Zonnepanelen gaan de andere kant op he.quote:Op woensdag 18 mei 2022 07:50 schreef DarkwingDuck het volgende:
Is er al een reactie gekomen van de netbeheerders? In sommige gebieden worden zonnepanelen uitgeschakeld ivm overbelasting van het netwerk. Is het netwerk door heel Nederland heen wel berekend op een gigantische stijging van de vraag naar elektriciteit in de koude dagen?
Klopt. Blijft de vraag staan, is ons elektriciteitsnet berekend op een gigantische stijging van vraag in de winter? In de winter wanneer zonnepanelen veel te weinig opwekken.quote:Op woensdag 18 mei 2022 08:13 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Zonnepanelen gaan de andere kant op he.
Die vraag is niet met "ja" of "nee" te beantwoorden.quote:Op woensdag 18 mei 2022 08:19 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Klopt. Blijft de vraag staan, is ons elektriciteitsnet berekend op een gigantische stijging van vraag in de winter? In de winter wanneer zonnepanelen veel te weinig opwekken.
Ook als je het stukje 'milieuverbetering' weglaat dan zullen we steeds meer te maken krijgen met een afhankelijkheid van andere landen als het gaat om aardgas.quote:Op woensdag 18 mei 2022 05:53 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat snap ik best, maar Nederland zit wel in 1 van de moeilijkste gebieden op aarde om concreet bij te dragen aan millieuverbetering, persoonlijk vind ik dat we dit geld stukken beter kunnen steken in buitenlandse investeringen die netto veel meer bijdragen.
Dat de vraag niet simpel te beantwoorden is snap ik. Maar ik neem aan dat deze minister weet wat er aan netwerken ligt en waar de capaciteit ontoereikend gaat zijn. Waar in welke wijken en straten de schop spoedig de grond in moet. Waar transformator huisjes spoedig vervangen dienen te worden. Hoeveel stroom er straks in de winter zo ongeveer opgewekt dient te worden. Enzovoort.quote:Op woensdag 18 mei 2022 08:56 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Die vraag is niet met "ja" of "nee" te beantwoorden.
"Ons elektriciteitsnet" is deels TenneT en die doen hoogspanning.
Consumenten verbruiken maar zo'n 17% van de stroom in Nederland dus een geleidelijke toename zal daar niet zo'n deuk in maken.
"Ons elektriciteitsnet" is ook midden- en laagspanning (230v) en dat wordt beheerd door de regionale netbeheerders. En de staat van het netwerk verschilt van regio tot regio, van wijk tot wijk.
De straat waar ik nu woon daar zie je wel een toename van warmtepompen maar aan het netvoltage te zien, stijgt of daalt dat niet zoveel dus de bedrading is er aardig op berekend.
Kijk ik naar m'n 2e woning (die ik verhuur) dan zie ik dat het voltage op mooie dagen regelmatig richting (of zelfs over) de 250 volt gaat en in de winter zal het onder de 230 volt zakken, voorspel ik nu al.
Dat hoeft de minister niet te weten, de staat van het netwerk is een taak van de netbeheerders.quote:Op woensdag 18 mei 2022 08:59 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Dat de vraag niet simpel te beantwoorden is snap ik. Maar ik neem aan dat deze minister weet wat er aan netwerken ligt en waar de capaciteit ontoereikend gaat zijn. Waar in welke wijken en straten de schop spoedig de grond in moet. Waar transformator huisjes spoedig vervangen dienen te worden. Hoeveel stroom er straks in de winter zo ongeveer opgewekt dient te worden. Enzovoort.
Lol, de minister hoeft dus niet te weten of zijn gewenste beleid realistisch is. Dat verklaard een heleboel van de puinzooi die de Haagse politiek achterlaat in dit land. Hoeveel verbruiken 1,5 miljoen 6kW hybride warmtepompen bij -2 graden denk jij? En als je daar 1 miljoen 15kW full electric warmtepompen bij optelt?quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat hoeft de minister niet te weten, de staat van het netwerk is een taak van de netbeheerders.
En hoeveel stroom er opgewekt / ingekocht moet worden is niet zo spannend, consumenten verbruiken maar 17% van de stroom in Nederland en als 6,5% (450.000 stuks per jaar) daarvan een nieuwe CV-ketel met warmtepomp koopt dan scheelt dat zo'n 1200kWh per jaar per huishouden, is 0,54TWh per jaar op een totaal van 120TWh. De fluctuaties van jaar tot jaar zijn groter dan dat.
Hoeveel stroom verbruikt een hybride warmtepomp (4 tot 8kW model) uit het net, denk je?
En hoeveel stroom levert een PV-systeem (12 panelen) in de zomer op een mooie dag?
Lol, wil je nou bewijzen dat ik niks van de materie snapt?quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:13 schreef DarkwingDuck het volgende:
Hoeveel verbruiken 1,5 miljoen 6kW hybride warmtepompen bij -2 graden denk jij?
Een 6kW hybride warmtepomp zal dan zo'n 2kW verbruiken.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:13 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Lol, de minister hoeft dus niet te weten of zijn gewenste beleid realistisch is. Dat verklaard een heleboel van de puinzooi die de Haagse politiek achterlaat in dit land. Hoeveel verbruiken 1,5 miljoen 6kW hybride warmtepompen bij -2 graden denk jij? En als je daar 1 miljoen 15kW full electric warmtepompen bij optelt?
Zoals ik al zei, dat zal van wijk tot wijk verschillen. Maar er worden zo'n 450.000 CV-ketels per jaar vervangen (6,5% van het totaal), dus het is niet zo dat we van het ene op het andere moment maximaal stroomverbruik hebben in zo'n wijk.quote:Wat denk je hoe een jaren 30 wijk met verouderd netwerk het doet als vrijwel alle huizen overgaan op (hybride) warmtepompen?
Dat er iets moet gebeuren moge duidelijk zijn. Maar de huidige regeling mbt warmtepompen is al dusdanig aantrekkelijk dat de markt overvraagd is. Zowel de leveranciers die de warmtepompen niet aan kunnen slepen als installatie bedrijven die niet voldoende personeel hebben.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:16 schreef ikweethetookniet het volgende:
Gedwongen warmtepomp ’helemaal koekoek’
Minister De Jonge (Volkshuisvesting) zegt dat het tempo waarop huizen ’groener’ moeten worden omhoog moet. In het regeerakkoord staat dat de hybride warmtepomp ’op korte termijn een goede oplossing is voor de meeste woningen’. De minister maakt daar nu dwang vanaf 2026 van.
https://www.telegraaf.nl/(...)omp-helemaal-koekoek
Wat een stuk stront die Hugo
Er komen straks gewoon huizen in de kou te staan. Simpelweg omdat de CV ketel het begeeft er geen nieuwe geïnstalleerd mag worden zonder hybride warmtepomp en die laatste al niet aan te slepen zijn. De Jonge heeft nog bakken met werk te doen.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:21 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Een 6kW hybride warmtepomp zal dan zo'n 2kW verbruiken.
En gemiddeld zijn full electric warmtepompen geen 15kW modellen. Gemiddeld gasverbruik in Nederland is 1239m3 aardgas per jaar en dat vervang je met een (1239 x 8) / 1650 = 6kW model, die zo'n 2kW zal verbruiken.
[..]
Zoals ik al zei, dat zal van wijk tot wijk verschillen. Maar er worden zo'n 450.000 CV-ketels per jaar vervangen (6,5% van het totaal), dus het is niet zo dat we van het ene op het andere moment maximaal stroomverbruik hebben in zo'n wijk.
Ik ben het met je eens dat er een zeer (!) grote uitdaging ligt maar het is ook niet zo alsof heel Nederland van het ene op het andere jaar aan de warmtepomp is. En dat lijkt altijd een beetje de suggestie om het probleem op te blazen.
Die vergelijking is wat krom.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:21 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Dat er iets moet gebeuren moge duidelijk zijn. Maar de huidige regeling mbt warmtepompen is al dusdanig aantrekkelijk dat de markt overvraagd is. Zowel de leveranciers die de warmtepompen niet aan kunnen slepen als installatie bedrijven die niet voldoende personeel hebben.
Het is dus maar de vraag of deze maatregel effectief gaat zijn. Komt bij kijken dat het nogal een inbreuk is op de rechten van huiseigenaren. Want hiermee wordt de deur opengezet voor andere zaken. Kan de overheid je straks ook verplichten om je glas en kozijnen te vervangen bijvoorbeeld. Ik ben benieuwd of dit juridisch wel kan.
Een CV ketel heeft een levensduur. Net zoals dubbel glas.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:26 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Die vergelijking is wat krom.
Je wordt niet verplicht om je CV-ketel te vervangen, je kan je ketel rustig in 2025 kopen en pas in 2040 vervangen.
Je bent alleen verplicht om als je je CV-ketel wél gaat vervangen om een hybride uitvoering te kopen als deze geschikt is voor je woning.
Dat is het zelfde als wanneer je je glas zou vervangen, dat je dan HR++ dubbel glas zou moeten nemen ipv enkel glas.
Overigens zie ik ook wel dat er geen installateur of warmtepomp te krijgen is, dus ik denk dat deze wet op de snijtafel uiteindelijk nog wel wat gewicht verliest.
Uiteraard.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:30 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Een CV ketel heeft een levensduur. Net zoals dubbel glas.
Misschien kan Hugo een deal sluiten met Sywert om warmtepompen te leveren.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:21 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Dat er iets moet gebeuren moge duidelijk zijn. Maar de huidige regeling mbt warmtepompen is al dusdanig aantrekkelijk dat de markt overvraagd is. Zowel de leveranciers die de warmtepompen niet aan kunnen slepen als installatie bedrijven die niet voldoende personeel hebben.
Het is dus maar de vraag of deze maatregel effectief gaat zijn. Komt bij kijken dat het nogal een inbreuk is op de rechten van huiseigenaren. Want hiermee wordt de deur opengezet voor andere zaken. Kan de overheid je straks ook verplichten om je glas en kozijnen te vervangen bijvoorbeeld. Ik ben benieuwd of dit juridisch wel kan.
We gaan het zien. Ik verwacht nog veel meer verplichtingen voor huiseigenaren vanuit deze gedachte.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:34 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Uiteraard.
Maar er ligt geen wet op tafel die je verplicht om je glas of cv-ketel te vervangen.
Je begrijpt hopelijk zelf waar je vergelijking krom ging.
Daar hoef je geen glazen bol voor te hebben.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:36 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
We gaan het zien. Ik verwacht nog veel meer verplichtingen voor huiseigenaren vanuit deze gedachte.
Eens.quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Daar hoef je geen glazen bol voor te hebben.
Maar op dit moment gaat het om wat er op tafel ligt.
Hugo kan van alles willen maar de praktijk zal (zoals het er nu voor staat) uitwijzen dat er onvoldoende installateurs en warmtepompen leverbaar zijn in 2026 en dat betekent in feite dat er al maximaal warmtepompen geplaatst worden, wat dit voorstel ook direct overbodig maakt.
6 kW en dan nog hybride?quote:Op woensdag 18 mei 2022 09:13 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Hoeveel verbruiken 1,5 miljoen 6kW hybride warmtepompen bij -2 graden denk jij?
Nee hoor, je KUNT het ook gewoon niet doen (als het uberhaupt op jou van toepassing is, maar ja, dat is nog een mysterie). Gewoon lekker blauwbekken met 3 jassen over elkaar of straks gas afnemen voor 6 euro per kuub, en je daar blauw aan betalen jaar na jaar om na een paar jaar al meer uitgegeven te hebben dan de investering in een hybride pomp je kost.quote:Op woensdag 18 mei 2022 01:18 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Idd. Het zal je een rotzorg zijn. Als jij je ego maar kan strelen.
De overheid bepaalt wel even wat goed voor u is. Ik mis alleen het staatsprogramma nog even wat de samenleving schadeloos stelt. Ach, dat mag u lekker zelf uitzoeken. Zal mij een rotzorg zijn.
Eigenlijk juist niet. Die sneeuwvlokjes gedijen goed bij de extra lage temperaturen in een tuintje met warmtepomp. Enige waar het sneeuwvlokje dan niet zo blij mee is, is dat hij weggeblazen wordt een daardoor niet op zijn beoogde plekje kan landen.quote:Op dinsdag 17 mei 2022 17:15 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Vooral voor sneeuwvlokjes is dat een probleem
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |