https://www.ad.nl/gezond/(...)hRPOiSOE_LKuaZJ0seP0quote:De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weet dat de helft van de jongeren tussen de 12 en 35 jaar zich regelmatig in situaties bevindt die schadelijk zijn voor de oren. Exacte Nederlandse cijfers ontbreken, maar volgens de GGD komen er in ons land jaarlijks duizenden jongeren bij met ernstige gehoorklachten. ,,Dat moet echt stoppen”, zegt klinisch audioloog Dyon Scheijen, gespecialiseerd in tinnitus. ,,Deze generatie gaat straks als ze 40+ is heel veel problemen krijgen in het spraak verstaan. Met alle gevolgen van dien.”
Echte oplossingen zijn er nog niet of zijn nog in de test fase en (zeker in NL) voorlopig nog niet bereikbaar in het zorgstelsel.quote:Tinnituspatiënt Reinier (49) overleden, hij koos voor euthanasie
Reinier van den Berg (49) uit Almelo overleed in december 2020. Hij leed aan tinnitus (oorsuizen) en koos zelf voor de dood. Eerder vertelde hij openhartig over zijn ziekte en diende in mei bij de Levenseindekliniek een verzoek in tot euthanasie.
Sinds de zelfgekozen dood van Gaby Olthuis uit Scheveningen in 2014 komt euthanasie bij tinnituspatiënten voor, al blijft dat volgens patiëntenvereniging Hoormij een uitzondering. „Tinnitus in zijn meest extreme vorm maakt mensen radeloos, maar de overgrote meerderheid leert toch ermee om te gaan”, aldus woordvoerder Chris van den Dries van Hoormij.
Van den Berg leed sinds 2018 aan een ernstige vorm van tinnitus. Hoewel hij meerdere therapieën volgde hield de pieptoon in zijn hoofd nooit meer op. „Vanaf het eerste moment wist ik: Als dit zo blijft dan is het einde verhaal”, zei hij in het interview met deze krant.
Volgens de Almeloër en zijn vrouw Tineke is tinnitus nog altijd een zwaar onderschatte ziekte. Tineke van den Berg hoopt na de dood van haar man de strijd voor erkenning van tinnituspatiënten voort te zetten.
In maart 2020 koos Hengeloër Peter Mos (60) ook voor een beëindiging van zijn leven. Mos leed net als Reinier van den Berg aan tinnitus.
Het doelbewust hersenen beschadigen en dat geneeskunde noemen mag tegenwoordig niet meer.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:52 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Wat ik me afvraag; is er niet een extreme oplossing die iets minder extreem is dan euthenasie?
Kan je niet desnoods gewoon een operatie uitvoeren om een patient doof te maken. Dan lijkt me minder erg dan de dood en fijner dan een constante pieptoon.
Maar is het iets in de hersenen dan? ik dacht dat het met je oor te maken had.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:55 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Het doelbewust hersenen beschadigen en dat geneeskunde noemen mag tegenwoordig niet meer.
Met je hersenen hoor je uiteindelijkquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:58 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Maar is het iets in de hersenen dan? ik dacht dat het met je oor te maken had.
Dat snap ik, maar ligt het probleem daar? Of in 1 van de organen in je oor?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:59 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Met je hersenen hoor je uiteindelijk
Nee daarom juist. Het probleem ligt aan de beschadiging van de haartjes.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:01 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar ligt het probleem daar? Of in 1 van de organen in je oor?
Het kan beide. Er zijn mensen die hun gehoorzenuw hebben laten doorsnijden waarbij het niet weg was.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:58 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Maar is het iets in de hersenen dan? ik dacht dat het met je oor te maken had.
Dat bedoel ik dus met mn 1e post. Wat als je dat allemaal zou weghalen? Dan hoef je dus niet aan de hersenen te zitten zoals jij zeiquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:02 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Nee daarom juist. Het probleem ligt aan de beschadiging van de haartjes.
Ja het kan ook door een val of klap komen lees ik.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:02 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Het kan beide. Er zijn mensen die hun gehoorzenuw hebben laten doorsnijden waarbij het niet weg was.
Al is het gros wel gehoorbeschadiging, maar dat hoeft niet altijd door herrie te komen
Jep, of een ontsteking, verhardde botjes, spanning in spieren in je nek/gezicht.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:04 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja het kan ook door een val of klap komen lees ik.
Er is een subreddit voor mensen die dit hebben, best interessant.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:06 schreef Bep-Vetklep het volgende:
Komt dat ook niet door de hele dag de koptelefoon op te hebben en muziek te luisteren via je mobiel, dat het juist de jongeren zijn die hiervan last krijgen? Of zeg ik nu iets geks?
Lijkt me vreselijk om te hebben. Zelf raak ik snel overprikkeld omdat in mijn omgeving geen minuut stilte is, behalve in de nacht. Maar zelfs een nacht stilte is er voor deze mensen niet. Wat een hel.
edit; lees dat het vele oorzaken kan hebben.
Jup er zijn vele oorzaken van stress tot bepaalde medicijnen.. Maar teveel hard geluid is wel de grootste oorzaak.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:06 schreef Bep-Vetklep het volgende:
Komt dat ook niet door de hele dag de koptelefoon op te hebben en muziek te luisteren via je mobiel, dat het juist de jongeren zijn die hiervan last krijgen? Of zeg ik nu iets geks?
Lijkt me vreselijk om te hebben. Zelf raak ik snel overprikkeld omdat in mijn omgeving geen minuut stilte is, behalve in de nacht. Maar zelfs een nacht stilte is er voor deze mensen niet. Wat een hel.
edit; lees dat het vele oorzaken kan hebben.
Klopt inderdaad. Weet ook nog wel dat sommige Mp3 spelers hun geluid begrensde, of aangaven van wanneer het schadelijk werd. Veel mensen klaagde daarover.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:12 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Jup er zijn vele oorzaken van stress tot bepaalde medicijnen.. Maar teveel hard geluid is wel de grootste oorzaak.
Vroegah toen ik meer naar feestjes ging was er wal een beetje aandacht voor gehoorschade, maar meer dat je doof kon worden etc.. Over Tinnitus hoorde je niets.
Euhm, ook als je stokdoof bent kun je nog steeds tinnitus hebben hoor.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:52 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Wat ik me afvraag; is er niet een extreme oplossing die iets minder extreem is dan euthenasie?
Kan je niet desnoods gewoon een operatie uitvoeren om een patient doof te maken. Dan lijkt me minder erg dan de dood en fijner dan een constante pieptoon.
Dat is ook de reden waarom ik dit topic aanmaak. Al is het er maar één...quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:17 schreef Cue_ het volgende:
Vind het zelf goed dat er nu (weer) aandacht aan wordt besteed.
Zelf ook last van tinnitus zonder echt aanwijsbare reden. Het komt en het gaat. Periodes wel echt gek van geworden en nu valt het gelukkig alweer een tijdje erg meer (klopt af)
Alle mensen die dit lezen en besluiten oordoppen in te doen bij concerten en alles, alleen maar meegenomen.
Dat was mijn vraag iddquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:18 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Euhm, ook als je stokdoof bent kun je nog steeds tinnitus hebben hoor.
Nou dat helpt dus idd niet. Ik heb het zelf trouwens heel licht en ook alleen maar als ik heel erg moe ben, bijv als ik langer dan anderhalf etmaal wakker moet blijven of zo. Lijkt me echt vreselijk om dat constant te hebben en helemaal in een meer ernstige vorm.quote:
las in z'n boek dat arjen lubach sinds hij weer op het platteland in friesland woont af en toe z'n piep niet meer hoort als het buiten ook doodstil is, maar dat hij het daarvoor altijd hoorde (zeker in het drukke amsterdam).quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:23 schreef kladderadatsch het volgende:
[..]
Nou dat helpt dus idd niet. Ik heb het zelf trouwens heel licht en ook alleen maar als ik heel erg moe ben, bijv als ik langer dan anderhalf etmaal wakker moet blijven of zo. Lijkt me echt vreselijk om dat constant te hebben en helemaal in een meer ernstige vorm.
Was dat dat boek zonder hoofdletters?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:30 schreef Nielsch het volgende:
[..]
las in z'n boek dat arjen lubach sinds hij weer op het platteland in friesland woont af en toe z'n piep niet meer hoort als het buiten ook doodstil is, maar dat hij het daarvoor altijd hoorde (zeker in het drukke amsterdam).
hoofdletters zijn overschatquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:33 schreef -Sigaartje het volgende:
[..]
Was dat dat boek zonder hoofdletters?
Zou zomaar kunnen idd. Alles kan van invloed zijn, in dit geval kan het evt iets met stress/drukte enzo te maken hebben.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:30 schreef Nielsch het volgende:
las in z'n boek dat arjen lubach sinds hij weer op het platteland in friesland woont af en toe z'n piep niet meer hoort als het buiten ook doodstil is, maar dat hij het daarvoor altijd hoorde (zeker in het drukke amsterdam).
Kies een geluid uit het onderstaande filmpje, luister er dan 24 uur naar.. En dan wel zo hard dat ie boven de tv uitkomt en er ook mee proberen te slapen...quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:37 schreef Twiitch het volgende:
Stelletje aanstellers met hun "Oh nee ik hoor een piepje". Sommige mensen hebben kanker in hun anus.
quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:41 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Kies een geluid uit het onderstaande filmpje, luister er dan 24 uur naar.. En dan wel zo hard dat ie boven de tv uitkomt en er ook mee proberen te slapen...
Dat vind ik nog wel het ergste als ik er veel last van heb.. dat het boven de tv uitkomt. Of nouja boven.. er doorheen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:41 schreef MatthijsDJ het volgende:
En dan wel zo hard dat ie boven de tv uitkomt en er ook mee proberen te slapen...
hij is natuurlijk ook dj op vele dance festivals en producer van elektronische muziek geweest... misschien dat dat ook mee heeft gespeeld...quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:37 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Zou zomaar kunnen idd. Alles kan van invloed zijn, in dit geval kan het evt iets met stress/drukte enzo te maken hebben.
Dat ie het heeft? zou kunnen. Bedoelde meer mbt dat als hij in friesland is z'n gemoedstoestand anders is en daardoor zijn tinnitus ook anders gedraagt.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
hij is natuurlijk ook dj op vele dance festivals en producer van elektronische muziek geweest... misschien dat dat ook mee heeft gespeeld...
ah ja zo!quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:48 schreef Cue_ het volgende:
[..]
Dat ie het heeft? zou kunnen. Bedoelde meer mbt dat als hij in friesland is z'n gemoedstoestand anders is en daardoor zijn tinnitus ook anders gedraagt.
Het is bij velen niet zomaar een staties iets. Het komt, gaat, wordt erger/minder erg. Vaak zonder echt aanwijsbare reden.
Ik draag ze tegenwoordig wel, maar hoe vaak ik ze niet ben kwijtgeraaktquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:50 schreef Nielsch het volgende:
ik vind het trouwens best opvallend hoeveel mensen ik nog steeds zonder oordoppen zie op (techno)festivals, ondanks alle voorlichting en campagnes vandaag de dag...
Beschadigde gehoorgangen herstellen zich niet tot nauwelijks.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:51 schreef Straatcommando. het volgende:
Mooi, dan komt er misschien een medicijn/behandeling voor. Offeren die sufkutten zich op voor mensen die het aangeboren hebben.
Die zachte dingen zoals dit?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:51 schreef Alpha0 het volgende:
Je kan voor 3 euro 2 paar doppen kopen bij elke drogist. Zijn van die felgekleurde keteltjes en dempen zeker 30 dB over het hele spectrum. Wel goed in doen.
Bijna , bedoel felgekleurde kegeltjes. Die gaan langer mee en zijn makkelijker in te doen. Weet niet of ze beter dempen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:58 schreef Gunner het volgende:
[..]
Die zachte dingen zoals dit?
https://www.trekpleister.(...)-oordopjes/p/1193956
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |