Op wat voor een manier bedoel je vertrouwen? Ik zit momenteel in een burn out wat 100% ook wel de trigger is voor deze gedachten, maar vertrouwen is momenteel iets wat niet echt voor komt in mijn woordenboekquote:Op zondag 17 juli 2022 14:03 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
[..]
Heb je veel vertrouwen en plannen in de toekomst? Of sta je stil? Dat zou misschien een reden kunnen zijn waarom je naar t verleden verlangd.
Vertrouwen in de zin dat je bv een doel nastreeft waar je op weg bent dat te bereiken, in jouw geval nog niet aan de orde als ik t goed begrijp. Het lijkt me dat als je positief naar de toekomst/heden bent dat je je minder druk maakt over t verleden.quote:Op zondag 17 juli 2022 14:14 schreef Donnie-Brasco het volgende:
[..]
Op wat voor een manier bedoel je vertrouwen? Ik zit momenteel in een burn out wat 100% ook wel de trigger is voor deze gedachten, maar vertrouwen is momenteel iets wat niet echt voor komt in mijn woordenboek![]()
Vertrouwen heb ik in de zin dat ik de dingen redelijk goed voor elkaar heb. Ik heb eigenlijk "alles" wat m'n hartje begeert. Qua materialisme heb ik natuurlijk niet alles, maar merk dat die behoefte steeds minder wordt. Dingen die ik vroeger wilde en nu besef dat het me niet echt gelukkig maakt.
En qua plannen. Mijn vriendin en ik huren nu nog en willen op den duur een huis kopen. En ik wil graag met mijn vriendin trouwen in de komende jaren. Maar dat zijn geen dingen waar ik nog echt aan moet werken als je begrijpt wat ik bedoel. De basis is er voor beiden, het is meer een kwestie van tijd; wanneer en waar willen we het.
Nee dat heb ik niet echt op het moment. Ben de afgelopen 18 jaar bezig geweest met studeren, een goede baan vinden, een eigen plekje, een vriendin. Ik heb dat allemaal 3 jaar geleden bereikt, alleen was ik financieel toen nog niet waar ik wilde zijn. Baan/salaris was toen niet super. Daar heb ik in de afgelopen drie jaar hard aan gewerkt. Met m'n laatste promotie ben ik nu financieel in een positie dat ik erg comfortabel ben. Nu heb ik daar zoiets van 1000 euro meer in de maand zal mijn leven niet heel veel veranderen inhoudelijk, dus een volgend streven qua baan/financieel heb ik niet.quote:Op zondag 17 juli 2022 14:18 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
[..]
Vertrouwen in de zin dat je bv een doel nastreeft waar je op weg bent dat te bereiken, in jouw geval nog niet aan de orde als ik t goed begrijp. Het lijkt me dat als je positief naar de toekomst/heden bent dat je je minder druk maakt over t verleden.
Een familielid raadde dit nummer ook al aan! Ik ga het luisteren.quote:Op zondag 17 juli 2022 14:27 schreef Tomatenboer het volgende:
Zeer herkenbaar! Ik ben zelf al / pas 40, maar heb ook steeds vaker melancholische periodes.
Het speelt denk ik ook mee dat het huidige leven niet zorgeloos is, behoorlijk gecompliceerd zelfs, en dat ik de laatste tijd niet meer helemaal gelukkig ben op mijn werk. Tijd om wat anders te vinden waar ik wel gelukkig van word.
Wat dat betreft verwoordt dit nummer goed mijn gevoelens;
Echt een aanrader.
schitterende tekst, fantastisch overgebracht. Vind persoonlijk deze versie nòg beterquote:Op zondag 17 juli 2022 14:27 schreef Tomatenboer het volgende:
Zeer herkenbaar! Ik ben zelf al / pas 40, maar heb ook steeds vaker melancholische periodes.
Het speelt denk ik ook mee dat het huidige leven niet zorgeloos is, behoorlijk gecompliceerd zelfs, en dat ik de laatste tijd niet meer helemaal gelukkig ben op mijn werk. Tijd om wat anders te vinden waar ik wel gelukkig van word.
Wat dat betreft verwoordt dit nummer goed mijn gevoelens;
Echt een aanrader.
Waar kun je terecht met dit soort dingen? Heb er zelf ook veel last van, nu is dat op zich normaal natuurlijk, en dat maakt ook niet uit, maar bij mij gaat het al jaren gecombineerd met een lichte/middelmatige depressie. Hier kan ik wel een heel topic over volschrijven maar geen energie voor. Maar merk wel dat ik daar hulp bij nodig heb. Dus waar zou ik moeten aankloppen?quote:Op zondag 17 juli 2022 11:31 schreef Mike-The-Situation het volgende:
Weet je, ik werk al tientallen jaren met cliënten in leeftijd van zo'n 18 tot 30 jaar. De begeleiding richt zich op het existentiële vraagstuk 'wat wil ik met mijn leven'. Één van de makkelijkste vragen en tegelijkertijd ook de moeilijkste vraag.
Precies je moet zorgen dat je toekomst interessant gaat worden. Dan hoef je je echt niet meer druk te maken over het verleden. Wel makkelijker gezegd dan gedaanquote:Op zondag 17 juli 2022 16:44 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Je leven overdenken als je 30 wordt is heel normaal. Drink er een biertje bij en huil uit. Vervolgens aan de toekomst gaan denken ipv het verleden. Denk aan de geweldige dingen die je nog kan gaan doen. Reizen, Neuken, een verschil maken in de wereld, een van de beste worden in je vak, een boek schrijven, whatever. Navelstaren helpt niemand.
Het is jouw feestje, dus je moet zelf de slingers ophangen en taart bakken. MAW, het wordt wat je er zelf van maakt. Ben je neergeslagen, stof je af en sta weer op.quote:Op zondag 17 juli 2022 16:59 schreef FLATTTENtheCURVE het volgende:
[..]
Precies je moet zorgen dat je toekomst interessant gaat worden. Dan hoef je je echt niet meer druk te maken over het verleden. Wel makkelijker gezegd dan gedaanIk ken ook van die mensen die t alleen maar over t verleden hebben, dan zal hun toekomst niet bijzonder zijn denk ik dan.
Ik werk in een begeleidend wonen setting maar dit zou je kunnen oppakken met ofwel de ondersteuner van de huisarts (SPV). Als je hier voldoende aan hebt dan stopt het traject daar, heb je een aanvullende vraag dan kun je verder gaan richting de GGZ. Ondanks dat jouw vraagstuk niet direct de lading dekt van wat doorgaans bij een psycholoog komt heb je wel degelijk specialisten die ‘het zwarte gat’ als specialisme hebben.quote:Op zondag 17 juli 2022 16:41 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Waar kun je terecht met dit soort dingen? Heb er zelf ook veel last van, nu is dat op zich normaal natuurlijk, en dat maakt ook niet uit, maar bij mij gaat het al jaren gecombineerd met een lichte/middelmatige depressie. Hier kan ik wel een heel topic over volschrijven maar geen energie voor. Maar merk wel dat ik daar hulp bij nodig heb. Dus waar zou ik moeten aankloppen?
Wat dacht je van kids krijgen en opvoeden? Geeft ook veel zingeving.quote:Op zondag 17 juli 2022 16:44 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Je leven overdenken als je 30 wordt is heel normaal. Drink er een biertje bij en huil uit. Vervolgens aan de toekomst gaan denken ipv het verleden. Denk aan de geweldige dingen die je nog kan gaan doen. Reizen, Neuken, een verschil maken in de wereld, een van de beste worden in je vak, een boek schrijven, whatever. Navelstaren helpt niemand.
Moet iedereen zelf voor zichzelf bepalen.quote:Op zondag 17 juli 2022 20:13 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Wat dacht je van kids krijgen en opvoeden? Geeft ook veel zingeving.
Het grappige is dat ik me in de afgelopen 18 jaar nooit zo "veilig" heb gevoeld als nu. Band met zus en ouders waren altijd wel goed, maar nog nooit zo goed als nu. Een relatie van bijna 5 jaar die ook al vuurbeproevingen heeft door gestaan. Financieel nooit zo gezond geweest als nu.quote:Op zondag 17 juli 2022 19:45 schreef Kalgoorlie het volgende:
Voel je veilig op dit moment? In je leven zeg maar.
Wat mij opvalt als ik melancholisch word en ik bewust in het vertrouwde/zachte bed van mijn verleden ga nestelen, is dat omdat ik me onveilig voel over de (nabije) toekomst. Spannende gebeurtenissen/grote veranderingen op de rol, etcetera.
Zolang het niet te vaak is en niet te lang duurt is er denk ik niet zo veel mis met af en toe lekker zwelgen. Is denk ik zelfs gezond om niet altijd maar 130 km/h linkerbaan te gaan.
Verder is 30 wel typisch zo'n leeftijd dat je een bepaalde fase afsluit denk ik. Hoewel je formeel al 12 jaar een man bent op je 30e, heb je vaak pas vanaf die leeftijd het besef : ik / anderen zien mij niet meer echt als jongen/gassie, maar ik ben nu écht écht een man, meer 'vader achtig'. Althans ; dat had ik op mijn 30e heel erg. Ik deed als twintiger nog best veel stomme dingen maar dacht ook vaak : fuck it, ik ben nog jong. En toen werd ik 30 en merkte ik dat ik mezelf veel minder toestond om nog onvolwassen/onzinnige/domme dingen te doen.
Wat is dan in het grootste probleem?quote:Op zondag 17 juli 2022 20:19 schreef Donnie-Brasco het volgende:
[..]
Het grappige is dat ik me in de afgelopen 18 jaar nooit zo "veilig" heb gevoeld als nu. Band met zus en ouders waren altijd wel goed, maar nog nooit zo goed als nu. Een relatie van bijna 5 jaar die ook al vuurbeproevingen heeft door gestaan. Financieel nooit zo gezond geweest als nu.
Sterker nog is mijn verleden (vooral 18-25) best wel gekenmerkt als een stressvolle en niet altijd even leuke periode.
Psycholoog heb ik al, maar zal wel iets dieper moeten gaan in de GGZ denk ik dan. Zal eens doorvragen, iig bedankt.quote:Op zondag 17 juli 2022 19:02 schreef Mike-The-Situation het volgende:
Ik werk in een begeleidend wonen setting maar dit zou je kunnen oppakken met ofwel de ondersteuner van de huisarts (SPV). Als je hier voldoende aan hebt dan stopt het traject daar, heb je een aanvullende vraag dan kun je verder gaan richting de GGZ. Ondanks dat jouw vraagstuk niet direct de lading dekt van wat doorgaans bij een psycholoog komt heb je wel degelijk specialisten die ‘het zwarte gat’ als specialisme hebben.
Ik denk dat voor veel mensen zonder kids (of kinderwens) vanaf hun 30ste het echte moeten er ook wel een beetje vanaf is. Dan heb je een vaste baan, de grote doelen uit je jeugd zijn gehaald, de schoolpapiertjes zijn binnen, er is in principe juist weinig reden tot stress. Zeker ook omdat je tegenwoordig tot je 50ste in normale gevallen weinig fysiek ongemak hebt.quote:Op zondag 17 juli 2022 22:56 schreef Cause_Mayhem het volgende:
Mensen hebben de neiging te kijken naar wat niet meer kan ipv naar wat wel kan.
Maar daar ligt wel de oplossing, door te gaan kijken naar wat wel kan, wat juist zelfs fijner is.
Want er zijn dingen juist fijner zijn en nog zo ontzettend veel dingen die wel kunnen en zelfs soms makkelijker zijn nu je gesetteld bent en je natje en droogje voor elkaar hebt.
Hetzelfde kan je doen als je naar het verleden kijkt. Misschien heb je dingen niet gedaan die je had willen doen, zijn er rot herinneringen. Maar er zijn ook fijne momenten. Die heb je in je zak, kijk er niet met weemoed naar, maar met plezier en wees vergefelijk voor dat wat niet zo gelopen is als je wilde.
Ik zit momenteel thuis met een burn out, mijn paniekstoornis is weer actief en heb beginnende depressieve klachten.quote:Op zondag 17 juli 2022 20:59 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Wat is dan in het grootste probleem?
En de zon helpt je ook niet? Ga lekker naar buiten man.quote:Op maandag 18 juli 2022 08:46 schreef Donnie-Brasco het volgende:
[..]
Ik zit momenteel thuis met een burn out, mijn paniekstoornis is weer actief en heb beginnende depressieve klachten.
Ik heb de dingen goed voor elkaar, maar het boeit me allemaal niks. Ik wil terug naar de tijd dat het leven onbezorgd was, terug naar dat mijn ouders vitaal waren, terug naar het gevoel als kind/tiener dat alles mogelijk was.
Als kind zijnde keek ik altijd al op tegen volwassen worden. "Later als ik groot ben"... het sprak me niet aan. Als tiener en student ben je er minder mee bezig, je hebt doelen en verantwoordelijkheden. Maar nu... Ik heb het gevoel dat in de coronatijd de wereld heeft stil gestaan voor 2,5 jaar. Alleen ben ik als twintiger er in gegaan en kom er als dertiger uit.
Ik loop al bij een therapeut, term dertigers-dillema is al gevallen. Quarterlife crisis zeggen sommigen. Ik ga in ieder geval weer in gesprek met de dokter. Ik heb er nu zo'n 3 maanden last van en ik merk dat het alleen maar erger wordt. Vooral de somberheid wordt alleen maar groter en groter.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |