Diabetesfonds heeft hier wat informatie over: https://www.diabetesfonds(...)e-bloedsuikerwaardenquote:Op donderdag 29 december 2022 07:09 schreef automatic_ het volgende:
Algemeen vraag. Hoe hoog mag je nuchtere suiker eigenlijk zijn? En 2 uur na het eten?
Ik ben vorige week bevallen en zat dus aan de insuline. En dan een vrij strak protocol qua waardes. Moet terug naar de Metformine maar krijg bij opstart altijd enorme maag en darmklachten. Niet fijn icm een keizersnede, dus ik ben even de eigenwijze diabeet dus nog niet gaat starten.
Maar ben dus benieuwd hoe de waardes mogen zijn.
Heb m'n sensor nog, dus kan het goed monitoren. Ga natuurlijk terug naar de POH / Huisarts maar wat voor informatie is fijn.
Spannend!quote:Op donderdag 18 mei 2023 06:56 schreef roos94 het volgende:
Ik ben getest op diabetes, krijg morgen de uitslag. Niet leuk.
Dat is niet leuk. Wel spannend..quote:Op donderdag 18 mei 2023 06:56 schreef roos94 het volgende:
Ik ben getest op diabetes, krijg morgen de uitslag. Niet leuk.
Niet leuk inderdaad. Heb je een afspraak voor de uitslag of moet je maar afwachten tot je gebeld wordt?quote:Op donderdag 18 mei 2023 06:56 schreef roos94 het volgende:
Ik ben getest op diabetes, krijg morgen de uitslag. Niet leuk.
Ik moet zelf bellen.quote:Op donderdag 18 mei 2023 18:18 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Niet leuk inderdaad. Heb je een afspraak voor de uitslag of moet je maar afwachten tot je gebeld wordt?
Welke klachten heb je dat je getest wordt?
Klinkt eerder als een supergoed werkende alvleesklier dan diabetes. Maar vaak laag of te laag zitten is echt ruk en beperkend.quote:Op donderdag 18 mei 2023 18:28 schreef roos94 het volgende:
[..]
Ik moet zelf bellen.
Ik heb heel erg last van hypo achtige klachten.
Als ik bijvoorbeeld om 07.30 een flinke ontbijt neem, kan ik om 9.45 al instorten en grote nood hebben aan suiker. Trillen, duizelig, snelle hartslag, stress, het gevoel dat je door je benen zakt
Ik heb het al jaren maar wordt steeds erger. Ik zit de hele dag aan de dextro om dat gevoel niet te krijgen en dat werd ik zat
Ik weet niet of dextro zo handig is. Lijkt me verstandig om eens naar een goede dietist te gaan!quote:Op donderdag 18 mei 2023 18:28 schreef roos94 het volgende:
[..]
Ik moet zelf bellen.
Ik heb heel erg last van hypo achtige klachten.
Als ik bijvoorbeeld om 07.30 een flinke ontbijt neem, kan ik om 9.45 al instorten en grote nood hebben aan suiker. Trillen, duizelig, snelle hartslag, stress, het gevoel dat je door je benen zakt
Ik heb het al jaren maar wordt steeds erger. Ik zit de hele dag aan de dextro om dat gevoel niet te krijgen en dat werd ik zat
Met veel hypo's kun je bijna geen diabetes hebben (als je tenminste geen medicatie voor diabetes gebruikt).quote:Op vrijdag 19 mei 2023 13:40 schreef roos94 het volgende:
Ben net gebeld. De uitslag was goed. Alle waarden waren normaal.![]()
![]()
![]()
de huisarts gaf aan dat ik een dietist moet benaderen om te kijken hoe ik mijn suikerspiegel wat meer in balans kan houden
Ik ben wel ergens verrast door de uitslag want mijn suikerspiegel is echt compleet wappie mja
Glucose nuchter
Uw waarde: 4,7
Normale waarde: 4.0 - 6.0
HbA1c (glycohemoglobine) IFCC; mmol/mol
Uw waarde: 32
Normale waarde: 20.0 - 42.0
Heb je een sensor? En zo ja, heb je ook een vingerprik gedaan om te controleren wat die aangeeft?quote:Op vrijdag 2 juni 2023 18:29 schreef Eightyone het volgende:
De laatste tijd valt op dat ik (met diabetes type 1) hypo's krijg als ik een poosje rustig liggend tv kijk of muziek luister of zo. Dat ik van een waarde van 6 opeens naar een waarde van 3 terugval; iets wat je eerder zou verwachten bij intensieve activiteiten. Mijn nuchtere waardes zijn gewoon normaal.
Hoe zou dit kunnen komen?
Er is een vlogger die allerlei dingen op zichzelf test ( niet extreem) ga even linkje zoeken.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:16 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Heb je een sensor? En zo ja, heb je ook een vingerprik gedaan om te controleren wat die aangeeft?
Als er teveel druk op / rond de sensor zit kun je een compression low krijgen. Door de druk trekt het weefselvocht weg en krijg je een false reading.
Sinds een tijdje, in m'n buik. Dat mag van de dvk.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:16 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Heb je een sensor? En zo ja, heb je ook een vingerprik gedaan om te controleren wat die aangeeft?
Als er teveel druk op / rond de sensor zit kun je een compression low krijgen. Door de druk trekt het weefselvocht weg en krijg je een false reading.
Aha dat is het dus wat ik mankeer.quote:Op zondag 21 mei 2023 07:18 schreef NedKelly het volgende:
Had je deze informatie al gevonden: https://www.diabetesfonds(...)actieve-hypoglykemie
Klopt, op buik kun je ook sensor aanbrengen.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:56 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Sinds een tijdje, in m'n buik. Dat mag van de dvk.
Vingerprikken ter controle worden gedaan.
Op zich niet zo gek denk ik, de porties zijn kleiner en als gevolg daarvan zul je minder koolhydraten eten. Door insulineresistentie kun je al die koolhydraten niet goed verwerken met hoge waardes tot gevolg. Minder kh is minder insulineresistentie.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:51 schreef Ole het volgende:
Ik vind het nog steeds bizar dat ik met type 2 vanaf de dag dat ik GBP kreeg weer op goede waardes zit. Wel op hypo:s letten.
Helaas schijnt het niet te helpen bij type 1. Maar dat is toch heel anders heb ik begrepen
Dat is mij ook verteld. Nadeel van GBP is omdat je stuk darm mist soms de insuline later komt. Vandaar hypo. Voordeel is dat je wel eerder verzadigd bent. En ook de langzame koolhydraten worden aangeraden en 6 kleine maaltijden per dag. Heel logisch maar lukt niet altijd met je dagritmequote:Op vrijdag 2 juni 2023 21:23 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Op zich niet zo gek denk ik, de porties zijn kleiner en als gevolg daarvan zul je minder koolhydraten eten. Door insulineresistentie kun je al die koolhydraten niet goed verwerken met hoge waardes tot gevolg. Minder kh is minder insulineresistentie.
Type 1 maakt totaal geen insuline meer aan door auto-immuunreactie. Je kan het makkelijker maken met kh beperking, maar je zult altijd afhankelijk zijn van insuline.
Ja.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 21:19 schreef NedKelly het volgende:
[..]
Klopt, op buik kun je ook sensor aanbrengen.
Probeer eens op te letten of er bij zo’n lage waarde druk op gestaan kan hebben.
Ik heb zelf als ik met mijn hele arm ergens tegen aan geleund sta / zit dat ik een compression low krijg.
Doe je die vingerprik ook op het moment van die hypo?
En die komt dan redelijk overeen?quote:Op vrijdag 2 juni 2023 21:34 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Ja.
Ik lig dan wel op m'n zij of rug, wat me weinig druk lijkt geven.
Wait. Dat mag?! Da's wel fijn voor korte mouwendagen! Heb helemaal geen zin om steeds uit te leggen waarom die lilleke button op mijn arm zit.quote:Op vrijdag 2 juni 2023 19:56 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Sinds een tijdje, in m'n buik. Dat mag van de dvk.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |