daar is de volgorde nog anders.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 16:24 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik kende enkel de uitvoering van Blind Guardian.
het zou ook Saruman kunnen zijn. Maar aangezien hij telkens een grijze cape droeg denk ik ook dat het gandalf isquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 14:33 schreef Momo het volgende:
Is The Stranger nou Gandalf of 1 van de blue wizards? Naam van Rhûn viel.
[..]
Saruman zou dan deze hele serie aan de goede kant moeten staan, dat lijkt me dan weer lastig uit te leggen aan het volk dat alleen de slechte Saruman heeft gezien.quote:Op zondag 16 oktober 2022 14:59 schreef DestroyerPiet het volgende:
[..]
het zou ook Saruman kunnen zijn. Maar aangezien hij telkens een grijze cape droeg denk ik ook dat het gandalf is
Vroeg me eerder af waarom Galadriel besluit in een zee te springen wat eigenlijk gewoon zelfmoord is als ze niet Sauron tegen was gekomenquote:Op zondag 16 oktober 2022 19:40 schreef AlwaysHappy het volgende:
Enige wat me een beetje bezig houdt na die Sauron reveal: als het allemaal een vooropgezet plan was… hoe wist hij dan dat Galadriel ook op dat vlot zou komen? Wel wat toevallig dan. En wat deed hij überhaupt daar op zee? En waarom herkende Adar hem niet? Je zou denken dat die wel op de hoogte was van de huidige Sauron vorm. Hij zei ook tegen Galadriel dat hij met haar mee vocht omdat ze een zelfde vijand hadden. Maar die orcs wilden juist Sauron dienen, waarom zou hij die als vijand zien?
Los daarvan vond ik het een hele toffe finale. Sowieso heb ik me prima vermaakt met het hele eerste seizoen. Nu al zin in seizoen 2! Benieuwd wie de Strange nou is. Neigde naar Saruman totdat die ‘nose’ comment voorbij kwam. Dat hint weer naar gandalf. Zou ook verklaren waarom hij zo dol is op Hobbits in de films.
Ah, dat is fijnquote:Op zondag 16 oktober 2022 19:43 schreef MTL het volgende:
De hele Sauron backstory met ook die vraag gaat volgens de showrunners in seizoen 2 beantwoordt worden
[ afbeelding ]
Tja, Galadriel is zelfs in de boeken die zich voor LotR afspelen ook gewoon impulsief. Dat doordenkende, als een wijze elf, heeft ze echt pas later.quote:Op zondag 16 oktober 2022 19:50 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Vroeg me eerder af waarom Galadriel besluit in een zee te springen wat eigenlijk gewoon zelfmoord is als ze niet Sauron tegen was gekomen
impulsief zijn en zelfmoord plegen door domme beslissingen vind ik nou niet helemaal het zelfde.quote:Op zondag 16 oktober 2022 20:27 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, Galadriel is zelfs in de boeken die zich voor LotR afspelen ook gewoon impulsief. Dat doordenkende, als een wijze elf, heeft ze echt pas later.
Vond het gezien de lore wel wat apart dat ze nu de elven rings gemaakt hadden, maar dat die rest nog gemaakt moet worden; en volgens de lore is Sauron daar bij betrokken. En no way dat ze hem nu rustig terug vragen om ook te helpen bij de andere ringen.quote:Op zaterdag 15 oktober 2022 13:30 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, die 7 dwergenringen en 9 mensenringen moeten nog wel komen. Zeker die 9 zijn natuurlijk essentieel (iedereen kent de 9 Nazgûl), maar die 7 dwergenringen hebben er voor gezorgd dat Dwergen zo verschikkelijk hebberig werden. Toch ook wel een belangrijk punt.
Iig niet de echte Tolkien-fans. Ik blijf fan van de boeken en Peter Jackson, die heeft echt een meesterwerk neergezet met de LOTR-Trilogie. Op Gimli na danquote:Op zondag 16 oktober 2022 23:22 schreef UitStraling het volgende:
Niet te hard over nadenken, de serie is niet geschreven door de allerslimste mensen.
Komt allemaal op hetzelfde neer; luie schrijvers met een heel matig verhaal. Vegen eigenlijk gewoon hun kont af met de lore, doen er niet eens moeite voor het een beetje consistent te houden.quote:Op zondag 16 oktober 2022 21:03 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Vond het gezien de lore wel wat apart dat ze nu de elven rings gemaakt hadden, maar dat die rest nog gemaakt moet worden; en volgens de lore is Sauron daar bij betrokken. En no way dat ze hem nu rustig terug vragen om ook te helpen bij de andere ringen.
Wat met mijn man gespard; allebei nog wat lore gelezen, maar blijkbaar zijn die rings (de lesser rings) al gemaakt vóór de elven rings. Grote kans dat Sauron die dus off-screen gemaakt heeft en bij de elfs heeft achter gelaten. Beetje zonde dat ze dat dan niet laten zien, die ringen zijn nogal essentieel voor het verhaal ook.
Helemaal niet, want het volk weet dat Gandalf in de LotR naar Saruman toe ging voor advies in de veronderstelling dat hij nog steeds een vriend (of in elk geval een bondgenoot) was.quote:Op zondag 16 oktober 2022 15:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Saruman zou dan deze hele serie aan de goede kant moeten staan, dat lijkt me dan weer lastig uit te leggen aan het volk dat alleen de slechte Saruman heeft gezien.
quote:Op zondag 16 oktober 2022 23:40 schreef JR-Style-93 het volgende:
Matige seizoensfinale.
Dat Halbrand Sauron was was al overduidelijk in zijn eerste scène waar letterlijk zijn eerste zin was "Looks can be deceiving". Maar dan nog deed hij wel bijzondere dingen in de verhaallijn die niet echt logisch zijn als hij echt Sauron is (zoals dat hij in Numenor een guild crest jat op een vrij simpele manier). Of dat hij in zijn eentje twijfelt om mee terug te gaan naar Middle-earth en zijn zakje meeneemt.
Ik vroeg me tijdens de aflevering nog af of de Harfoot plotlijn nog zou doorgaan de komende seizoenen, maar gezien de opzet lijkt me dat niet (op Nori na dan). Wat die drie mensjes in het wit nou precies waren weet ik ook niet, de effecten leken op de Nazgûl wanneer je de One Ring om hebt.
Het hele seizoen krijgt van mij een 7/10. Het is prima als dom vermaak, maar het is verder allemaal niet heel denderend en niks wat je echt bij blijft.
Hier sluit ik me bij aan, alleen zou ik het ook houden op een 6/10.quote:Op maandag 17 oktober 2022 00:25 schreef Gehrman het volgende:
Laatste aflevering gezien en al met al zou ik het seizoen een 6/10 geven. Ik blijf wel kijken voor het verhaal en het visuele spektakel maar voor de rest doet het me eigenlijk vrij weinig. Probleem is een beetje dat de regie gewoon bijzonder matig is en de hoofdpersonen volkomen oninteressant zijn. Ben wel benieuwd hoe het verhaal zich verder ontwikkelt.
Dat afscheid van Nori duurde echt veel te lang, zeker omdat ik niet echt gaf om die personages. Nori zelf vind ik nog wel prima maar dat had echt wel korter mogen duren.quote:Op maandag 17 oktober 2022 11:12 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
[..]
Hier sluit ik me bij aan, alleen zou ik het ook houden op een 6/10.
Het geheel voelt statisch aan, hangt aan elkaar van toevalligheden en cop-out deaths (Bronwyn twee keer achter elkaar!). Dat zijn plot devices die je vaak terug ziet bij kwalitatief mindere series en hebben geen plaats in een serie van deze statuur.
Bepaalde keuzes in plotsnelheid/regie snap ik ook gewoon niet, zo worden drie/vier afleveringen uitgetrokken om ons te introduceren aan Numenor en de Southlands om uiteindelijk de eruptie van Mt Doom op te zetten. Maar daar waar het écht om gaat; namelijk het ontstaan van de Rings of Power en de onthulling van Sauron wordt even in 10 minuten er doorheen gejaagd alsof het een B-plot is dmv one-liners en cut-scenes. Bizar om te zien, we hebben naar mijn gevoel zelfs nog langer stil gestaan bij de ogenschijnlijk nooit ophoudende afscheid scene van Nori.
Er is genoeg potentie om verder mee te gaan, maar er moet echt wel wat veranderen voor de vervolg seizoenen.
Dat moeten we nog maar afwachten. In de lore worden er eerst lesser rings gemaakt (die eerst naar wat elfs gaan totdat ze er achter komen dat Sauron ze kan besturen - dan doen ze de ringen af - Sauron word boos en eist ze terug; krijgt ze allemaal behalve de drie ringen die de elfs zonder hem gemaakt hebben, en geeft die lesser rings vervolgens aan de Dwarfs en Men) en dan pas de drie die zonder invloed van Sauron gemaakt zijn (wat we zagen gebeuren in de finale). Grote kans dus dat die lesser rings al gemaakt zijn, maar dat ze dat er uit hebben gelaten. Nogal rare keuze, gezien hoe belangrijk die ringen zijn, maar het zou nog raarder zijn als ze Sauron nu weer rustig binnen halen zodat hij even kan helpen bij de overige 16 ringen.quote:Op maandag 17 oktober 2022 13:25 schreef speknek het volgende:
Nouja er zijn nu drie ringen gemaakt waarvan het effect nog niet duidelijk is, er moeten er nog 16 gemaakt worden, genoeg om een paar seizoenen mee te vullen, zogezegd was het maken van Mordor wel relevanter.
Waarschijnlijk maakt Sauron in de serie al die ringen gewoon in zijn eentje en deelt hij ze dan uit aan iedereen.quote:Op maandag 17 oktober 2022 14:20 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat moeten we nog maar afwachten. In de lore worden er eerst lesser rings gemaakt (die eerst naar wat elfs gaan totdat ze er achter komen dat Sauron ze kan besturen - dan doen ze de ringen af - Sauron word boos en eist ze terug; krijgt ze allemaal behalve de drie ringen die de elfs zonder hem gemaakt hebben, en geeft die lesser rings vervolgens aan de Dwarfs en Men) en dan pas de drie die zonder invloed van Sauron gemaakt zijn (wat we zagen gebeuren in de finale). Grote kans dus dat die lesser rings al gemaakt zijn, maar dat ze dat er uit hebben gelaten. Nogal rare keuze, gezien hoe belangrijk die ringen zijn, maar het zou nog raarder zijn als ze Sauron nu weer rustig binnen halen zodat hij even kan helpen bij de overige 16 ringen.
Dus of ze hebben een essentiële scene niet gefilmd, of ze moeten later in de serie opeens gaan uitleggen waarom Sauron daar weer is om ze te helpen met de overige ringen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |