanden van tevoren worden voorzien - door wetenschappers die de temperatuur van de Grote Oceaan in de gaten houden.
Die watertemperatuur loopt ten westen van Peru momenteel langzaam op. Als het water daar over een groot gebied meer dan een halve graad warmer is dan normaal, wordt officieel gesproken van El Nio. Dat punt wordt naar verwachting later deze maand bereikt.
Volgens klimaatmodellen zal het warme water zich vervolgens verder uitbreiden over de evenaar en tot in 2024 aanwezig blijven. Gedurende deze periode heeft dit grote gevolgen voor het weer, vooral in tropische gebieden rond de Grote Oceaan.
Het oceaanwater ten westen van Peru is warmer dan normaal. Dit gebied met warm water breidt zich de komende maanden langs de evenaar uit over de Grote Oceaan: El Nio
Atmosfeer kan tijdens El Nio warmte niet kwijt
Ook op de wereldwijde temperatuur heeft El Nio invloed. De atmosfeer kan tijdens El Nio minder broeikaswarmte kwijt in het oceaanwater. Als gevolg loopt de luchttemperatuur op aarde dan extra snel op. Dit effect treedt meestal wat vertraagd op.
"Bij een gemiddelde El Nio stijgt de wereldwijde temperatuur 0,06 graden. Maar bij een zeer krachtige, zoals in 2016, kan het twee keer zo veel zijn", zegt Gavin Schmidt, hoofd van het NASA Goddard Institute for Space Studies (GISS).
Schmidt houdt ook nu rekening met een vrij krachtige El Nio, die tot en met 2024 het aardse klimaat zal benvloeden, en de temperatuur met 0,06 tot 0,12 graden verhoogt.
Hitterecord mogelijk gebroken in 2023, en vrijwel zeker in 2024
Omdat het klimaat ondertussen ook elke tien jaar grofweg 0,2 graden warmer wordt door de stijgende concentratie broeikasgassen, zal het extra zetje van El Nio hoogstwaarschijnlijk leiden tot een nieuw wereldwijd hitterecord.
De vraag is alleen in welk jaar, zegt Schmidt. "We zullen in 2024 vrijwel zeker een nieuw heetste jaar noteren. En ik geef het een kans van een op drie dat we ook in 2023 het huidige record al breken."
Volgens NASA waren 2016 en 2020 tot nog toe het gezamenlijk heetste jaar ooit gemeten.
Wat is El Nio?
El Nio is een natuurlijke schommeling in de watertemperatuur van de Grote Oceaan. Het komt elke twee tot zeven jaar voor, maar is niet altijd even sterk.
Boven de Grote Oceaan zwakken tropische passaatwinden tijdelijk sterk af. Deze passaatwinden blazen warm water van oost naar west over de oceaan. Bij het stilvallen is vooral het water in het oostelijke deel van de oceaan warmer dan normaal.
Door het verschil in watertemperatuur blijven de passaatwinden zwak. Zo kan El Nio zichzelf versterken en maandenlang in stand blijven.
Droogte in Indonesi, extreme neerslag in Peru
Miljoenen mensen zullen wereldwijd ervaren dat het weer van slag is. Dit speelt vooral in landen aan beide zijden van de Grote Oceaan.
Boven het extra warme water in het oosten ontstaan grote buien. Zo kan het tijdens El Nio onophoudelijk regenen langs de westkust van Midden- en Zuid-Amerika. Langs berghellingen kan dit leiden tot modderstromen. Vissers in Peru weten bovendien dat ze in het warmere water rekening moeten houden met lege netten.
Langs de westrand van de Grote Oceaan kunnen tijdens El Nio juist hardnekkige hogedrukgebieden ontstaan. Boven Australi en Indonesi kan het dan langdurig zonnig en droog zijn.
Deze gebieden worden tijdens El Nio vaak getroffen door bosbranden. De wereldwijde (netto) CO2-uitstoot kan hierdoor tijdens een krachtige El Nio wel een kwart hoger uitvallen.
Europa is enige die dans grotendeels ontspringt
Ook in Afrika, Noord-Amerika en de rest van Azi kan El Nio worden gevoeld. In India is het vaak droger, terwijl Sri Lanka en Pakistan juist veel regen kunnen verwachten. Zuid-Afrika heeft een grotere kans op droogte, terwijl Oost-Afrika tijdens El Nio juist vaak geplaagd wordt door overstromingen.
Die extra regenval treft ook het zuiden van de Verenigde Staten. Dat land kan zich komend najaar opmaken voor een rustiger orkaanseizoen: in de Atlantische Oceaan komen tijdens El Nio minder orkanen tot ontwikkeling, maar in de Grote Oceaan juist meer.
Het enige continent waar geen duidelijke directe effecten optreden van El Nio is Europa. Wel is een jaar na El Nio ook het water in de Noord-Atlantische Oceaan vaak extra warm. Dat kan vervolgens wel weer van invloed zijn op ons weer.
Dat verwacht men wel idd.quote:Op donderdag 11 mei 2023 17:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Zou het dan ook veel gaan regenen in west Spanje, Portugal, Marokko, Westelijke Sahara, Senegal?
quote:Ook de nieuwste seizoensmodellen tonen voor komende zomer een tendens naar de al eerder beschreven situatie. Volgens het Europese (seizoens)model is komende zomer bijvoorbeeld 50 60% kans op veel hogere druk dan normaal in Scandinavi, terwijl bij Spanje de kans op veel lagere druk dan normaal zo'n 60 70% is. Bij zo'n patroon zou een warme en vrij zonnige zomer een rele optie zijn, al dan niet met een paar stevige onweersbuien.
Voor de omgeving van Spanje zou dit een gunstig weerpatroon zijn. Met een lagere luchtdruk dan gebruikelijk, is de kans op neerslag daar groter dan normaal. Daarmee kan de extreme droogte eindelijk (iets) getemperd worden.
https://www.weer.nl/nieuw(...)n-zitten-op-een-lijn
quote:Significant El Nio event is almost guaranteed this year, experts warn. And it could be a big one.
NOAA researchers have predicted that an ocean-heating event known as El Nio is probably going to arrive in the next few months and persist into 2024.
The chance of the ocean-warming event known as El Nio hitting this year is now over 90%. It will likely begin in the coming months, and there is a good chance it will persist into 2024 and have a widespread impact, experts have warned.
El Nio, which means "the little boy" in Spanish, is a major climatic event caused by changes to ocean currents in the Pacific Ocean. This heating event is strong enough to trigger major changes in global weather patterns and seriously impact marine ecosystems, especially combined with the effects of human-caused climate change. El Nio, along with its counterpart La Nia, or "the little girl" — a cooling event triggered by changes to the same ocean current system — make up the El Nio-Southern Oscillation (ENSO) cycle.
Experts have suspected that an El Nio event could be on the horizon for some time. And on May 3, the World Meteorological Organization (WMO) predicted there was a 60% chance that it would begin between May and July
But on May 11, the National Atmospheric and Oceanic Administration (NOAA) released its own forecast, which suggested that it is a near certainty that El Nio will begin during the same period. The agency also said there was a 90% chance that El Nio will persist into 2024(opens in new tab).
"Keep your eyes peeled on the tropics, and don’t blink," Nathaniel Johnson(opens in new tab), a meteorologist at NOAA's Geophysical Fluid Dynamics Laboratory, wrote in a NOAA blog post(opens in new tab). "Conditions are evolving quickly!"
ENSO cycle 101
The ENSO cycle is mainly linked to trade winds in the Pacific Ocean that blow westward along the equator. Normally, this blows warmer surface waters from South America toward Asia, which are in turn replaced by cooler deep ocean waters in a process known as upwelling, according to NOAA(opens in new tab).
During El Nio, the trade winds weaken, which leads to reduced upwelling and in turn warmer surface waters. During La Nia, the trade winds are unusually strong, which has the opposite effect. Both events can trigger extreme weather events, such as the potentially record-breaking Cyclone Freddy that battered parts of Africa in February and March.
The periods between El Nio and La Nia events are known as ENSO neutral.
When was the last El Nio?
In the past, El Nio and La Nia events occurred roughly once every two to seven years, according to NOAA. But their appearance has recently become much more erratic due to the effects of climate change: In the last 50 years, the ocean has absorbed nearly 90% of the energy trapped by global warming, which has drastically increased sea surface temperatures, impacting the ENSO cycle.
The last El Nio event occurred between February and August 2019 and was quite weak. Between July 2020 and March 2023, a rare triple-dip La Nia suppressed rising global temperatures.
El Nio events normally last somewhere between nine months and two years but can be longer.
How strong will El Nio be?
It's unclear exactly how strong this El Nio will become, but NOAA's predictions suggest there is an 80% chance of at least a moderate El Nio, where sea surface temperatures will rise by 1.8 degrees Fahrenheit (1 degree Celsius), and a 55% chance of a strong El Nio, where temperatures will rise by 2.7 F (1.5 C).
Experts are also concerned that recent high sea surface temperatures will make the upcoming El Nio worse. In early April, the average global sea surface temperature was the highest in recorded history.
Ik las ergens dat La Nina die stijgende trend doorbroken had, maar dat al dat warme water wel gewoon opgestapeld werd dieper in zee. Nu El Nino de boel over neemt, komt al die warmte in n klap vrij.quote:Op donderdag 8 juni 2023 17:49 schreef aloa het volgende:
El Nino begint net, maar kijk eens hoe warmer het water nu al is![]()
Dit jaar staat ver boven alle voorgaande jaren en dat is zeer verontrustend wel...
[ afbeelding ]
De weerpatronen verschuiven, dus indirect kan het wel invloed hebben op de temperatuur van de Atlantische oceaan . En minder orkanen, waardoor het water warmer kan worden (al is het de vraag of er minder orkanen komen).quote:Op donderdag 8 juni 2023 23:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
De watertemp in de noord-atlantische oceaan heeft weinig te maken met El Nino volgens mij. Het zeewateroppervlakte over de hele wereld is erg warm, meer dan 4 standard deviaties van het gemiddelde. Dat zal ook invloed hebben op El Nino, normaliter is het oppervlaktewater in het westen van de Pacific dan redelijk koel, dat is nu ook niet het geval.
Maar wat de wereldwijde impact van al dat warme water gaat. Meer verdamping, meer regen, meer en/of zwaardere orkanen/cyclonen/typhonen. Zee-ijs in Antarctica is ook al gigantisch minder dan het vorige laagterecord. Het lijkt er een beetje op of de oceanen afgelopen jaren ontzettend veel energie opgeslagen hebben, maar dat dat nu allemaal weer terug omhoog komt ofzo. Maar men meet ook temperaturen op grotere dieptes, dus dat had men dan wel aan zien komen neem ik aan.
De wetrnschappers kunnen de El Nino jaren niet voorspellen waarom zou men dit dan wel aan zien komen?quote:Op donderdag 8 juni 2023 23:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Maar men meet ook temperaturen op grotere dieptes, dus dat had men dan wel aan zien komen neem ik aan.
El Nino heeft ook te maken met luchtstromen, waarom/waardoor dat verandert is niet duidelijk, maar ik vraag me eigenlijk af wat temp op grotere dieptes afgelopen jaren heet gedaan. Zal vast ergens gepubliceerd zijn, maar nog geen tijd gehad daar naar te zoeken.quote:Op vrijdag 9 juni 2023 11:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
De wetrnschappers kunnen de El Nino jaren niet voorspellen waarom zou men dit dan wel aan zien komen?
Uiteraard, maar de temp nu in de Atlantische oceaan is nog niet het gevolg van de El Nino die zich nu aan het ontwikkelen is, dan heeft het nog meer te maken met de La Nina die begin dit jaar eindigde. De Sea Surface Temperature is nu in alle oceanen veel hoger dan een normale bandbreedte.quote:Op vrijdag 9 juni 2023 10:26 schreef aloa het volgende:
[..]
De weerpatronen verschuiven, dus indirect kan het wel invloed hebben op de temperatuur van de Atlantische oceaan . En minder orkanen, waardoor het water warmer kan worden (al is het de vraag of er minder orkanen komen).
Komt nu niet voort uit El Nino idd.quote:Op vrijdag 9 juni 2023 13:53 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Uiteraard, maar de temp nu in de Atlantische oceaan is nog niet het gevolg van de El Nino die zich nu aan het ontwikkelen is, dan heeft het nog meer te maken met de La Nina die begin dit jaar eindigde. De Sea Surface Temperature is nu in alle oceanen veel hoger dan een normale bandbreedte.
In een van de geplaatste filmpjes heeft men het er over dat orkanen op de Atlantische oceaan onstaan voor de kust van Afrika en hiervoor de omstandigheden goed moeten zijn dat juist door El Nino de kraamkamer in Afrika wat meer onstabiel is. Dus het water rond Florida en de Caribische wateren kan wel warmer worden als er vanaf Afrika geen beginnende orkanen aan komen heeft dat water met zijn warmte geen orkaan om te voeden.quote:
El Nio zorgt voor een toename van verticale windschering. Verticale windschering kan de ontwikkeling van orkanen belemmeren of verzwakken door de circulatiepatronen te verstoren die nodig zijn voor hun vorming.quote:Op vrijdag 9 juni 2023 14:25 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In een van de geplaatste filmpjes heeft men het er over dat orkanen op de Atlantische oceaan onstaan voor de kust van Afrika en hiervoor de omstandigheden goed moeten zijn dat juist door El Nino de kraamkamer in Afrika wat meer onstabiel is. Dus het water rond Florida en de Caribische wateren kan wel warmer worden als er vanaf Afrika geen beginnende orkanen aan komen heeft dat water met zijn warmte geen orkaan om te voeden.
Zie dat enorm koude basin daar in de Atlantische Oceaan eens. Dat hebben we deze keer niet. Het oceaanwater tussen de Azoren en Portugal/Noord-Afrika is juist te warm en ik denk dat dat ervoor gezorgd heeft dat het gebruikelijke Azorenhoog naar de Britse Eilanden verhuisd is, waardoor wij veelal droog en zonnig weer hebben en zonder een Azorenhoog dat uitlopers heeft naar het Europese vasteland hebben storingen in het MIddellandsezee-gebied vrij spel.quote:
Vergelijkingsmateriaal (m.n. ff kijken naar 1997-1998):quote:Op zaterdag 1 juli 2023 05:55 schreef brokjespoes het volgende:
El Nio gaat wel rg te keer nu... er gaan nog heel veel hitterecords sneuvelen vrees ik...![]()
[ afbeelding ]
Het "geluk" bij het ongeluk is dat er na een stevig Kerstkindjealtijd wel weer een handvol prominente skeptici (al dan niet stilletjes) de pijp van Maarten naar de wilgen brengen, al had ik natuurlijk liever gezien dat dit door degelijk onderzoek gebeurt, zoals bv bij het mede door de oliegebroeders Koch (toen nog met hun tween) gefinancierde BEST onderzoek dat "definitief een eind zou maken aan de opwarmingsmythe"[1] wat een ietsebeetje geheel anders afliep.
![]()
[1] en o, wat riepen al die prominente skeptici dat ze de resultaten van DIT onderzoek wl zouden erkennen omdat alle kritiek op de "alarmistendata" deze keer echt was meegenomen en o, wat waren de meesten opeens muisjestil toen bekend werd gemaakt dat die andere datasets "helemaal zo slecht nog niet waren"...
Beginnen bij een van de extreemste pieken sinds we Nio/Nia zijn gaan meten is statistisch nogal foei he?quote:Op zaterdag 1 juli 2023 10:50 schreef DemonRage het volgende:
Vergelijkingsmateriaal (m.n. ff kijken naar 1997-1998):
quote:El Nio October Update: Strong Event Still Favored This Winter
At a Glance
A strong El Nio is still favored for late this fall into winter. It's likely El Nio will last through spring.
El Nio could influence weather conditions this winter, but it's only one factor.
Strong El Nio conditions are still favored for this winter, which could impact the weather conditions we see in the coming months, according to a just-released monthly update from NOAA.
Here are the main takeaways from the October update:
1. Forecasters from NOAA's Climate Prediction Center still favor a strong El Nio late this fall into winter, or a 75-85% chance. That means the seasonal average of sea-surface temperatures in the equatorial Pacific Ocean would be at or above the threshold of 1.5 degrees Celsius (2.7 degrees Fahrenheit) warmer than average.
2. NOAA says there is an 80% chance El Nio will last through spring (March-May).
3. There is 3-in-10 chance this event could warm even further and become historically strong, or a so-called super El Nio, which means sea-surface temperatures would cross the 2 degrees Celsius (3.6 degrees Fahrenheit) warmer than average threshold. There have been three super El Nio winters since 1950 in 2015-16, 1997-98 and 1982-83.
Here's what El Nio is and why it matters: An El Nio is a periodic warming of a strip of water straddling the equator in the Pacific Ocean, as shown in the general area highlighted in the map below. El Nio events occur about every two to seven years.
NOAA declares an El Nio has developed when sea-surface temperatures in a certain region of the equatorial Pacific Ocean have reached at least 0.5 degrees Celsius (0.9 degrees Fahrenheit) above average for at least a month and are accompanied by changes in the atmosphere. That threshold for the current event was first reached in June.
El Nio can affect weather patterns thousands of miles away in the United States and around the world. Since most El Nios peak in late fall or winter, they can have their strongest influence in the colder months of the year.
quote:Forecasters reveal when they think El Nio will end
National forecasters are expecting the climate phenomenon to phase out at some point between April and June, the Climate Prediction Center said Thursday. There’s a 73% chance El Nio ends during that time period in the spring or early summer, according to the new outlook.
Between now and then, the strong El Nio we are seeing is expected to gradually weaken. When it does fade away, we are favored to see “ENSO-neutral” conditions. That means we won’t be in an El Nio, but we also won’t be in a La Nia.
Is El Nio living up to the hype?
Both El Nio and La Nia usually reach peak strength in the winter. A strong El Nio winter usually means a colder, wetter winter for California and the Southern U.S, but a warm, dry winter for the Pacific Northwest and Ohio Valley. That’s pretty in line with what we’ve seen play out this winter, and what’s expected to continue the next few months.
The absence of La Nia and El Nio, as we are expecting in a few months, can make spring weather more unpredictable.
“The crystal ball is even blurrier than usual,” Michelle L’Heureux, a meteorologist with the Climate Prediction Center, told Nexstar. “ENSO neutral effectively means that conditions across Tropical Pacific are closer to average, so there isn’t a big disruption in the atmospheric circulation that is offered by El Nio La Nia.”
This winter’s El Nio could be one of the strongest in 70 years. What does it mean for you?
But even with the end of El Nio coming down the road, its impacts are still being felt right now.
“It is typical for El Nio to peak in December/early January, but despite weakening, its impacts on the United States could last through April,” the Climate Prediction Center said.
While still too far away to say with any certainty, next fall and winter are more likely to be dominated by La Nia rather than El Nio. That would mean higher chances of warm, dry weather for the southern half of the U.S., and wet, cold weather up north.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |