Als overheden wereldwijd op alle andere brandstoffen wel accijns heffen geeft dit ten opzichte van alle andere vervoerssoorten TOV vliegen een comparatief voordeel wat geen eerlijk speelveld op de hele vervoersmarkt creëert en dus gewoon niets meer met marktwerking te maken heeft.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 09:19 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Geen argumenten hebben en vanuit emotie reageren zijn typische reacties vanuit de onderbuik.
Leg mij als domoor maar eens uit hoe marktwerking in de weg wordt gezeten doordat de overheid er niets mee doet.
Het klimaat bedankt user @sjorsie1982quote:Op vrijdag 24 juni 2022 09:48 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Kut! Waarom? Ik wil graag serieus genomen worden door jou!
Ik zal voortaan niet meer naar spanje vliegen, heb ik het dan goedgemaakt?
Welke 'werkelijke kosten'? Ryan air zou niet bestaan als de huidige prijzen de werkelijke kosten niet zou dekken.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 09:54 schreef recursief het volgende:
[..]
Dat ik Danny maar geld moet geven.
Ik vind het pervers om met een kerosineslurper voor een paar euro naar Wenen op en neer te vliegen. Als de ticketprijs meer relatie zou hebben met de werkelijke kosten zouden mensen sneller voor minder vervuilende alternatieven kiezen. En bij die alternatieven hoort ook dan maar geen weekendje Wenen.
Maar voor bijna geen geld een sloot fossiele brandstof er doorheen jassen omdat je zo lekker goedkoop een weekendje weg kan mag van mij inderdaad verdwijnen. Wat mij betreft komt er een hele forse milieuheffing bovenop dit soort opvultickets. En dan niet ¤24 maar een bedrag dat echt verschil maakt.
Ja dat argument herhaal je nu voor de zoveelste keer. En daarmee negeer je nog steeds dat ik die al met zeer steekhoudende argumenten succesvol heb weerlegd. Althans tot zo lang je daar niet iets zinnigs tegenover weet te zetten wat geen ad hominem is of een herhaling van zetten. Succesquote:Op vrijdag 24 juni 2022 10:05 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als overheden wereldwijd op alle andere brandstoffen wel accijns heffen geeft dit ten opzichte van alle andere vervoerssoorten TOV vliegen een comparatief voordeel wat geen eerlijk speelveld op de hele vervoersmarkt creëert en dus gewoon niets meer met marktwerking te maken heeft.
https://amp-nos-nl.cdn.am(...)t-nu-wel-werken.html?quote:Onderzoeksbureau CE Delft heeft in opdracht van Rijksoverheid verschillende varianten van zo'n maatregel doorberekend. Ook een variant van 7,45 euro per vliegticket zit daarbij. Dat levert de schatkist volgens de berekening ruim 200 miljoen euro op. Het onderzoeksbureau stelt dat het overgrote deel van de reizigers gewoon vanaf Nederlandse luchthavens blijft vliegen. Het aantal passagiers in Nederland zou met slechts een half procent dalen.
Ook luchtvaartexpert Floris de Haan van de Erasmus Universiteit denkt niet dat mensen massaal het vliegtuig links zullen laten liggen. "Als je beoogt om meer belastinginkomsten te genereren, dan heeft deze maatregel wel effect. Maar beoog je dat mensen minder gaan vliegen, dan zal dit een zeer beperkt effect hebben."
Vliegtuigen hoogstens minder vol
Een van de studenten van De Haan, Iris Schouten, heeft recent voor haar scriptie de prijselasticiteit van vliegtickets onderzocht. Daaruit blijkt dat de vraag naar tickets nauwelijks afneemt als de prijs iets hoger wordt. "Dat zie je bij de verhoging van autobrandstof ook. Als autorijden duurder wordt, gaan we nauwelijks minder rijden."
De Haan twijfelt dan ook of de belasting goed zal zijn voor het milieu. "Het eerste effect dat optreedt, als er al sprake is van een terugval in de vraag, is dat de bezettingsgraad van een vlucht zal dalen. Met andere woorden: vliegtuigen komen iets minder vol te zitten." Dat heeft maar een minimaal effect op het brandstofverbruik, zegt De Haan. "Dat wordt pas echt serieus als een maatschappij besluit om niet 3 maar 2 keer per dag te gaan vliegen. Dan heb je het over serieuze brandstofreductie. Of dat een intercontinentale maatschappij besluit om niet meer op Schiphol te vliegen, maar dat zal nu allemaal niet het geval zijn.
Hoeveel reisbureaus zijn er nou nog joh. Ik ken bijna geen enkele meer. Zowat iedereen boekt online.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 17:08 schreef quirina het volgende:
Reisbureaus willen personeel op Schiphol laten werken tijdens zomermaanden
Op nu.nl
Nou zien jullie het voor je? Karin van het reisburo die je koffer het vliegtuig inslingert?
Meid pas op je manicure 💅!
Besluit over Lelystad uitgesteld, mooi manquote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:17 schreef ikweethetookniet het volgende:
Mark Harbers over Schiphol en Lelystad Airport
Schiphol moet fors krimpen en het besluit over de opening van Lelystad Airport wordt nog eens twee jaar uitgesteld. Dat besloot het kabinet vandaag in de ministerraad. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers legt vanavond uit waarom en wat de gevolgen zijn.
https://op1npo.nl/2022/06(...)en-lelystad-airport/
Dat wordt weer![]()
Omdat Ryanair er een pervers bedrijfsmodel op nahoudt. En het lijkt me sterk dat de kosten voor bijvoorbeeld compensatie van milieuschade hier gedekt worden met een ticket van ¤7.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 16:54 schreef Rode_Wijn het volgende:
[..]
Welke 'werkelijke kosten'? Ryan air zou niet bestaan als de huidige prijzen de werkelijke kosten niet zou dekken.
Die gaat niet meer open, want dat is een heel enge beslissing voor die lui in Den Haag. Je zou maar verantwoording moeten afleggen.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:17 schreef ikweethetookniet het volgende:
Mark Harbers over Schiphol en Lelystad Airport
Schiphol moet fors krimpen en het besluit over de opening van Lelystad Airport wordt nog eens twee jaar uitgesteld. Dat besloot het kabinet vandaag in de ministerraad. Minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers legt vanavond uit waarom en wat de gevolgen zijn.
https://op1npo.nl/2022/06(...)en-lelystad-airport/
Dat wordt weer![]()
Jij snapt er echt niets van.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 22:19 schreef Harmankardon het volgende:
Goed dat de overheid eens goede besluiten neemt waaronder afbouwen Schiphol. Geeft vertrouwen.
Schiphol mocht sowieso al niet groeien dus volgens mij weet je er niet zo gek veel vanaf.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 21:51 schreef bianconeri het volgende:
De gekkies gaan nog gelijk krijgen ook.
Kabinet gaat Schiphol echt kapot maken. 1 van de weinige dingen die Nederland groot maken wordt gesloopt.
Alleen om wat omwonenden, die er zelf kiezen daar te wonen, gaan klagen
Schiphol moet blijven groeien.
Valse vergelijking, niemand heeft het over kapot maken. KLM en Schiphol hebben los van de overheid heel helder aangetoond de huidige hoeveelheid vluchten niet aan te kunnen dus ik weet niet waar jij dat ‘top’ op baseert maar niet op de realiteit.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 23:24 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Jij snapt er echt niets van.
Wat is er goed aan 1 van de grootste dingen van NL kapot maken?
Terwijl alles en iedereen aan het doorgroeien is en dus daarmee qua economie alles van NL afpakt.
Je brengt Schiphol hiermee flink omlaag en die verliezen hun goede positie.
Iets unieks wat je in Nederland had, een top luchthaven.
Kansloze beslissing.
Misschien klinkt dit best stom, maar is nou mijn hele vlucht geannuleerd of alleen de heenvlucht met Transavia ?quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:41 schreef Enawh het volgende:
Heb mail ontvangen dat mijn vlucht is geannuleerd.
Na de zomer kan ik niet meer op reis vanwege werk dus omboeken gaat niet meer lukken, maar ik heb wel een losse hotelboeking gedaan zonder 'annuleringsverzekering'
Heb ik gewoon dikke pech en is het geld gewoon weg ?
Denk niet dat ik de enige ben die zo'n boeking heeft gedaan dus vroeg mij af wat nu mijn opties zijn..
Schiphol heeft aangetoond het wel aan te kunnen in een normale situatie, als je kijkt naar de vluchtbewegingen op Schiphol voor Corona dan lag dat makkelijk zonder enig probleem op 500.000quote:Op zaterdag 25 juni 2022 01:02 schreef Harmankardon het volgende:
[..]
Valse vergelijking, niemand heeft het over kapot maken. KLM en Schiphol hebben los van de overheid heel helder aangetoond de huidige hoeveelheid vluchten niet aan te kunnen dus ik weet niet waar jij dat ‘top’ op baseert maar niet op de realiteit.
Kun je overigens beter in het Travel subforum vragen.quote:Op zaterdag 25 juni 2022 01:39 schreef Enawh het volgende:
[..]
Misschien klinkt dit best stom, maar is nou mijn hele vlucht geannuleerd of alleen de heenvlucht met Transavia ?
Terug vlieg ik namelijk met KLM.
Collega van mijn vroeg het aan mij en nu zit ik echt dom te twijfelen
Reis is geboekt via een bekend website en daar kon ik vluchten met verschillende maatschappijen.
Dit is echt genieten. Ik heb mijn popcorn er al bij.quote:Op zaterdag 25 juni 2022 17:41 schreef Adrie072 het volgende:
Ondertussen in...
https://www.thesun.co.uk/(...)andoned-miss-flight/
https://www.thesun.co.uk/(...)ort-workers-bristol/
Lekker op vakantie!
In 2018, 2019, 2020 in top vijftien dan beste luchthavens ter wereld. Valt niet onder top?quote:Op zaterdag 25 juni 2022 01:02 schreef Harmankardon het volgende:
[..]
Valse vergelijking, niemand heeft het over kapot maken. KLM en Schiphol hebben los van de overheid heel helder aangetoond de huidige hoeveelheid vluchten niet aan te kunnen dus ik weet niet waar jij dat ‘top’ op baseert maar niet op de realiteit.
Plus Düsseldorf. Het aantal uitwijk mogelijkheden wordt steeds minder. Bonn-Keulen schijnt niet veel beter te zijn.quote:Op zaterdag 25 juni 2022 17:53 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dit is echt genieten. Ik heb mijn popcorn er al bij.
Eindhoven scheen vandaag ook te genieten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |