Ja, het paste wel bij het beeld van de oude bewoonster; 92 jaar oud en al heel haar leven hier wonendequote:Op maandag 10 oktober 2022 14:00 schreef Claudia_x het volgende:
De oude tegels zijn op zich ook niet mijn smaak, maar het geheel oogde heel zacht en aangenaam.
Leuk om je plannen te zien! De nieuwe keuken is best stoer en dan passen zulke tegels als de oude misschien minder goed. Ik ben benieuwd wat jullie gaan kiezen!
Mooie plannen! Het is zoeken naar recht doen aan het oude huis, het huis naar het huidige tijdperk brengen en je eigen smaak inbrengen. Ons huis was nogal niksig en daardoor was er weinig om te behouden. Wat we konden behouden vonden we niet mooi (glasblokken) of moest er helaas uit (wenteltrap). We hadden wel voor een jaren '60 interieur kunnen kiezen, maar ik ben niet zo'n purist dat ik vind dat je je geheel moet voegen naar de tijd waarin het huis is gebouwd.quote:Op woensdag 12 oktober 2022 11:23 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ja, het paste wel bij het beeld van de oude bewoonster; 92 jaar oud en al heel haar leven hier wonende![]()
Qua kleur zou ik dan meer 'effen' gaan, geen patroontjes. Maar geen idee of dat iets is dat we weer snel zat zijn (en dat vervang je toch minder snel dan een verfje op de muur...)
We gaan proberen de keuken zowel moderne als een warme uitstraling te geven, dat het ook nog een beetje recht doet aan het huis. Helemaal full blown jaren 30 met tegeltjesspoelbak was eerst het idee maar hebben we toch laten varen. Daarom wel gekozen voor hout. En niet greeploos. (Kan ik bij een ander prachtig vinden hoor, maar ik vond het voor hier te strak).
Het DA koffiemolentje van mijn oma komt ook weer terug
Dankjewel!quote:Op woensdag 12 oktober 2022 11:45 schreef yinu het volgende:
Weer enorme vorderingen gemaakt! Leuk om te zien en wat knap dat jullie zoveel zelf kunnen. En de keukenplannen worden nu inderdaad helemaal helder! Tof hoor. Ben benieuwd hoe duur de Duits/Nederlandse vloer is...
Maar dit zou toch niet mogelijk moeten zijn? De thermostaatkraan bepaald de uitgangs temperatuur onafhankelijk van de aanvoer temperatuur. (Tot op zekere hoogte natuurlijk.)quote:Maar het verschil was duidelijk te merken! Waar ik normaal de thermostaatkraan op zeker 38C zet om een aangename temperatuur te bekomen, kon ik het ding al heel snel naar de 30C terugdraaien. Het werd gewoon veel te warm
Dan werkt jouw thermostaatkraan niet goed. Als de koude toevoer warmer wordt, dan moet ie de warme kraan knijpen en andersomquote:Op maandag 17 oktober 2022 14:03 schreef Candaasje het volgende:
Maar het verschil was duidelijk te merken! Waar ik normaal de thermostaatkraan op zeker 38C zet om een aangename temperatuur te bekomen, kon ik het ding al heel snel naar de 30C terugdraaien. Het werd gewoon veel te warm.
De metingen beneden lieten zien dat het koude water met 17-18C werd aangevoerd, en dan via de WTW opgewarmd werd door het afgevoerde douchewater tot 25-26C.
Het ding is járen oud, dus mogelijk dat ie inderdaad niet goed functioneert. Ik zal de baas thuis eens vragen naar zijn ideeën, hij heeft meer verstand van dit soort zaken dan ikquote:Op maandag 17 oktober 2022 19:07 schreef Estate2 het volgende:
Mooi simpel systeem die WTW afvoer, had ik achteraf ook moeten doen bij mijn badkamer, ruimte genoeg voor gehad.
[..]
Maar dit zou toch niet mogelijk moeten zijn? De thermostaatkraan bepaald de uitgangs temperatuur onafhankelijk van de aanvoer temperatuur. (Tot op zekere hoogte natuurlijk.)
Bij een standaard mengkraan zou je het verschil iid wel merken.
Ik heb 'm ook, bevalt uitstekendquote:Op dinsdag 18 oktober 2022 00:05 schreef Sport_Life het volgende:
Die wtw unit vind ik ook wel interessant. Zit er dus in die koperen buis een aan en afvoer? Waarbij afvoer aanvoer verwarmt?
Zoals Ai al zegt, inderdaadquote:Op dinsdag 18 oktober 2022 00:05 schreef Sport_Life het volgende:
Die wtw unit vind ik ook wel interessant. Zit er dus in die koperen buis een aan en afvoer? Waarbij afvoer aanvoer verwarmt?
Zodra mijn vrouw is bijgekomen van onze verbouwing tot nu (complete woning behalve de badkamers is inmiddels gedaan) gaan we de badkamers aanpakken. Ergens volgend jaar hoop ik.
Ja, ik neig inderdaad naar zoiets qua tegeltjes! Misschien wel in een kleurtje, maar dat is wel weer zo tijdgevoelig. (Dan ben ik het over 5 jaar zat ofzo.... ik ken mezelf...). Maar dat geeft ook hopelijk weer een beetje dat warme, oude gevoelquote:Op dinsdag 18 oktober 2022 10:00 schreef gcjoel het volgende:
Wat een updates
Die WTW is ook echt interessant, maar ik ga me er maar niet in verdiepen. Ik kan het niet aan om nog een wens toe te voegen![]()
Tegeltjes voor de keuken zijn van die handgemaakte (of look a like) erg leuk!
Hadden wij ook in onze vorige keuken, paste heel mooi bij de jaren 30 look.
Cool! Die wil ik ook nog gaan plaatsen. Is dit er een van technea? Hoeveel cm ruimte heb je voor deze nodig? Zegmaar hoe breed mag de koof zijn?quote:Op maandag 17 oktober 2022 14:03 schreef Candaasje het volgende:
Ik wilde nog even de verticale warmte-terugwin-buis showen. Althans, die hing er al, maar gisteren hebben we het laatste leidingwerk aangelegd (en ook alvast de afvoer voor de wastafel, hoewel deze nog niet aangsloten is. Dat komt pas wanneer we de badkamer gaan verbouwen) en vanmorgen konden we dan eens zien of we verschil merkten met douchen.
[ link | afbeelding ]
Die koperen buis dus, is de wtw-unit.
Zodoende gebeurde het dat ik poedelnaakt stond te wachten totdat vriendlief de warmtesensor gevonden en bevestigd had![]()
Maar het verschil was duidelijk te merken! Waar ik normaal de thermostaatkraan op zeker 38C zet om een aangename temperatuur te bekomen, kon ik het ding al heel snel naar de 30C terugdraaien. Het werd gewoon veel te warm.
De metingen beneden lieten zien dat het koude water met 17-18C werd aangevoerd, en dan via de WTW opgewarmd werd door het afgevoerde douchewater tot 25-26C.
Ik kende dit niet, maar hier in argentinie wordt er sowieso niet gelet op besparing in welke vorm dan ookquote:Op dinsdag 18 oktober 2022 11:14 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Buitenste wand bevat allemaal kleine kanaaltjes die het koude water naar boven, langs het afvoerwater voeren.
Dit wordt veel toegepast in nieuwbouwhuizen hier.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 16:55 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ik kende dit niet, maar hier in argentinie wordt er sowieso niet gelet op besparing in welke vorm dan ookwat ik me wel afvraag: hier zit de halve douchekop verstopt na een jaartje ivm kalk, hoe gaat dat met "allemaal kleine kanaaltjes" waar je niet meer bij kan?
Deze is van Itho Daalderop.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 13:06 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Cool! Die wil ik ook nog gaan plaatsen. Is dit er een van technea? Hoeveel cm ruimte heb je voor deze nodig? Zegmaar hoe breed mag de koof zijn?
Officieel hoort er een inlaatcombinatie tussen de koudwaterleiding hè.Om te zorgen dat er geen opgewarmd water terug de waterleiding in kan stromen.
Verder volg ik al een tijdje in stilte haha, leuk om te volgen!
We hebben hier gelukkig zacht water maar er schijnt ook WTW cleaner te bestaan. Ofzo. geen idee hoe en waar je dat dan in moet gieten, en of het dan ook in de toevoer terechtkomt. Ik kan op internet ook geen reviews vinden die het over kalkafzetting in die kanaaltjes hebben.quote:Op dinsdag 18 oktober 2022 16:55 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ik kende dit niet, maar hier in argentinie wordt er sowieso niet gelet op besparing in welke vorm dan ookwat ik me wel afvraag: hier zit de halve douchekop verstopt na een jaartje ivm kalk, hoe gaat dat met "allemaal kleine kanaaltjes" waar je niet meer bij kan?
Grootste probleem voor de bewoners is legionella gevaar. Of de terugslagklep bij wet verplicht is in woningen weet ik niet. In industrie wel.quote:Op woensdag 19 oktober 2022 22:24 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Deze is van Itho Daalderop.
Met de beugels opgehangen komt ie zo'n 9-9,5cm uit de muur.
Ik heb het even nagevraagd bij vriendlief, over die inlaatcombinatie. Laten we het erop houden dat ' ie eigenwijs isen bang was dat hetonderdeel stuk zou kunnen gaan.
Wat is precies het gevaar van terugstromend warm water? Koelt dat niet gewoon weer af?
[..]
We hebben hier gelukkig zacht water maar er schijnt ook WTW cleaner te bestaan. Ofzo. geen idee hoe en waar je dat dan in moet gieten, en of het dan ook in de toevoer terechtkomt. Ik kan op internet ook geen reviews vinden die het over kalkafzetting in die kanaaltjes hebben.
We gaan het meemaken.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |