Ik ben benieuwd of wij straks weer volle treinen gaan zien in Duitsland. ¤49 per maand is tenminste wel een fatsoenlijke drempel vergeleken met ¤9 per maand.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 00:28 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Er komt een vervolg op het ¤9,- ticket bij de Oosterburen: https://www.iamexpat.de/e(...)-agree-9-euro-follow
Lachen.
Het abonnementverhaal zal ook meewerken, ook als je het op ieder moment stop kunt zetten.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 06:32 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd of wij straks weer volle treinen gaan zien in Duitsland. ¤49 per maand is tenminste wel een fatsoenlijke drempel vergeleken met ¤9 per maand.
Dat is ¤5 meer dan een QdL ticket en je kunt er ook mee in bus of metro. Voor een spontaan weekendje weg (of twee dagen in de maand gebruik) erg interessant. Voor een minder spontaan weekend is Sparpreis in het Fernverkehr allicht interessanter.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 00:28 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Er komt een vervolg op het ¤9,- ticket bij de Oosterburen: https://www.iamexpat.de/e(...)-agree-9-euro-follow
Lachen.
Het is nu herfstvakantie in NRW, en met de aboaktion(herfstvakantie en alle weekenden tot Dez) kan iedereen met een abbonement van VRS/VRR/AVV/WFT door heel NRW reizen, ipv 1 volwassene 2 volwassenen gratis meenemen en alle restricties op de abbonement vervallen, die normaal 60-200 euro/mnd kostenquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 06:32 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd of wij straks weer volle treinen gaan zien in Duitsland. ¤49 per maand is tenminste wel een fatsoenlijke drempel vergeleken met ¤9 per maand.
Er ligt geen directe spoorlijn tussen Saarbrücken en Luxembourg. Als je met de trein van Saarbrücken naar Luxembourg wil moet je via Trier reizen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 21:16 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Geh, zijn er gewoon bijna altijd werkzaamheden als ik kijk of rijden er geen treinen meer tussen Luxemburg en Saarbrücken? Die verbinding leek me weleens leuk om zo te doen, een rondje Duitsland-Luxemburg-België in een weekend.
Als ik auto rij, dan zit ik al snel aan 40ct per km, alhoewel de goedkoopste rit in de afgelopen maanden op 21ct uitkwam. 196¤ voor 1500km lijkt mij nogal ambitieus.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 06:56 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Dat is ¤5 meer dan een QdL ticket en je kunt er ook mee in bus of metro. Voor een spontaan weekendje weg (of twee dagen in de maand gebruik) erg interessant. Voor een minder spontaan weekend is Sparpreis in het Fernverkehr allicht interessanter.
Met een gezin wordt het een stuk minder interessant voor uitstapjes op deze manier. Voor ¤196 kun makkelijk 1500km rijden én het onderhoud aan je auto dekken.
Interessant stuk, waarbij je duidelijk er uit kunt halen dat het management te ver van de werkvloer af staat. Er lijkt iets niet goed te zitten in de bedrijfscultuur.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 14:17 schreef b2py het volgende:
Interview met de klokkenluider van NS bij het NRC: https://www.nrc.nl/nieuws(...)e-het-horen-a4145240
Deze drie zinnen zeggen mij wel voldoende: Verder willen we niet via de media reageren. De melder is het niet eens met alle onderzoeken. Dat kan, maar dat betekent niet dat hij gelijk heeft.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 14:35 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Interessant stuk, waarbij je duidelijk er uit kunt halen dat het management te ver van de werkvloer af staat. Er lijkt iets niet goed te zitten in de bedrijfscultuur.
Technische mankementen lees je wel bij de buren van Somda waar blijkt dat sommige treinstellen soms maanden aan de kant staan voordat ze gerepareerd kunnen worden en anderen omdat ze geplukt zijn om de rest op de baan te houden.
Het zegt meer over hoe het management om gaat met mensen die kritiek uiten naar boven. Overigens een trend in vrijwel alle bedrijven, spreadsheetmanagement.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 14:35 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Interessant stuk, waarbij je duidelijk er uit kunt halen dat het management te ver van de werkvloer af staat. Er lijkt iets niet goed te zitten in de bedrijfscultuur.
Technische mankementen lees je wel bij de buren van Somda waar blijkt dat sommige treinstellen soms maanden aan de kant staan voordat ze gerepareerd kunnen worden en anderen omdat ze geplukt zijn om de rest op de baan te houden.
Ik weet nog dat het bedrijf waar ik destijds werkte met een hoop bombarie overging op “agile werken”. 1 grote hosannashow en als je kritische vragen stelde dan was je negatief. Uiteindelijk is er geen reet veranderd en werd de boel nog steeds top-down aangestuurd. Gewoon uitvoeren en niet zeiken. Dat gevoel krijg ik hier ook een beetje bij.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 15:14 schreef b2py het volgende:
[..]
Het zegt meer over hoe het management om gaat met mensen die kritiek uiten naar boven. Overigens een trend in vrijwel alle bedrijven, spreadsheetmanagement.
Dat wordt dan een tijd langer een "rechtstreekse" trein van Amersfoort naar Leiden.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 21:23 schreef Peterselieman het volgende:
ik lees net bij de buren dat er rekening mee moet worden gehouden dat Lelystad - Dronten er mogelijk tot april uit ligt.
Niet heel verwonderlijk omdat op sommige onderdelen een levertijd van bijna een half jaar zit.
Ohquote:Op zaterdag 15 oktober 2022 17:25 schreef Dr_Flash het volgende:
Haha check deze gast![]()
Doet een rondje door Amerika met allerlei interessante treinen. Aanstekelijk!
Heb je die niet nu Dronten eruit ligt?quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 21:31 schreef derLudolf het volgende:
En tijd voor een rechtstreekse trein (Grunn/Leeuwarden)-Zwolle-Amersfoort-Schiphol. Net als vroegah.
Een maand geleden nog niet in ieder geval.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 21:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Heb je die niet nu Dronten eruit ligt?
heel af en toe, maar nu rijdt er een IC Zwolle - Amersfoort v.v.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 21:33 schreef Leandra het volgende:
[..]
Heb je die niet nu Dronten eruit ligt?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |