quote:
Op woensdag 13 juli 2022 17:45 schreef Sfancta het volgende:en je dan niet bedanken of een korte blijk van dank en waardering showen

Laatste keer dat ik de buurvrouw help met haar jarretelles bevestigen. Ze zoekt maar een andere gek.
Nou, toevallig dat je hierover begint:
Op woensdag staat er op een plein altijd een viskraam op de markt met lekkere vis. Ik stond op mijn bestelling te wachten tot ik een vrouw in een scootmobiel zag aankomen. Die vrouw maakte een verwarde en geïrriteerde indruk. Iets zei mij dat ik maar beter bij de tafeltjes in de zon kon gaan staan wachten. Dus zo deed ik.
Ondertussen kwam er een expat bij de viskraam staan. De vrouw in de scootmobiel had besteld en ik hoorde de visjongen achter de balie nog zeggen ¤ 9,50 en het verzoek aan de expat om het zakje met geld met daarin een briefje van ¤20,- voor hem te pakken aangezien de vrouw in de scootmobiel er niet uit kon komen. Dus de expat snapte niet wat er werd bedoeld, maar na interventie in het Engels hielp hij de vrouw. De visjongen zette het wisselgeld terug in het zakje (¤10,50) en de expat gaf het aan de vrouw. De vrouw begon gelijk te klagen dat er te weinig wisselgeld in zat. Nergens was de 50 cent te vinden. Alleen het 10 euro biljet. De vrouw gaf eerst de expat de schuld maar toen ze doorhad dat hij geen Nederlands sprak kreeg de visjongen de volle laag. Uiteindelijk moest de visboer zelf eraan te pas komen. Hij keek in het zakje en zag dat er inderdaad 50 cent in zat terwijl de vrouw nu claimde dat het van een andere betaling uit een andere winkel is. Om van het gezeur af te zijn gaf de visboer de vrouw nog eens 50 cent.
Probeer je klantvriendelijk te zijn en al krijg je dit

In de bijbaantijd ook meegemaakt dat er een vrouw in een scootmobiel zat die alleen haar handen met moeite kon bewegen om de scootmobiel aan de joystick te besturen. Er moest daarom altijd iemand mee boodschappen doen. Had je als manager geen pak aan dan werd je soms nog uitgescholden omdat je dan of te traag meeliep, of het verkeerde product pakte terwijl ze iets anders wou etc. En bij het afrekenen moest je dan de pinpas uit haar tasje pakken (of contant geld als ze dat had). Ze gaf dan de pincode en dan moest je het intoetsen. Terecht wilden een aantal medewerkers haar niet meer helpen, ook omdat ze soms zo grof was en een keer iemand beschuldigde 2x te hebben gepind omdat het op haar afschrift stond (terwijl het een dubbele betaling was: één aan de kassa en één aan de counter voor sigaretten).