De eerste volle dag voetbal van in totaal een week met elke dag vier wedstrijden op vier verschillende tijden. Een hele kluif voor de paar gekken die werkelijk elke pot willen kijken. Nouja, er moet gewoon gewerkt worden om 11 uur in de ochtend door velen van ons. Argentinië - Saudi-Arabië is voor hen die daar stiekem even onderuit komen of voor hen die de probleemwijken-filosofie geloven.
Ja, dat is weer een partij met een dubieus golfstaatje en een land waar we jaren geleden ook vol twijfel over schreven. Zijn er eigenlijk wel normale landen? Bert van Oranje, coach zonder franje, had misschien toch gelijk toen hij door Willem Vissers terecht werd geroepen. Argentinië kennen we van onze koningin, en Koning Voetbal van de laatste jaren in de vorm van Lionel Messi. Vertrokken bij Barcelona en toch wat glans verloren, maar wel eindelijk die prijs gepakt. Copa America, je moet er toch Brazilië en wat andere redelijk goede landen voor verslaan.
Kwalificatie ging ook niet verkeerd. Zes potjes gelijk, elf gewonnen, de laatste tegen Brazilië is nooit gespeeld. Saudi-Arabië won in de laatste ronde de groep, voor Japan en Australië, misschien toch niet te onderschatten. Maar ja, het blijft de AFC, een bond die we zelden serieus nemen. Zes landen van die flopbond op dit WK, je wordt er niet echt vrolijk van. Ze zijn er ook alweer een paar keer bij geweest, en iedere keer was het nutteloos. Argentinië heeft het ook nooit lastig, maar is tenminste een mondiaal topland.
De Saudi spelen allemaal, zonder enige uitzondering, in de eigen competitie. Moeilijk om er dus iemand uit te pikken waar je wat van verwacht. We gaan weer eens naar een speler die onder contract stond bij Villarreal, die hadden er ook al eentje bij organiserend kutland, misschien is dat Villarreal toch gewoon een onsympathieke kutploeg.
![2835.jpg?width=700&quality=85&auto=format&fit=max&s=a621f58bf2502d8999682fd9106da0b6]()
Al-Dawsari, clublegende bij Villarreal, Oh nee, Al-Hilal. Bij Villarreal speelde hij 1 potje, maar in zijn thuisland een stuk meer potjes. Ook al 17x gescoord voor het nationale team. Maar we zullen hem vast niet in een aanvallende rol zien.
Bij Argentinië zijn er een hoop spelers waar ik waardering voor heb. Ik kan genieten van Papu Gomez, maar ook van de man die vaak in de schaduw heeft gestaan van zijn landgenoot, Angel Di Maria. Ik hoop dat het zijn toernooi wordt, dat hij eindelijk kan laten zien dat hij echt een hele goede speler is. Maar het zal wel weer niet. Vandaag 2 assists op Messi is een goed begin.
![FRMR6pcXIAURpD5?format=jpg&name=4096x4096]()
Jammer van die armband, corrupte FIFA-bende.
De enige reden om te kijken is Argentinië. Een aantal leuke spelers, en hopelijk kunnen ze de Saudi kapot spelen. Voor Saudi-Arabië blijft niemand thuis. Nutteloze spelers, nutteloos land, niemand zit daar op te wachten zou ik zeggen. Het is hopen op een ruime overwinning voor Argentinië. De enige reden waarom we daar NIET op zouden hopen is omdat het dan voor Nederland wellicht nog makkelijker wordt qua loting. En die is al niet al te lastig zullen we maar zeggen. Gewoon werken en met een schuin oog de TV aan als je kan is echt méér dan genoeg eer.